Dodaj do ulubionych

Sokowirufka pisze jutro o 9.00 polski

04.05.05, 20:57
niech się, Dzieweczce, poszczęści
Obserwuj wątek
    • sokowirufka Re: Sokowirufka pisze jutro o 9.00 polski 04.05.05, 21:04
      ach Bożesz_Ty_mój... :) no tego jeszcze nie było - zeby moj nik znalazl sie w
      tytule wątku... jestem naprawde zaszczycona, wzruszona i w ogole bardzo mi milo
      ze ktos o mnie pamieta :) (udam ze nie wiem ze to tylko dlatego ze synowie
      aankii tez sa maturzystami ;)

a kciuki przydadza sie jak nigdy - polski to bedzie total fristajl :]
      przeczytalam moooze z polowe wymaganych lektur hehe...
    • sokowirufka Re: Sokowirufka pisze jutro o 9.00 polski 04.05.05, 22:03
      olaboga - no kocham Was!! :D ja sie balam odezwac tak sama z siebie
      co by Was nie zanudzac, ze znowu tylko matura i matura... a tu prosze :D
      ide spac - co wiecej moge zrobic w tak badz co badz nietypowej dla mnie
      sytuacji ;)
      pozdrawiam i oczywiscie dam znac jutro (chociaz wyniki poznam dopiero pod
      koniec czerfca - ale biorac pod uwage stopien mojego przygotowania...
      moze to i lepiej :P)
      3mam kciuki za Bliźniakuff (i nie chodzi mi tutaj o Chochoły/Chochołuf) ;]
    • virtue87 Re: Sokowirufka pisze jutro o 9.00 polski 04.05.05, 22:47
      skoro wątek maturalny to ja, jako wierna czytelniczka forum, pozwolę sobie
      nieśmiało poprosić o trzymanie kciuków, gdyż również jutro maturę piszę :/ Jak
      mi się powiedzie, to może znajdę odwagę, żeby na forum się udzielać :)

virtue
    • virtue87 Re: Sokowirufka pisze jutro o 9.00 polski 05.05.05, 12:28
      Właśnie wróciłam do domu... No cóż, test w miarę łatwy, wydaje mi się, że nieźle
      napisałam, ale tematy wypracowań... dla mnie masakra. Akurat trafiły się jedne z
      niewielu lektur, których nie przeczytałam :/ Do wyboru albo "Potop" albo
      "nie-boska komedia" i "Kordian". Pisałam ten drugi, ale średnio zadowolona
      jestem. Na szczęście wynik z matury z polskiego nie jest mi potrzebny przy
      rekrutacji na studia - więc oby tylko zdać :)

virtue
    • sokowirufka jusz jezdem :D 05.05.05, 18:18
      no to tak:

1. witam witam maturzystuf - w szczegolnosci te dwie dziołchy ktore sie
      odwaznie ujawnily, ale cala reszte tesz - wiem ze tam jestescie!!
      nie ukryjecie sie!! :P nawet tak sie wczoraj zastanawialam jak to mozliwe
      ze jam tu taka sama jedna w wieq maturalnem na tym forumie... a tu prosze :D

2. smiesznie bylo generalnie :] test taki aqrat - nie za trudny, nie za
      latwy... mysle ze nienajgorzej mi poszedl :)

podstawowe wypracowanko pisalam o "Potopie" (nie czytalam go, nie ogladalam
      filmu i w ogole nie wiem o co tam chodzi oprocz tego ze o potop :P ale mowilam
      jusz ze lubie fristajl :D) - to byla taka moja Wielka Improwizacja, uzywajac
      madrego maturalnego literackiego sformulowania hehehe ;)

w rozszerzonem wypracowaniu pisalam analize i interpretacje porownawcza dwoch
      wierszy - "Ocalonego" Różewicza i "Mam 25 lat" jakiegostam pana - no generalnie
      chodzilo mniej wiecej o to, jak dwa nastepujace po sobie pokolenia mlodych
      ludzi postrzegaja swoja egzystencje i co ich spotyka na drodze zycia i takie
      tam :) nazmyslalam az milo :]

3. teraz czuje taaaaka ulge, dobrze mi i letko i bardzom wdzieczna
      za wszystkie 3mane w mojej intencji kciuki :)

4. pozdrawiam i lece piec sernik w ramach pomaturalngeo odstresowywania sie :]
          • romy_sznajder aankaa, dasz radę! Potop, t. 3, rozdz. 30 05.05.05, 18:59
            > w poniedziałek o tej porze będę po maturze i pewnie gdzieś zlegająca :P

Rogata dusza junacka nie chciała istotnie wychodzić z cielesnej powłoki i nie
            wyszła. W miesiąc po powrocie do Lubicza rany pana Andrzeja poczęły się goić,
            wcześniej zaś jeszcze odzyskał przytomność i rozejrzawszy się po izbie zgadł
            zaraz, iż już jest w Lubiczu.
            Następnie począł wołać wiernego Soroki.
            - Soroka! - rzekł - miłosierdzie boże jest nade mną! Czuję, iż nie umrę!
            - Wedle rozkazu! - odpowiedział stary żołnierz rozgniatając łzę kułakiem.
            A Kmicic mówił dalej, jakby sam do siebie:
            - Skończona pokuta... widzę to jaśnie. Miłosierdzie boże jest nade mną!
          • sokowirufka matma?! 05.05.05, 20:58
            o rety - "w poniedzialek bede po maturze" znaczy tyle samo co
            "moi synowie zdaja mature z matematyki" brrr... jak to sie robi w ogole?!
            respekt dla Bliźniaqf :D nie wyobrazam sobie matury z matmy w moim wykonaniu
    • sokowirufka do aankii :) 05.05.05, 21:01
      ej a w ogole to jutro angielski przezywacie czy tez Synowie jacys innojezyczni?
      bo mnie jutro czeka... najblizsza sobota i niedziela to chyba bedzie
      najbardziej zasluzony łikent w moim zyciu - po takim czwartku i piątku... :]
    • sokowirufka mini-uff :) 06.05.05, 10:31
      oglaszam, ze jużem po egzaminie podstawowym :] fajnie bylo :D
      za godzinke pierwsza z dwoch czesci egzaminu rozszerzonego - mam nadzieje
      ze tez bedzie fajnie :D
    • sokowirufka mini-uff 2 :) 06.05.05, 12:37
      a terazem po pierwszej czesci maturki rozszerzonej :) tesz bylo fajno :D
      (nie wiem po co to pisze ale.. hm... moze to w ramach walki ze stresem ktorego
      nie mam... :P)
    • sokowirufka wielkie uff :D 06.05.05, 15:02
      no narrreszcie - jusz po wszystkim :] zmeczonam nieziemsko gdysz przez
      chyba pol godziny liczylam slowka w wypracowaniu :/ mialo ich byc 200-250
      (z tolerancja 10% wiec do 275) a ja napisalam 299 no i musialam wywalic sporo
      fajnych rzeczy ktore tam ponawypisywalam (jest taki wyraz? :P) - szkoda mi
      no ale co zrobic - gdybym nie wywalila to sprawdzajacy obcialby moje
      wypracowanie po 275 i sprawdzil takie bez sensu i bez zakonczenia :/
      a tak zostawilam 264 i mucha nie siada :D
      ech reforma oswiaty... ech nowa matura... hihihi ;)

no a Wy, dziefczynki, jak? halo virtue87!! halo dziunia86!! jak Wam poszlo?? :)
      • oleena Re: wielkie uff :D 06.05.05, 15:49
        ło matko!
        jak trzeba słowa liczyć, to mogli to z matmą połaczyć; akurat na zakres
        podstawowy by starczyło to liczenie i obliczanie 10% tolerancji ;)

dzielna jesteś, Sokowirufeczko!!!
        • around_the_sun Re: wielkie uff :D 06.05.05, 15:54
          Bosche, słowa trzeba liczyć? to ja nigdy bym takiej matury nie napisała. Moja
          praca maturalna z polskiego była najdłuższa ze wszystkich 5 klas które pisały
          naonczas w moim Liceum.
          • sokowirufka liczenie słuf 06.05.05, 18:33
            no gupota nie ma co :/ moim zdaniem powinna byc okreslona dolna granica
            no bo wiadomo (zeby jakies cfaniaki nie pisaly po pol strony hehe)
            ale gorna granica powinien byc koniec kartki - piszesz ile ci sie zmiesci i tyle
      • pomme Re: wielkie uff :D 06.05.05, 15:54
        ja takie atrakcje miałam przez kilka ładnych lat na filologii, resume syntezy i
        tym podobne własnie tak wyglądają.
        ale tak ogólnie to mnie sie ta matura wydaje łatwiejsza niz niegdyś. Pamietam
        że z bioli miałam chyba 60 zagadnień do wykucia na ustny bo nie wiadomo było
        które z nich wylosuję, z polaka było podobnie ( na szczęscie genialna jestem i
        ustne mnie omineły)
      • virtue87 Re: wielkie uff :D 06.05.05, 16:12
        No ja też już po. Nastrój taki średni. Podstawowy łatwy, bez większych
        problemów, a rozszerzony... Sama nie wiem :/ Nagłośnienie było słabe, także
        słuchanie to trochę loteria. Oczywiście ja to jestem strasznie wybredna i tematy
        mi się nie podobały do pisania, wreszcie wybrałam rozprawkę i również miałam
        duuuuże problemy ze zmieszczeniem się w limicie słów.
        Teraz przede mną weekend z matematyką :)

virtue
      • dziunia86 Re: wielkie uff :D 06.05.05, 16:29
        zmęczona jestem to fakt! Podstawowa część w miarę ok. pomijając prognozę
        pogody, która jak dla mnie była niewyraźna. A rozszerzone arkusze... hmm,
        miałam wielki dylemat czy Harison Ford miał zagrać rosyjskiego pilota, czy nie
        pilota ;) i wyszło mi w końcu, że był to fałsz ;) A! no i oczywiście czytanka z
        brakującymi zdaniami (what the hell was that!?!).
        Ja pisałam w końcu opis i tez bawiłam się w wykreślanki ;) Pozdrawiam
        serdecznie maturzystki i wszystkich szczęśliwców co mają to za sobą :)
        PS. a w poniedziałek hardcore czyli matma!
        • sokowirufka fols :P 06.05.05, 18:30
          Ford nie gral pilota bo tam chodzilo o sabmarin :P wiec to nie te wysokosci
          i w ogole - pod woda nie ma chyba pilotuf... ;) hihi
          prognoza pogody rzeczywiscie jakas do bani - w ogole poziom lisyningu jakis byl
          mocno niewyrownany jak dla mnie - na podstawowym to o zakupach banalne, a to o
          pogodzie za trudne, a na rozszerzonym - to o dragach banalne, a to o Fordzie i
          rozwodach jakies z kosmosu :D hmm

ale generalnie matura jest fajoska i ciesze sie nieustannie ze pisze nowa :]
    • sokowirufka do maturzystek matematycznych :) 06.05.05, 18:38
      aha no i wspolczuje matmy w poniedzialek bo to rzeczywiscie niewesolo
      spedzic caly łikęt nad zadaniami :/ ja np. spedze go
      a) śpiąc ile wlezie
      b) obijając się ile wlezie
      c) randkując ile wlezie

przepraszam, musialam :D
      • dziunia86 Re: do maturzystek matematycznych :) 06.05.05, 20:13
        no nie powiem trochę mnie zdryga jak pomyślę o poniedziałkowej maturze. mam
        coraz większe wątpliwości co do mojej wiedzy matematycznej... ale dobrze będzie
        (trzeba dużo sobie tak mówić, to może się w to uwierzy ;)! Zazdroszczę planów
        łikendowych. Ale ja wyspać się na pewno wyśpię (a co?!?!), troszkę też poobijam
        (albo ktoś mnie poobija ;), niestety nieporandkuje bo, żesz kurcze żadna płeć
        męska się do mnie ostatnio nie przykleiła. Ale zrekompensuję to sobie ślubem na
        który jutro się wybieram :) Pozdrawiam i miłego lenienia się życzę :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka