Dodaj do ulubionych

Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu.

02.07.13, 19:31
Jest godz. 19.30 a na naszych ulicach śmietniki jak stały pełne od rana tak stoją do tej pory. W dodatku sąsiedzi pilnują na zmianę, bo przecież stoją po raz pierwszy na ulicy. Jaśnie panowie z ekipy śmieciowej nie będą przecież wyciągali śmietników z posesji. Przecież to nowa słynna ekipa z którą umowę w świetle jupiterów i kamer podpisał w imieniu miasta najwyższy rangą urzędnik. Miało być tak cudownie a wyszło jak zwykle. O innych mankamentach akcji śmieciowej już pisali inni forumowicze. Panowie urzędnicy jesteście śmieszni tylko nie wiadomo czy z tego się śmiać czy płakać.
Obserwuj wątek
    • zielu52 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 02.07.13, 22:10
      Gdyby się zdarzyło że ktoś przeoczył wydarzenie uroczystego podpisania umowy o której piszę to tu jest link www.marki.net.pl/umowa-zawarta-52713
      Ponieważ Pan Matusiak zadbał o to żeby było o tym głośno to ja podtrzymuję. Jest już głośno.
      Nie przyjechali oczywiście po śmieci. Pojemniki zabraliśmy na posesję. Przychylam się do apelu jednego z forumowiczów. Zawieźmy śmieci pod urząd. I jakoś dziwnie cicho są też nasi bezRadni. To ja zapytam bo czytają na bank. CO WY NA TO? A do pana Burmistrza pytanie. To tak wygląda Markowe Miasto? To jest ta wizja miasta o której ciągle Pan opowiada przed kamerami? Mnie się jawi wizja miasta zawalonego śmieciami, bo podziurawione dziurami przez spec grupy od kanalizacji już jest. Boże miej nas w opiece.
      • tomt3 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 02.07.13, 22:42
        Martwi mnie ostatnie zdanie. Obawiam się, że co poniektórzy z włodarzy wezmą je dosłownie i polecą zaraz z jakąś dotacją z naszych, w tym z moich pieniędzy. A tego sobie nie życzę, bo uważam, że jak ktoś sobie chce kupić życie wieczne to niech to robi za własne.
        • zielu52 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 02.07.13, 23:10
          tomt3 napisał:

> Martwi mnie ostatnie zdanie.

To jest rzeczywiście ważniejsze od śmieci i od problemu nowej umowy. No teraz to się popisałeś kolego. Tylko podziwiać. W dupie mam do którego kościoła i po czyje odkupienie polecą. Niech lecą nawet do samego belzebuba jak czują taka potrzebę. Miastem mieli zarządzać. Tak ślubowali. Więc nie odciągaj od tematu.
          • tomt3 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 03.07.13, 09:13
            A co miałem napisać o śmieciach?Że współczuję? Mnie pewnie to samo czeka, a i tak masz lepszą sytuację ogólną, bo u mnie mają wywozić w soboty, i dziękuję, jak przyjdzie im bębnić śmieciarą o 6 rano pod oknami...o ile będą raczyli przyjechać. A co do ostatniego zdania to nie odciągam, bo oprócz tego, że odwoływanie sie nic nie da, może to uszczuplić kasę miasta.
            zielu52 napisał:
            W dupie mam do którego kościoła i po c
            > zyje odkupienie polecą

Ja też, jeżeli mnie, jako podatnika, nic to nie kosztuje...
      • tropimy-absurdy Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 11.07.13, 00:16
        Polska jest dla ciebie za mała.Proponuję jakąś wyspę na Pacyfiku pajacu.Zawsze byłeś śmieszny i takim pozostaniesz .Masz niesmak po Marcovii a twoja frustracja doprowadza cię do obłędu.Pamiętam jak kibice na twój widok krzyczeli : Prezerwatywa czyli potocznie kon....on!
      • gekon-3 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 03.07.13, 09:25
        Śmieciarka była u mnie wczoraj grubo po 20. zagadałem chwilę z Panami dlaczego tak późno zabierają śmieci. Tłumaczyli, ze jest tylko jedna ekipa na rejon i mają problem żeby to ogarnąć. Ponadto jest problem ze znajomością terenu.
        Jadąc dzś do pracy widziałem na Ząbkowskiej worki ze śmieciami które były porozrywane przez psy. Kiepsko to wyglądało, odpadki walały się dookoła. Cóż miało być lepiej a wyszło jak zawsze.
    • uszaga Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 03.07.13, 10:04
      Smutne to ale powiem za Halamą: "ja wiedziałam, że tak będzie".........
      A co niektórzy cieszyli się na zapas, że śmieci w lesie nie będzie. Może i słusznie - od teraz będą się walać po ulicach. Proponuję interweniować w UM, niech Zakład Usług Komunalnych sprząta... Będą mieć pełne ręce roboty.
      • szary.szary Infolinia dotycząca odbioru odpadów 03.07.13, 11:46
        Urząd Miasta Marki uruchomił specjalną infolinię na którą można zgłaszać wszelkie uwagi dotyczące problemów związanych z odbiorem odpadów komunalnych.

Pod numerem telefonu 518 978 078 dyżurować będzie kompetentny pracownik Wydziału Ochrony Środowiska, który udzieli Państwu wyczerpujących informacji dotyczących funkcjonowania nowego systemu odbioru śmieci.

Za: www.marki.pl
          • zielu52 Re: Infolinia dotycząca odbioru odpadów 03.07.13, 12:55
            Ludzie szary.szary to nikt inny jak niejaki Matusiak szef urzędowego PR. To przecież nie napisze, że dali ciała jak zwykle tylko bredzi o kompetencjach. Nie ośmieszaj się człowieku chociaż tu. Guzik mnie obchodzi wasz urzędnik. Mam harmonogram i nie wywiezione śmieci. Ja tak będę płacił jak wy wywozicie. No i zobaczę co na taka umowę mówi prawo. Może będę mógł wypowiedzieć.

Miałem spokój 20 lat. Ładny pojemnik solidną firmę, przyjeżdżali kiedy ja chciałem sprzątali po sobie jak im wyleciało i z pozdrowieniem odjeżdżali do następnego razu. Kosztowało to 70 zł brutto za jeden pojemnik. Rocznie około 3-5 pojemników. Ciekawe ile wyjdzie teraz. Bo że już nie będzie tak sprawnie i miło to widać, słychać i czuć.
        • markowianin234 Re: Infolinia dotycząca odbioru odpadów 03.07.13, 13:30
          Wiadomość z linii frontu wojny śmieciowej:

Na blokach (przy Mieszka I / Okólnej) też nie lepiej. Wcześniej były takie fajne wolnostojące pojemniki na plastik i szkło. Poprzednia firma je zabrała, nowa nie postawiła NIC w zamian.

W efekcie w miejscach po tych zabranych pojemnikach pojawiają się sterty plastików, które jak wiadomo są lekkie, w związku z czym fruwają sobie beztrosko po okolicy...
          • gekon-3 Re: Infolinia dotycząca odbioru odpadów 03.07.13, 13:55
            Przy okazji afery śmieciowej dochodzę do wniosku, iż nasi Bezradni pokazują się tu tylko przy okazji wydarzeń które mogą pogrążyć ich konkurentów politycznych lub przy okazji pokazania własnych sukcesów.
            Teraz toczy się dyskusja na temat niewypału jakim jest wdrażanie nowego systemu odbioru śmierci. Jak do tej porty żaden z naszych bezradnych nie pokusił się o zajęcie stanowiska w sprawie chociaż odwiedzają to forum. No cóż w tym wypadku nie ma czym się chwalić i nie ma komu przypisywać zasług.
            Co do kompetencji pracowników Wydziału Ochrony Środowiska UM. Trudno mi uwierzyć w ich kompetencje i możliwości rozwiązywania problemów.
            Po tym jak dostałem worki na śmieci chciałem wyjaśnić czy te worki mogę zastąpić innymi, w tych samych kolorach jak Mareckie, takimi które będą pasowały do moich koszy. Pani nie potrafiła mi udzielić konkretnej odpowiedzi w tym zakresie. „jak pan spróbuje to się pan dowie”.
        • walenty1938 Re: Infolinia dotycząca odbioru odpadów 03.07.13, 15:07
          No i cóż mi ten "kompetentny pracownik" powie. że rozerwany worek mam włożyć we większy cały i dalej czekać na przyjazd przedstawicieli "Lekaro"? Ludzie gdzie wy żyjecie i za kogo macie mieszkańców? Naprawdę nie zdiwcie się jak ciuchcia pod UM zostanie załadowana woreczkami i "kompetentnym pracownikom" UM wraz z maszynistą J.W. każemy pociągnąc to wszystko tam gdzie znów przed kamerami podpiszą umowę na dostawę towaru z Marek.
    • j.w.orlowski Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 04.07.13, 15:45
      Jest godzina 15.30 - Infolinia do kogo? Nikt pod tym numerem nie odbiera telefonu, a dzwoniłem wielokrotnie, dlatego pytam publicznie. Jak to jest, że przed 01 lipca ogólnodostępny śmietnik komunalny przy ul. Barskiej dla osiem kamienic i kilka sklepów oraz bliższych i dalszych sąsiadów był wybierany minimum raz w tygodniu, była też możliwość segregacji śmieci. Obecnie stara firma zabrała swoje zabawki natomiast w nowym systemie nie zauważyłem formy wywozu śmieci z takich zbiorowych śmietników. Co się dzieje na terenie gdzie poprzednio stały segregacyjne pojemniki na śmieci urąga wszelkiej opowieści, gdyż dalej byłoby tylko piiiiiiiiiiiiiii.
      • vladtepes79 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 05.07.13, 08:44
        Na Małachowskiego odbiór odpadów miał być we wtorek. Dziś mamy piątek, śmieci nie zabrane, walają się po pergolu. Czekamy tylko na szczury, a ten wybitny specjalista od śmieci w UM nie odbiera telefonu. Panie Burmistrzu chyba "Burpartaczu" gratulacje!
          • vladtepes79 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 05.07.13, 09:03
            jadąc przez Marki widziałem wystawione worki na plastik i wiele osób niestety nie zgniata butelek. Nic dziwnego że worki szybko się zapełniają.
            Jest jedna prosta zasada: odkręć korek, zgnieć butelkę! :)
            kasia_de napisała:

> Czy ktoś był po dodatkowe worki w UM? dają bez problemu? dowolną ilość ? :-D
            >
            > ledwo nam się udało upchnąć śmieci w poprzednie, przy tych malutkich woreczkach
            > pewnie ze 3-4 będą potrzebne...
              • vladtepes79 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 05.07.13, 10:01
                napisałem, że wiele osób nie gniecie śmieci. Pracuje w firmie "śmieciowej" i mam takie zboczenie zawodowe :)
                a to że worki są za małe to osobna sprawa i uważam że UM powinien w tej sprawie coś zrobić. Znając pracowitość mareckich urzędników nic w tym kierunku nie zrobią!
                kasia_de napisała:

> masz więcej takich rad? :-D
                >
                > mój maż spędza nad tymi śmieciami długie godziny, butelki są prawie sprasowane.
                > .. po prostu dużo tego mamy i tyle (papieru i plastiku)
              • zielu52 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 05.07.13, 10:03
                Kasiu nie zwracaj uwagi na głupie wpisy popleczników. Zamiast zaglądać do cudzych worków niech pomoże swojemu idolowi zbierać, bo ta ekipa ma jeden samochód na całe Marki.

Nie wiem jak u was ale u nas wczoraj zawitało jakieś dziewczę z listami z urzedu. Pismo od mistrza tej ceremonii z numerem konta i terminami wpłat. Do 15 lipca mamy wpłacić za cały kwartał z góry. I tak przez cały rok. Za każdy kwartał z góry. Do tej pory płaciłem po wykonaniu usługi. Każdej usługi. Nie znam przypadku żeby ktokolwiek brał kasę przed wykonaniem pracy. Murarz jak wiecha wisi, elektryk jak prąd w domu, hydraulik jak woda poleci, malarz jak ściany wyschną, mechanik jak możesz odjechać, szambiarz jak beka pełna grabarz jak pochowają. Tylko lekarz bierze przed i nasz urząd. A to numer. My zapłacimy a oni jak zdążą to wywiozą. Ja nie zapłacę przed i idę z tym do prawnika. To nie podatek żeby z góry płacić.
                  • zielu52 Re: Radny Jaroch prosi o zgłoszenia 05.07.13, 10:36
                    Właśnie skończyłem rozmowę z Radnym Panem Jarochem. Zadzwonił do mnie i prosił żebym podał jego mail co czynię

radny.jaroch@marki.pl

Na ten mail proszę wysyłać wszelkie uwagi dotyczące akcji śmieci. Radny będzie składał interpelacje do Burmistrza i oczekuje na wasze skargi i uwagi.

Jak widać moi drodzy nasza akcja odnosi skutek. Rada się włącza to już jest sukcesik.
                    • nomad997 A co robi burmistrz? 05.07.13, 10:42
                      Pytanie zasadnisze: Co robi Janusz Werczyński?
                      Dlaczego osobiście nie kontroluje sytuacji?
                      Dlaczego nie nagra kolejnego filmu (jak to ma w zwyczaju) z przeprosinami dla mieszkańców?
                      A może pojechał z całą familią na wakacje, tak samo jak wtedy gdy jednego roku połowę Marek zatopiła woda opadowa?
      • tropimy-absurdy Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 11.07.13, 00:32
        j.w.orlowski napisał:

> Jest godzina 15.30 - Infolinia do kogo? Nikt pod tym numerem nie odbiera telefo
        > nu, a dzwoniłem wielokrotnie, dlatego pytam publicznie. Jak to jest, że przed 0
        > 1 lipca ogólnodostępny śmietnik komunalny przy ul. Barskiej dla osiem kamienic
        > i kilka sklepów oraz bliższych i dalszych sąsiadów był wybierany minimum raz w
        > tygodniu, była też możliwość segregacji śmieci. Obecnie stara firma zabrała swo
        > je zabawki natomiast w nowym systemie nie zauważyłem formy wywozu śmieci z taki
        > ch zbiorowych śmietników. Co się dzieje na terenie gdzie poprzednio stały segre
        > gacyjne pojemniki na śmieci urąga wszelkiej opowieści, gdyż dalej byłoby tylko
        > piiiiiiiiiiiiiii.

ODEZWA KOLESIA KTÓRY OD 17 LAT MIESZKA W KOMUNALNEJ CHACIE DO KTÓREJ DOKŁADAMY WSZYSCY MY,PODATNICY.WSTYDZIŁ BYŚ SIĘ PRZYGŁUPIE.MASZ NAJWIECEJ DO POWIEDZENIA ,A PASOŻYTUJESZ NA INNYCH PANIE ORŁOWSKI.
      • tropimy-absurdy Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 22.07.13, 23:22
        j.w.orlowski napisał:

> Jest godzina 15.30 - Infolinia do kogo? Nikt pod tym numerem nie odbiera telefo
        > nu, a dzwoniłem wielokrotnie, dlatego pytam publicznie. Jak to jest, że przed 0
        > 1 lipca ogólnodostępny śmietnik komunalny przy ul. Barskiej dla osiem kamienic
        > i kilka sklepów oraz bliższych i dalszych sąsiadów był wybierany minimum raz w
        > tygodniu, była też możliwość segregacji śmieci. Obecnie stara firma zabrała swo
        > je zabawki natomiast w nowym systemie nie zauważyłem formy wywozu śmieci z taki
        > ch zbiorowych śmietników. Co się dzieje na terenie gdzie poprzednio stały segre
        > gacyjne pojemniki na śmieci urąga wszelkiej opowieści, gdyż dalej byłoby tylko
        > piiiiiiiiiiiiiii.

To jest wzorowy mieszkaniec Marek.Panie Orłowski ,niech pan napisze ile lat mieszka pan w komunalnym mieszkaniu czyli za nasze podatki.Na pewno ponad 10Lat .Najwięcej do powiedzenia ,jak zwykle. Oraz zielu5cm/2cm z tego samego gniazda.
        • j.w.orlowski Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 23.07.13, 08:30
          Szanowny tropimy-absurdy

Myślę, że Pańskim celem jest nie tropić absurdy, lecz być złośliwym wobec wskazywania prawdy o mareckich absurdach. Pańska zazdrość staje się lodowata na otoczenie i historyczną znajomość o Markach.
          Jestem Markowianinem a właściwie urodziłem się w Pustelnik II i w owych czasach nie było lokali innych jak lokale w budynkach prywatnych pod państwową administracją , którą w owych czasach reprezentowało znane do dziś urzędnicze nazwisko.
          Lokal komunalny, który zajmuję, był budynkiem prywatnym, które nie tak dawno z urzędu zostało kupione przez Miasto. Dziś jest to lokal komunalny i jak na udostępnione pseudo komunalne warunki nic bez zgody właściciela i administratora nie mogę zrobić. Uczciwie ponoszę koszta czynszu nawet za tych którzy ten czynsz nie płacą w takich budynkach istnieje odpowiedzialność zbiorowa.
          Jeżeli mogę mieć prośbę, to zanim zacznie Pan pisać złośliwe uwagi i wypowiadać się o Markach lub o jego mieszkańcach, proszę zaczerpnąć trochę historii i nie opluwać ich mieszkańców, aby samemu nie być oplutym. Serdecznie pozdrawiam
    • perrocanario propozycja 05.07.13, 12:25
      A może zrobimy ściepe narodową, wynajmiemy ze 4 śmieciary, niech pozbierają śmieci z całego miasta i
      wariant 1 : wypier.... to wszystko na parkingu przed UM.
      wariant 2 : zawartość 2 śmieciar pod UM i kolejnych 2 burmistrzowi do ogródka.
      • zielu52 Re: propozycja 05.07.13, 13:05
        perro perro bilans musi być na zero, czyli zero działań niezgodnych z prawem. Lepiej zróbmy zamiast ściepy manife pod urzędem. Zaprosimy TVN i ulubioną TV Pana Burmistrza i popytamy o co kaman. A już w ogóle nie do przyjęcia wersja z domem. Bo co ma do tego dom Burmistrza? Tam mieszka nie tylko on więc co winni ci ludzie. Nie to nie ta półka.
        • perrocanario Re: propozycja 05.07.13, 17:56
          Co do działań niezgodnych z prawem to :
          Art. 165 kk § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:
          1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej (...)

Moim zdaniem to co zafundował nam UM od 1 lipca wyczerpuje znamiona czynu opisanego w tym artykule.
        • tropimy-absurdy Re: propozycja 11.07.13, 01:13
          zielu52 napisał:

> perro perro bilans musi być na zero, czyli zero działań niezgodnych z prawem. L
          > epiej zróbmy zamiast ściepy manife pod urzędem. Zaprosimy TVN i ulubioną TV Pan
          > a Burmistrza i popytamy o co kaman. A już w ogóle nie do przyjęcia wersja z dom
          > em. Bo co ma do tego dom Burmistrza? Tam mieszka nie tylko on więc co winni ci
          > ludzie. Nie to nie ta półka.

Przynieś kule ,będzie dramatyczniej.A i może swoje zasrane prześcieradło ,że niby nie wstajesz z łóżka skoro wszystko masz w dupie.Będzie COOLLLLLLLL!
      • uszaga Re: propozycja 05.07.13, 13:09
        Obywateli uchwałami zobowiązują do zakupu pojemników (włącznie z doborem ich wielkości) a worki na segregowane będą limitować! W głowie się po prostu nie mieści. Może za chwilę jakąś uchwałą zobowiążą nas do ograniczenia generowania śmieci. Dla plastiku np. zamiast konsumować napój z plastikowej butelki ugotuj sobie kompocik. Dowożenie do PSZOK na własny koszt śmieci, przy płaceniu "podatku śmieciowego" uważam za bezczelność.
        • leila55 Re: propozycja 05.07.13, 13:41
          Cuda czy co? Sektor 2.Przyjechali,worki zabrali,nie marudzili,że źle posegregowane,nie grzebali w workach,niczego nie zostawili oprócz wielgachnych worów po 2 każdego koloru.Może mało ale za to bez żadnego logo.
          • rosomak253 Re: propozycja 05.07.13, 14:20
            kasia_de napisała:

> rozumiem, że jak wywiozę do PSZOK to już mogę zapakować jak chcę? :-) niekoniec
            > znie w te śmieszne woreczki? :-)

a niby dlaczego masz sama wywozić do PSZOK ,miasto ma OBOWIĄZEK zabrania wszystkich śmieci spod posesji i nie ważne,czy będzie to jeden worek czy dziesięć, w myśl zasady ;płacę i wymagam;
            • kasia_de Re: propozycja 05.07.13, 14:21
              ja jestem ugodowy człowiek :-D

mogę sobie czasem podjechać na Dużą :-)

a na serio - raz byłam w UM po worki do segregacji, dość dawno temu, nie wspominam tego dobrze :-D
              • walenty1938 Re: propozycja 05.07.13, 15:27
                Nie zamierzam niczego wywozić na własny koszt do PSZOK, jest ZUK więc niech wyślą ten zielony swój samochodzik i zbieraja śmiecie z miasta i wywożą do PSZOK.

Padało pytanie Corobi Burmistrz z tym problemem? Odpowiedx prosta Nic nie robi bo po co i tak mamy wyrobioną opinię o tym panu a poza tym już NIE BĘDZIE KANDYDOWAŁ NA BURMISTRZA
              • nomad997 Re: propozycja 05.07.13, 17:59
                kasia_de napisała:

> ja jestem ugodowy człowiek :-D

Ja też taki jestem. I ludźmi z taką cechą charakteru lubię się otaczać, i z takimi ludźmi współpracować.
                Zauważyłem jednak, iż nie brakuje ludzi, którzy potrafią tę cechę u innych wykorzystać do swoich własnych celów. Wtedy okazuje się że ta cecha charakteru może być postrzegana przez innych jako przejaw naiwności u danej osoby.
                Dlatego trzeba być ugodowym, ale tam gdzie jest taka konieczność, to trzeba walczyć o swoje bez oglądania się na wszystko.
                • rosomak253 Re: propozycja 05.07.13, 20:52
                  nomad997 napisał:

> Dlatego trzeba być ugodowym, ale tam gdzie jest taka konieczność, to trzeba wal
                  > czyć o swoje bez oglądania się na wszystko.

I tu przyznaję Ci 100% rację . A tak na marginesie wiem, że to jest już nudne, jest godzina 20 45 ,a worki brązowe jak stały tak sobie stoją na mojej i sąsiednich ulicach ,będą chociaż miały psy wyżerkę ,bo nie mam zamiaru targać worka z powrotem na posesję i jutro znowu wystawiać .
        • zielu52 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 06.07.13, 20:37
          rooney301 napisał:
          Właśnie przed chwilą Lekaro zabrało ode mnie śmieci z kosza na zmieszane i worek eko i wrzucili to wszystko do jednej śmieciarki.
          Ja się pytam jaki jest sens segregacji jak tak ta firma ma tak odbierać odpady?

"Wart Pac pałaca i pałac Paca"

Tłumaczę, żeby PR wiedział o co chodzi.

Któż z nas nie słyszał o porzekadle Wart Pac pałaca, a pałac Paca. Przywołuje się je wtedy, gdy chce się obrazowo powiedzieć, że ‘jeden wart jest drugiego; że obaj są równi, podobni do siebie’. Chodzi raczej o ocenę negatywną, krytyczną, o to, że dwie osoby oceniamy jednakowo źle.

Myślę, że pasuje jak ulał.
        • nomad997 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 07.07.13, 12:26
          rooney301 napisał:

> Ja się pytam jaki jest sens se
          > gregacji jak tak ta firma ma tak odbierać odpady?

Sens jest taki, że jak nie posegregujesz, to gmina dowali większą opłatę, i więcej na Tobie zarobi. A to co firma zrobi z posegregowanymi odpadami nikogo już nie obchodzi.
          • zielu52 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 07.07.13, 16:31
            Wystarczy spojrzeć na tych co przyjeżdżają wybierać. Zapytaj ich co to jest ekologia. Odpowiedzą ci, że to jakaś choroba chyba. A miasto to ma w nosie co się dzieje dalej ze śmieciami. Interes się kręci. Kasa misiu kasa jak mawiał trener Wójcik. Kontrakt podpisany na chyba 2200000 a zbiorą około 4200000. 2 bańki minus jakieś tam koszta to niezła kasa zostanie na bank.
          • tropimy-absurdy Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 11.07.13, 01:24
            nomad997 napisał:

> rooney301 napisał:
            >
            > > Ja się pytam jaki jest sens se
            > > gregacji jak tak ta firma ma tak odbierać odpady?
            >
            > Sens jest taki, że jak nie posegregujesz, to gmina dowali większą opłatę, i wię
            > cej na Tobie zarobi. A to co firma zrobi z posegregowanymi odpadami nikogo już
            > nie obchodzi.

Nadal u starych mieszkasz?
        • vladtepes79 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 08.07.13, 11:48
          u mnie było podobnie, nawet ich nagrałem :) jak pojemnik na papier wrzucają do śmieciarki z pozostałymi odpadami. Może macie pomysł gdzie coś takiego zgłosić, na pewno nie do UM Marki bo zleją to jak wszystko:)

rooney301 napisał:

> Właśnie przed chwilą Lekaro zabrało odemnie śmieci z kosza na zmieszane i worek
          > eko i wrzucili to wszysto do jednej śmieciarki. Ja się pytam jaki jest sens se
          > gregacji jak tak ta firma ma tak odbierać odpady?
          • mamusiatomusia Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 08.07.13, 14:28
            Napisałam wczoraj mail do radnego Jarocha, niestety nie dotarł.
            Usiłuję dzwonić do kompetentnego pracownika, niestety nie odbiera...
            Do UM też się nie da, bo zajęte...
            A śmieci w brązowych workach u sąsiadów stoją...
            Ja nie mam brązowych worków, bo nie mam kiedy po nie pojechać i nie mam na to ochoty. Chcą w brązowych to niech je dostarczą. Byłam pod koniec czerwca po worki w UM to nie mieli nowej edycji. Ciekawa jestem czy jutro zabiorą mi zmieszane śmieci. Kierownik BOŚ zapewniał mnie że będą zabierać spod domów nawet w zamkniętym osiedlu. Zobaczymy.
            • leon_zawo_dowiec Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 08.07.13, 20:31
              Dzisiaj miałem przyjemność raczej wątpliwą dołożyć do brązowego woreczka następną porcję bioodpadów. Po tygodniu zbierania smród jest nie do zniesienia, ilość białych robaków jest taka, że za parę dni wyciągną worek na ulicę. Ciekawe czy któryś z kompetentnych urzędników tutejszego UM pomyślał, co się będzie działo z takim i odpadami jak będą leżały w takiej temperaturze dwa tygodnie? Sześć dni w miesiącu mamy zajmować się śmieciami i grzebać się w brudzie i smrodzie. Zafundowaliśmy ustawową stołówkę dla okolicznych szczurów i wylęgarnie wszelkiego robactwa, że o zagrożeniu epidemiologicznym nie wspomnę. Wszystko za co weźmie się tutejszy UM kończy się dla mieszkańców przysłowiową ręką w nocniku. Im dłużej tutaj mieszkam tym bardziej dochodzę do przekonania, że mieszkaniec tego miasta jest wrogiem urzędnika. Odnoszę wrażenie, że wszystko robione jest "na złość". Nie można wyjechać na weekend tylko pilnować kubłów ze śmieciami albo angażować sąsiadów. Ciekawe kiedy temat podejmą nasi radni? pewnie w gorącym okresie przedwyborczym.
              • krolewnasniezka11 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 08.07.13, 22:47
                Nasi radni są tak zajęci sobą (np. uchwała szanownej rady " w obronie pewnej tv"), że na mieszkańców i miasto nie starcza biedakom czasu...

A szkoda...

Mam nadzieję, że mieszkańcy przy urnie wyborczej będą pamiętać jakimi durnotami zajmowali się radni w czasie "pracy" DLA NASZEGO MIASTA !

leon_zawo_dowiec napisał(a):

> Ciekawe kiedy temat podejmą nasi radni? pewnie w gorącym okres
                > ie przedwyborczym.

• mamusiatomusia Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 08.07.13, 23:11
                  Znajdźmy pozytywy... białe robaki przydają się do łowienia ryb. W ten sposób w naszym mieście rozwiniemy wędkarstwo. Może przy UM powinno działać jakieś koło wędkarskie. Albo otworzymy produkcję przynęt wędkarskich - parę groszy się zarobi ;).
                  A tak serio to mam ochotę zaciągnąć własnoręcznie kosz przed szanowny UM żeby im śmierdziało. Jak sama decydowałam o swoich śmieciach to miałam odbiór co tydzień. Teraz mam muchy wielkości krokodyli.
                  I tak nie mam na nic wpływu.
                  • zielu52 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 08.07.13, 23:37
                    Zobaczcie co ten mistrz PR wypisuje w temacie który sam zamieścił. Że my za późno wystawiamy pojemniki woreczki itd. Ludzie do q.... nędzy bo już nie wytrzymuję tego bełkotu czy pracownicy urzędu są po to żeby pilnować i bronić interesu firm które w tym mieście zarabiają czy powinni działać w interesie nas mieszkańców. Pracownicy bronią firm, pracowników broni ich szef, Burmistrza bronią radni Wspólnoty a reszta Radnych ma nas w dupie. Czy ja jestem z innej planety jak ziemia? Czy ja kiedyś przeczytam wpis pana Matusiaka: Burmistrz miasta skontrolował prace firmy XXX i rozwiązał z nimi umowę bo działała na szkodę mieszkańców, czy już zawsze będziecie rzecznikami tych swoistych dobrodziei.
                    PANOWIE RADNI JAK DŁUGO BĘDZIECIE NA TO POZWALALI.

PANIE WERELICH ŻÓLTA KARTKA BO ZABLOKOWAŁ PAN KOMENTARZE KTÓRE NIE BYŁY PO PANA MYŚLI.

PANIE PRZEWODNICZĄCY KIEDY NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE RADY. JUŻ NIE PROSIMY. ŻĄDAMY.

PANIE JAROCH PROSIŁ PAN O MAILE I LUDZIE WYSYŁĄJĄ TYLKO PAN NIE ODBIERA.

PANIE ORYCH JAK PAN CHCE ZOSTAĆ BURMISTRZEM JAK NIC PAN NIE ROBI W TYM TEMACIE

PANIE PIETRUCHA DO DZIEŁA BO WYBORCY PAMIĘTLIWI BYWAJĄ

PANIE DEC SŁUSZNA UWAGA MIESZKAŃCÓW PROTESTY ZA TV TRWAM PAN ZORGANIZOWAŁ A TERAZ GDZIE PAN JEST. TV TRWAM JAK KTOŚ CHCE OGLADAĆ TO NIECH SOBIE KUPI DEKODER TV TRWAM. A ZA WYWÓZ ŚMIECI ODPOWIADA TERAZ MIASTO. TO WAŻNIEJSZE JAK WASZA TELEWIZJA.

RESZTY NIE RUSZAM BO I TAK NIC NIE ZROBIĄ.

• gekon-3 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 09.07.13, 10:08
                      Inwestycje w tym miesicie to pasmo wielkich porażek i pokaz nieudolności i nieporadności naszych bezRadnych oraz ekipy w Urzędu Miasta. Sztandarowa inwestycja w postaci kanalizacji to pasmo porażek i unicestwiania miasta oraz dręczenia jego mieszkańców. Inwestycja ta jasno pokazała, iż nasi bezradni oraz burmistrz z ekipą nie są w stanie poradzić sobie z niczym więcej jak zawiązaniem buta i to jednego bo jak trzeba zasznurować dwa to będzie problem który ma być pierwszy. Inne czynności po prostu ich przerastają. Nie są w stanie zapanować nad jakimikolwiek inwestycjami.
                      Radni tak aktywni podczas budowy kanalizacji ucichli gdy okazało się, ze nie są w stanie nic, dosłownie nic zrobić w tym temacie. Siedzą cicho na dupskach i udają że coś robią modląc się o to by nikt ich nie zaczepiał bo znów ktoś obnaży ich nieporadność i nieudolność.
                      Wydaje się, że po tak wielkiej kompromitacji nasi Radni =bezradni będą szukać, tak jak robili to do tej pory, jakiegoś wydarzenia by poprawić swoje notowania, by pokazać że zależy im na tym co robią. I co? A wyszło podobnie jak wyżej. Znów okazało się, że jedyne co im dobrze wychodzi to pobieranie diet. Tam są zgodni tam są wszyscy razem, nikt nikogo nie krytykuje.
                      Ustawa śmieciowa zobligowała gminy do tego by to one zajęły się odbiorem śmieci od mieszkańców danego obszaru. Nasi bezradni oraz JW szumnie jeszcze w czerwcu zapowiadali że są zwarci i gotowi by sprostać nowym wyzwaniom narzuconym przez ustawę. I jak się okazało, kolejne zadanie przerosło tych ludzi. Znów okazało się, że czego się tkną to spie... na całej linii. Śmieci walają się po ulicach bo ekipa śmieciowa nie nadąża z odbiorem nieczystości a wszelkiego rodzaju wredna zwierzyna przy każdej nadarzającej się okazji rozrywa worki by znaleźć coś dla siebie. Częstotliwość wywozu śmieci z brązowych worków powoduje, iż przy temperaturach jakie teras panują nie będzie trzeba tych worków wywozić, bo same spie... z posesji gonione przez te robactwo które się tam zalęgło. Tylko patrzeć jak mieszkańcy Marek skończą jak Król Popiel zjedzeni przez szczury i robactwo które zafundowali nam jaśnie oświeceni radni i JW.
                      Do tej pory wielu radnych było aktywnych na tym forum popisywali się swymi krasomówczymi wypowiedziami, chwalili się sukcesami straszyli oponentów. Teraz nie ma tu ich, uciekli, udają, ze ich nie ma, nie próbują wyjaśnić czegokolwiek. Co niektórzy próbują markować, że coś robią dają namiary na kontakt. I co? A no to, ze znów pokazali, jak można nas zrobić w balona. Jedyne co na etapie wywozu śmieci wyszło dobrze w tym mieście to wqu...enie ludzi. Tak to im wyszło jak nic do tej pory, resztę spie...li jak trzeba. GRATULUJĘ

Zielu – dajesz kartki radnym. Zostaw i tak nic z tego nie będzie. Maja nas w dupie. Przypomną sobie o nas dopiero przed wyborami. Wtedy będą odpowiadać na sms, e-mail czy telefony. Nawet co niektórzy będą chodzić po domach by pokazać jak o nas dbają, oszołomy jedne. Będą włazić w dupę by znów dorwą się do koryta na następne cztery lata
                      • jaroch-m Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 09.07.13, 11:41
                        Witam,
                        drogi Marku w kwestii wyjaśnienia:

maila podałem i wiadomości odebrałem po czym przesłałem do UM do realizacji (to urzędnicy odpowiadają za realizację "śmieciówki") na dzisiaj odebrałem jedną odpowiedź z UM ale była nie pełna więc jeszcze raz przekazałem do UM do realizacji. Jak napisał Jacek nie jesteśmy bierni na uwagi mieszkańców i my te same zagrożenia zgłaszaliśmy na sesjach rady miasta (można to odsłuchać) i jak się nie poprawi to zamierzamy zwołać sesję nadzwyczajną.

W kwestii uwag "gekon-a" to dobrze, że ma własne zdanie tylko szkoda, że "piłuje" tylko na necie a jak zapraszamy na sesje żeby głośno coś wyartykułować to chowa "kitę" i go nie ma, ty Marku się pojawiasz to wiesz jak to wygląda, kto z radnych i co mówi.

Pozdrawiam
                        Michał Jaroch
                        • gekon-3 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 09.07.13, 11:59
                          Skoro już Pan Radny raczył poruszyć problem wizyt na sesjach rady to pragnę powiedzieć, że by Pan miał dietę to ja muszę zarobić by zapłacić podatek z którego panu wypłacą dietkę. Zacznijcie zbierać się na rady np. o 16 czy 17 to może wtedy będzie więcej kibiców. Obiecuję Panu jak rada będzie o 17 to na każdej będę. Wyobrazi Pan sobie, ze mieszkańcy Marek muszą pracować by radzić mógł ktoś.
                          • mamusiatomusia Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 09.07.13, 20:22
                            Pan Michał Jaroch odpowiedział na moje maile - zwracam honor. Coś skrzynka wariuje, bo za każdym razem mail wraca, że nie został dostarczony do adresata, choć jak widać dociera.

Lekaro zabrało śmieci spod domu, wjechali za bramę i pozbierali śmieci od wszystkich sąsiadów (osiedle zamknięte). Zostawili też worki.

Gdyby tylko odbiory były raz w tygodniu... zwłaszcza od mieszkańców mających maluteńkie działki przy segmentach. Śmierdzi nam pod oknami :(.
    • slawek391 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 10.07.13, 11:24
      Na stronie miasta jest informacja o rozsyłaniu listów z numerami kont. Niektórzy podobno dostali. Ja nic, a termin zapłaty się zbliża. Półtota roku było na to. Ubawiła mnie też informacja, że jak nie odbiorą jednego dnia to odbiorą następnego. Ja mam odbiór w sobotę. (wystawienie pojemnina do 6 rano- porypało ich 1 raz) to jak nie wybiorą to w niedzielę znów pobudka przed 6 ?. Czy ma to związek z tym, aby zachecić mieszkańców do pójścia do kościoła na 7 rano. Dobrze, że wybory niedługo.
      • marumaj Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 12.07.13, 15:17
        Wczoraj też dostałem ten list z numerem konta do wpłat. Dzisiaj zadzwoniłem do naszego kochanego Urzędu, chciałem się dowiedzieć dlaczego mam płacić z góry za usługę której nikt jeszcze nie wykonał i to aż za trzy miesiące. Przemiła pani z ochrony środowiska raczyła poinformować mnie, że jest to uchwała Rady Miasta. Z tego wynika, że Miasto zmusza nas do dokonywania przedpłat, czyli udzielania Mu nieoprocentowanej pożyczki. Do wpłaty na konto potrzeba oprócz numeru konta jeszcze kilka danych, poprosiłem o nie, ale jedyną odpowiedzią było odłożenie słuchawki. Gratuluję Panu Burmistrzowi tak wspaniałych, kompetentnych i w pełni oddanych Mu urzędników. Jeżeli chodzi o odbiór śmieci, to dopiero po kilku telefonach do Urzędu, przyjechali po nie w poniedziałek wieczorem zamiast w sobotę.
        • zielu52 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 12.07.13, 16:45
          marumaj napisał:

chciałem się dowiedzieć dlaczego mam płacić z góry za usługę której nikt jeszcze nie wykonał i to aż za trzy miesiące. Przemiła pani z ochrony środowiska raczyła poinformować mnie, że jest to uchwała Rady Miasta

Tak jest - o co by nie zapytał urzędnika to zaraz odpowiadają wasza Rada uchwaliła. Też się z tym spotkałem. No to pewnie za zalanie, gradobicie, niespodziewane ciąże i choroby różniste też rada odpowiada. A biedne urzędniczki i urzędnicy ponieważ to nie ich rada nic niewinni.

Nic nowego marumaj nic nowego! Bareja w naszym urzędzie miałby robotę na 100 lat albo i dłużej.
          • slaw Termin uiszczana opłaty - ustawa 13.07.13, 16:02
            Urzędnicy prawdę powiedzieli, nie mają tu nic do gadania.

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach:

Art. 6l.
            Rada gminy określi, w drodze uchwały stanowiącej akt prawa miejscowego, termin, częstotliwość i tryb uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, biorąc pod uwagę warunki miejscowe.
          • tropimy-absurdy Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 17.07.13, 01:02
            zielu52 napisał:

> marumaj napisał:
            >
            > chciałem się dowiedzieć dlaczego mam płacić z góry za usługę której nikt jeszcz
            > e nie wykonał i to aż za trzy miesiące. Przemiła pani z ochrony środowiska racz
            > yła poinformować mnie, że jest to uchwała Rady Miasta
            >
            > Tak jest - o co by nie zapytał urzędnika to zaraz odpowiadają wasza Rada uchwal
            > iła. Też się z tym spotkałem. No to pewnie za zalanie, gradobicie, niespodziewa
            > ne ciąże i choroby różniste też rada odpowiada. A biedne urzędniczki i urzędnic
            > y ponieważ to nie ich rada nic niewinni.
            >
            > Nic nowego marumaj nic nowego! Bareja w naszym urzędzie miałby robotę na 100 la
            > t albo i dłużej.
            Zagrasz tam główna rolę.Ryszard Ochócki byłej Marcovii.
    • and.nad Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 20.07.13, 22:14
      Jest godz. 22:10, a śmieci na naszych ulicach (Leśmiana, Kurpińskiego, Nałkowskiej) nieodebrane.
      Ciekawie jak będzie wyglądać niedziela i ulice z zastawionymi kubłami pełne śmieci.
      Sprawę zgłosiłem na www.czyste.marki.pl. Ciekawe jaki to przyniesie skutek.
            • walenty1938 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 21.07.13, 18:41
              A do tej pory czyli do 01.07 2013 roku to co robiliście z odpadami biodegradowalnymi, wtedy nie narzekaliście? Mieliście odbiory odpadów raz na m-c lub dwa razy i było ok?
              Trzepiecie państwo juz pianę i sami nie wiecie czego chcecie, narzekacie już nawet na to że trzeba pojemniki przed 6 rano wystawiać ale jak na balkonik lub przed dom na papieroska to ok?
              • leon_zawo_dowiec Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 21.07.13, 19:59
                Pewnie, że narzekam, bo to ja do tej pory decydowałem co będę robił w sobotę. A nie jakiś urząd decyduje co ja mam robić sześć dni w miesiącu jak jest teraz. Jak miałem MZO nie widziałem, żeby robaki wyłaziły mi z dużego pojemnika. Być może w lato trzeba byłoby zmienić częstość wywożenia. Dać ludziom pospać w soboty i bedzie ok. walenty1938 napisał(a):

> A do tej pory czyli do 01.07 2013 roku to co robiliście z odpadami biodegradowa
                > lnymi, wtedy nie narzekaliście? Mieliście odbiory odpadów raz na m-c lub dwa ra
                > zy i było ok?
                > Trzepiecie państwo juz pianę i sami nie wiecie czego chcecie, narzekacie już na
                > wet na to że trzeba pojemniki przed 6 rano wystawiać ale jak na balkonik lub pr
                > zed dom na papieroska to ok?
      • walenty1938 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 21.07.13, 18:50
        and.nad napisał:

> Jest godz. 22:10, a śmieci na naszych ulicach (Leśmiana, Kurpińskiego, Nałkowsk
        > iej) nieodebrane.
        > Ciekawie jak będzie wyglądać niedziela i ulice z zastawionymi kubłami pełne śmi
        > eci.
        > Sprawę zgłosiłem na www.czyste.marki.pl. Ciekawe jaki to przyniesie skutek.
        Skoro macie kubły pełne śmieci to NIE SEGREGUJECIE! Co dwa tygodnie wywożą a Wy macie pełne "kubły"? Zgłoszenie nie przyniesie skutku bo w poniedziałek i tak przyjadą gdyż w niedzielę nikt z tej firmy nie pracuje. Narzekacie szanowni państwo już na wszystko, jak nie worki za małe to pospać nie możecie bo przed 6 trzeba wstać na 5 minut itd itp
        • 4panerny Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 21.07.13, 20:32
          A gdzie jest napisane, żeby segregować? Wolnoć Tomku w swoim domku, zwłaszcza za swoje pieniądze. Skoro umowa jest, że odbiór w sobote to powinno być odebrane. Jak nie to kara. Tylko w tym urzędzie to niemożliwe. Jak można karać biedną firmę. Przecież ona się uczy dopiero topografi miasta. Jak już pisaem - najtańsza ferta wyjdzie temu miastu ( nam) bokiem.
            • walenty1938 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 22.07.13, 09:36
              zielu52 bijesz pianę na tym forum i siejesz ferment, ale nic do tej pory nie zrobiłeś pożytecznego. Składałeś juz różne zapowiedzi m.in. chciałeś jakież knajpki otwierac, sklepy rybne, zbierałeś opinie mieszkanców (sonda internetowa) itd itp i jakoś nic nic nic, ale pisząc tu na tym forum zawsze masz "NIC" do powiedzenia i tak juz zostanie bo potrafisz obrażać i podskakiwać tylko na forum.
        • and.nad Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 22.07.13, 07:17
          Ten walenty to chyba jakiś idiota.
          Wcina się do rozmowy, mimo że nie ma nic do powiedzenia.

Wszystko było napisane i powiedziane.
          Obowiązkiem Lekaro (pośrednio miasta) było wywiezienie naszych śmieci w sobotę (20.VII), czego nie uczyniono. Każdy z mieszkańców, który spędził ostatni weekend z pojemnikami przed posesją i nieciekawymi zapachami ma prawo do irytacji.
          Za czasów MZO taka sytuacja była nie pomyślenia.

Niestety w obecnej formule, odległość pomiędzy Płatnikiem (mieszkańcem), a Wykonawcą usługi (Lekaro) zwiększyła się o jedno ogniwo (UM Marki). To powoduje, że Lekaro może sobie pozwolić na nierzetelność, nie bojąc się o poważne konsekwencje. Przecież klient, u którego podpadli nic nie może zrobić, a miasto nie zerwie całej umowy przez jednego klienta.
          • walenty1938 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 22.07.13, 09:30
            Panie and.nad. czy ja w swej wypowiedzi obraziłem pana? Proszę nie wyzywać mnie od idiotów, ja tylko wyraziłem swój pogląd i spostrzezenia na to co pan napisał pod wpływem swego oburzenia na nie wywiezione "KUBŁY" z przed pańskiej posesji.
            Na temat firmy LEKARO już wielu tu na forum pisało (ja również) i swe opinie wyraziło, ale od idiotów nie wyzywało.
            • gekon-3 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 22.07.13, 09:57
              Obecny i stary system sieciowy to dwa różne światy z korzyścią oczywiście na ten stary. Kto chciał ten segregował kto nie chciał to nie segregował. Raz na dwa tygodnie przyjeżdżali panowie z MZO i bez problemu wystawiali sobie kubły z altanek śmieciowych, nie było żadnego problemu. Sortowane śmieci też bez problemu były odbierane. Wszystko się kręciło. Nikt nie musiał wstawać o 6 by wytargać śmieci. Każdy też decydował jak często chciał by mu śmieci wybierać. Wystarczyło zadzwonić do MZO i albo przyjechali częściej lub też by nie zabierali w wyznaczonym terminie. Każdy wiedział swoje. MZO wiedziało że jak będzie robić klientom pod górę to klient pójdzie do innej firmy i przestanie być klientem. Było o.k.
              Teraz jest inaczej. Szkoda, że nikt do końca nie myśli o nas mieszkańcach. Wybrana forma jest monopolistą bo wybrała ją gmina i tak naprawdę nikt inny naszych śmieci segregowanych czy mieszanych zabrać nie może. Dlatego też że jest monopolistą stawia takie a nie inne warunki. To oni dyktują kiedy i o której mają być wystawione worki na śmieci. To teraz Lekaro dyktuje warunki nam a nie my jemu. I nie możemy go postraszyć, że pójdziemy do konkurencji bo jej zwyczajnie na świecie nie ma. A póki jej nie będzie to my będziemy się kłaniać firmie lekaro w pas by móc oddać śmieci. Taka niewielka zmiana ról a jak wiele zmienia w podejściu do sprawy.
              I jeszcze jedno. Z założenia nowa ustawa śmieciowa miała zachęcić ludzi do tego by segregować śmieci i by na zwałowiskach lądowało jak najmniej śmieci mieszanych których nie da się przetworzyć. W mojej ocenie patrząc z perspektywy ostatniego miesiąc wygląda to zupełnie odwrotnie. Ten kto segreguje sieci nie ma problemu z rannym wstawaniem, z koniecznością śledzenia kalendarza z datami wywozu poszczególnych worków. Wystawia kosz i tyle. Musi zapłacić więcej ale ma spokojną „poczochraną” i w sobotę śpi tyle ile chce a nie do 6 by wystawić worek i pilnować go do poniedziałku bo znów ktoś pomylił ulicę na przykład.
            • zombi_123 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 22.07.13, 11:05
              Szanowny Panie Walenty !
              Z uwagą przeczytałem Pana wypowiedzi jakie zamiescił Pan na tym forum i przyznaję że okreslenie jakiego użyto pod Pana adresem jest i tak delikatne . Widać wyraznie po czyjej jest Pan stronie i czyjego interesu Pan broni , to żenujące że są jeszcze tacy ludzie jak Pan , zamiast bronić interesu ludzi broni Pan Burmistrza i jego Nieudolnego Urzędu .
              • zielu52 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 22.07.13, 11:36
                zombi_123 napisał:

> Szanowny Panie Walenty !
                > Z uwagą przeczytałem Pana wypowiedzi jakie zamiescił Pan na tym forum i przyzn
                > aję że okreslenie jakiego użyto pod Pana adresem jest i tak delikatne .

Bo to sługus jest a tacy tylko dozgonne uwielbienie maja prawo wyznawać i tyle. I jak to kiedyś się mówiło "rżnij walenty Bóg się rodzi" to obecny tu walenty źle zrozumiał stare powiedzenie i rżną jego. Widać lubi.
        • tomt3 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 22.07.13, 11:35
          walenty1938 napisał(a):
          Narzekacie szanowni pań
          > stwo już na wszystko, jak nie worki za małe to pospać nie możecie bo przed 6 tr
          > zeba wstać na 5 minut itd itp
          Skoro uważa Pan że wstanie w sobotę przed 6 rano na 5 minut to nic wielkiego,to życzę Panu aby zawsze w sobotą przed 6 rano musiał pan skorzystać z łazienki. I żeby ta łazienka była daleko, najlepiej za stodołą, miłego spacerku,zwłaszcza w zimie...Do życzeń dolączam także niedzielę...
        • leila55 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 26.07.13, 12:31
          Byłam tam drugiego dnia funkcjonowania PSZOK-u.Bez problemu zostawiłam co miałam.A było tego trochę.Jeśli będziesz miała problem ze znalezieniem tego punktu to podpowiadam,że jest to przedłużenie ulicy Zabawnej a nie bezpośrednio na Dużej.
            • marumaj Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 04.08.13, 10:59
              Wczoraj mieliśmy trzecie podejście wspaniałej firmy "Lekaro" - niestety po raz trzeci mają pod górkę. Muszę przyznać, że nie bardzo mam ochotę i siłę na wyciąganie pojemnika przed bramę w sobotę o 6 rano po to tylko żeby w nocy ciągnąć go w drugą stronę. Poniedziałkowa powtórka z ciągania również mi nie odpowiada.
              W związku z powyższym mam propozycję dla naszego Bezradnego z rejonu Grunwaldzkiej okolice krzyża - może by tak zamiast beznamiętnego podnoszenia ręki "za" na głosowaniach Rady, zaproponował i dopilnował wprowadzenia w życie zmiany terminu wywozu śmieci na jakiś inny dzień tygodnia w którym "Lekaro" zagwarantuje realizację tego za co biorą pieniądze.
              Oby to Mu się chciało i udało w najbliższym czasie, a nie kiedyś tam może.
    • and.nad Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 04.08.13, 13:16
      Dla odmiany, tym razem chciałbym pochwalić Lekaro za sobotni odbiór śmieci.

Śmieci odebrane w sobotę ok. 10. Panowie bardzo uprzejmi.
      Dodam, że mam altankę śmietnikową i śmietnika nie wystawiam przed posesję. Panowie z Lekaro bez problemu otwierają sobie furtkę, wyciągają pojemnik i po opróżnieniu wstawiają go na swoje miejsce.

Mam nadzieję, że lipiec był czasem na naukę i od teraz będzie już tylko lepiej. Tego życzę Lekaro i wszystkim mieszkańcom Marek.
      • zielu52 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 04.08.13, 16:14
        Piękny słoneczny lipcowy dzień. Firma Lekaro będzie dziś zabierała śmieci z pojemników więc spokojnie o 9.00 wystawiam pojemnik przed ogrodzenie. Sąsiedzi nauczeni posłuszeństwa za PRL swoje wytaszczyli już przed 6.00 bo może podjadą 6.01 i co? Odjadą i nie zabiorą. Około 11.00 słychać znajomy dźwięk śmieciary. Jestem na tarasie. Do mojego pojemnika podchodzi jeden z pracowników, zagląda i woła:
        - ty ku... tu nic nie ma (swoją drogą ciekawe imię ma jego kolega)
        - to jadziem dalej - mówi drugi
        wychodzę i zaczynam negocjacje:
        - jak to nie ma? zaglądał pan i nie widział śmieci
        - takie trzy woreczki to wstydził byś się pan wystawiać i dupę zawracać
        odpowiadam:
        - zgodnie z umową nawet jak będzie jeden to wasz obowiązek zabrać, a w środku jest 9 woreczków, ale to już widocznie wyższa matematyka.

Bluznęli parę razy ponarzekali, ale zabrali i pojechali.

Jak widać trzeba mieć cały pojemnik, żeby panowie zechcieli się pofatygować, albo pilnować momentu odbioru. Następnym razem nastawię kamerę na nagrywanie. Będzie dowód łamania warunków umowy. Tylko co z to da?
        • walenty1938 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 05.08.13, 22:50
          zielu52 napisał:

Następnym razem nastawię kamerę na nagrywanie. Będ
          > zie dowód łamania warunków umowy. Tylko co z to da?
          Zielu52 to po co się produkujesz z tymi zamiarami z nagrywaniem skoro jednocześnie dajesz sobie odpowiedz? Nie produkuj się juz więcej na tym forum, a jeżeli juz to czynisz, to czyń z rozumem. Ponadto przeanalizuj sobie moje wpisy na tym forum i CHCIEJ zauwazyć kto był pierwszym proponującym załadowanie ciuchci przed UM nieodebranymi śmieciami i w ten sposób podziękowanie JW za wspaniale podpisana umowę z LEKARO, może wtedy przestaniesz pisać bez sensu i obrażać że ktoś jes sługusem panującego.
          Pozdrawiam
          • gosia5023 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 06.08.13, 07:03
            Ja bym do tego dodała prośbę, nie tylko do zielu52. Starajmy się rzeczowo i rozsądnie formułować zarzuty. Oczywiście ludzie z LEKARO powinni opróżnić nawet prawie pusty pojemnik, ale tak na marginesie ciekawi mnie, czy przed 1 lipca pan zielu52 wystawiał do opróżnienia pojemnik ze śmieciami, jeśli był wypełniony tylko w 1/4 .
            Moje doświadczenia z LEKARO są bardzo dobre. Ekipa pracująca w sektorze II odbiera wszystkie rodzaje odpadów na czas, zostawia wystarczająco dużo worków, zachowuje się kulturalnie i przyjaźnie. Może inne ekipy pracujące w Markach nie są tak profesjonalne i sprawne, ale ta jest. Zanim więc ktoś wyleje kolejne kubło pomyj na LEKARO warto sobie uświadomić, że obryzguje nimi także te ekipy, które pracują bardzo dobrze.
            • tomt3 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 06.08.13, 21:04
              gosia5023 napisał(a):

> ale tak na marginesie ciekawi mnie, czy przed 1 lipca
              > pan zielu52 wystawiał do opróżnienia pojemnik ze śmieciami, jeśli był wypełniony t
              > ylko w 1/4 .

Nie wiem w jakim stanie zapełnienia był pojemnik który pan zielu52 wystawiał przed 1 lipca, ale zdaje się że wtedy można było samemu ustalić częstość wywozu, według potrzeb. I prawie pustego raczej nikt nie wystawiał...
              Ja w swoim pojemniku 120l który co dwa tygodnie wystawiam mam dwa woreczki. I zawsze zabierają, choć może i coś tam sobie pod nosem poględzą...
              • gosia5023 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 06.08.13, 21:50
                Ja wystawiam dopiero, gdy mam przynajmniej pół pojemnika. Z faktu, że w ramach opłaty zagwarantowany jest wywóz co dwa tygodnie, nie wynika dla mnie konieczność wystawiania pojemnika nawet, gdy jest prawie pusty (nieorganiczne śmieci nie psują się, więc nie śmierdzą). Ale to mój wybór. Jeśli ktoś życzy sobie oddawać niewielką ilość śmieci co dwa tygodnie, to jego prawo.
                • tomt3 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 07.08.13, 15:47
                  Gdyby wywóz był w normalny dzień o normalnej porze,być może też bym wystawiał pojemnik dopiero wtedy gdy jest bardziej zapełniony.A że wywóz zarządzono w sobotę od 6, a pojemnik wystawiam później bo nikt mi nie będzie idiotycznie organizował prywatnego czasu, to istnieje ryzyko że któregoś razu przyjadą punktualnie i zostanę ze śmieciami.
          • zielu52 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 06.08.13, 21:27
            Usunęli mi post więc piszę jeszcze raz. Walenty omijaj mnie z daleka i to szerokim łukiem bo gwarantuje ci niestrawności tak długo, że zaczniesz szukać gastrologa. Mnie tu nie ma. A o tym czy ja będę pisał czy nie ty decydował nie będziesz. Za krótki jesteś.
          • marek30022 Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 07.08.13, 14:28
            Rejon Granicznej, też raczej dobrze to wygląda. Jedyna uwaga - to za małe worki, szczegónie te żółte. Może też zbieranie w lato odpadów biodegradowalnych i odbieranie ich co dwa tygodnie też nie jest dobrym pomysłem. Nie wiem co firma robi z zawartością brązowych worków ale wiem co w nich się znajduje po 2 tyg.
    • michal-golab Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 20.08.13, 23:36
      Witam, czy wy również mieliście problemy z przezroczystymi workami do trawy?

Jeśli tak , a macie zapotrzebowanie na worki to mogę nabyć ich większą ilość od mojego klienta i porozwozić wieczorem pod wskazany adres, bo i tak jeżdżę rowerem po okolicy.
      Michał
    • robingut Re: Śmieciowa ekipa śmiesznego urzędu. 25.08.13, 18:57
      LUDZIE POMOOOOCY!
      Uprzejmie proszę o pomoc w wydobyciu się z mocy Paragrafu 22. Wpadłem pod jego rządy, ponieważ za uchwałą Rady Miejskiej, konkretnie Regulaminu OBOWIĄZANY jestem SEGREGOWAĆ odpady.
      Jednak na mocy późniejszej uchwały RM, mogę za 9 złotych łapówki machnąć ręką na OBOWIĄZEK, wynikający z poprzedniej uchwały pod warunkiem, że w specjalnym druku wedle wzoru z jeszcze innej uchwały zadeklaruję, że odpady będą ZBIERANE w sposób zmieszany. Mocno tymi zapisami zmieszany, tak właśnie zadeklarowałem, choć śmieci w ogóle nie ZBIERAM. Wybrałem sobie inny zawód. Poniewczasie zrozumiałem, że zrobiłem błąd, ponieważ w Ustawie Śmieciowej Rozdział 5 Przepisy karne Art. 10. 2a. Zapisano „Karze określonej w ust. 2 podlega także ten, kto nie wykonuje obowiązków określonych w regulaminie oraz 3. Postępowanie w sprawach, o których mowa w ust. 2, toczy się według przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia”.
      Czyli za namową Rady Miejskiej nie dość, że naruszam prawo z Regulaminu, to jeszcze sam donoszę, że naruszam za 9 złotych, poświadczając to własnym podpisem pod rygorem odpowiedzialności za składanie nieprawdziwych itd. Jak najbardziej słusznie powinien urząd potraktować tę deklarację a zwłaszcza dokonana opłatę jako zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia i wytoczyć sprawę w sądzie rejonowym mnie i wszystkim, którzy uwiedzeni podstępnymi uchwałami Rady Miejskiej, chcą nas doprowadzić przed sąd i do nędznego żywota przy ZBIERANIU odpadów po opłaceniu kar i jednocześnie wyższych opłat za mieszanie odpadów.

Czy ktoś kompetentny może podać konkretny zapis w ustawie śmieciowej obligujący mnie do segregacji śmieci? Bo ja go tam nie widzę!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka