Dodaj do ulubionych

Konkurs miesiąca WIG20

02.12.07, 12:22
Proponuje podawanie swoich typów odnośnie poziomu WIG20 na koniec roku.
Propozycje do końca przyszłego tygodnia tj do niedzieli.Co prawda to tylko
zabawa ale......
Obserwuj wątek
    • wasz_prokurator Re: Konkurs miesiąca WIG20 02.12.07, 14:19
      3725
    • lubsterek Re: Konkurs miesiąca WIG20 02.12.07, 14:42
      3650
    • baros16 Re: Konkurs miesiąca WIG20 02.12.07, 15:00
      3825
    • morelek77 Re: Konkurs miesiąca WIG20 02.12.07, 21:17
      3800
    • drapak.pl 3850 n/t 03.12.07, 07:25
      • tomaszko33 A gdzie prognoza Axela?? 03.12.07, 19:44
        ok 3715
        • morelek77 Re: A gdzie prognoza Axela?? 03.12.07, 21:44
          axel funduje nagrodę smile a jury i organizator nie mogą brać udziału w
          konkursie smile
          • tomaszko33 Re: A gdzie prognoza Axela?? 03.12.07, 22:10
            a jaka nagroda ????
    • gosi1 Re: Konkurs miesiąca WIG20 03.12.07, 22:14
      3855
    • tedglen 3905 05.12.07, 12:45
      3905
      • wasz_prokurator Re: 3905 08.12.07, 12:44
        3874
        • wasz_prokurator Re: 3874 oczywiście:) 08.12.07, 12:46
          • baros16 3534 08.12.07, 16:32
            • tomaszko33 lecimy do nieba 10.12.07, 12:26
              czyżby 3900 do końca roku a potem zjazd ???
              • axel40 Re: lecimy do nieba 10.12.07, 12:50
                Martwi słabe zachowanie misiow
                • tomaszko33 Re: lecimy do nieba 10.12.07, 13:30
                  bo misie teraz są bykami a później nieoczekiwana zmiana miejsc
                  • tomaszko33 Re: lecimy do nieba 10.12.07, 13:34
                    Rosnące Spadające Bez zmian
                    Liczba spółek 136 (40.4%) 178 (52.8%) 23 (6.8%)
                    Tylko szeroki rynek nie chce iść do góry. Po prostu zabawa TFI i OFE żeby na
                    koniec roku jakoś ta zabawa wyglądała i stopy zwrotu były ok
                    • axel40 Re: lecimy do nieba 10.12.07, 15:55
                      Był taki jeden co mówił,że prawdziwego faceta poznaje się jak kończy.Zobaczymy
                      jak my skończymy.Narazie wygląda to tak jakby głowa chciała a ciało nie
                      mogło.Pilnie potrzeba viagry dla giełdy a szczególnie misiom.Bo te ani nie chcą
                      ani nie mają siły żeby im rosły(indeksy of course).
                      • tomaszko33 Re: lecimy do nieba 10.12.07, 16:41
                        obroty dosyć duże wig 20 na plusie i wig tez na plusie
                        Podciągnęli trochę spółek które wzrastają
                        Ale nadal s i m wig na minusie i tutaj jest pies pogrzebany
                      • axel40 Re: lecimy do nieba 10.12.07, 16:43
                        Pan Mariusz z OF twierdzi teraz w Tvnbiznes ,że kończy sie potencjał wzrostowy
                        po 3 tygodniach silnych wzrostów w USA.Ja żyje chyba w matrixie bo gdzie te 3
                        tygodnie wzrostów?
                        • axel40 Re: Tomaszku 10.12.07, 16:50
                          Czy można zarobic na spadkach na funduszach?
                          • tomaszko33 Re: Tomaszku 10.12.07, 17:14
                            w Arce gościu( kwiecień 2007r.) proponował mi polisę na 3 lub 5 lat z ochroną
                            kapitału - jedna z nich był właśnie nastawiona na besse tzn tak zakładał, że w
                            czasie bessy będzie zarabiał najwięcej
                            Fajna rzecz jedna polisa 5 tys zł, ochrona kapitału tylko okres 3 lub 5 lat
                            Niestety kasę potrzebuje na styczeń- marzec 2008 dlatego nie zdecydowałem się
                            na nie
                            Teraz tych produktów jest dużo , praktycznie za ubezpieczenie nic się nie płaci
                            a jest ochrona kapitału - wada jest tylko jedna okres kilkuletni inwestycji
                            A tak to tylko konwesrja i liczenie wirtualnych zysków i strat
                            • axel40 Re: Tomaszku 10.12.07, 17:33
                              Pisałem o aktywnym zarządzaniu gdzieś w wątku.Otóż żeby nie byc gołosłowny choć
                              miem,że pisanie po fakcie to nie sztuka,ale do rzeczy.Otóż decyzja o konwersji
                              musi z czegos wynikać,nie z emocji.W listopadzie dokonałem baaaardzo dużo
                              transakcji bo 3.2 nieudane,1 na plus.Jeśli decyzja błędna tne od razu.W
                              listopadzie fundusz stracił 11,5% a,ja 1,9%.Jedna sesja pozwoliła mi na
                              odrobienie strat listopadowych.Ile musi czekać ktoś co nic nie zrobił?Kiedy
                              odrobi te 11%?Nie mówiąc o zarobku.Nie zawsze się wygrywa.Tak więc nie straciłem
                              czyli można powiedzieć,że zarobiłem.Posiadam w stosunku do 1.11 10% jednostek
                              więcej na koniec miesiąca.Żeby osiągnąc sukces w każdej dziedzinie trzeba być
                              aktywnym nie biernym,
                              p.s.Te Laski to gdzieś koło ciebie?
                              • tomaszko33 Re: Tomaszku 10.12.07, 21:59
                                Tak jak kiedyś pisałeś czas łatwego zarabiania już minął
                                nawet trzymając w funduszu kasę przez 2 3 lata trzeba robić konwersję;
                                szczególnie w tych czasach.
                                Rzeczywiście trzeba wiedzieć kiedy robić konwersję, tylko wiem po sobie że super
                                jest trafić z wyjściem ale trudniej z wejściem.
                                Dlatego przy wyborze funduszu brałem też okresy i możliwości szybkiej konwersji
                                Miałem Investorsa wiedziałem kiedy go sprzedać ale też miałem kasę żeby go
                                kopic o wiele taniej ale niestety potrzebowałem kasę na co innego. Swoje zarobił
                                Najważniejsze to wiedzieć i przewidywać, tylko to jest trudne, do tego nie
                                wystarczy tylko wiedza do tego potrzebne jest doświadczenie nawet błędy.
                                Kiedyś na początku pisałem że spokojnie mogę tobie powierzyć moją kasę i mogę
                                zapłacić ci 10% z zysku i pewnie lepiej wyszedłbym niż teraz.
                                ps. pochodzę z trójmiasta kiedyś moja żona przez pewien okres pomagała w tamtej
                                szkole oraz mam też problemy ze wzrokiem (na pewno nie taki jak tamte dzieciaki,
                                zwykły okularnik jestem) i dlatego ten problem jest mi bliski
                                • axel40 Re: Tomaszku 10.12.07, 22:09
                                  Ja tez okularniksmile))Poszukaj mi na lato taniej kwatery w Gdańsku na kilka dni
                                  • tomaszko33 Re: Tomaszku 10.12.07, 22:22
                                    Nad morzem też może być ładnie
                                    Może tak jak inne fora zróbmy zjazd forumowiczów
                            • axel40 Re: Tomaszku 10.12.07, 17:38
                              Pochwaliłem sie Tomku i wykasowałem post.Chciałem cos napisać o aktywnym
                              zarządzaniu na moim przykładzie,ale to nieładne było sie chwalić.pozdr...
                              • tomaszko33 Re: Tomaszku 10.12.07, 17:54
                                to błąd
                                Człowiek by czegoś się nauczył
                                To może ja zacznę
                                Kilka razy robiłem konwersję raz lepiej raz gorzej
                                Ale kilka razy udało mi się wstrzelić w dołek
                                min. z operą wyszedłem w dobrym czasie i kupiłem w dniu jak była wtedy prawie
                                minus 6%
                                Na tym akurat ruchu byłem do przodu prawie 1,5 tyś zł w sumie gdybym niedawno
                                nie wyszedł z Opery to znowu byłoby do tyłu
                                Także spokojnie chwal się
                                • tomaszko33 Re: Tomaszku 10.12.07, 17:57
                                  Jak będziesz chciał opisać największe straty to też mogę służyć pomocą
                                  Straciłem trochę wprawdzie na akcjach ale to też strata```
                              • gosi1 do Axela 10.12.07, 20:24
                                Czekam ,czekam na ten post.
                                • axel40 Re: do Axela 10.12.07, 21:19
                                  Przywróciłem go na górze.Post do Tomka.Nie czym sie chwalic tylko chodzi o
                                  pomysł na zarządzanie portfelem i nie zrażaniem sie porażką.Ktos mądry
                                  powiedział,że jeśli na 10 decyzji 6 będzie dobrymi to mamy sukces.
                                  Te 2 porażki to tylko i wyłącznie chciwość.Cóż ciężko z tym walczyć.
    • tedglen wyniki konkursu 28.12.07, 19:56
      Jako, że zająłem ostatnie miejsce w konkursie, pozwolę sobie na
      ogłoszenie zwycięzcy. Optymistów było wielu, ale najbliżej
      wytypowania rzeczywistego poziomu WIG20 na koniec roku (który
      wyniósł 3456,05) był

baros16, który typował 3534

Pomyłka zaledwie o 77,95 punktów, gratulacje.
      • lubsterek Re: wyniki konkursu 03.01.08, 12:07
        a ja zaraz za nim, pozdro
        • lubsterek Re: wyniki konkursu 03.01.08, 12:09
          praktycznie wygralem, on wytypowal najpierw 3800, dopiero po tygodniu wytypowal znowu na 3530 tongue_out
          • baros16 Re: wyniki konkursu 03.01.08, 17:45
            Zgadza sięsmileJeden typ jest mój,drugi żonysmile)Korzystamy z tego samego nicka i nie
            zwróciliśmy na to uwagi.Tylko nie pamiętam co ja obstawiałem a co my wifesmile))))))))
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka