Dodaj do ulubionych

Marki do Warszawy ?

14.02.02, 10:06
Kiedyś była propozycja przyłączenia miasta Marki do Warszawy.
Zarzucono ją - to dobrze czy źle ?
Obserwuj wątek
    • Gość: Rafi Tu pytanie w kwestii "technicznej" IP: *.braun.de 14.02.02, 11:43
      Jak wyglada przy takim przylaczeniu sprawa nazw ulic? Czy wiesz jak poradzil
      sobie z tym Ursus lub Wlochy? Zmieniali czy nie?

W Markach trzeba by pewnie zmienic z 90% nazw. Kiepsko by miec w Warszawie na
      przyklad 2 ulice Krasinskiego, tym bardziej ze jednak zdecydowanie wole te
      zoliborska gdzie sie wychowalem niz te marecka (chociaz tez ma swoj klimat).
    • Gość: Adam Re: Marki do Warszawy ? IP: 213.158.195.* 14.02.02, 15:08
      I żle i dobrze. Np. na całym terenie Warszawy jest zakaz palenia ognisk, nie
      można by więc już urządzić ogniska dla sąsiadów w ogródku.

sloggi napisał(a):

> Kiedyś była propozycja przyłączenia miasta Marki do Warszawy.
      > Zarzucono ją - to dobrze czy źle ?

• Gość: katarzyna Re: Marki do Warszawy ? IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 17.07.02, 20:42
      Mieszkam w Markach już 22 lata i jakoś nie dostrzegam korzyści z faktu, że
      jesteśmy osobnym miastem. Raczej minusy. Od mojego domu do granic stolicy są 2
      km i musimy kupować już strasznie drogie bilety podmiejskie. Uważam, że to
      zdzierstwo. Gdybyśmy należeli do Warszawy to i komunikacja dla mieszkańców
      byłaby tańsza i pewnie dostalibyśmy autobus nocny, który jak sądzę bardzo by
      się nam wszystkim przydał. A jeśli chodzi o koszty całego tego ewentualnego
      przyłączenia (np.zmiana nazw ulic), to przecież i tak za wszystko co się
      dzieje, my podatnicy, płacimy w wałasnej kieszeni. Może więc zafundowalibyśmy
      sobie przyłączenie do Warszawy?
      • Gość: Jarek Re: Marki do Warszawy ? IP: *.MAN.atcom.net.pl 18.07.02, 09:35
        Gość portalu: katarzyna napisał(a):

> Mieszkam w Markach już 22 lata i jakoś nie dostrzegam korzyści z faktu, że
        > jesteśmy osobnym miastem. Raczej minusy. Od mojego domu do granic stolicy są
        2
        > km i musimy kupować już strasznie drogie bilety podmiejskie. Uważam, że to
        > zdzierstwo. Gdybyśmy należeli do Warszawy to i komunikacja dla mieszkańców
        > byłaby tańsza i pewnie dostalibyśmy autobus nocny, który jak sądzę bardzo by
        > się nam wszystkim przydał. A jeśli chodzi o koszty całego tego ewentualnego
        > przyłączenia (np.zmiana nazw ulic), to przecież i tak za wszystko co się
        > dzieje, my podatnicy, płacimy w wałasnej kieszeni. Może więc zafundowalibyśmy
        > sobie przyłączenie do Warszawy?
        POPIERAM
        • Gość: Mieszkaniec Re: Marki do Warszawy ? IP: 217.153.33.* 29.07.02, 11:01
          Gość portalu: katarzyna napisał(a):
          >
          > > Mieszkam w Markach już 22 lata i jakoś nie dostrzegam korzyści z faktu, że
          >
          > > jesteśmy osobnym miastem. Raczej minusy. Od mojego domu do granic stolicy
          > są
          > 2
          > > km i musimy kupować już strasznie drogie bilety podmiejskie. Uważam, że to
          >
          > > zdzierstwo. Gdybyśmy należeli do Warszawy to i komunikacja dla mieszkańców
          >
          > > byłaby tańsza i pewnie dostalibyśmy autobus nocny, który jak sądzę bardzo
          > by
          > > się nam wszystkim przydał. A jeśli chodzi o koszty całego tego ewentualneg
          > o
          > > przyłączenia (np.zmiana nazw ulic), to przecież i tak za wszystko co się
          > > dzieje, my podatnicy, płacimy w wałasnej kieszeni. Może więc zafundowaliby
          > śmy
          > > sobie przyłączenie do Warszawy?

Ludzie, ludzie, dla autobusu nocnego i tańszych biletów chcecie zlikwidować
          miasto. Przecież za autobus nocny płaci się drożej, a ten cały ZTM to złodzieje
          i w inny sposób podprowadzą nam pieniązki z kieszeni. Mam pomysł przyłączmy
          Warszawę do Londynu lub Paryża, to będziemy mieli najlepsze metro w Europie i
          nic nie szkodzi że będziemy płacić w EURO.
      • Gość: Irytek Re: Marki do Warszawy ? IP: *.dialup.warszawa.pl 29.07.03, 10:39
        Ciekawe macie powody. I Ci co są "za", i Ci co "przeciw" stają. Wyprowadzając
        się z Wawy do Marek, miałem mimo wszystko mieszane uczucia. Gorsza
        infrastruktura,niższy poziom usług komunalnych,"oddalenie"od możliwości typu
        teatr, kino normalny sklep pod nosem itp. Nawet tak złudna sprawa jak piesze
        patrole policji, dawały poczucie wielkomiejskości i fałszowały nieco (ale
        tylko - nieco) poczucie bezpieczeństwa. Inne problemy to -szybszy dostęp do
        środków komunikacyjnych, większa ilość placówek szkolnych dla dzieciaków, i
        przychodni lekarskich. Pewnie, że to wszystko nagle nie spadnie na marki,
        niczym plaga stonki, po włączeniu miasta w granice adm. miasta
        stołecznego,ale... Myślę, że pewne systemy,procedury funkcjonujące w stolicy,
        czy jak to się tam nazywa, byłyby bardziej dla nas przyjemniejsze. Może
        szybciej rozbudowany zostałby "rurociąg przyjaźni" i dobra woda dotarłaby do
        Marek kategorii II.Może jest jakaś norma terenów zielonych w strefie
        zurbanizowanej, ktora powinna przypadać na statystyczną głowę mieszkańca. To
        wymusiłoby "zrobienie" parku. A może, po prostu, gmina Praga Północ, z racji
        powiększenia terenów , zatrudniłaby dodatkowych policmajstrów.Może właśnie
        widok pieszego patrolu nie wzbudzałby już takich "dziwnych reakcji" jak
        niedawno.
        Tych "może " jest wiele- bo się na tym nie znamy. Mamy tylko nadzieje. Z
        drugiej strony , mozliwe jest utracenie jakiejś własnej tożsamości , której ja-
        nie będąc rodowitym mieszkańcem, nie czuję i nie bedę udawał,że czuję. Może
        będą jakieś dodatkowe straty, z ktorych nie zdaję sobie sprawy.
        Myślę jednak, że duża aglomeracja oferuje więcej.... byłbym więc - za.
        pzdr
        • wictor Re: Marki do Warszawy ? 29.07.03, 12:57
          Irytek napisał:
          > ... Myślę jednak, że duża aglomeracja oferuje więcej.. >

Tylko czy zechce ?
          Obserwowany 'rozwój' sąsiadującego z nami Grodziska - części Pragi-Północ -
          nie zachwyca. Także stara część Zacisza i Targówka rozpieszczana nie jest.
          Proponuję, porozmawiajcie ze 'starymi' mieszkańcami Rembertowa - usłyszecie
          niejedno przeciw wchodzeniu małego miasteczka w skład duzej aglomeracji. Teraz
          będziemy mogli obserwować rozwój Wesołej w aglomeracji warszawskiej, choc ona
          ma bez porównania lepszą opinię niż Marki. Ponadto zamieszkują tam
          bardziej wpływowi (na warszawskich salonach) ludzie, zaś do posiadaczy
          nieruchomości należy także rodzina A.Kwaśniewskiego. To może mieć znaczący
          wpływ na szybkość rozbudowy infrastruktury w tym nowym osiedlu czy też
          dzielnicy Warszawy. Nie jest mi znany przypadek zamieszkiwania w Markach
          wpływowych postaci życia publicznego. Znany jest za to u nas powszechnie
          przypadek 'sekowania' na różny sposób osoby , która ma predyspozycje,
          odpowiednie przygotowanie zawodowe i niezbędne doświadczenie życiowe aby osobą
          publiczną - rodem z Marek - się stać. Tą osobą jest obecny Burmistrz.
          Ale to już sprawa dla innego wątku.
          "Umiesz liczyć, to licz k.... na siebie" , tak często mawiał jeden markowianin
          żyjący z własnego wyboru w Nowym Jorku .
          I z tym stwierdzeniem - uważam - należy się zgodzić.
          Jestem więc przeciw Markom w Warszawie.
          Pozdrawiam
          Wictor

• Gość: gbetina Re: Marki do Warszawy ? IP: *.dyn.optonline.net 30.07.03, 21:58

Jesli zostana przylaczone do W-wy znajda sie na ostatnim miejscu w inwestycjach
          tak jak bylo za komuny(co poza Zaciszem w kierunku Radzymina zle sie kojazylo )
          a bezpieczenstwo sie nie poprawi.

policja miejska!
          to jest to czego potrzeba Markom. Policjanci pracujacy dla Marek i oplacani z
          kasy miejskiej. i odpowiadajacy przed szeryfem (funkcja wybieralna).
          w miescie gdzie mieszkam jest 1 police station i chyba 6 malych " komisariatow"
          wynajmowanych w domach prywatnyc, policjanci maja rowery i w parach pedaluja
          dzien i noc. duzo wiekszy obszar jest pod ich controla i nikt nie placze ze nie
          ma bezyny.a zima przesiadaja sie do samochodu. Jest tanio, sprawnie,
          ekologicznie i chlopakom nie odklada sie sadlo.

Ludzie sami sa zainteresowani zeby w okolicy powstal taki mini komisariat i bez
          szemrania sami sie opodatkuja. bezpieczna okolica to wartosc domow wzrasta i
          wszyscy sa zadowoleni
          pzdr.
          gbetina
    • rafal.redel Powrot tematu 22.07.04, 09:26
      W watku:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=450&w=14316678&a=14348671
      powrocil temat przylaczenia Marek do Warszawy. Mysle, ze temat jest ciekawy
      (sam nie mam obecnie na ten temat jednoznacznej opinii), dlatego zdecydowalem
      sie "podniesc" dotychchczasowe wypowiedzi na ten temat w ostatnich dwoch latach.

Zapraszam do kontynuowania dyskusji w tym watku. Moze dzieki argumentom innych
      forumowiczow sam wyrobie sobie na ten temat zdanie?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka