Dodaj do ulubionych

AIG chce zawiesić zbywanie jednostek FIO MiŚS ?

02.04.07, 11:44
Na stronie AIG pojawił się taki komunikat jak niżej:

AIG Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna
ogłasza zmiany w Statucie
AIG Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Małych i Średnich Spółek

Poniższe zmiany wchodzą w życie z dniem ogłoszenia

W Statucie AIG Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Małych i Średnich Spółek w §
11 ust. 2 i 3, otrzymują następujące brzmienie:

"2. Fundusz może zawiesić zbywanie Jednostek Uczestnictwa jeżeli wartość
Aktywów Netto Funduszu przekroczy 350.000.000 złotych (słownie: trzysta
pięćdziesiąt milionów złotych). Fundusz niezwłocznie po podjęciu decyzji o
zawieszeniu zbywania Jednostek Uczestnictwa zamieści informację o tym fakcie
na stronie internetowej www.aigfundusze.pl/ oraz przekaże tę
informację Dystrybutorom.
3. W przypadku zawieszenia zbywania Jednostek Uczestnictwa przez Fundusz z
powodu wskazanego w ust. 2, Fundusz może w drodze decyzji podjętej w terminie
7 dni roboczych przypadających po Dniu Wyceny, w którym Aktywa Netto Funduszu
wynosić będą mniej niż 280.000.000 złotych (dwieście osiemdziesiąt milionów
złotych), ponownie rozpocząć zbywanie Jednostek Uczestnictwa. Termin
ponownego rozpoczęcia zbywania Jednostek Uczestnictwa zostanie określony w
wyżej wspomnianej decyzji. Fundusz niezwłocznie poinformuje o wznowieniu
zbywania Jednostek Uczestnictwa poprzez zamieszczenie informacji o tym fakcie
na stronie internetowej www.aigfundusze.pl/ oraz jej przekazanie
Dystrybutorom."
Obserwuj wątek
    • bialyorzel1 Re: AIG chce zawiesić zbywanie jednostek FIO MiŚS 02.04.07, 12:37
      Czy ja to dobrze rozumiem, że Ci co zakupili jednostki tego funduszu, to nie
      mogą ich teraz sprzedać aż cena jednostki nie spadnie? Hm chyba jednak cosnie
      tak rozumuje, bo to by było straszne hamstwo. Wiem tylko, że AIG nie są jedyni,
      którzy cośtakiego wprowadzili, tylko nie wiem dokładnie jak to rozumieć. Czy
      ktośmoze mnie oswiecić? wink
      • axel40 Re: AIG chce zawiesić zbywanie jednostek FIO MiŚS 02.04.07, 12:49
        Witaj białyorle.Sprzedać możesz zawsze jednostki tylko zakup przez ciebie nowych
        będzie niemożliwy.Zbywa jednostki fundusz,więc jest napisane ,że zbywanie
        jed.przez nich zostanie wstrzymany.Fundusz zbywa,ty nabywasz.Bywa to czasem
        mylącesmilePozdrawiam
        Aktywa funduszu zwiększają się i wtedy fundusz może zawiesić sprzedaż nowych
        jednostek(zbywanie)do czasu aż wartość tych aktywów nie zmniejszy się poprzez
        spadek wartości jed.lub wypłatę klientom pieniędzy za jed.
            • metyl00 Re: AIG chce zawiesić zbywanie jednostek FIO MiŚS 05.04.07, 12:34
              chodziło mi o artykuł "Fundusz może nie oddać pieniędzy"

Zaletą funduszy inwestycyjnych oprócz możliwości osiągnięcia wysokich zysków,
              jest także płynność. Lokatę w funduszu można bowiem zerwać w dowolnym
              momencie. Teoretycznie. Może się bowiem okazać, że wypłata pieniędzy będzie
              niemożliwa.
              Prawo dopuszcza taką możliwość, i co gorsza obecna sytuacja na giełdzie
              sprawia, że ten czarny scenariusz staje się możliwy. Artykuł 89 ustawy o
              funduszach inwestycyjnych mówi, że jeśli przez dwa tygodnie klienci wypłacą
              lub będą próbowali wypłacić więcej niż 10 proc. aktywów funduszu, to może on
              zawiesić wypłaty. I to nawet na dwa miesiące. Po tym czasie też nie musi
              odkupić od razu wszystkich jednostek, bo ma na to pół roku. Takie zapisy
              można też znaleźć w statutach funduszy, tyle tylko, że mają one często po 70
              stron, więc nie wszyscy je czytają.
                • rsta1984 Re: AIG chce zawiesić zbywanie jednostek FIO MiŚS 13.04.07, 22:35
                  witam!
                  jesli chodzi o aig mis...
                  wydaje mi sie ze nie macie panowie do konca dokladnych informacji. jest to
                  fundusz od dawna juz zamkniety - w takim znaczeniu ze nie sprzedaje jednostek.
                  fundusz ruszyl bodajrze 15 listopada i juz po tygodniu go zamkneli bo ludzie
                  wykupili tyle jednostek ze nazbierali te 350 mln. i teraz juz go nie sprzedaja..
                  mi udalo sie kupic smile
                  na poiczatku wygladalo to tak sobie, ale widac ze dopiero ostatnio udalo im sie
                  ulozyc portfel tak ze teraz dziala rewelacyjnie smile
                  tak czy inaczej mozna mniemac ze spora czesc spekulantow zrezygnowala z niego i
                  wczesniej - w styczniu, lutym - sprzedala jednostki, dlatego teraz aktywa
                  funduszu wynosza te 280 i kilka mln...
                  jak spadna do 280 znow mozliwe ze bedzie mozna kupowac.. (choc nie sadze.. -
                  jesli maja dobrze ulozony portfel to nie beda sie w to pchali.. )
                  pozdr.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka