Dodaj do ulubionych

Od czego zacząć?

10.10.11, 10:23
Witam. Jestem w pierwszej ciąży i mam w planach nosić dziecko w chuście. Tylko nie wiem jak ją wybrać. Czy kupię tylko w internecie, czy są też jakieś sklepy stacjonarne, gdzie można dotknąć i z kimś porozmawiać? Jestem z Poznania. Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź.
Obserwuj wątek
    • andzialipka Re: Od czego zacząć? 12.10.11, 20:50
      Hejka, polecam stronkę chusty info. Tam też są bardzo doświadczone babki, chętne do pomocy:)
      Wybór chusty zależy od zasobności Twojego portfela. Jeżeli masz na dwie, to kup na początek elastyczną (do noszenia najmniejszych dzieci), podobno zdecydowanie łątwiej zawiązać maluszka i jakoś tak bezpieczniej się czuje początkująca chusto-mama. No ale potem trzeba kupić następną.
      Jeżeli liczysz się z kasą, to kup sobie od razu tkaną np nati, taką długą żeby na męża też była dobra. Taka chusta będzie Ci służyła przez cały okres noszenia. Ciężko doradzić materiał komuś kto jeszcze nie nosił, ale bawełniana jest chyba najbardziej uniwersalna. Nie kupuj tych podróbek za 60 zł na allegro, bo ponoć są do kitu. Jak kupować, to oryginalną! Może być używana, one się nie psują a wręcz nabierają miękkości w miarę noszenia.
    • candara Re: Od czego zacząć? 13.10.11, 09:30
      W Poznaniu wiele osób nosi, jest nawet stowarzyszenie Poznań w chuście. Z tego co wiem są spotkania dla początkujących, można iść na warsztaty, pomacać różne chusty itd. Na stronie chusty.info znajdziesz zakładkę poznańską i tam na pewno znajdziesz pomoc. Powodzenia!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka