Dodaj do ulubionych

O systemie rejestracji głosowań i nie tylko.

18.02.11, 21:26
Pan Arkadiusz Werelich w tekście z dnia 9 lutego br. opublikowanym na swoim blogu opisuje przebieg sesji Rady Miasta, skupiając się na wniosku dotyczącym przeznaczenia środków na zakup systemu elektronicznej rejestracji głosów. Koszt zakupu takiego systemu to 10 tysięcy złotych. W materiale zostały imiennie wyliczone osoby będące za przeznaczeniem tych pieniędzy na remont pomieszczeń UM, zamiast na powyższy system. Wśród tych osób znalazłem się ja, i niestety uważam, że wymienieni radni zostali przedstawieni w niekorzystnym kontekście. Myślę, że nie taki był cel zamieszczenia tego wyliczenia, ale zmuszony jestem przedstawić swoje racje.

Sformułowanie „przeciwko głosowaniu imiennemu byli następujący radni” jest nieprawdziwe. Odnoszę wrażenie jakbym chciał w jakimś bliżej nieokreślonym (być może niecnym!) celu zachować anonimowość. Można pomyśleć, że boje lub wstydzę się swoich poglądów z czym nie mogę się zgodzić.

Trzeba podkreślić, że głosowałem za, a nie przeciw, jak zostało napisane na blogu. Byłem zwolennikiem przeznaczenia środków na, i tak w najbliższym czasie niezbędny remont pomieszczeń Urzędu Miasta. Na stronie internetowym nie jest wspomniane w jaki sposób planowane jest wykorzystanie tej części budynków. Utworzony miałby tam zostać swoisty „punkt obsługi petenta”, co w mniejszym lub większym stopniu poprawiłoby pracę urzędników z mieszkańcami. Śledzę treść pytań zadawanych Burmistrzowi, gdzie pojawia się problem jakości obsługi i uważam, że remont pomieszczeń pod taki cel jest lepszą inwestycją.
W tym samym poście p. Werelich udowodnił, że do poznania opinii – czyli sposobu głosowania poszczególnych radnych nie jest potrzebny specjalistyczny system. Zostałem wymieniony z imienia i nazwiska ja i 5 pozostałych radnych będących na „tak”. Oczywiście ciężko wymagać, żeby ktoś spisywał każde głosowanie, ale i nie myślę, żeby wszystkie głosowania (np. co się bardzo często zdarza: nad odrzuceniem prawa pierwokupu nieruchomości) były interesujące dla mieszkańców. W pozostałych sprawach takie wyliczenie – „kto jak głosował” nie wymaga angażowania środków technicznych innych niż ołówek i kartka.

Korzystając z okazji chciałbym opisać swoje poglądy na aktualne sprawy miasta.

Najczęściej można usłyszeć o Orliku. Idea budowania boisk jest świetna – czy sama konstrukcja tego projektu w Polsce jest taka można dyskutować, ale mimo wszystko uważam, że Marki powinny skorzystać z tej możliwości. Niestety nie mogę się zgodzić z lokalizacją przy obiektach Mareckiego Towarzystwa Sportowago „Marcovia 2000”. I to z co najmniej kilku powodów!

Po pierwsze: tam już istnieją obiekty sportowe, a w najbliższym czasie w ramach umowy pomiędzy miastem a KS Polonia Warszawa mają być wybudowane kolejne boiska treningowe. Do tego miałyby dołączyć boiska wybudowane przy budynku szkoły, mającej powstać tam w najbliższych latach. Nie wolno też zapomnieć o świetnej hali sportowej w niedalekiej okolicy. Ten teren już jest „sportowym zagłębiem” Marek i trzeba doinwestowywać kolejne rejony. Na południu Marek niedawno otworzono kompleks boisk przy SP nr 2 – myślę, że teraz był czas na Strugę! Od początku uważałem, że takie boisko powinno powstać w okolicy ZS nr 2 na ul. Wczasowej. Tamtejsze boisko jest w tragicznym stanie, a Orlik wzbogaci też zaplecze sportowe północnych Marek.

Po drugie: w czasie kampanii wyborczej zarzucano poprzedniej lokalizacji „Orlika” m.in. konieczność wycięcia pewnej ilość drzew – w tym takich o kilkudziesięciu letniej historii. Nikt z obecnej koalicji nie mówi jednak o tym, że obecna propozycja przewiduje wycięcie jeszcze większej ilości, równie starych drzew.

Na koniec trzeba zaznaczyć, że obecna w świadomości mieszkańców kwota 300 tys. PLN jaką miasto partycypuje w kosztach „Orlika” jest tylko częścią realnych wydatków jakie Marki poniosą – obecnie zabezpieczona w budżecie jest kwota 700 tys. PLN. Jeszcze raz podkreślę – chcę boisk w Markach, ale chcę też, żeby mieli Państwo pełną informację o kosztach ich budowy.

Drugą coraz częściej poruszaną kwestią jest powołanie Straży Miejskiej.

Nie chcę wyjść na „dinozaura”, ale na początku powołam się na swoje doświadczenie z poprzednich kadencji. Pomysł ten nie jest rewolucyjny i pojawia się co jakiś czas na obradach Rady Miasta – i jak widać szybko upada. Już jednorazowy koszt samego powołania Straży Miejskiej jest duży – jeśli nie powiedzieć ogromny. Trzeba zapewnić SM pomieszczenia, środki materialno-techniczne, środki transportu, umundurowanie i wyposażenie oraz koszty szkoleń strażników. Dochodzą comiesięczne koszty pensji (czyli też ubezpieczeń i podatków) paliwa, utrzymania pomieszczeń etc.

Należy wziąć pod uwagę, że minimalnego sensu powołanie Straży Miejskiej nabiera przy zatrudnieniu ok. 10 strażników i komendanta. Pamiętając, że jest to praca w systemie zmianowym to i tak mamy na mieście zaledwie 2-3 osoby z SM.

Padł argument, że Straż Miejska sama na siebie zarobi. Ja się pytam jak? Radarów w Markach więcej nie potrzeba – a to jest główne źródło przychodów z SM. Na mandatach za śmiecenie i złe parkowanie nie da rady opłacić pensji 11 osobom.

Oczywiście SM to nie komercyjna instytucja, ale środki w nią zainwestowane muszą się zwracać – chociażby wzrostem poczucia bezpieczeństwa. Obecny kształt Straży Miejskiej wcale tego nie gwarantuje. Widać to nawet w sąsiednich miastach, gdzie toczą się mniej lub bardziej zaawansowane rozmowy o likwidacji SM (Zielonka, czy ostatnio nawet Ząbki).

Obecna koncepcja rządzącej koalicji zakłada przeprowadzenia referendum ws. powołania Straży Miejskiej. Jako sposób na obniżenie kosztów wskazywane jest połączenie daty owego referendum z datą wyborów do Sejmu i Senatu. Nie jest to najlepszy pomysł – zarówno samo referendum jak i połączenie dat. Z prawnego punkty widzenia i musiałyby być i tak powołane oddzielnie 2 komisje dla każdego obwodu – jedna ds. referendum i druga „parlamentarna” tj. w sumie 24 komisje. Z tego punktu widzenia połączenie dat mija się z celem, a samo referendum to zmarnowane kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jak widać, nie boję się ujawniać swoich poglądów – nawet jeśli zdaje sobie sprawę, że z poszczególnymi kwestiami mogą nie zgadzać się niektórzy z Państwa.

Z wyrazami szacunku,
Marek Szczepanowski

Obserwuj wątek
  • neuron8 Re: O systemie rejestracji głosowań i nie tylko. 18.02.11, 21:58
   Marku,

   Z zaciekawieniem przeczytałem Twój tekst.

   Muszę jedynie zwrócić uwagę na dwie kwestie.

   Jak wiesz mamy odrębne zdanie w sprawie lokalizacji Orlika,nie o tym chcę napisać - mamy prawo do własnych zdań, Ale pisząc:

   "że teraz był czas na Strugę! Od początku uważałem, że takie boisko powinno powstać w okolicy ZS nr 2 na ul. Wczasowej. Tamtejsze boisko jest w tragicznym stanie, a Orlik wzbogaci też zaplecze sportowe północnych Marek. "

   bardzo mnie dziwiłeś(!!!), bo zapewne bardzo dobre wiesz, że na wskazanej lokalizacji nie było by najmniejszych szans budowy Orlika. Dlaczego - może ktoś zapytać?. Bo obecne "boisko" przy ZS nr 2, na planach jest LASEM! Nowe studium zakłada przemianowanie tego terenu na usługi oświatowe. Bezdyskusyjną jest, że to MOGŁA być (i JEST!!!) najlepsza lokalizacja. W poprzedniej kadencji o tym rozmawialiśmy nie raz na sesjach. W tej zresztą też.

   Kolejna kwestia - referendum.

   Pragnę tyko delikatni zwrócić uwagę że "rządząca kolacja" - nie zakłada referendum, ale zaproponowała referendum. Sprawa nie została przesądzona. Argumentacja o kosztach - która została przedstawiona w dyskusji wydaje się słuszna. Jednak zbliżające się wybory nie zamykają możliwości przeprowadzenia chociażby sondażu - jeśli takowe można przeprowadzić w lokalach wyborczych (nie znam przepisów w tej sprawie). Generalnie założenie jest takie - szeroka konsultacja społeczna w sprawie powołania SM.

   Jacek Orych
   --
   NEURON - Nequaquam vacuum!!!


   www.Marki2020.pl - www.ObwodnicaMarek.pl
   • pawel.pniewski Re: O systemie rejestracji głosowań i nie tylko. 19.02.11, 11:49
    Jako, że czuję się współodpowiedzialny za wypracowanie "obecnej koncepcji rządzącej koalicji" odnoszącej się do wspomnianych inicjatyw (choć żadna umowa koalicyjna nigdy przez nikogo nie została podpisana), pozwolę sobie odnieść się do kilku kwestii zawartych w poprzednim wpisie.
    Na zaadaptowanie pomieszczeń w budynku Urzędu Miasta po policji przeznaczono w budżecie ponad 900 tys. złotych. W opisie projektu budżetu nie było wspomniane, co miałoby się w tych wyremontowanych pomieszczeniach znaleźć. Mając na uwadze wiele potrzeb mieszkańców, zaniedbań cywilizacyjnych, którymi trzeba się zająć uznaliśmy, że przeznaczenie tak wielkiej kwoty na inwestycję, przy której nie mieliśmy pewności, czy przyniesie mieszkańcom korzyść, może okazać się błędem. Doszliśmy do wniosku, że należy te pieniądze przeznaczyć na inne cele, albo przynajmniej zmniejszyć tę kwotę. Burmistrz oznajmił, że by rozpocząć remont potrzebuje całej kwoty, a jeśli mamy zamiar ją zmniejszyć to proponuje wykreślić ten punkt całkowicie i nie podejmować w tym roku żadnych prac, a środki przeznaczyć na inne cele. Dopiero po zdjęciu tego zadania z budżetu radni otrzymali informacje, co miałoby się mieścić w wyremontowanej części Urzędu. Być może koncepcja ta istniała już dużo wcześniej, być może została stworzona w międzyczasie, by usprawiedliwić zarezerwowaną w budżecie tak dużą kwotę. Przypomnę, że środki przeznaczone na remont pomieszczeń zwolnionych przez policję zostały przeznaczone na Orlika oraz odwodnienie ulic (w tym roku odwodnione zostaną ulice Sowińskiego, Dobra, Kasztanowa i Sowia oraz Ząbkowska z budżetu Wodociągu Mareckiego).
    W sprawie Orlika mamy tu do czynienia z zaklinaniem rzeczywistości i wprowadzaniem mieszkańców w błąd. Radnym przedstawione zostały lokalizacje, gdzie mógłby powstać Orlik. Wśród zaproponowanych lokalizacji nie było ani jednej w Strudze z prostego powodu. Miasto nie posiada w tym rejonie działki, na której mogłaby powstać ta inwestycja. Teren przy ZS2 nie wchodzi w grę z racji niekorzystnego planu zagospodarowania przestrzennego. Jeśli mielibyśmy czekać, aż w Strudze pojawią się dogodne warunki do budowy, boiska nie powstałyby w Markach w ogóle, bo zakończony zostałby program "Moje Boisko - Orlik 2012" i nie otrzymalibyśmy dofinansowania zewnętrznego. Lokalizacja kompleksu boisk u zbiegu ulic Stawowej i Brzozowej była najbardziej wysuniętą na północ miasta i dlatego też została wybrana, gdyż znajduje się w środkowej części miasta. Dla mieszkańców Strugi jest to najbliższa lokalizacja, którą radni mieli do wyboru.
    Wymienione zostały boiska budowane przez Polonię i przyszłe boisko przy gimnazjum, a także hala sportowa, dzięki czemu rejon teren można nazwać zagłębiem sportowym. Otóż główną ideą budowy Orlików jest fakt, że są to bezpłatne ogólnodostępne kompleksy boisk ze sztuczną nawierzchnią. Chyba nikt nie ma złudzeń, że boiska treningowe Polonii będą bezpłatne i ogólnodostępne dla każdego mieszkańca. Podobna sytuacja być może będzie miała miejsce z boiskiem przy gimnazjum mając na uwadze casus boisk przy SP2. Poza tym nikt jeszcze nie zakłada, że będzie tam wybudowane boisko rozmiarów Orlika. Zawsze uczniowie gimnazjum będą mogli w ramach lekcji WF korzystać właśnie z Orlika z racji bliskości obiektu. Hala sportowa również nie jest użyczana bezpłatnie. Z resztą zupełnie inaczej wygląda gra w futsal na hali, a inaczej gra w piłkę nożną na świeżym powietrzu. O tym jak ważna jest wybrana lokalizacja, niech świadczy chociażby pismo dyrekcji SP4 skierowane do Urzędu Marszałkowskiego, która prosi o uwzględnienie dofinansowania mareckiego Orlika w budżecie województwa z racji braku boiska przy szkole.
    Jeśli chodzi o wycinkę drzew. Pierwotna lokalizacja Orlika zakładała wycinkę ponad 80 drzew wchodzących w skład zespołu pałacowo-parkowego i podlegających ochronie konserwatora zabytków. Przy obecnej lokalizacji nie mamy do czynienia z wycinką "równie wiekowych drzew", ale likwidacji zagajnika, składającego się w dużej części z krzewów i zarośli. Oczywiście, planowane są nowe nasadzenia, by zniwelować braki w mareckiej florze.
    Odnosząc się do kosztów, nie wiem skąd w świadomości mieszkańców miałaby istnieć kwota 300 tys. zł, skoro nigdy nie było mowy o takiej kwocie. Na inwestycję tę przeznaczono 1mln 360 tys. z czego wkład miasta wynosi 700 tys. złotych. Wiemy już, że jest to kwota zawyżona. Koszt budowy mareckiego Orlika wyniesie ok. 1mln 200 tys. zł. 330 tys. Marki otrzymają z budżetu województwa mazowieckiego, a kolejne 330 tys. z budżetu państwa. Jeśli chcemy rozwijać nasze miasto musimy sięgać po jak najwięcej środków zewnętrznych i Orlik jest przykładem, że jest to możliwe. A o tym, jaką popularnością cieszy się budowa tych kompleksów boisk niech świadczy liczba budowanych Orlików w tym roku - 467.
    Nie chciałbym się odnosić w tym miejscu do słuszności, bądź nie, powołania straży miejskiej w Markach, ponieważ uważam, że tak ważną decyzję dla funkcjonowania naszej społeczności nie powinno podejmować 21 mieszkańców, ale większość osób, których ta sprawa dotyczy. Władze miasta powinny wsłuchiwać się w głos mieszkańców. Ostatnie referendum w Markach odbyło się ponad 10 lat temu. Jeśli ten instrument okaże się zbyt kosztowny dla budżetu miasta na pewno będziemy poszukiwać innych rozwiązań, by przeprowadzić konsultacje społeczne na tematy nie tylko związane ze strażą miejską.
    Na koniec mojego wpisu dodam, że jestem cały sercem za wprowadzeniem w Radzie Miasta systemu głosowania imiennego. W poprzedniej dekadzie wiele jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski przystępowało do akcji społecznej "Przejrzysta Polska". Jednym z elementów tej akcji było wprowadzenie właśnie imiennego głosowania, by każdy mieszkaniec mógł bez problemu znaleźć wyniki interesujących go głosowań. Nie chcę poruszać kwestii, czy radni będą głosować, dzięki temu rozwiązaniu, bardziej odpowiedzialnie (bo i bez tego systemu na swoim przykładzie mogę zapewnić, że jako radny czuję ogromną odpowiedzialność). Chodzi tu o szacunek do wyborcy i udostępnienie mu w jak najszerszym stopniu informacji o pracy radnych i realizacji obietnic wyborczych. Uważam, że kolejnym krokiem powinno być stworzenie portalu przeznaczonego do kontaktu mieszkańców z każdym z 21 radnych.
    Pozdrawiam,
    Paweł Pniewski
     • k-skorpion Re: O systemie rejestracji głosowań i nie tylko. 21.02.11, 11:52
      Po pierwsze to mam pytanie czy Pan Radny nie umie sam pisać tylko robi to za niego syn Pan szybki89. Styl, forma, sposób wysławiania się jest bardzo, ale to bardzo przejrzysty. I nie da się czytać żeby tego nie zauważyć.

      Po drugie natomiast tematy są jak najbardziej na czasie i zawierają swoje racje. I nie jest to myślę przejaw li tylko opozycji przeciw nie formalnej koalicji.

      Orlik. Hm... Moim zdaniem obecna lokalizacja jest wymuszona brakiem innej, ale nie jest ona dobra. Powiedziałbym raczej, że zła. Nie ma potrzeby budowania boiska przy klubie. Idea orlików wręcz zakazuje takich lokalizacji. Bo racją jest, że za chwilę na Marcovii powstanie spory kompleks boisk, a nie prawdą jest, że nikomu nie pozwolą z nich korzystać. Marcovia jest niezbyt bogatym klubem i sądzę, że powinna być zainteresowana w udostępnianiu odpłatnie dla np. firm czy zorganizowanych grup swoich obiektów. Dla dzieci natomiast nigdy nie zamykała swoich podwoi i to mam nadzieję się nie zmieni. Argument Pana Pawła Pniewskiego, że brak dostępu do obiektów, Marcovii jest ważnym elementem przy lokalizacji Orlika jest chybiony. Rację ma natomiast Pan Paweł, że drzewa, które trzeba tam wyciąć to w większości samosiejki topole i inne krzaki. Ale to nie jest chyba decydujący argument przy wyborze lokalizacji.
      A dlaczego Orlik powinien być gdzie indziej? Z prostej przyczyny. Ma służyć ogółowi mieszkańców, a nie tylko piłkarzom. Mówicie wszyscy o braku lokalizacji. A co z terenami przy ulicy Sportowej. Już sama nazwa sugeruje, że powinien tam być jakiś obiekt sportowy no i jest to samo centrum Miasta. A może jest jakiś teren po lewej stronie Marek? Może kościół ma i udostępni, co kiedyś dostał. Moim zdaniem wszędzie tylko nie na Marcovii.

      Teraz Straż Miejska. Temat dobry i chodliwy, bo daje duże pole do popisu i możliwości organizatorom. Myślę, że referendum w tej sprawie jest takim sobie pomysłem. Wypowie się znikoma (pewnie jakieś 25% ludności) ilość ludzi. I co? To ma być miarodajne, czego mieszkańcy chcą? A na pytanie czy potrzebna ja odpowiem nie. Dlaczego? Bo trzeba wszystko stworzyć od nowa i ponosić tylko ciągłe koszty. Taka Straż nie wniesie do budżetu nawet na swoje utrzymanie. Ponadto jak to jest wszędzie będzie ścigała w większości, ( bo takich łatwiej ukarać ) ludzi nie zamożnych, starych i drobnych psotników, przez co będzie nielubiana. Straż Miejska obecnie to takie ORMO za komuny. Może czasami kogoś na czymś przyłapie, ale i tak musi wezwać Policję. To oczywiście moje subiektywne zdanie.

      Na koniec chciałbym wyrazić moją opinie, że cieszę się z nieformalnej koalicji i opozycji w stosunku do Burmistrza i jego zwolenników. Tak właśnie powinno być. Tylko nie róbcie panowie jemu na przekór (jak z tym Orlikiem) tylko zmuszajcie Go do lepszej pracy na rzecz Miasta. To wszystkim wyjdzie na dobre.

      Jak zwykle pozdrowienia dla opozycji.
      • pawel.pniewski Re: O systemie rejestracji głosowań i nie tylko. 21.02.11, 14:30
       Wydaje mi się, że nie zrozumiał Pan idei budowy Orlików. Być może wynika to z braku przepływu informacji. Nie twierdzę, że brak dostępu do obiektów Marcovii jest ważnym argumentem za budową Orlika akurat w tym miejscu. Stwierdzam tylko fakt, że obiekty, których zarządcą będzie pan Wojciechowski, a nie Marcovia nie będą ani ogólnodostępne, ani bezpłatne dla każdego mieszkańca. Będą natomiast udostępniane drużynom Marcovii w określonym przedziale czasowym. Być może będą również udostępniane odpłatnie firmom lub zorganizowanym grupom tak jak Pan wspomniał.
       Natomiast, co się tyczy Orlika. Z założenia jest to kompleks darmowy i ogólnodostępny, z którego każdy będzie mógł skorzystać. Nieprawdą jest, że ma on służyć tylko piłkarzom Marcovii. Przede wszystkim ma służyć zwykłym mieszkańcom i Marcovii nie można stawiać tu w uprzywilejowanej pozycji, bo wtedy miasto straciłoby dofinansowanie. Oczywiście drużyny Marcovii będą również korzystały z tych boisk, ale w umiarkowanym stopniu.
       Wycinka drzew związana z budową kompleksu sportowego również budziła początkowo sprzeciw, jednak otrzymaliśmy informacje, że Zarząd Marcovii i tak będzie zabiegał o odlesienie tego gruntu w najbliższym czasie, nawet jak Orlik w tym miejscu nie powstanie. Prowadzone były już rozmowy na ten temat z Dyrekcją Lasów Państwowych.
       Na koniec muszę stwierdzić, że ciekawego sformułowania Pan użył, twierdząc, że modernizując Marki, tak jak w moim odczuciu ma to miejsce z budową Orlika, robimy na złość panu burmistrzowi. Tu nie powinno być miejsca na robienie komuś na złość, odgrywanie się na kimś. Tu powinno mieć miejsce wzajemnie motywowanie się do lepszej pracy na rzecz Marek - kto da więcej, a w tym przypadku: kto zrobi więcej.
       Mam nadzieję,że już wkrótce zaprezentowana zostanie zgodna spójna koncepcja Rady Miasta i burmistrza w sprawie finansowania nowego gimnazjum.
       • jestemzmarek Re: O systemie rejestracji głosowań i nie tylko. 21.02.11, 19:50
        Biorąc pod uwagę partykularny interes powinienem wołać "budujmy w parku Briggsów". Rzecz jasna, miałbym bliżej (a co - lubię pokopać :)). Jestem jednak przekonany, że budowa Orlika na Marcovii (plus prace, które zaczął Wojciechowski - szkoda, że tylko dla Marcovii i Polonii) mogą być elementem rewitalizacji tego fragmentu Marek. Klamka zapadła, mam nadzieję, że żadna cuda związane z inwestycją przy Wspólnej już się nie zdarzą. Ale - jak kiedyś napisałem - uwierzę, gdy zobaczę gotowego Orlika na własne oczy.
       • msp1 Re: O systemie rejestracji głosowań i nie tylko. 22.02.11, 16:51
        Jakoś trudno mi pojąć, obiekt darmowy, a w budżecie zarezerwowano 700 tys., potem pisze Pan o 330 tys. i 300 tys. z zewnątrz. Czyżby to był zwrot wydatkowanych 700 tys.? Jakby nie było, nawet podarowany obiekt wygeneruje koszty. Czy radni są świadomi ich wysokości?
        A przy okazji o straży miejskiej. Z rozmów z mieszkańcami miast, które takową posiadają, wynika, że nie cieszy się ona ich sympatią. Najczęstsze zarzuty, że korupcyjna, o niskim poziomie kultury, wybiórczo traktująca wykroczenia w zależności od ich charakteru i osób je popełniających. Czy radni popierający tę idee, zdają sobie sprawę, że zatrudnienie w niej osób o odpowiednim poziomie etycznym i kultury osobistej, może być trudne? Tacy ludzie na ogół mają pracę i wątpię czy zechcą ją zmienić na tę niezbyt akceptowaną przez ogół.
        • daborsecurity Re: O systemie rejestracji głosowań i nie tylko. 23.02.11, 21:06
         > A przy okazji o straży miejskiej. Z rozmów z mieszkańcami miast, które takową p
         > osiadają, wynika, że nie cieszy się ona ich sympatią.

         Sympatią nie cieszy się również policjant, prokurator, komornik, windykator i czasami ksiądz.
         Wszystko zależy od sytuacji, w której się znajdziemy i od człowieka odzianego w instytucjonalne ubranie, z którym przychodzi nam się zetchnąć .

         >Czy radni popierający tę idee,
         > zdają sobie sprawę, że zatrudnienie w niej osób o odpowiednim poziomie etyczny
         > m i kultury osobistej, może być trudne?

         Tu się zgodzę, zadanie to do łatwych nie należy i obarczone jest dużą odpowiedzialnością.
       • k-skorpion Re: O systemie rejestracji głosowań i nie tylko. 24.02.11, 15:23
        pawel.pniewski napisał:

        > Wydaje mi się, że nie zrozumiał Pan idei budowy Orlików.

        Dobrze że tylko to się Panu wydaje młody człowieku. Działam w sporcie od 46 lat to pewnie jest dwa razy tyle ile pan ma swojego całego życia. Więc jak czytam takie bzdety jak Pan pisze to mi się .....itd. Nic pan nie zrozumiał z tego co napisałem, ale to nic dziwnego. PO ma to do siebie że uznaje li tylko racje swoich członków. To widać słychać i czuć na odległość. Ale nie o racje partyjne tu idzie. Dla zrozumienia jestem bezpartyjny. Moja partia i pasja to sport. Orlika na Marcovii przeforsowali przy waszej PO-mocy członkowie MSG a z którego Radny Miechowicz jest Vice prezesem Marcovii. Gdyby mógł to wszystko by przyciągnął na Marcovię. Chwała mu za dbałość, ale Orlik w klubie to wierutna bzdura. Idea Orlika mówi zupełnie co innego. Jeżeli pan jako członek PO tego nie rozumie to proszę się zwrócić do waszego wodza naczelnego bo on jest pomysłodawcą projektu. Ja panu pomóc nie mogę i nie chcę. To Pan jest Radnym i Pana obowiązują zasady rzetelnego działania i przekazu. W tej kwestii nie widzę ani jednego ani drugiego. Takie jest moje subiektywne zdanie.
        • pawel.pniewski Re: O systemie rejestracji głosowań i nie tylko. 24.02.11, 16:31
         Właśnie w ramach rzetelnego działania i przekazu popełniłem swój poprzedni wpis, aby wyprowadzić mieszkańców z błędu , w który Pan próbuje ich wprowadzić. Nieprawdą jest pańskie twierdzenie jakoby Orlik miał służyć "tylko piłkarzom". Kompleks boisk będzie odgrodzony od terenu Marcovii i dostępny dla każdego, dodatkowo korzystanie z niego będzie bezpłatne, aby każdy bez przeszkód mógł z niego skorzystać. Fakt ten stawia się w opozycji do Pana stwierdzenia, iż "Marcovia jest niezbyt bogatym klubem i sądzę, że powinna być zainteresowana w udostępnianiu odpłatnie firmom i zorganizowanym grupom swoich obiektów." Mam nadzieję, że widzi Pan różnicę w użytkowaniu Orlika oraz boisk treningowych Polonii i zrozumiał Pan, dlaczego napisałem, że mógł Pan nie zrozumieć owej idei. Ponadto, posiada Pan niepełne informacje. To nie Marcovia będzie mogła udostępniać obiekty, które buduje pan Wojciechowski i to nie Marcovia będzie czerpała z tego zysk, o czym również już wspomniałem.
         Co bym w tym temacie nie napisał i tak wiem, że to Pana nie zadowoli, bo znam doskonale Pana preferencje polityczne, wiem, do kogo ma Pan żal i kogo uważa Pan za swoich mareckich wrogów. Z racji tego, że wiem, kto kryje się pod nickiem nie będę bawił się w osobiste wycieczki, bo mimo, że mam dwa razy mniej lat, niż Pan działa w sporcie to znam podstawowe zasady kultury.
         Pozdrawiam
         • k-skorpion Re: O systemie rejestracji głosowań i nie tylko. 25.02.11, 12:03
          Nadal Pan nic nie rozumie z mojego wpisu Panie Radny, ale na to już nic nie poradzę. Natomiast nie wiem zupełnie, do kogo Pan wyjechał z tą kulturą, bo ja przecież Pana nie obraziłem. Chyba, że już wytknięcie członkowi PO błędu jest samym w sobie brakiem kultury. O to pardon. Jest powiedzenie uderz w stół a nożyce się odezwą. Trafiłem Pana w punkt z tym głosowaniem pod MSG i to boli, co? Jeśli chodzi o wrogów to nie wiem skąd Pan o nich wie skoro ja sam nie wiem, że mam wrogów. Wrogiem to kiedyś dla nas byli Niemcy i Sowieci. Teraz to można z kimś sympatyzować lub nie, popierać lub nie, podzielać lub nie jego poglądy, ale wróg to zbyt mocne słowo. I ja i Pan możemy mieć przeciwników. Ponosi coś Pana Panie Radny. Zupełnie jak posła Niesiołowskiego. No w końcu ta sama partia, więc się nie dziwię . Jeśli idzie o moje partyjne preferencje to od zawsze były żadne. Nie ma w Polsce partii, której można by zaufać. Sami kombinatorzy i oszuści. Natomiast, jeśli chodzi o to że Pan mi zarzuca, że ja nie rozumiem, jaka jest jest różnica pomiędzy obiektami Marcovii a Polonii to po raz kolejny stwierdzam to Pan nic nie rozumie. Nie ma w Markach obiektów Polonii. Takowe są tylko przy Konwiktorskiej w Warszawie i tez nie do końca, bo stadion należy do miasta. W Markach też. Cały obiekt jest miejski a Marcovia ma tylko umowę na użytkowanie. Natomiast Polonia ma także umowę na użytkowanie, ale na innych zasadach, jak Marcovia. Ale Marcovia zarządza poza ewentualnie wybudowanymi przez JW. Construction swoimi skromnymi obiektami i o nich pisałem. Nie mam aż tyle czasu żeby tu Panu wszystko wyjaśnić. Ale sądzę, że skoro, jako Radny zabrał Pan głos to, chociaż już po fakcie zapozna się Pan dokładniej z tym tematem żeby nie pisać więcej głupot. I na koniec może wreszcie Pan zrozumie. Ja nie jestem przeciwnikiem ani Orlika w Markach ani broń Boże Marcovii. Moim skromnym zdaniem podjęliście błędną decyzję o lokalizacji Orlika. To wszystko. Natomiast w temacie kultury przytoczę Panu tekst z filmu Daleko od szosy. Na ironiczne pytanie ordynusa inteligencika do sympatycznego ale tylko kierowcy Leszka gdzie Pan studiuje odpowiedział że na wydziale kultury i sztuki. Inteligencik jak to? Nie ma takiego wydziału. Na co Leszek mówi : „ tak bo jak się ma taką sztukę przed sobą to ciężko zachować kulturę” I wyprowadził gościa z sali. Ale proszę tego nie brać do siebie. To tak na rozluźnienie atmosfery.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka