Dodaj do ulubionych

polisa na życie z Fund. Inwestycyjnym

31.07.07, 14:23
Mam zamiar rozwiązać swoją dotychczasowa polisę na życie (Amplico Life). Mam
gołą polisę (bez inwestowania). Niedłigo suma wpłaconych składem będzie równa
SU, a ta nie jest powalająca a składka sporo- rocznie 1900 zł.
Dlatego planuję zawarcie nowej umowy (polisy na zycie) ale z opcją
inwestowania. No i problem w jakim TU?. Miesięcznie moge inwestowac 150 zł.
Główny cel - emerytura.
Doświadczonych, fachowców, proszę o radę

joanna
Obserwuj wątek
    • mieux polisa z fund. inwes. - umarł w butach 31.07.07, 17:06
      Warto abyś poczytała na tym forum opinie o ubezpieczeniu połączonym z funduszami
      inwestycyjnymi. To najgorsza z możliwych opcji. Nie należy łączyć ubezpieczenia
      z inwestowaniem. Chcąc zbierać na emeryturę daruj sobie towarzystwa
      ubezpieczeniowe. Uzbierasz na emeryturę akwizytorów ("doradców finansowych"), a
      nie na swoją. Amplico AIG Life to największy oszust na rynku i straszliwie
      pazerny, a przy tym klient we wszelkich sporach jest dla nich śmieciem.
      Niecierpliwie czekam, kiedy padnie.
      Weź też pod uwagę, że Amplico kilka tysięcy (4-6 tys), które wpłaciłabyś na
      fundusze inwestycyjne, weźmie po prostu dla siebie na akwizytorów i reklamy (i
      obrzydliwego r. korzeniowskiego - długodystansowca w w oszukiwaniu telewidzów),
      i w ogóle nie poinformuje Cię o tym przy zawieraniu umowy. Wiem, bo mnie tak
      okradli.
      Bardzo wiele osób, które od kilku lat wpłacają na polisę z funduszami
      inwestycyjnymi (to miał być "kapitał na przyszłość") nie wie co robić, bo już
      widzą, że bardzo dużo pieniędzy straciły (trzymając w skarpecie miałyby znacznie
      więcej) a rezygnując z polisy stracą jeszcze więcej.
      Myślisz o emeryturze? To nie myśl o towarzystwie ubezpieczeniowym!

• z17 Re: polisa z fund. inwes. - umarł w butach 31.07.07, 21:31
        Ile lat pozostało do końca tej polisy? Jeśli suma wpłaconych składek zbliża się
        do SU, to chyba raczej niewiele? W takim przypadku absolutnie nie opłaca się
        zrywać tej polisy. Poza tym sprawdź, czy polisa nie jest obudowana
        niepotrzebnymi umowami dodatkowymi - w tym Amplico jest mistrzem (Asekuracja+,
        NNW, Gwarancja opłacania składek, Zdrowie itp. itd.). Wszystkie umowy dodatkowe
        pod polisą Amplico są gówno warte i szkoda na nie pieniędzy - to moje osobiste
        zdanie. Czy płacisz też na dodatkowe umowy kapitałowe pod tą polisą? (Lokata,
        Kapitał na przyszłość/Superkapitał). Jeśli tak, to ile tam wpłaciłaś i na jaki
        fundusz? To są ważne pytania.

Natomiast jeśli już likwidować, to zgadzam się z mieux. Absolutnie żadnych
        polis, zwłaszcza przy tak małych wpłatach. Załóż sobie IKE w mbanku, nic nie
        kosztuje i najzupełniej wystarczy, a regularnie wpłacając na IKE MAkcja czy
        IkeMagresywny sama się zdziwisz, jak dużo pieniążków ci przyrosło.
        • joaz Re: polisa z fund. inwes. - umarł w butach 01.08.07, 19:03
          Witam. mam dostep do danych z polisy więc piszę;
          Zycie + - składka połroczna 529, 72 zł
          -ubez. na wypadek śmieci SU 48 355,35 zł (nieświadomie skusiłam sie kiedyś na
          indeksjację)
          -ubez. na dozycie - SU 35 000 zł
          Umowy dodatkowe:
          Asekuracja 2000+ - SU- 96708, 33 zł - składka 301, 72 zł
          gwarancja opłacania składek na wypadek inwalidztwa - SU 1573, 94 zł - składka
          98, 22 zł
          razem 929, 66 zł
          łaczna wartośc wykupu umowy podst na koniec 2006 r. (wartośc wykupu + premia
          nadzwyczajna + rachunek inwstycyjny indeksacji) 3542, 52 zł
          Poecasz IKE w mbanku? to mój bank. A jak multibank? Tam mam swój rachunek i
          kredyt hipoteczny

pozdrawiam

joanna_
          • z17 Re: polisa z fund. inwes. - umarł w butach 01.08.07, 20:56
            Wiesz Joanno, jak czytam podobne rzeczy, to mi się podnosi ciśnienie, a przed
            oczami pojawia czerwona mgiełka. Agenta, który sprzedał Ci to jako polisę
            emerytalną to ja bym chyba rozszarpał.

Zacznijmy od tego, że to nie jest polisa emerytalna i w żaden sposób nie
            zabezpieczy Twoich interesów w tym względzie. Ta polisa chroni wyłącznie Twoje
            życie na wypadek śmierci, a po okresie obowiązywania przyniesie Ci zwrot
            wpłaconych składek. I to jest wszystko! (polisy sprzed 1999 roku miały jeszcze
            dość korzystne tabele wypłat kapitału po okresie dożycia, ta jest z 2000 roku i
            nie ma już takich zalet).

Teraz jeśli chodzi o szczegóły:
            1. Indeksacja w przypadku tej polisy (Życie+) służy głównie podnoszeniu SU na
            wypadek śmierci. Zwiększona składka idzie w głównej mierze na ochronę życia, a
            jedynie niewielka jej część wędruje do funduszu indeksacyjnego. Ten fundusz ma z
            kolei bardzo wysokie koszty obsługi, przy bardzo niewielkiej rentowności (roczny
            zysk funduszu inwestycyjnego indeksacji w Amplico jest równy stopie zysku z
            zainwestowanych rezerw matematycznych, czyli koło 6% rocznie). Z płacenia
            corocznie większej składki żadnych kokosów na koniec polisy zatem nie będzie.
            2. Teraz umowy dodatkowe:
            - Asekuracja+ to niezła lipa, były już procesy sądowe (służę przykładami), bo
            szanowne Towarzystwo zwykle odmawia wypłaty z tego tytułu (liczne wyłączenia i
            niejasności w OWU)
            - Gwarancja Opłacania Składek to ordynarna ściema, przeczytaj dokładnie warunki
            tej klauzuli, generalnie zapłacą za Ciebie składki jak Ci urwie obie nogi,
            doznasz całkowitej ślepoty na obydwa oczy itp. itd. - bardziej realne sytuacje
            zawsze się nie kwalifikują!!!

Co robić?

Masz różne wyjścia.

1. Jeśli jest ktoś, komu mogą być potrzebne pieniążki na wypadek Twojej śmierci,
            można rozważyć pozostawienie tej polisy. Ale... koniecznie zlikwidował bym umowy
            dodatkowe Asekuracja+ i Gwarancja Opłacania Składek, bo z tego raczej nikt
            pieniążków nie zobaczy, a obie umowy kosztują od cholery i ciut ciut... W tym
            przypadku możesz się też zastanowić, czy chcesz co roku podnosić SU na wypadek
            śmierci - oni będą to naliczać co roku aż do połowy okresu na jaki zawarta jest
            polisa, ale pamiętaj, że zawsze masz wybór i możesz opłacić składkę w
            zeszłorocznej wysokości (natomiast jak już raz zapłacisz więcej, to powrotu do
            niższej składki nie ma!).
            2. Ja osobiście, nawet w przypadku konieczności zabezpieczenia kogoś z rodziny
            na wypadek mojej śmierci, tej konkretnej polisy bym dalej nie trzymał, bo to
            bardzo drogi produkt. Samo ubezpieczenie na życie (bez wypłaty z tytułu
            dożycia), kupione gdziekolwiek jest wielokrotnie tańsze.
            3. Problemem są bandyckie wartości wykupu w Amplico, bo teraz otrzymasz przy
            zerwaniu tej polisy mniej niż 50% wpłaconych składek (i to bez uwzględniania
            składek które poszły na tę nieszczęsną Asekurację+ i Gwarancję Opłacania
            Składek). Więc jak się wycofasz, no to nie tylko, że nie ma mowy o zyskach, ale
            po prostu ordynarnie Cię orżnięto na spore pieniądze. W Niemczech jest już taka
            organizacja, która wykupuje od ludzi podobne polisy, płaci nieco więcej niż
            ubezpieczyciel, a potem robi cesję i opłaca składki 10-20 lat licząc na
            jakiś_tam_nieduży_zysk_ przy wykupie. No, ale w Polsce jesteś zdana na łaskę (a
            raczej niełaskę) Towarzystw Ubezpieczeniowych, które robią co chcą i bezlitośnie
            skubią naiwnych z pieniędzy. Amplico jest szczególnie wredne w tym względzie
            (poczytaj historię Mieux na tym forum, ja zresztą też straciłem przez nich kupę
            forsy). Więc czy jednak trzymać dalej? Musisz sobie sama odpowiedzieć na to
            pytanie - pamiętaj, będziesz płacić jeszcze x lat, a "nagrodą" będzie zwrot tego
            co wpłaciłaś (po indeksacji). Jeśli te niecałe 1060 złotych rocznie nie stanowi
            wielkiego obciążenia domowego budżetu, no to można ew. płacić dalej. Jeśli
            jednak jest to Twoja krwawica wysupływana z myślą o emeryturze, no to jak bym
            mimo tej wielkiej straty jednak zerwał tę polisę.
            4. Polecam IKE w mbanku lub multibanku (nie ma żadnej różnicy, to i to jest to
            samo, BRE Bank), opcja fundusze inwestycyjne, fundusz IKEMakcja lub
            IKEMagresywny. Śladowe opłaty i wysoki zysk przy regularnych wpłatach. W
            porównaniu z Amplico to jak niebo i ziemia. Nawet przy wielkim krachu na
            giełdzie nikt ci tam nie zabierze 60% wpłaconych kwot, czego dostąpiłaś w
            Amplico. Pozdrawiam
            • joaz Re: polisa z fund. inwes. - umarł w butach 02.08.07, 07:47
              Dzięki wielkie.
              A może tak- zerwać polisę, wartośc wykupu + miesięczną składkę np. 100 ulokowac
              w IKE, i zawrzeć jakąs nową polisę na zycie w innym TU. Mam 2 -kę dzieci. I nie
              odkładam dla nich na razie żadnej kasy. Mają po 6 i 3 lata a ja prawie 40.

Nigdy nie iteresowały mnie finanse i dlatego jestem ciemna jak "tabaka w rogu".
              Czyli na uczciwośc oferty doradcy finansowego nie ma co liczyć. Bo do mnie
              tyrafiła teraz taka osoba i zaproponowała polise na zycie + FI, składa własnie
              po 150 zł miesięcznie - TU Hestia i jej FI. Z oferty wynika, że w 3 roku
              opłacania składki już 95 % będzie inwestowane no i oczywiście wykresy dochodów
              po latach 20, 25 wyglądają obiecującą. I jak tu się nie nabrać smile)
              joanna

ps. rocznica polisy przypada 6 grudnia - po tym terminie zrezygnuję na pewno z
              umów dodatkowych.
              • robbo2k Re: polisa z fund. inwes. - umarł w butach 02.08.07, 09:44
                Wiesz po co tworzone sa hybrydy ubezpieczoniowo-inwestycyjne ?
                Zeby ukryc w nich prawdziwe oplaty. Inwestycja to inwestycja. A ubezpieczenie
                to ubezpieczenie jak masz rozdzielnie zawsze mozesz sie przniesc i pojsc gdzie
                indziej a tak wezmiesz taka hybryde i na 10 lat umoczona.

• z17 Re: polisa z fund. inwes. - umarł w butach 03.08.07, 17:18
                Jedyna polisa jaką możesz ew. zawrzeć, to samo ubezpieczenie na życie (bez
                żadnych umów dodatkowych!). Absolutnie żadne polisy posagowe, ani ubezpieczenia
                powiązane z inwestowaniem w fundusze, typu Skandia, Aegon, czy TU Hestia. Dzieci
                możesz zabezpieczyć otwierając dla nich Program Systematycznego Oszczędzania
                (PSO) w którejś grupie kapitałowej - PSO są słabo reklamowane, ale to 1000 razy
                lepsza oferta od wszelkiej maści ubezpieczycieli.

A dotychczasowa polisa.... chyba bym jednak zerwał, choć wielka strata zawsze
                bardzo boli.
    • z17 przepraszam nie doczytałem 31.07.07, 21:42
      z postu wynika, że nie masz umów kapitałowych pod polisą, więc to zapewne Życie+
      z ewentualnymi dodatkami ochronnymi.

podaj mi dane z którego roku jest to polisa, na ile lat zawarta, jaka SU i ile
      naliczyli ci do tej pory premii nadzwyczajnej. Także jakie są ew. umowy
      dodatkowe do tej polisy. Wszystkie dane masz w informacji o wartości polisy,
      którą Amplico rozsyła raz w roku (z datą kwietniową, ale zwykle przysyłają to z
      dużym opóźnieniem - na pewno masz gdzieś w papierach). Pozdrawiam
      • woojtass Re: polisa na życie z Fund. Inwestycyjnym 05.08.07, 12:22
        Wiesz Joasiu ja proponowałbym Ci:
        1. rozwiązanie polisy w Amplico, jeśli chcesz mogę Ci napisać treść listu
        rezygnacyjnego i co dokładnie trzeba zrobić, bo o ile pamiętam Ampliko wiernie
        strzerze swojego kapitału i odsyła listy, aby im dosłać kserokopie dowodu
        powtwierdzoną notarialnie itp.
        2. założyć sobie plan inwestycyjny w Compensie na 20lat ze składką 150zł
        miesięczniem, tak jak masz teraz w tej polisie. Portfel podzielić 50% w fundusze
        akcyjne(dws 25miśs i ing budownictwa i nieruchomości) i 50% w fundusze
        zrównoważone.

Lecz na chwilę obecną radziłbym poczekać, gdyż nasza giełda znajduje sie w
        niezawesołej pozycji.

"Jeśli teraz
        popatrzeć na schemat i nasz klin na WIG20, to widać, ze spadki muszą się
        wkrótce zatrzymać nieco poniżej 3600 (ok.3580-90), jeśli klin ma "zadziałać".
        Jeśli się nie utrzyma (uwaga chwilowe, drobne naruszenie nie przekreśla
        ważności formacji!), tę hipotezę można wyrzucić do kosza i przyjąć za główną
        hipotezę pt. "Mamy bessę, a rynek jedzie do okolic 2500-2600""

Więc poczekać aż WIG20 osiągnie 3600 i zobaczyć co się stanie jak pisze wyżej.

Jeśli jesteś zainteresowana korzyściami prawno-podatkowymi oraz opłatami w takim
        planie Compensy, możesz napisać.

oczywiście miałbym jeszcze kilka innych propozycji, ale myślę że tak jest najlepsza.

pozdrawiam,
        Maciej

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka