Fundusz "Nogi Na Stole"-NNS

27.06.08, 19:50
Masz do dyspozycji inwestycję, na co najmniej dziesięć lat. Co wybierzesz?
a) fundusz rynku pieniężnego
b) fundusz akcji

Proste? Jasne, że tak. Spróbujmy



blogi.bossa.pl/?p=398#more-398
    • axel40 Re: Fundusz "Nogi Na Stole"-NNS 27.06.08, 21:32
      Ponadprzeciętne wyniki w długim terminie da niewątpliwie połączenie obydwu tych funduszy i stworzenie swojego funduszu aktywnej alokacji.
      Troche wiedzy i konsekwencja zapewni w przyszłości,że Mój Fundusz Aktywnej Alokacji(MFAA) zapewni mi i spokojny sen i nogi na stole smile)) Niewątpliwie masz rację,że slogany i reklamy nabierają klientów mniej doświadczonych,ale czyż to jest zabronione,albo kłamliwe? Nie inaczej zachowują się inni sprzedawcy najróżniejszych towarów.To ich prawo,a klienta nikt nie zmusza do zakupu danej usługi,czy towaru.To klient wybiera i decyduje,więc pretensje należy mieć nie do reklam funduszy ,a tylko i wyłącznie do nabywców.Czytanie prospektów nuży i jest nieciekawe,ale daje wyobrażenie w co inwestujemy.
      "Cała Polska czyta prospekty funduszy" smile)

      p.s. Wysyp reklam różnego rodzaju produktów finansowych następuje przeważnie na górce! Dla przypomnienia reklamy i lawinowy wysyp FMiS był w ubiegłym roku dokładnie na górce.
      Czy nawał produktów z ochroną kapitału wróży koniec bessy?
      pozdr...
      • grzzal Re: Fundusz "Nogi Na Stole"-NNS 30.06.08, 08:20
        Z ciekawosci zrobilem symulacje funduszu 50/50 - w akcyjnym i pienieznym.
        WYnik wyszedł w tym samym okresie 238%
        najwieksze obsuniecie -18%
        I wlasciwie od marca 2000 ZAWSZE byl ponad oboma indeksami
        WIG dogonil portfel w pazdzierniku 2006 - zeby od stycznia 2008 byc juz ponizej.
        Zeby bylo zabawniej te wyniki sa lepsze od wynikow zrownowazonego funduszu tego twoarzystwa (184% , obsuniecie -39%)


        W chwili wolnej cos skrobne z innymi symulacjami (np. zmniejszania udzialu akcyjnego po kwartale spadków)
        • axel40 Re: Fundusz "Nogi Na Stole"-NNS 30.06.08, 16:21
          > Zeby bylo zabawniej te wyniki sa lepsze od wynikow zrownowazonego funduszu tego
          > twoarzystwa (184% , obsuniecie -39%)
          >

          I w dodatku opłaty z zarządzanie funduszu 50/50 mniejsze niż w zrównowazonymsmile
          Być może to mała różnica przy 10 000zł,ale przy 30 000 czy 50 000 kwota robi sie
          ciekawa.Choćby to wynosiło nawet 1 %.
Pełna wersja