Dodaj do ulubionych

zniechęcone dziecko - dobór odpowiedniej chusty

20.01.11, 12:41
Na poczatek witam wszystkie mamy, gdyż jestem tu nowa :)

Trochę poczytałam i wiem, już na czym polegał nasz problem ale nadal potrzebuję Waszej rady.
Otóż zupełnie niedoświadczona zaczęłam od Bebelulu LULU, którą dostałam w prezencie. Czekałam z nią aż do 8 tyg (zgodnie z zaleceniami producenta). Kiedy już zaczęłam wkładać w nią małego okazała się być wielką porażką (problemy z właściwym ułożeniem dziecka). Zanim się nauczyłam mój maluch dokonał skoku rozwojowego i już nie chce przebywać w pozycji kołyski - za to uwielbia noszenie pionowo na rękach (jak do odbijania).
Niedawno podjęłam ostatnią próbę z lulu (bo szkoda mi jej było), którą zakończyła się ogólną histerią dziecka i moją niestety. Już wiem, że to kiepska chusta, wiem też, że chcę wiązaną. Obawiam się tylko czy moje dziecko da się w ogóle zawiązać, bo się strasznie zniechęcił. Na widok chusty zaczyna marudzić a przy wiązaniu początkowo też jest trudno. Pomyślałam więc o elastycznej na początek - żebyśmy się do niej przyzwyczaili. Problem w tym, że mały ma już 11 tyg i waży ponad 6 kg. Czy Gabi elastyczna będzie dobra (czy 50cm szerokości to nie za mało?) Nie chcę zbyt dużo inwestować w elastyka, bo starczy tylko na jakiś czas ale nie chcę też już więcej pomyłek.
Obserwuj wątek
    • abigail83 Re: zniechęcone dziecko - dobór odpowiedniej chus 20.01.11, 14:50
      Daruj już sobie elastyczną. Elastyk to tak do 8 kg komfortowo imho starczy. Lepiej tkaną - rozmiar 4,2-4,7 m, na przyklad Nati, w dobrej cenie są. Elastyk tez bardziej otula, troszke krepuje ruchy, na co Twoj synek moze byc lekko uczulony. A tak mozesz np nosic w wiazaniu, ktore sie nazywa 2X, ono daje rączkom wiecej swobody.
      Zajrzyj też na forum bazarek, duuuzo slicznych chust w super cenach teraz jest.
    • shipa Re: zniechęcone dziecko - dobór odpowiedniej chus 30.01.11, 23:06
      Ja rowniez bylabym za tym, aby zrezygnowac w elastyka i wskoczyc od razu w wiazana dluga tkana. To naprawde nie jest trudne, zawiazac chuste, z cala pewnoscia sobie z tym poradzisz. Poza tym, chusta tkana posluzy Ci pewnie kilka lat, nie tylko dla malucha, ale nawet jak juz troche podrosnie nadal bedzie przydatna.

Nie przejmuj sie niepowodzeniem z LULU, ja mialam podobnie, kupilam cos takiego, ba, nawet BabyBjorna kupilam, ale dziecko slusznie go odrzucilo, a wiazanke pokochalo, razem z tatusiem.

Rozejrzyj sie moze na poczatek za uzywana chusta, spokojnie spelni swoje zadanie, a cena nie zwali z nog.

Milego noszenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka