Dodaj do ulubionych

wizyta kontrolna

08.03.17, 10:04
Uświadomiłam dziś sobie, że to już dziesięć lat minęło od momentu kiedy u mojej córki zdiagnozowano pokrzywkę barwnikową. Dziś jest nastolatką. Wczoraj byliśmy u dr Lange na wizycie kontrolnej. Przedstawiliśmy zestaw badań krwi, w tym wyniki tryptazy. Są w normie 4,88.
Obserwujemy plamki na ciele. Nowe plamki się nie pojawiają. Stare nie znikają, ale nie przeszkadzają mojej córce. Zauważa je, gdy o nich rozmawiamy. I to tyle:)
Ściskam wszystkich serdecznie
Magda
mgren@gazeta.pl
Obserwuj wątek
  • jol34 Re: wizyta kontrolna 30.05.17, 00:16
   Miło Cię widzieć :-) U mnie już 11-latek :-) Od ponad 8 lat mieszkamy w Szkocji. U mojego syna część plamek zniknęła, większość znacznie zbladła, mój nawet nie zwraca na nie uwagi, a tych najmocniejszych na plecach po prostu nie widzi.
   Pozdrawiamy!
   • martulkado Re: wizyta kontrolna 07.06.17, 10:13
    Miło Was widzieć, od naszej diagnozy minęło właśnie 11 lat, za trzy tygodnie mamy kolejną wizytę w Gdańsku. Plamy Mateusza nie giną, nie bledną, ale też ich nie przybywa. Obserwujemy za to coraz częstsze epizody alergii pokarmowej, której przebieg bywa niebezpieczny (wymioty, biegunka, duszność i napuchnięte wszystkie plamy). Na razie poznaliśmy dwóch wrogów: orzechy i sezam. Pozdrawiamy że Słupska! martulkado
  • kwiatkwiatk Re: wizyta kontrolna 18.08.17, 13:22
   Dr Lange przedstawia całą listę czynników groźnych dla osób cierpiących na mastocytozę. Szkoda, że nie wspomina nic o szczepieniach.
   www.czytelniamedyczna.pl/1114,mastocytozy-u-dzieci-i-doroslych-rozpoznawanie-i-postepowanie.html

   Tabela 4. Czynniki powodujące degranulację komórek tucznych na podst. (Heide R i wsp., Longley J i wsp., Roszkiewicz J) w modyfikacji Czelej D i wsp.:

   Czynniki egzogenne:

   toksyny bakteryjne
   szczepienia
   jady (węża, pająka) i insektów biologiczne polipeptydy (uwalniane przez glisty, meduzy, krewetki) polimery np. dextran leki: kwas acetylosalicylowy, kodeina, morfina, polimyksyna B, amfoterycyna B, d-tubokuraryna, skopolamina, dexametonium, galamina, rezerpina jodowe środki cieniujące ostre przyprawy alkohol, ser żółty, orzechy arachidowe

   U synka również mamy zdiagnozowaną mastocytozę. Dopiero po 3 latach doczytałam, że jest to silna odpowiedź systemu immunologicznego organizmu w reakcji na kontakt z antygenami (substancjami obcymi, drobnoustrojami,toksynami). Jakimi antygenami są "bombardowane" dzieci od urodzenia - tymi w szczepionkach. Takie małe dzieci nie powinny być szczepione, bo to zagraża ich zdrowiu i życiu! Przecież maluchów nie wolno karmić jedzeniem stołowym do około 6 miesięcy, bo mają nierozwinięty układ pokarmowy. A układ odpornościowy ma jakimś cudem być w pełni rozwinięty już w pierwszej dobie życia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka