Dodaj do ulubionych

ubezpieczenia czy inwestycje

30.04.07, 22:59
zapraszam do dyskusji i zadawania pytan przedstawicielowi jednej z firm
ubezpieczeniowych:
www.futures.pl/?did=139&wdid=5582
GZ
Obserwuj wątek
    • sgsp czy to ma być reklama Pana wypowiedzi ? 01.05.07, 09:52
      Bo jeśli tak, to dyskusja raczej mało interesująca i przyznam, że wypowiedzi p.
      Joanny mają zdecydowanie więcej obiektywizmu.

ps.
      Dla wyjaśnienia dodam, że mam polisę w Skandii i nie jestem pracownikiem tej
      firmy smile
      Uważam też, że produkty Skandii i Aegon są doskonałym rozwiązaniem
      inwestycyjnym i oszczędnościowym dla osób, które postrzegają je jako programy
      wieloletnie.
    • sgsp do Pana grzzal 01.05.07, 10:02
      Na podstawie Pana wypowiedzi wnioskuję, że jest Pan założycielem portalu, do
      którego link podał w poprzednim poście.
      Jeśli tak w istocie jest, to w pełni doceniam Pana wiedzę merytoryczną i
      doświadczenie (indywidualnie inwestuję m.in. produkty TFI DWS w którym Pan
      pracował). Nie rozumiem jedynie próby zdyskredytowania w oczach inwestorów
      produktów towarzystw ubezpieczeń na życie.
      • grzzal Re: do Pana grzzal 01.05.07, 10:26
        Poniewaz na tutejszym forum jest bardzo wiele watpliwosci dot. produktów ubezpieczeniowych, i wreszcie pojawil sie ktos kto jednoznacznie pokazal ze reprezentuje Skandie uznalem, ze bedzie z pozytkiem dla wszystkich "wątpiących" jesli zadadzą pytania, osobie jak najbardziej mogącej rozwikłac pewne kwestie.

Poniewaz mam bardzo mnostw watpliwosci co do jakosci tych produktow - zadaje pytania. Niestety bardzo rzadko dostaje naprawde konkretną odpowiedź.
        • sgsp Re: do Pana grzzal 01.05.07, 11:44
          Moim zdaniem inne są zadania polis na życie z kapitałowym funduszem
          inwestycyjnym a inne samodzielnego inwestowania w funduszach.
          Wspólny jest tylko cel - czyli przyrost gotówki na kontach smile
          Podzieliłam swoje inwestycje na dwa rodzaje - jeden to właśnie polisa na życie,
          drugi to samodzielne inwestowanie w fundusze inwestycyjne.
          Wyniki w obu wypadkach dość podobne, mimo iż nie jestem nowicjuszem i przeżyłam
          już bessę smile
          Polisę traktuję jako inwestycję na 25 do 30 lat. Płacę prowizję m.in. za dostęp
          do portfeli modelowych, kontakt z moim agentem (nota bene pracownikiem
          multiagencji)i jego wiedzę.
          Samodzielne inwestowanie ma nieco krótszy charakter (te pieniądze mają mi pomóc
          zrealizować jecen z moich celów).
          Uważam, że porównywanie polisy i samodzielnego inwestowania jest
          nieporozumieniem, bo inne są ich zadania.
          Jako ciekawostkę dodam, że mój przyjaciel od dłuższego czasu inwestuje za
          pośrednictwem Xelion. Jego doradca jest z nim w stałym kontakcie. Po roku
          porównaliśmy wyniki - różnica wyniosła niecałe dwa procent smile
          • mieux Re: do Pana grzzal 01.05.07, 13:18
            > porównaliśmy wyniki - różnica wyniosła niecałe dwa procent

Jeśli nie było różnicy, to i tak wszystko przemawia za tym, aby rozdzielać
            inwestycje od ubezpieczenia.
            1. Nie ma się wtedy zablokowanych pieniędzy przez pierwsze lata (jeśli się
            wypłaci wcześniej to się traci). Nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy
            pieniędzy nie będzie potrzebował wypłacić wcześniej niż planował. Przecież po to
            oszczędza, aby móc dysponować pieniędzmi, gdy zajdzie potrzeba czy ochota;
            2. Umowa jest bardziej przejrzysta i trudniej o haki stosowane przez prawników
            firm ubezpieczeniowych;
            3. Prowizja dla akwizytora za fundusze inwestycyjne z ubezpieczeniem jest
            nieporównywalnie wyższa niż prowizja za same fundusze. Tę bardzo wysoką prowizję
            (dla akwizytora + jego przełożonego + przełożonego przełożonego) płaci klient -
            to taka opłata za głupotę, brak rozeznania i łatwowierność.
            4. Zawsze wiadomo, ile ma się pieniędzy. Zbyt wielu jest klientów firm
            ubezpieczoniowych, którzy po kilku latach płacenia i inwestowania dowiadują się,
            że na ich rachunkach jest o kilka tysięcy mniej niż wpłacili, choć mieli
            uzbierać kapitał na przyszłość.

Przypomnę też przykład z tego forum: akwizytor wmówił kobiecie ile zarobi w jego
            firmie ubezpieczoniowej. Dostała nawet wydruki z wyliczeniami. Na forum
            stwierdziliśmy, że w ogóle nie istnieje żaden fundusz, który dawał takie zyski.
            Kto będzie odpowiadał za to oszustwo? Akwizytor czy firma go zatrudniająca?
            Nikt. I to firmy ubezpieczeniowe wiedzą dlatego nie żałują sobie w naciąganiu
            klientów.
            • sgsp Re: do Pana grzzal 01.05.07, 13:35
              Polisa to dla mnie coś co ma stanowić dodatek do emerytury smile
              Właśnie dlatego NIE chcę mieć dostępu do tych pieniędzy.
              To ma być skarbonka, którą będzie można otworzyć dopiero za ileś tam lat.
              Zakładając polisę dla mnie braliśmy z Pawłem pod uwagę, co się stanie jeśli
              będziemy potrzebować gotówki wcześniej i uznaliśmy, że na taki wypadek mamy
              właśnie nasze samodzielne inwestycje w fundusze.
              Polisa ma właśnie ten "bat", który powoduje że nas nie korci, żeby te pieniądze
              wydać wcześniej smile
              Właśnie stąd nasz pomysł, aby uruchomić coś podobnego dla męża.
              Jeśli masz jakieś informacje nt. innych polis na życie dostępnych na rynku to
              podziel sie swoją wiedzą.
              Co do opłat to udało mi się znaleźć wersję polisy bez opłaty wejściowej.
    • mieux Re: ubezpieczenia czy inwestycje 01.05.07, 12:49
      Na temat Skandii się nie wypowiadam. Amplico AIG Life to zgniły oszust, który na
      dzień dobry wali klienta w plecy na kilka tysięcy. Jego prawnicy zmontowali
      takie umowy dla klientów kupujących fundusze inwestycyjne z ubezpieczeniem, że
      tylko prawnik się nie da zwieść.
      Czy Skandia ma coś tak pokrętnego jak niealokowana część składki? Amplico 50%
      składki od razu zabiera dla siebie na akwizytorów i reklamy nie informując o tym
      klienta w umowie. W drugim roku kradnie klientowi w ten sposób 40% składki.
      Klient myśli, że pieniędze nieinwestowane będą leżeć u niego na koncie nie
      przynosząc mu zysku (tak to tłumaczą ich akwizytorzy) a tymczasem te pieniądze
      (kilka tysięcy) w ogóle nie pojawią się na koncie klienta.
      A jak to ma się do prawa? Zgodnie z prawem, w umowie ma być napisane ile i na co
      firma ubezpieczeniowa zabierze dla siebie pieniądze.
      I co? Amplico ma klientów głęboko ...
      Czy Komisja Nadzoru Finansowego pomoże? Sprawa jest od kilku tygodni w ich
      rękach i jakoś nieciekawie. Amplico olewa nawet ich. Mam nadzieję, że jednak coś
      zdziałają.
      A co z reklamą R. Korzeniowskiego? Zgodnie z prawem redaktor nie może niczego
      reklamować, bo wyleci z pracy. Korzeniowski został zatrudniony na stanowisku
      dyrektora TVP Sport i redaktora naczelnego. Rada Etyki Mediów, do której się
      zwróciłam była oburzona, w końcu odpisała mi, że Korzeniowski powiedział, że
      reklomował Amplico przed tym, jak został redaktorem i dyrektorem. Ale reklamował
      dalej. Teraz znów widzę jego mordę reklamującą oszusta Amplico. Niedobrze mi się
      robi. Rozochocił się po tym, jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po mojej
      interwencji przyjęła oficjalne stanowisko, że dyrektor TVP ma prawo oszukiwać
      widzów. Może Korzeniowski w międzyczasie zrezygnował ze stanowiska redaktora
      naczelnego, nie wiem. To wszystko jest obrzydliwe. Redaktor nie może okłamywać
      widzów, a jego dyrektor może. Śmierdzące układy.
      Jeśli ktoś potrzebuje ubezpieczenie, to niech kupuje. Nie mój problem. Tylko nie
      w Amplico AIG Life! Nie wzmacniajcie finansowo tych zgniłych padalców.
      • sgsp Re: ubezpieczenia czy inwestycje 01.05.07, 13:04
        Nie korzystałam z Amplico, ale dzięki za ostrzeżenie. Chyba coś podobnego jak
        piszesz jest w CU, chociaż tego nie jestem pewna.
        Moja składka (minus oczywiście opłaty) jest inwestowana w całości w fundusze.
        Podobnie jest w Aegon. Nie znam natomist ofert innych towarzystw i będę
        wdzięczna za informacje. Zastanawiamy się własnie nad uruchomieniem polisy na
        życie dla mojego męża.
        • lino3 Re: ubezpieczenia czy inwestycje 01.05.07, 13:33
          @sgsp

"Zastanawiamy się własnie nad uruchomieniem polisy na
          życie dla mojego męża".

Tutaj masz wizytówki wszystkich TU na życie.
          www.money.pl/ubezpieczenia/towarzystwa/wizytowki/
          Masz z mężem pewnie omówione wstępne warunki brzegowe konstrukcji takiego
          ubezpieczenia na życie, jego zakres. Proponuję abyście zrobili sobie mały
          rekonesans porównawczy. Nie jestem agentem ani nie oferuję swoich usług.
          Porównując kilkanaście towarzystw, przy określeniu zakresu ubezpieczenia, jaki
          oczekujecie, będziecie wiedzieli co rynek oferuje.
            • mieux Re: super :) 01.05.07, 14:05
              Opinie posiadaczy to dobra rzecz. Zwróć tylko uwagę, czy to są posiadacze, czy
              akwizytorzy udający zadowolonych klientów, gdyż takich nie brakuje (to ich
              typowy chwyt).
              Zwróć też uwagę, że na stronach internetowych towarzystw polisy wyglądają
              wspaniale. Te liczby, opinie, tabelki zamieszczane obok produktów finansowych
              mogą nie mieć nic wspólnego z rzeczywistymi zyskami. Kiedy ja weszłam swego
              czasu na stronę Amplico to aż szkoda było nie kupować. We wszystkim najlepsi,
              do tego kupa medali i wyróżnień. To tylko medialny chwyt. Podobnie też po trzech
              latach trzymania pieniędzy Amplico napisało mi, że zyski za trzy lata wyniosły
              ponad 49%. Mimo, że po tym czasie nie miałam mieć żadnych strat związanych z
              wcześniejszym rozwiązaniem umowy, zamiast 49% zysków miałam 45% strat
              (otrzymałam znacznie mniej niż wpłaciłam).
              Nikt nie odpowiada za to, co sobie wypisują.
              • sgsp Re: super :) 01.05.07, 15:05
                Fakt, strony prezentują same plusy.
                Zrobiłam wredny manewr - wysłałam prośby o kontakt z ich agentami, a ponieważ
                mniej więcej wiem o co pytać to będą mieli trudny orzech do zgryzienia smile
                Dzięki temu mam przynajmniej szansę wybrać najlepszy dla mnie wariant.

• lino3 Re: super :) 01.05.07, 14:07
              w gazecie ubezpieczeniowej
              www.gu.com.pl/
              jest trochę informacji o brokerach ubezpieczeniowych
              www.gu.com.pl/index.php?searchword=brokerzy&option=search&searchphrase=all&Submit=szukaj
              Gazeta Ubezpieczeniowa powinna podać Ci źródła (wiedza, linki itp.) pozwalające
              określić parametry b. dobrego ubezpieczenia.

Polska Izba Brokerów
              www.polbrokers.org.pl/
              Lista brokerów
              www.polbrokers.org.pl/navigation/lista_brokerow.html
              Jeśli zdecydujecie się na brokera X, i wybierzecie grupę Y Towarzystw
              Ubezpieczeniowych, które on ma dla Was zanalizować, to dany broker powinien Wam
              przedstawić "+i-" każdego produktu; jeśli decydujecie się na usługi danego
              brokera, to można poprosić go o kilka nazwisk osób, które zostały przez niego
              obsłużone, i przeprowadzić z nimi rozmowę - jak znajdują poziom usług
              oferowanych przez tego brokera.

Zasadnicze różnice między brokerem i agentem
              www.money.pl/ubezpieczenia/posrednicy/vs/
              tak wygląda teoria, bo pamiętaj, że wszędzie są ludzie i ludziska.
              Trafnych wyborów!smile
            • ksk40 Re: super :) 01.05.07, 15:43
              Mam polisę w CU 10 lat .Moja wpłata około 17.500 zł a wartość polisy na koniec
              marca 2007 - 20 800 zł.Czysty zysk 3300, żadne cudo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka