Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie domu

21.06.16, 15:27
Jest problem w bloku wielorodzinnym . Zmarł samotny sąsiad mieszkający na parterze i ciało przez dłuższy czas pozostawało w mieszkaniu , aż zaczęło przeciekać do piwnic . Dopiero wtedy któryś z lokatorów zorientowal sie że cos nie tak , wezwano policje , strażaków i sforsowano drzwi . Co było po otwarciu to nie sposób opisać .
Konieczne było natychmiastowe skucie wylewek w mieszkaniu , tynku w piwnicy pod mieszkaniem , 3 dniowe ozonowanie ...itp . Prace musiano podjąć natychmiast , bo w sąsiednich mieszkaniach i na korytarzu nie dało się oddychać .
Koszt tych koniecznych , wymaganych przepisami san-ep zabiegów wyniósł 18 tyś zł . Budynek jest ubezpieczony , lecz ubezpieczyciel twierdzi że za tego typu zdarzenie nie ponosi odpowiedzialności . Ręce opadają , mieszkańcy robią zrzutkę , bo faktury czekają .
Jest jakiś sposób na otrzymanie odszkodowania od PZU ?
Obserwuj wątek
    • hankifas Re: Ubezpieczenie domu 26.08.16, 20:07
      A może udajcie się po poradę do jakiegoś doradcy ubezpieczeniowego. Nie wiem gdzie mieszkasz ale bardzo dobrym doradcą jest Pani Marzanna trzebiatowska. Sądzę, że jeśli przedstawisz jej sytuację to a pewno znajdzie jakies rozwiązanie.
    • korneliawysocka Re: Ubezpieczenie domu 01.09.16, 13:33
      Podstawowe ubezpieczenie domu zazwyczaj obejmuje ogień, zalanie i inne zdarzenia naturalne. Należy ustalić również potencjalne przyczyny tych zdarzeń. Zazwyczaj ubezpieczenie chroni również przed dewastacją i włamaniem. Jeśli nie jest to określone w jego podstawie, warto dokupić rozszerzenie ochrony. nie wiem do którego zalicza się to zdarzenie ;x ale moim zdaniem powinni zwrócić pieniądze. więcej informacji w artykule: domowa24.pl/jak-ubezpieczyc-dom/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka