Dodaj do ulubionych

ubezpieczenie na życie

15.02.08, 22:30
Witam i fajnie że tu jesteście -dzięki forum nie wkopałam się w
ubezpieczeniem na życie z inwestowaniem (a środę ma być agent).
Już wiem że muszę to odzielić ale jak i gdzie? Jestem zielona w tym
temacie. Mam dwójkę dzieci i potrzebuję jakiegoś zabezpieczenia-
inwestycja dla nich też by się przydała ale chciałabym zacząć od
ubezpieczenia na życie. Poradzicie coś?
Obserwuj wątek
      • gosia_kz Re: ubezpieczenie na życie 22.02.08, 00:51
        Jaka jest Pani sytuacja rodzinna?, finansowa?, ile dzieci? w jakim wieku?, jaka suma ubezpieczenia by Pania interesowala? Czy w razie powaznego zachorowania na nowotwory, choroby serca, przeszczepy i inne choroby cywilizacyjne też chiałaby Pani jednorazowo otrzymac swiadczenie?
        • mieux Re: ubezpieczenie na życie 22.02.08, 18:16
          >w razie powaznego zachorowania na nowotwory, choroby serca, przeszczepy i inne
          choroby cywilizacyjne

Skręca mnie gdy czytam wypowiedzi takich niedouczonych 'doradców' jak gosia_kz,
          którzy nawet nie potrafią się wysłowić ani przeczytać postu, na który odpowiadają.
          Nawet już nie chcę wiedzieć, co doradzają w zakresie produktów finansowych, gdyż
          od takich porad pewnie można tylko stracić pieniądze.
          Jeśli Kreska napisała, że ma dwoje dzieci, to po co pytasz, ile ma dzieci?
          Jak można "zachorować na przeszczepy"?
          Od kiedy "choruje się na choroby"?
          A jakie to jeszcze inne choroby cywilizacyjne masz na myśli? Znasz jakieś
          dodatkowe, czy chodziło ci tylko o 'zagajenie i otumanienie' Kreski? Uważasz, że
          choroba cywilizacyjna to brzmi tak inteligentnie, że po wymienieniu chorób
          cywilizacyjnych należało jeszcze dodać 'i inne choroby cywilizacyjne'?
          A co to znaczy "w razie poważnego zachorowania na ... przeszczepy"?
          To twoje TU wyróżnia przeszczepy "poważne" i "niepoważne"?
          Spadaj z takim TU.

• axel40 Re: ubezpieczenie na życie 22.02.08, 18:44
            Choroby cywilizacyjne to m.in.koshi.Choroba,która powoduje śmierć z powodu
            przepracowania i stresu.
            Ale do tego dochodzą także nerwica,cukrzyca,nadciśnienie,otyłość,anoreksja i
            wiele innych.Ale do katalogu ma byc dopisana impotencja i bezpłodność.Ale żeby z
            tego powodu odmawiać wypłaty odszkodowania?No chyba ,że powodem będzie nerwica.
            • kreska21 Re: ubezpieczenie na życie 22.02.08, 19:17
              To jest prawda że odpowiednimi słowami można otumanić ale staram się
              logicznie myśleć.
              Ja po prostu chcę zabezpieczyć dzieci ale bez przesady miliona nie
              dostaną-już jedną ofertę odrzuciłam za 400 zł 100.000,00 (to na
              życie)i inwalidztwo 20.000 i do tego 15.000 za zawał i udar to za ok
              600 zł-w sumie 1000. Myślę że znajdę coś lepszego... z większą sumą
              ubezpieczenia...
              • mieux Re: ubezpieczenie na życie 22.02.08, 19:48
                Świetnie Kreska, porównuj oferty i nigdy nie podejmuj decyzji w czasie rozmowy z
                doradcą, nie daj się ponaglać przy podejmowaniu decyzji.
                Ja nie mogę Ci doradzić, gdyż po tym, jak miałam wypadek i leczyłam się pół roku
                (leczenie i rehabilitacja) zrezygnowałam z ubezpieczenia. PZU uznało, że nie mam
                trwałych uszkodzeń i nie zapłaciło mi ani grosza.
                Miałam zdjęcia rentgenowskie z widocznymi odpryskami kręgosłupa, stos rachunków
                za rehabilitację i leczenie - i co? Zjeżdżaj frajerze!

Te choroby cywilizacyjne to dopiero interes dla TU. Zawsze Ci powiedzą, że albo
                chorowałaś już wcześniej i to ukryłaś albo nie dbałaś wystarczająco o zdrowie i
                jest to wyłącznie Twoja wina, albo - że nie jesteś chora, tylko symulujesz.

Axel mnie rozśmieszył z tymi chorobami - wszystkie nadają się do odrzucenia
                przez TU w razie gdyby klient domagał się odszkodowania.
                • augora Re: ubezpieczenie na życie 22.02.08, 20:53
                  chciałabym podpowiedzieć odnośnie wypadku: idź do radcy prawnego w
                  tej sprawie, Jeżeli nie upłynęło 3 lata od wypadku, będziesz miał
                  odszkodownie i zwrot kosztów, gwarantuję. Przeszłam przez to, więc
                  wiem na 100%.
            • mieux możliwość uzyskania odszkodowania 22.02.08, 20:26
              Analiza chorób cywilizacyjnych pod względem możliwości uzyskania odszkodowania
              (spis chorób z listy Axela):
              nerwica - nie jest trwała, bo można się wyleczyć i uspokoić smile
              odszkodowanie się nie należy;
              cukrzyca - 1. nie było we wniosku do TU wyników badań na cukier - klient był
              chory wcześniej - odszkodowanie się nie należy;
              2. klient celowo żarł śmieci dietetyczne, aby dostać cukrzycy i wyłudzić
              odszkodowanie - von od TU!
              nadciśnienie - klient celowo się denerwował aby podwyższyć sobie wyniki badań
              ciśnienia - von!
              otyłość - nie jest trwała;
              anorekcja - wystarczy przytyć;
              impotencja - nie jest trwała, trzeba tylko poczekać na odpowiedni moment;
              bezpłodność - niech sobie klientka znajdzie odpowiedniego faceta;
              koshi - brak dowodów na przepracowanie, klient nie miał powodu do stresu, bo był
              ubezpieczony.

• kreska21 Re: możliwość uzyskania odszkodowania 22.02.08, 21:05
                Dzięki Mieux- to ostatnie to było dobre a zwłaszcza to koshi.
                Szczerze to nie wpadłam na takie pomysły z odszkodowaniem. A PZU to
                dobra firma ale dla agentów, mam takiego za płotem ( i do tego
                jeszcze brat, mam nadzieję, że tego nie przeczyta), który już nie ma
                co z kasą robić-dobry rejon. I może dlatego tak szybko nie uwierze
                agentowi i nie dam się wrobić, a dla pewności zapytam na forum smile
                • mieux Re: możliwość uzyskania odszkodowania 23.02.08, 12:34
                  Nieporównanie gorsze jest Amplico AIG Life, które "działa sprzecznie z ustawą o
                  działalności ubezpieczeniowej" - tak stwierdził przewodniczący Komisji Nadzoru
                  Finansowego Stanisław Kluza.

Ten syf omijaj z daleka i ostrzegaj przed Amplico kogo tylko możesz.

Przypomnę przy okazji, że rodziny ofiar World Trade Center przez 2-3 lata!
                  musiały walczyć! o odszkodowania od Amplico.
                  Po to klient się ubezpiecza, aby w razie nieszczęścia musiał walczyć o to, co mu
                  się należy? Wyobraźmy sobie, że klient ma ubezpieczenie od zawału. Zawał przeżył
                  - teraz czas na wojnę z TU -czy wyjdzie mu to na zdrowie? A jeśli nie przeżyje
                  to wbrew jego wierze rodzina nie otrzyma odszkodowania tylko będzie musiała
                  przez wiele miesięcy chodzić do prawników, na rozprawy w sądzie i tracić czas,
                  zdrowie i pieniądze.

Przydałyby się opinie poszkodowanych w wypadkach, którzy byli ubezpieczeni i
                  wiedzą, jak poszczególne TU traktują swych klientów nie wtedy, gdy biorą
                  pieniądze, tylko wtedy, gdy należy wypłacić klientowi odszkodowanie.

Mam bardzo dobre zdanie o Warcie jeśli chodzi o ubezpieczenie mienia. Agent
                  przyjeżdża natychmiast (kiedy jeszcze leje się woda), a odszkodowanie pokrywa
                  poniesione wydatki na likwidację uszkodzeń. Opłaty w Warcie są relatywnie niskie
                  (sprawdzałam z kilkoma innymi TU - nawet dwukrotnie niższe).
                  • donkaczka Re: możliwość uzyskania odszkodowania 24.02.08, 13:14
                    a prumerica?
                    mam kilka klientek-agentek i szczerze sobie pogdalysmy kiedys o towarzystwach,
                    wyszlo na to ze cu omijac szerokim lukiem, a prumerica przyzwoita jest

choc agent mnie rozlozyl na lopatki i pogonilam go w koncu, bo wtedy jeszcze
                    samotnej mlodej kobiecie niezle zarabiajacej a szukajacej glownie ubezpieczenia
                    od niezdolnosci do pracy i chorob, zrobil polise na milion w wypadku smierci,
                    ale konkretnego zabezpieczenia od polamanych rak potrzebnych do pracy nie umial
                    sklecic

za to dostawalam stery kolorowych wydrukow majacych mi uswiadomic jak
                    niekomfortowa sytuacje zyciowa mam, jak to z zadnej strony nie jestem
                    zabiezpieczona - kluczek do szczecia miala byc ta milionowa polisa, ktora
                    zapisalabym chyba kotom w spadku big_grinD

dzis sytuacja juz inna, wiec szukam dobrego ubezpieczenia dla meza, dla mnie w
                    sumie tez, bo kredyty, dzieci itp, a zycie roznie sie uklada
                    no i rozwazam prumerice, bo to co w niemczech proponuja w ubzepieczeniach jest
                    hmm nieciekawe
                    • kreska21 Re: możliwość uzyskania odszkodowania 24.02.08, 17:49
                      Już wiem że Amplico mam odrzucić (trochę mi szkoda szwagra
                      ubezpieczony już ponad 10 lat aż boję się go pytać o szczegóły).
                      Też się zastanawiałam nad Wartą a trochę mnie bierze w kierunku CU
                      lub ING. Boję się nieznanego...niestety reklama wpływa na
                      podświadomość sad

A tak wogóle to ja myślę że na początku zadałam złe pytanie.

Powinno być tak: na które towarzystwo ubezpieczniowe mam zwrócić
                      uwagę, którego mam unikać (np Amplico PZU ).
                      Nie pomyślałambym że zawał i udar jest osobno a np ostatnio agent
                      nie wspomniał nawet o tym. Na co jeszcze powinnam zwrócic uwagę,
                      jakie mogą być jeszcze "haki" ?
                      A możę tak ranking TU? Chociaż to też trudno sklasyfikować, jeden
                      jest zadowolony drugi nie...

• donkaczka Re: możliwość uzyskania odszkodowania 24.02.08, 20:45
                        commerciala tez lepiej unikac

oceniac towarzystwo chyba mozna po ilosci odrzuconych wnioskow o wyplaty wink ale
                        takie dane chyba nie sa latwo dostepne

z ciekawostek - jedna z podstaw do odrzucenia wyplaty polisy jest
                        smierc/kalectwo powstale w wyniku uprawiania niebezpiecznych sportow
                        a wiekszosc towarzystw uznaje za taki sport - jezdzenie motocyklem, w dodatku
                        nie sportowe, ale kazde przemieszczanie sie na dwoch kolkach
                        wylapalam to czytajac warunki ubezpieczenia i od razu odpadla wiekszosc
                        towarzystw, bo motocyklem jezdzilam sporo

jedyne wyjscie to dokladne i z detalami studiowanie warunkow
                        ja wezme na tapete prumerice i dam znac wink
                        -
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka