Dodaj do ulubionych

Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin?

06.02.07, 22:49
Witam,

Mam pyanie dotyczące słynnych nauk przedmałżeńskich w Oławie. Wiem ,że
odbywają się w połowie lutego, ale nie znam dokładnej daty. Proszę, pomóżcie,
jeżeli ktoś wie, bo nie mogę się dodzwonić do tej parafii.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

comoda
Obserwuj wątek
    • monia19801 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 07.02.07, 09:58
      własnie probuje od rana się dodzwonić, jak bedę wiedziała dam znać!
      dla zainteresowanych telefon: 071/303-46-37
      • comoda1 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 07.02.07, 10:16
        Dzięki wielkie! Ja już próbuję o różnych porach i nic. Może będziesz miała
        więcej szczęścia :-) Czekam na info i też będę próbowała.
        • alex77 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 07.02.07, 13:21
          Witam !!!

W tamtym tygodniu udało mi sie dodzwonić do tej parafii, ksiądz powiedział, że
          narazie są ferie i planuje nauki uruchomić w marcu. Ale jeszcze dokładnie nie
          zna terminu. Kazał się kontaktować pod koniec lutego lub na początku marca.

Pozdrawiam !!!
        • ochanna Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 11.05.07, 09:53
          ostatni termin był 28-29 kwiecień. byłam na nich i było b. miło i szybko! fakt,
          że ciężko sie tam dodzwonić. mi udało się do południa w sobotę i podaje nr
          telefonu: 313-27-23, 313-91-65, 30-34-637, 30-34-638 Powodzenia!!!
      • comoda1 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 15.02.07, 21:24
        Witam,

Martwię się tymi naukami, czas leci, a my nie mamy żadnych nauk. Czy ktoś już
        coś wie na temat Oławy lub innych weekendwych nauk? Lub nie - weekendowych -
        fajnych?

Please, help :-(
        • monia19801 Re: Nauki w Oławie - dokładny termin;-) 16.02.07, 12:29
          nauki w Oławie odbedą sie w pierwszy weekend marca na godz.18 - sta - udało mi
          sie dodzwonić!!!
          Kościół pw. ŚŚ Ap. Piotra i Pawłą,pl. Zamkowy 16,
          pozdrawiam
          • comoda1 Re: Nauki w Oławie - dokładny termin;-) 16.02.07, 12:48
            Jesteś cudowna!!!! Dziękuję!!!! Rozumiem, że wystarcxzy przyjść na 18.00 w
            sobotę, a potem w niedzielę i nie trzeba się umawiać?

Pozdrawiam :-)
            • kate.zet1 Re: Nauki w Oławie - dokładny termin;-) 16.02.07, 18:10
              Ja też potwierdzam termin i godzinę nauk w Oławie. Moj D. dziś się też dodzwonił!!! nie trzeba sie zapisywać, tylko przyjechać na 18. Wszystko rozpoczyna się mszą, potem przechodzimy do salki i...heja!! :)
              • comoda1 Re: Nauki w Oławie - dokładny termin;-) 16.02.07, 18:32
                Allo,

No to do zobaczenia 3.03. w sobotę :-)

Pozdrawiam!
                • kate.zet1 Re: Nauki w Oławie - dokładny termin;-) 16.02.07, 18:37
                  Sorki coś mi net nie działał i dwa razy to samo:) tak 3.03 do zobaczenia!!
    • kate.zet1 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 16.02.07, 18:35
      Potwierdzam termin i godzine nauk w Oławie!!! mój D. dzis też się dodzwonił!!! nie trzeba się zapisywać, tylko przyjechac na 18.00 Wszystko zaczyna się mszą i potem do salki i...heja!!! :)
      • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 17.02.07, 17:56
        a czy po tym wznowieniu nauki odbywają się już regularnie co sobotę-niedzielę,
        czy trzeba się za każdym razem dowiadywać?
        • monia19801 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 19.02.07, 13:50
          trzeba sie dowiadywać najlepiej dzwoniąć,
          pozdrawiam
        • inkageo Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 19.02.07, 14:42
          Na pewno nauki nie odbywają się co tydzień.
      • bikejka Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 01.03.07, 15:02
        a czy wiadomo, jak długo te nauki trwają? czy tylko ten jeden weekend, czy to
        cały cykl? my chodzimy we Wrocku i ja mam już dość, a to dopiero połowa!jest 8
        spotkań z księdzem, 3 spotkania z babkami i dodatkowo 2 indywidualne spotkania
        w poradni rodzinnej. oszaleć można!
        • inkageo Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 01.03.07, 16:40
          Dwa spotkania - sobota od 18 do ok 19:30, tak samo w niedzielę i koniec:)
          • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 08.03.07, 08:18
            czy wiadomo, kiedy termin kolejnych nauk?
            • monia19801 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 08.03.07, 16:18
              trzeba dzwonić...
            • kozmarzena Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 09.03.07, 11:32
              Dzwoniłam dzisiaj. Kolejne nauki będą dopiero po świętach wielkanocnych,
              dokładny termin nie jest jeszcze znany.
              • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 11.03.07, 19:17
                dzięki za info, jakby ktoś znał termin, dajcie proszę znać, bo dodzownić się do
                tej parafii, to tak jak trafić "5" w totka:)
                • kozmarzena Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 29.03.07, 16:38
                  Jeśli ktoś będzie znał dokładny termin następnych nauk proszę o informację. Ja
                  wiem narazie tylko tyle, że na pewno odbędą się dopiero po świętach, ale
                  dokładnej daty nie znam.
                  • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 29.03.07, 19:01
                    ja też się przychylam do prośby ...
                    • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 10.04.07, 15:12
                      nie ma jeszcze nowego terminu?
                      • kozmarzena Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 11.04.07, 21:09
                        Prawdopodobnie ostatni weekend kwietnia, ale trzeba dzwonić i się dowiadywać bo
                        termin nie jest dokładnie ustalony. Tel. do parafii w Oławie to: 071 313-27-23
    • kozmarzena Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 17.04.07, 18:18
      Czy ktoś się wybiera na najbliższe nauki do Oławy? Nie mogę się tam dodzwonić.
      Ktokolwiek zna -proszę o podanie terminu.
    • agajp7 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 17.04.07, 21:02
      UP
      • ancak Re: Nauki w Oławie a moze w Brzegu..:) 18.04.07, 15:27
        Wiem ze paru osobom bardzo zalezy na tych naukach wiec przybywam z pomoca ( mam
        nadzieje..) W przyszla niedziele 22.04, godz.18.00, rozpoczynaja sie nauki w
        KOSCIELE POZDWYZSZENIA KRZYZA SWIETEGO W Brzegu (obok Zamku). Brzeg znajduje sie
        okolo 20 km od Olawy.Nauki trwaja niecaly tydzien,tj. od niedzieli do piatku. I
        co najwazniejsze..:) nie ma potrzeby chodzenia do poradni rodzinnych :)))
        Pozdrawiam :)
        .......i moze do zobaczenia w niedziele :)

anka
        • kozmarzena Re: Nauki w Oławie a moze w Brzegu..:) 18.04.07, 21:14
          Mieszkam we Wrocławiu i interesują mnie nauki TYLKO w Oławie, trwają one tylko 2
          dni, a dokładnie dwa wieczory.
        • amelia00 Re: Nauki w Oławie a moze w Brzegu..:) 20.04.07, 12:45
          nie ma potrzeby "zaliczenia" poradni rodzinnej??? Na jakiej podstawie tak
          sądzisz? Przecież o tym, co trzeba dostarczyć do ślub, decyduje ksiądz w
          parafii, gdzie bierzesz ślub, a nie ten u którego "robisz" nauki
          przedmałżeńskie.
          No chyba, że w Brzegu wystawiają zaswiadczenie, że poradnia również
          jest "zaliczona". To jak to jest?
    • inkageo 28-29 kwietnia 21.04.07, 17:29
      Stokrota113 się dodzwoniła, więc wklejam jej post:

"Dodzwoniłam się do Oławy i te słynne nauki odbędą się w weekend 28 i 29
      kwietnia. Msza jest o 18 i po Mszy albo będą w Kościele albo przejdziemy do
      sali. Zapytałam czy coś trzeba zabrać to ksiądz odpowiedział: swoją drugą
      połówkę:) Ktoś się wybiera?"
      • kozmarzena Re: 28-29 kwietnia 21.04.07, 17:34
        Wielkie dzięki za informację:) dzwoniłam tam po świętach i ksiadz podal ten
        termin, ale jeszcze nie byl pewien. Ja jade na bank:)
      • agajp7 Re: 28-29 kwietnia 21.04.07, 19:45
        tak INKAGEO, my jedziemy - z Wrocławia :)
        • agajp7 Re: 28-29 kwietnia 27.04.07, 12:33
          czy "ktoś" wie....ile te nauki trawją (3h, 4h?)
          • inkageo Re: 28-29 kwietnia 27.04.07, 12:40
            Pół godziny msza i godzina nauk:)
    • agajp7 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 28.04.07, 14:57
      WIĘC Z KIM SPOTKAMY SIĘ DZISIAJ NA NAUKACH W OŁAWIE?
      • myszanka Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 28.04.07, 15:01
        my jedziemy, pierwszy raz będę w Oławie ;-)
        • agajp7 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 28.04.07, 15:03
          TO SUPER MOŻE SIĘ PO NICKACH POZNAMY ;)
    • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 29.04.07, 21:20
      niestety ten termin znów mi nie pasował:( Czy ktoś wie, kiedy kolejny termin?
      • kozmarzena Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 30.04.07, 18:04
        Byłam teraz na naukach. Naprawdę warto było pojechać do Oławy: nauki
        poprowadzone krótko zwięźle i na temat. Księża wyrozumiali i sympatyczni. Pewnie
        kolejne za miesiąc.Zawsze trzeba dzwonic wczesniej i sie wypytywac o termin choc
        czesto nikt nie odbiera. Ale trzeba próbowac do skutku. Gorąco polecam te nauki.
        • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 30.04.07, 19:21
          a co z poradnią? Trzeba to zrobić osobno?
    • malamagda Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 01.05.07, 13:19
      My też sie wybieraliśmy ale niestety jak tylko ruszyliśmy to samochód odmówił nam posłuszeństwa :( zła jestem bo czas nagli.. na miejscu nie ma co liczyc a w mieście do którego mam 30 kilometrów to owszem.. co miesiąc.. ale 8 - 10 spotkań.. i niby kiedy mam na to znaleźć czas.. juz nie mówie o mojej drugiej połówce.. oboje staramy sie dodzwonic ale na razie bez efektów.. jakby komuś sie udało to proszę o informację kiedy odbędzie się następne spotkanie..
      • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 10.05.07, 19:17
        ja tez znów nie mogę się dodzwonić:(
      • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 11.05.07, 16:01
        dodzwoniłam się, w ten weekend napewno nie, bo jest komunia, w przyszły raczej
        też nie, najprawdopodobniej 26-27.05.
        • karoliczak Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 14.05.07, 20:42
          Amelko!daj znac prosze jak bedziesz znala termin na 100%...bede bardzo
          wdzieczna:) z gory dziekuje:)
          • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 15.05.07, 20:04
            chyba, że ktoś inny wcześniej się dowie:) Ja spróbuję zadzownić tam w przyszłym
            tygodniu.
            • dzidzia101 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 15.05.07, 20:41
              Czy ktos moze potwierdzic na 100% termin nauk w maju? (26-27.05)? czy ktos wie dokladnie ktory to
              jest kosciol?
              • inkageo Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 15.05.07, 20:55
                Ten kościół:
                www.archidiecezja.wroc.pl/parafia.php?id_dek=22&id_par=8
                Trudno się tam dodzwonić...
                • dzidzia101 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 15.05.07, 21:22
                  dzieki serdzczne :-) Bede dzwonic albo wybierzemy sie osobiscie jak juz bedziemy w Polsce>
                  • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 21.05.07, 15:01
                    własnie się dodzwoniłam:-) Nauki w ten weekend (26-27.05.2007).
                    • karoliczak Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 21.05.07, 16:56
                      Dzieki bardzo:* wiec co? do zobaczenia?
                    • karoliczak Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 21.05.07, 17:11
                      to znowu ja:) a nic sie nie zmienilo? tzn. dalej nie trzeba sie zapisywac
                      wczesniej i nic nie trzeba placic?
                      • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 21.05.07, 17:29
                        zapytałam tylko, czy są teraz na weekend, padła odpowiedź, ze napewno w ten
                        weekend. Więc zapytałam, czy nalezy przyjść na 18:00 w sobotę na mszę, padła
                        znów odp. TAK, więc ja jadę i już, myślę (mam nadzieję), że się nic nie
                        zmieniło.
                        • karoliczak Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 21.05.07, 17:43
                          oki:) a zatem do soboty:)
                          • dzidzia101 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 22.05.07, 18:39
                            To w takim razie do zobaczenia w sobote, dziewczyny!! My tez tam bedziemy :-)
                            • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 28.05.07, 08:41
                              Dziwczyny! Ja i mój N. byliśmy vardzo miło zakosczeni tymi naukami, nie dość,
                              ze sprawnie i krótko to naprawde ciekawie! A jak wasze odczucia? I czy musicie
                              jeszcze "zaliczyć" poradnię? Macie jakieś namiary na w miarę "bezbólową"?:-)
                              • inkageo Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 28.05.07, 09:26
                                Dużo ludzi było?:) Mi się tak spodobało w Oławie, że wybieramy się tam do
                                spowiedzi;) Upatrzyłam sobie przytulny konfesjonał z tyłu kościoła, jak mnie
                                ksiądz wygoni, to będę miała blisko do wyjścia;););)
                                • amelia00 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 28.05.07, 10:05
                                  dobry pomysł:-) TYm bardziej, że mnie to napewno pogoni, a napewno to już z tej
                                  1-szej spowiedzi bo mieszkamy razem przed ślubem ... Ale i tak muszę iśc do 1-
                                  ej?
                                  • inkageo Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 28.05.07, 14:36
                                    Chyba jak się przyznacie księdzu, który wydaje karteczki do spowiedzi, że
                                    mieszkacie razem, to każe Wam pójść tylko raz:)
                                    • dzidzia101 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 07.06.07, 23:02
                                      To lepiej przyznac sie ksiedzu do wspolnego mieszkania? I moze byc tylko jedna spowiedz? Nigdy o
                                      tym nie slyszalam.
                                      A poza tym chcialam Wam powiedziec ze mamy problemy z zalatwienie formalnosci w Polsce, bo do
                                      naszego slubu sa 4 miesiace a formalnosci mozna zaczac zalatwiac 3 m-ce przed slubem.
                                      Nachodzilismy sie po ksiezach i okazalo sie ze "nic sie nie da teraz zrobic" i musimy specjalnie
                                      przyleciec w lipcu lub sierpniu. Na cale szczescie jeden ksiadz powiedzial ze mozemy skompletowac
                                      dokumenty w Londynie (metryki, itp. moze beda wazne dluzej za granica) i wtedy na podstawie tzw.
                                      licencji on udzieli nam slubu ;-) Nie mialam zielonego pojecia ze beda takie problemy w kosciele!!!
                              • dzidzia101 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 07.06.07, 22:54
                                Hej Dziewczyny!
                                Nam nauki tez bardzo sie podobaly: krotko, zwiezle i bez problemow. A najfajniejsze bylo
                                podpisywanie zaswiadczen :-) A co do poradni? to tez trzeba jeszcze "zaliczyc"?
    • kashyw Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 26.05.07, 15:20
      Czy ktoś wie może jaki jest następny termin nauk w Oławie? Niestety dzisiaj i
      jutro nie możemy być. Pozdrawiam i będę wdzięczna jak ktoś będzie wiedział i
      napisze:)
      • milkas1 Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 06.06.07, 11:19
        być może przełom września i października, ale nie będą już trwały tylko weekend
        • kashyw Re: Nauki w Oławie - czy ktoś zna dokładny termin 10.06.07, 22:47
          O kurcze...nie beda juz tylko wekendowe nauki? A wiesz moze ile beda trwaly i w
          jakiej formie? Ciekawe skad te zmiany...no i dopiero najblizszy termin to
          wrzesien/pazdziernik? Pozdrawiam i bede wdzieczna za odpowiedz.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka