Dodaj do ulubionych

Przedszkola w Markach

25.03.14, 14:06
Czy rodzice dzieci uczęszczających do mareckich przedszkoli mogliby podzielić się opiniami ?(zarowno te pozytywne jak i negatywne,przedszkola publiczne i niepubliczne)
Obserwuj wątek
      • moonlight5 Re: Przedszkola w Markach 26.03.14, 08:27
        Moje dzieci chodzą do przedszkola prowadzonego przez siostry Franciszkanki. Polecam serdecznie, oprócz zajęć dydaktycznych(angielski ,rytmika, tańce, gimnastyka, śpiew, logopeda,psycholog,) sporo się dzieje poza. Raz w miesiącu teatrzyk, koncert ,wycieczka oraz ciekawy gość. Wszystko to w cenie czesnego.
        Ciepła , rodzinna atmosfera.Warto zajrzeć na stronę
        • lesny.domek Re: Przedszkola w Markach 29.01.15, 14:56
          Nowe Przedszkole Publiczne nr 4 "Leśny Domek" w Markach, przy ul. Spacerowej 178 zaprasza dzieci od 2.5 do 4 lat ! Przyjmujemy zapisy na ten rok przedszkolny ! Rekrutacja do przedszkoli publicznych zaczyna sie w marcu tego roku na rok 2015/2016 i bedzie ogloszona na stronie Miasta Marek . Zapraszamy!!! Telefon 535 800 128
    • wanilia1 Jutrzenka 26.03.14, 13:21
      Mój syn chodził do Jutrzenki, teraz chodzi tam córka. Zawsze byłam bardzo zadowolona z tego wyboru. Przedszkole realizuje program według MEN, prowadzi dużo zajęć dodatkowych: angielski, rytmika, zajęcia z logopedą, taniec, karate, koniki. Dzieci często wyjeżdżają na wycieczki (do teatru, kina, ostatnio Muzeum Etnograficzne). Zawsze chwaliły sobie także jedzenie - gotowane na miejscu. Przedszkole ma charakter integracyjny, bardzo to sobie cenię. Duży i bezpieczny plac zabaw, pod sosnami, blisko las, przedszkole mieści się przy mało uczęszczanej ulicy. Polecam.
    • joanna1236 Re: Przedszkola w Markach 02.04.14, 20:27
      Osobiście spodobało nam się przedszkole pluszowy miś w markach. Zwłaszcza, że mój maciuś jest dzieckiem autystycznym i dzięki temu dostaliśmy zniżkę, teraz płacę 200zł jak za prywatne przedszkole to nic! pluszowymis.przedszkola.net.pl/ na stronie nie widać tej oferty ale jak się zagada z właścicielką to da radę ;)
      Leopolda Lisa Kuli 3 a telefon na stronie na pewno pan znajdzie :)
    • kasiullek Re: Przedszkola w Markach 06.05.14, 22:32
      Polecam przedszkole prowadzone przez siostry na ul. Kasztanowej.przenioslam tam dziecko z innego przedszkola i jestem bardzo zadowolona. Plusy to ogromny parkowy teren z miejscem na rodzinne pikniki, gorka do zjezdzania, ogrodzonym placem zabaw, nowe sale,comiesieczne koncerty, teatrzyki, wycieczki i inne atrakcje, psycholog, zaangazowanie kadry (mieszana czesc osob swieckich czesc siostr) dobre jedzenie i duzo. Moje dziecko po tyg w tym przedszkolu ne chcialo slyszec o powrocie do poprzedniego i chodzi juz 2 rok. Minus chyba jedyny, ktory mi przychodzi do glowy: czynne do polowy lipca.ja z tym radze sobie w ten sposob, ze na miesiac w wakacje zapisuje do dzeciecego raju. Poza tym bardzo polecam.
        • kasiamika12 Re: Przedszkola w Markach 07.05.14, 12:20
          Moje dziecko uczęszcza do przedszkola nr 3 i jestem zadowolona . Bardzo miłe Panie, kontaktowe, jedzonko też urozmaicone, duży plac zabaw. Dla mnie jedynym minusem jest to że za mało się tam dzieje oprócz teatrzyków i zajęć dodatkowych które ma w swojej ofercie każde przedszkole nie za wiele dyrekcja organizuje . Brakuje np wycieczek do kina ,teatru, czy nawet na Stare Miasto do Łazienek , w ogóle gdzieś .A dla dzieciaczków to wielka frajda ( akurat pracuje blisko starówki i ciągle widzę jak jest ładna pogoda przedszkolne wycieczki maluszków w zieloniutkich kamizelkach ) To taki minus tego przedszkola ale to tylko moja opinia poza tym przedszkole godne polecenia i niestety ciężko się tam dostać . W tym roku ponad 30 wniosków odrzuconych z powodu braku miejsc.
          • mia-p Re: Przedszkola w Markach 07.05.14, 19:34
            Zgadzam się całkowicie, moje dziecko też chodzi do nr 3 i boleję że nie ma jakiś atrakcji poza tymi teatrzykami i warsztatami. Nawet wyjazdu do jakiejs pobliskiej remizy strażacjiej, biblioteki do której moźna dojść na piechotę. Od września był tylko policjant i pani ze zwierzątkami.
            • kasiamika12 Re: Przedszkola w Markach 07.05.14, 20:42
              No wlasnie takie wycieczki by się przydały naszym dzieciaczkom. Mogły by coś zobaczyć innego niż tylko plac zabaw przedszkolny. Tymbardziej że pogoda sprzyja teraz na plenerowe wycieczki . Zimą też mogliby coś zorganizować jakiś teatr,kino. Ten pomysł z remizą suuuper. Juz widzę tą radość dzieci mogących wsiąść do takiego wozu. Hehehe.
              Ale słyszałam juz od kilku osób że są zawiedzione tym ze Pani Dyrektor nie organizuje takich wypadów a wielu przedszkolach to taka norma że kilka razy w roku dzieci gdzieś jeżdżą. No cóż nic nie poradzimy ale pomimo tego jednego mankamentu przedszkole jest naprawdę fajne.
              • dorma9 Re: Przedszkola w Markach 09.05.14, 10:08
                Moje dziecko uczęszcza do Przedszkola nr 3 i z tego co wiem to raz w roku-wiosną zawsze jest wycieczka. Dwa razy w miesiącu są teatrzyki lub koncerty, co tydzień warsztaty. Dzieci chodzą na wycieczki np. do sklepu, apteki, biblioteki i szkoły. Na częstsze wyjazdy pewnie brakuje funduszy, bo każdy wyjazd do kina,teatru z autokarem to koszt od dziecka ok. 30 -40 zł. Przy opłacie rodziców 1 zł za godzinę trudno jest wygospodarować środki na bieżące utrzymanie przedszkola a co mówić o wycieczkach co miesiąc. Sama płacę na opłatę godzinową kilkanaście złotych miesięcznie bo jak dziecko jest chore to mam odliczenia.
                  • kasiamika12 Re: Przedszkola w Markach 09.05.14, 11:10
                    Dziewczyny macie rację że ciężko wygospodarować z takich opłat dodatkowe wycieczki dla dzieci. Ale płacimy tez rade rodzicow 75 zł miesięcznie. Gdyby z tych pieniążków przeznaczyć 15 zl plus rodzice dorzucą 10 zł do wycieczki to mozna coś zorganizowac. Rozmawiałam z siostrą której dziecko chodzi także do publicznego przedszkola( wprawdzie nie w Markach ) i właśnie takie wycieczki wyjazdowe są organizowane czesto z rady rodziców plus wlaśnie 10 zł jednorazowo do wycieczki dokłada rodzic. Wiec wydaje mi sie ze kwota jakas zabójcza nie jest. Teatrzyk w przedszkolu a teatrzyk w teatrze to nie to samo. Poza tym pomijając teatr jest wiele pomysłów na jakieś fajne wypady dla dzieciaczków. A 1 zł/godz to stawka w każdym przedszkolu publicznym i jakoś dają radę 😃. Dodam jeszcze ze pomimo iż wcześniej bylo wiecej płacone to tez wycieczek nie było i jak rozmawiałam z rodzicami dzieci to tez kilkoro z nich zwrócili na to uwagę.
                    Ale i przedszkole i tak jest suuuper😊
                    • dorma9 Re: Przedszkola w Markach 09.05.14, 11:23
                      W tym roku niedługo będzie wycieczka, dzień rodziny, dzień dziecka więc na więcej nie starczy czasu ale w przyszłym roku można zaproponować większą ilość wycieczek z dopłatą od rodziców. Ciekawe tylko czy rodzice się zgodzą, bo myślę ,że Pani dyrektor i nauczycielki na pewno chętnie pojadą z dziećmi do kina czy teatru.
                      • kasiamika12 Re: Przedszkola w Markach 09.05.14, 11:49
                        Ja myślę że rodzice będą chętni. Jeżeli kwota będzie realna. Bo który rodzic nie chcialby za nie wielką opłatą sprawić radość dziecku. Dla niektórych maluszków to sama przejażdżka autokarem to juz radocha . Mozna tez poprosić Panią dyrektor o zmniejszenie ilości teatrzyków w przedszkolu ( za które tez musi płacić) na rzecz Np 2 wyjazdów do teatru w roku .Dojdzie tylko autokar to jakieś 10 zl od dziecka. Do tego jakiś plener jak będzie pogoda moze wyjazd do remizy jak napisała koleżanka wyżej. ( wczoraj widzialam w tv grupke dzieci 3 latków na wycieczce w takiej remizie. Uradowane jak nie wiem ) uważam ze to wszystko kwestia organizacji 😊 i za nie wielką dopłatą do wycieczki urozmaicić dzieciom czas. Moj starszy syn tez chodził do tego przedszkola i wówczas tez nic nie bylo organizowane wlasnie z takich wycieczek wjazdowych.
    • englisheducation Re: Przedszkola w Markach 08.05.14, 22:20
      Mojego synka zapisałam do Siostr przy ul. Kasztanowej. Byłam, moich znajomych dzieci tam uczęszczaja. Szczerze, żadnej negatywnej opinii na temat tego przedszkola nie słyszałam. Sale bardzo przestronne, dobrze wyposażony plac zabaw, bardzo dużo sie dzieje (wyjazdy, teatrzyki etc. ) i przede wszystkim siostry i ciocie są cierpliwe. Najważniejsze jest aby nasze dzieci były w dobrych rękach i przede wszystkich kompetentnych. W dzisiejszych czasach nawet przysłowiowy Kowalki może założyć przedszkole, zrobic dobra reklamę itp. Ale nie tedy droga. Siostry sie nie reklamują, bo nie muszą. Mamusie je reklamują wystarczająco.
      • silencer7 Re: Przedszkola w Markach 08.05.14, 22:48
        Ja natomiast zdecydowanie nie polecam Dziecięcego Raju (m. in. na Kościuszki). Typowa przechowalnia dzieci .Nic się tam nie dzieje. W porównaniu do przedszkola u sióstr tu po prostu nie ma nic. Właściciel sępi 300 zł np. na przyjazd stomatologa który opowiedziałby dzieciom coś o ząbkach. O innych atrakcjach nie wspomnę. W innych przedszkolach jest ogrom atrakcji. Przyjeżdżają np. panowie ze zwierzakami, policjanci z psami itp. Dzieci się mogą bardzo dużo nauczyć. A tu nawet jak rodzice coś podpowiedzą co możnaby dzieciom zorganizować to i tak są wysyłani na drzewo bo przecież hajs się w kasie nie będzie zgadzał... Porażka!
        Do tego ogromna rotacja opiekunek, które w rezultacie nic nie wiedzą o dzieciach. Zwykle to stażystki które nie mają pojęcia o pedagogice oraz psychologii dziecka. Przychodzą na pewien okres i później wymiana. No i właśnie - nie ma tu psychologa co też jest dziwne.
        No a czesne dużo większe bo 750 zł. No ale beemka właściciela dużo pali więc wiadomo.
        Nie polecam.
    • klarcimama Re: Przedszkola w Markach 09.05.14, 14:39
      A czy mógłby ktoś coś napisać o przedszkolu Artedoo na Rydza-Śmigłego. Czytałam ostatnio artykuł o tym przedszkolu w lokalnej gazecie i byłam na ich stronie. Bardzo interesująco się prezentuje i widać że sporo się tam dzieje, ale ważne jest również zdanie osób które tam uczęszczają/ły. Moja Klarcia ma już 2 lata i czas wybrać jakąś placówkę a nie chciałabym się nadziać na jakąś niespodziankę.
    • pyzunia22 Re: Przedszkola w Markach 09.05.14, 20:31
      WITAM JA OSOBISCIE POLECAM PRZEDSZKOLE ZŁOTA RYBKA W MARKACH ZNAJDUJE SIE ONO NA ULICY KORDECKIEGO 5 JEST Z DALA OD ULICY BARDZO DUZO SIE W NIM DZIEJE WYCIECZKI TEATRZYKI IMPREZY ZWIERZACZKI ITP MILE CIOCIE I WLASCICIELKI DOBRE JEDZENIE GORACO POLECAM MOJE DZIECIACZKI SA ZACHWYCONE
    • denma Re: Przedszkola w Markach 16.05.14, 10:53
      Witam
      Moje dziecko uczeszczlo dwa lata do tego przedszkola, i zabralam go. W tym przedszkolu nic sie nie dzieje, przechowalnia. Placimy 70zl na komitet, obowizkowo!!! ( w innych mareckich publicznych przedszkolach (nr1 i 2) oplata jest nie obowiazkowa i sa to kwoty z rzedu 10-30zl), wiec gdzie sa nasze pieniadze??? Moze warto zastanowic sie na zmiana dyrekcji, ktora nie umie zarzadzac "firma".
      • dorma9 Re: Przedszkola w Markach 16.05.14, 19:37
        W przedszkolu dużo się dzieje i absolutnie nie jest przechowalnią, moje dziecko chodzi tam i jestem bardzo zadowolona. Dzieci mają dużo teatrzyków koncertów, dostają upominki na różne okazje, nauczycielki starają się urozmaicać zajęcia dzieciom.Chyba masz złe informacje bo z tych pieniędzy 30 zł to opłata co miesiąc za zajęcia dodatkowe na które gmina nie dała pieniędzy. Dzieci mają warsztaty muzyczne,plastyczne,teatralne itp. Z komitetu są zwalniane osoby które mają trudną sytuację finansową i zgłoszą się z takim problemem, znam kilka takich osób, które nie płacą wcale za komitet albo tylko część. Pozostali rodzice płacą bo chcą aby ich dzieci miały jakieś atrakcje. Teraz jak płacimy złotówkę za godzinę to te pieniądze na nic nie wystarczają. Za 20-30 zł miesięcznie od rodziców jak można utrzymać całą placówkę i jeszcze zapewnić dzieciom wszystkie atrakcje.
        • mia-p Re: Przedszkola w Markach 17.05.14, 22:09
          Ja się z tym wszystkim zgadzam, ale osobiście jestem w stanie zapłacić raz na dwa, trzy miesiące dodatkowo 20-30 zł za to żeby moje dziecko pojechało coś zwiedzić, do prawdziwego teatru na bajkę, obejrzeć remizę strażacką, do stadniny przejechać się kucykiem, żeby przyszła dentystka poopowiadała o zębach ipt. Pomysłów wiele, tylko mnie rodzica nikt o nic nie pyta. Już samo wejście na stronę przedszkola przeraża tym, że wiecznie są stare dane, brak jest zdjęć z zajęć oraz informacji, które wywieszane są na tablicy ogłoszeń. Jak nie ma dziecka w przedszkolu nie ma szansy się czegoś online dowiedzieć.
          Szczerze powiedziawszy to ja też jestem tym przedszkolem lekko zawiedziona.
          • mia-p Re: Przedszkola w Markach 17.05.14, 22:12
            A co do upominków to na Mikołajki była wielka paczka słodyczy, których akurat ja dziecku nie daję i puzzle. Jak popatrzyłam na te słodycze to się załamałam, że poszły na to moje pieniądze z komitetu.
              • efka1983 Re: Przedszkola w Markach 21.05.14, 14:14
                Ale z tego co pamiętam, to były spotkania adaptacyjne - chyba 2, a moja starsza córka parę lat temu chodziła do tego przedszkola i zawsze wycieczka była na wiosnę. Ja widzę dużą różnicę pomiędzy tym jak było parę lat temu- uważam, że na lepsze. Po wakacjach na zebraniu z p. Dyrektor możemy poruszyć sprawę wycieczek, przecież na takie rzeczy mamy wpływ. Mam zaufanie do TEGO PRZEDSZKOLA. Polecam
                chan.nah napisał(a):

> Moim zdaniem wycieczek jest za mało , nie ma spotkań integracyjn
                > ych ale mój malec jest zadowolony więc ja też .
                  • nika900 Re: Przedszkola w Markach 29.05.14, 19:42
                    Witam moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola opłaty początkowe to ubezpieczenie i książeczki, na wyprawkę dawaliśmy kredki chusteczki mokre i higieniczne mydło w dozowniku itp już teraz nie pamiętam wszystkiego.Ja osobiście jestem zadowolona z przedszkola moje dziecko ma bardzo miłe panie wszystkie cztery ;)( bo tak jest w jego grupie) kiedy ma jakiś kryzys z rana to tak umieją podejśc dzieciaczka że zaraz zapomina o rodzicach i świetnie się bawi.Gorąco polecam to przedszkole i myślę że pani dziecku też tam się spodoba jak i nam.Pozdrawiam zadowolona mama maluszka.M
                    • malinowa343 Re: Przedszkola w Markach 04.07.14, 15:00
                      a ja polecam Wesołą Lokomotywę! Rewelacyjna kadra, miłość dzieci do każdej z Pań jest widoczna na każdym kroku. Jest zaprzeczeniem przechowalni dla dzieci. Posiłki są bardzo smaczne, wycieczki, teatrzyki, imprezy... Moje dziecko jest bardzo zadowolone więc ja też.
                      • arro28 Re: Przedszkola w Markach 04.07.14, 16:34
                        Jak długo masz tam dziecko? Najlepsza kadra to już odeszła. Została chyba tylko Edyta. O nowych Paniach się nie wypowiadam bo za krótko by coś powiedzieć. Zwolniono też Panią Magdę od anglika. Teraz częściej angielskiego nie ma niż jest. Rzeczy są robione na pokaz byś tak to oceniła. Moje dziecko też jest zadowolone nie powiem. Ale nie jest tak różowo jak piszesz. Są przedszkola które oferują równie dobry poziom lub lepszy w naszej okolicy np. Kajtuś Czarodziej, Artedoo.

• kalskam73 Re: Przedszkola w Markach 07.07.14, 10:43
                          Ja też jestem zadowolona z Wesołej Lokomotywy, a najbardziej cieszy mnie to, że syn jest zadowolony. Poprzednio chodził do Kajtusia Czarodzieja i płakał codziennie rano, tutaj chodzi chętnie, jest uśmiechnięty, zostaje bez problemu. A to dla mnie najlepsza rekomendacja.
    • mam4lat Re: Przedszkola w Markach 27.08.14, 15:57
      Od znajomej słyszałam,że w przedszkolu Wesoła Lokomotywa przed 01.09 znowu zmiany w kadrze. Zabieraja z jednej grupy ciocię(pomoc nauczyciela), poniewaz zostało 10 dzieci i zatrudniaja nową ciocię na 1/2 etatu. Pani Dyrektor nie liczy się ze zdaniem rodziców . Dla niej liczą się tylko pieniądze - dla tak malej grupy nie opłaca jej trzymać drugą ciocię na cały etat. A gdzie dobro i uczucia dzieci.
      Oczywiście pani Dyrektor w momencie jak dziecko zapisuje sie do przedszkola to jest bardzo miła i same plusy - grupy max 15 dzieci , 2 ciocie. A pozniej jak juz dzieci sie przyzwyczają to tylko liczenie kosztow.
      Znajoma powiedziała że nikomu nie poleci juz tego przedszkola, poniewaz co roku dzieci maja jakies niespodzianki które funduje im pani Dyrektor. A przedszkole to nie nalezy do najtanszy ch - 750 zł za miesiąc .
      • 3paulinka9 Re: Przedszkola w Markach 29.08.14, 18:41
        Szanowna Pani,

Nie bardzo rozumiem Pani obawy, ponieważ przy 10 dzieci jedna ciocia na pełen etat i druga na 1/2 etatu to w zupełności wystarczy a nawet jest nadmiar. W przedszkolach prywatnych grupy liczą z reguły 15 dzieci i wówczas są dwie opiekunki, gdy jest mniej w grupie - grupy są łączone, lub likwidowane. Jeżeli Pani zdaniem Pani Dyrektor postepuje niewłaściwie - zalecam wypisanie dziecka z przedszkola i zatrudnienie niani - koszt niani to 2.500 zł. Ewentualnie proszę szukać lepszego przedszkola w Warszawie - koszt miń 1500 zł.
        Pozdrawiam
      • 3paulinka9 Re: Przedszkola w Markach 29.08.14, 18:49
        Co do Pani Dyrektor, nie zgadzam się, że jest przyjemna tylko na początku - ja nie spotkałam się ani razu ze złym humorem Pani Hanny, zawsze jest uśmiechnięta, ogromnie się angażuje w dobrą organizację tego przedszkola. Uważam, że jest to najlepsze przedszkole w Markach i okolicy.
        Jeżeli nie ma Pani poważniejszych problemów, proszę zacząć piec ciasta. Będzie miała Pani wypełniony czas i nie będzie Pani szukać wrażeń.
        Pozdrawiam i życzę dobrych wypieków
        • mam4lat Re: Przedszkola w Markach 30.08.14, 14:51
          1. Grupy są łączone lub likwidowane - to prawda Ale informuje się o tym Rodziców wczesniej a nie tydzień przed rozpoczeciem nowego roku szkolnego(przedszkolnego). Pani Dyrektor juz na koniec czerwca wiedziała ile dzieci zostaje a kto odchodzi i mogla wtedy poinformowac Rodziców. Mieliby wybór czy zostawiaja dziecko czy szukaja czegos nowego.
          2.Opiekunka w Markach to wydatek max 2000,00 zł - z przygotowaniem przedszkolnym . 1600-1800 to standard
          3.Przedszkola w Warszawie- Białołęka 800-900 zł i więcej zajęc ceramika, zajecia korekcyjne.

Znajoma dla dobra dziecka pozostawia je w tym Przedszkolu - ma swoje kolezanki i kolegow, lubi cioicie

Chyba jest Pani bardzo zwiazana z p.Dyrektor to tonie wypowiedzi.

A tekst z pieczeniem ciasta to troche nie na miejscu . Nikt tu nie szuka wrazen.
          Wiem ze Rodzice wybierając przedszkole szukaja o nim informacji na forach.
          Jezeli chodzi o prace i zaangazowanie cioć to nikt raczej nie wypowiada sie negatywnie. Sa bardzo sympatyczne i maja odpowiednie przygotowanie.
          To jest raczej informacja dla p.Dyrektor ze powinna inaczej postepoewac aby ktos w przyszlosci interesowal jej sie przedzkolem
          • 3paulinka9 Re: Przedszkola w Markach 31.08.14, 16:50
            Witam,

Dobra opiekunka, która ma wiedzę i doświadczenie otrzymuje pensję miń w wys. 2.500, zł netto - pracując max 8 h dziennie. Wybaczy Pani , ale jestem nianią i nie zgodziłabym się pracować za mniejszą stawkę. Opieka nad dzieckiem to duża odpowiedzialność. Mam kontakt z warszawskimi prywatnymi przedszkolami i w większości z nich czesne za miesiąc nie spada poniżej 1500 zł.
            Nie jestem związana z Panią dyrektor przedszkola "Wesoła Lokomotywa". Widzę jednak jak wyglądają i działają inne przedszkola i niech Pani uwierzy, ale "Wesoła Lokomotywa" jest naprawdę prowadzona z sercem i pasją.
            Zawsze można znaleźć powód do narzekań. Tylko po co narzekać. Zawsze można zmienić przedszkole i nie psuć opinii naprawdę dobrej placówce. Może Pani również osobiście pofatygować się do Pani Dyrektor i ponarzekać jej prosto w oczy a nie na forum. Nie daje Pani w ten sposób szansy na poprawę sytuacji, tylko zaognia sytuację. Czyżby osobisty kontakt Panią przerastał?

Pozdrawiam

• malinowa343 Re: Przedszkola w Markach 31.08.14, 17:40
              Na 10 dzieci dwie Panie na pełen etat???? haha:D Rodzice opanujcie się !!! W którym przedszkolu tak jest??? Ale tak to jest gdy się daje palec, to można uciąć rękę prawda? Lokomotywa to przedszkole z pasją, moje dziecko chodzi do grupy gdzie Panie były z nimi od maluchów a teraz są w zerówce:) \Jestem spokojna o ich przygotowanie do szkoły. Angielski w roku szkolnym jest codziennie, niekiedy ciocia Kasia może się pochorowała ale może powinna przyjść i pozarażać wszystkie dzieci?Nie rozumiecie, że w ten sposób krzywdzicie nie tylko Panią Hanię (miłą ZAWSZE, służącą pomocą i dobrą radą oraz odpowiednio wykształconą kobietę) i osoby tam pracujące (CIOCIE) ale tez własne dzieci .i oczywiście zgadzam się z Panią Pauliną- zawsze można dziecko przenieść i innym potruć tyłek. Bo jad w Was straszny a ta instytucja pomaga Wam w wychowaniu Waszych Skarbów.
              • arro28 Re: Przedszkola w Markach 01.09.14, 15:31
                Angielski codziennie?! Co za bzdury!!! Proszę nie przeinaczać faktów. Może Pani Kasia to jest w przedszkolu codziennie ale nie angielski. Poza tym widzę różnicę po tym jak była Pani Magda i po jej odejściu. Jedno jest pewne efektów nauki nie ma. Skończyło się tym że grupa rodziców się skrzyknęła i zatrudniała PRYWATNIE lektora angielskiego i dzieci chodzą poza przedszkolem. I efekty wróciły!!!Dlatego proszę mi nie pisać że jest angielski bo on jest ale tak jakby go nie było. I to nie jest tylko moje zdanie.
                Sam kiedyś na tym forum chwaliłem to przedszkole, ale to przy starej kadrze. Ale "to se ne wrati". Z drugiej strony czego wymagać od ludzi których się trzyma na śmieciówkach.
                Przedszkole jak każde inne ot tyle.... Nie oczekujcie cudów.

A

• arro28 Re: Przedszkola w Markach 01.09.14, 15:39
              2500PLN netto - gratuluję posady. Ale sorry to nie standard w Markach. 1500-2000PLN. Mam super nianię dla najmłodszej córki w tej cenie. Zatrudniona LEGALNIE - zgłoszona do ZUS. Do tego ogarnia dom. Mucha nie siada. Jak trzeba to jest 10h. Ma urlop zgodnie z KPA. Dzieci ją kochają. Proszę nie pisać nieprawdy.

CO to osobistego kontaktu z Dyrekcją to samem nie trzeba chodzić Pani Hania sama wzywa jak coś się złego na Fejsie napisze na Lokomotywę:).
              • 3paulinka9 Re: Przedszkola w Markach 01.09.14, 21:41
                Witam,

Dziękuje za gratulacje. Zarabiam 2.500 netto na umowę uaktywniającą. Proszę nie zarzucać mi kłamstwa. Zajmuję się opieką nad dzieckiem a nie sprzątaniem. Proszę wybaczyć, ale nie jestem pracownikiem sprzątającym. Moim zadaniem jest troska o rozwój malucha.Wielu rodziców w dzisiejszych czasach chciałoby mieć nianie, sprzątaczkę i kucharkę w jednym za jedną cenę. Czy Pan w pracy też wykonuje trzy zawody? Jeżeli Pańska niania się na to godzi to jej strata.

Pozdrawiam
                • arro28 Re: Przedszkola w Markach 02.09.14, 08:56
                  Post miał tylko na celu podkreślenietego że to nie jest standard te 2500. Zgadzam sie że 1600-2000pln do standard. Ot tyle. Nie każdy zarabia tyle żeby zapłacić 2500pln. To nie ceny na te czasy i proszę ludzi nie wprowadzać w błąd. Po prostu ma Pani bardzo dobrą pracę.
                  W życiu nie nazwałbym naszej Niani sprzątaczką. To nie było przedmiotem naszej umowy. Po ptostu dom jest ogarniety. Ile ludziom dajesz tyle dostajesz. .......
        • kasiamika12 Re: Przedszkola w Markach 04.09.14, 10:33
          A ja Państwa zaskoczę. Niania naszego dziecka zarabiała dotychczas u nas 1000; wielokrotnie dawaliśmy więcej bo taki Skarb się dopieszcza i codziennie zastanawialiśmy się co my bysmy zrobili bez naszej ukochanej babci Jasi.
          Przyszła do nas do pracy dwa lata temu jak synek skonczyl roczek. Skromna, uczciwa, zawsze radosna Pani na emeryturze, ktora pomimo ze ma własne wnuki pokochała naszego synka jak swojego a dziecko hmmm najukochańsza babcia na świecie.)) Myślę że wiele niań z agencji z super referencjami i wyksztalceniem pedagogicznym chowa się przy naszej babci Jasi, ktora smaży najlepsze naleśniki na świecie i na którą dziecko od rana czeka w oknie i ktora ma łzy w oczach jak po wakacjach w sumie obce dziecko mówi babciu jesteś kochana, ktora jak dziecko jest chore dzwoni i pyta czy mu rosołku nie ugotować. Zadna niania z taką czułością i zaangażowaniem nie zajęłaby się naszym szkrabem. Nawet my nie mamy tyle cierpliwości do niego ile ma babcia. Czasem aż mi glupio bylo ze tak mało płacimy za tyle serca i pracy przy naszym dziecku . Słysząc ile nianie zarabiają. Przedewszystkim za to że nasze dziecko przez dwa lata bylo szczesliwe,kochane i bezpieczne a my mieliśmy spokojną glowe w pracy. Takiej niani chociaż to słowo nie pasuje, więc takiej babci życzę każdemu.
          • guzikna102 Re: Przedszkola w Markach 07.02.15, 11:39
            Witam
            Szukam żłobka lub niani dla rocznego dziecka. Ze żłobkiem krucho, a nianie dzwonią że chcą 10zł/h. To wyjdzie ok 2 tys miesięcznie. Oczywiście nie stać mnie... A Pani znalazła za 1000 i to dobrą osobę, jak to zrobić?
        • kasiamika12 Re: Przedszkola w Markach 11.02.15, 15:24
          Niestety ciężko jest znaleźć dobrą nianię nie służbistkę. Naszą babcię mieliśmy z polecenia ( piszę babcię bo ciężko mi określać jako opiekunkę :-) ) ktoś komuś powiedział i tak drogą pantoflową ją znaleźliśmy. Niestety już pracuje, ponieważ nasz synek w tej chwili chodzi do ostatniej grupy w przedszkolu i na szczęście nie choruje, więc babcia przychodziła bardzo bardzo rzadko a doskonale rozumiemy że przecież musi pracować. Ale mamy stały kontakt, bo synek nie wyobraża sobie nie odwiedzić jej przynajmniej raz na dwa trzy miesiące. Mogę zapytać czy nie ma kogoś chętnego. Proszę jeszcze wywieszać ogłoszenia przy dużych sklepach typu Biedronka tak właśnie nasza babcia znalazła obecną pracę. Bardzo dużo starszych osób przychodzi do delikatesów Struga przy Piłsudskiego, sama ostatnio widziałam, że było ogłoszenie jakiejś Pani poszukującej pracy. Nie wiadomo czy uda się Pani znaleźć akurat za 1000: ale może np za 1200 to już nie dwa tysiące. Poza tym Panie często potrzebują sobie po prostu ,, dorobić,, do emerytury. A jeżeli ktoś szuka pracy jako opiekunka i ma to być jego praca docelowa to za tysiąc może być ciężko. Powodzenia życzę.
      • mama24iza Re: Przedszkola w Markach 06.03.15, 12:53
        Zastanawiam sie nad wyborem przedszkola dal 3 i 4 latka, biorę pod uwagę Bambi/Smerfy?Pluszowy Miś, czy ktos mógłby wypowiedzieć sie na temat tych przeszkoli?
        Najdogodniejsze jest dla manie Bambi/Smerfy i nie wiem czy warto posyłać tam dzieci?
        • gimmama Re: Przedszkola w Markach 11.03.15, 16:16
          mama24iza - nie znam opinii na temat przedszkoli Bambi czy Smerfy ale polecam przedszkole Tabaluga. Mojego syna zapisałam tam całkiem niedawno do żłobka i wiąże z tym miejscem dalsze plany. Moja sąsiadka zapisała tam córkę do grupy 3latków, jest również oczarowana tym miejscem. Z tego co wiem od września rusza tam grupa 4latków na zasadach publicznych. Dokładnie nie orientuję się o co chodzi z tymi zasadami publicznymi bo moje dziecko jest jeszcze małe ale na pewno opieka jest bezpłatna tak jak w przedszkolu publicznym. A jak wiadomo dostanie się do przedszkola publicznego graniczy z cudem. Polecam więc wybrać się do tej placówki aby samemu zobaczyć i ocenić to miejsce.
          • dorotka105 Re: Przedszkola w Markach 10.05.15, 09:17
            Również polecam przedszkole Tabaluga. Jeśli szukacie nowoczesnego, pięknego przedszkola dla swojego dziecka to właśnie ono spełnia wszystkie wymogi. Budynek jest nowy, spełniający wszystkie wymogi, sale ogromne i pięknie wyposażone, własna kuchnia, super plac zabaw. A do tego bardzo ciekawe zajęcia i to wszystko w cenie czesnego, dużo się tam dzieje, ciągle jakieś atrakcje. Personel przemiły, dzieci zawsze uśmiechnięte co świadczy że jest im tam dobrze :) gorąco polecam !! :)
            • rodzic_dzieci1 Re: Przedszkola w Markach 30.03.17, 11:41
              Budynek to za mało, niski poziom edukacji, zajęcia typu angielski- bardzo często się nie odbywają, taniec od lutego 2017 czyli już 2 miesiące w ogóle nie ma:((, minimum i medialna otoczka, malutki plac zabaw- tak, że jak starsza grupa jest na placu zabaw to młodsza może liczyć tylko na spacer po o zgrozo masakrycznej drodze......
    • iwonaw777 Re: Przedszkola w Markach 10.07.15, 13:18
      Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym do nowo otwartego, kameralnego przedszkola: „Domowe Przedszkole”, które mieści się w Markach, przy ul Wilczej 30A. Naszym celem nadrzędnym jest dobre samopoczucie dziecka i jego rozwój. Wnętrze przedszkola zaprojektowane na potrzeby dzieci i nowocześnie wyposażone. Zlokalizowane w spokojnym miejscu. Przestronny plac zabaw. Nieduże liczebnie grupy, dostosowanie diet, dzieci wymagające indywidualnych zajęć.
      Na wakacje oferta specjalna.
      Zapraszamy do wizyty oraz kontaktu 507220773
      www.domoweprzedszkole.waw.pl/
    • roleciarnia Re: Przedszkola w Markach 05.11.15, 15:35
      Wypowiem się, ponieważ kiedy ja szukałam przedszkola każda opinia była dla mnie bardzo cenna. Polecam każdej Mamie zapoznać sie z oferta "Domowego przedszkola". Myślę, że w dzisiejszych czasach większość przedszkoli oferuje atrakcyjne zajęcia dodatkowe, naukę języków, zdrowe jedzenie itd. Co więc decyduje o tym, że wybieramy to jedno konkretne miejsce? Dla mnie to atmosfera, ciepło i kochane ciocie dzięki którym moje dziecko naprawdę czuje się jak w "domu".
    • maryniak1985 Re: Przedszkola w Markach 07.02.16, 20:49
      Ja wszystkim poszukującym mamom polecam Domowe Przedszkole na Wilczej. potwierdzam że jest tam domowa atmosfera,kameralna grupa- ciepłe ciocie które każdego dnia opowiedzą co robiła córka a nawet Ike zjadła:) dzieci nie są anonimowe jak w dużych grupach.A co najważniejsze moja córka od pierwszego dnia czuła się tam dobrze i z chęcią wstaje i idzie rano do przedszkola.Wystarczy zajrzeć na ich profil na fb- codziennie dzieci mają ciekawe zajęcia i widać ze są uśmiechnięte i zadowolone.Naprawde polecam.
      • pyzunia22 Re: Przedszkola w Markach 14.07.16, 00:25
        A ja wszystkim polecam przedszkole nr 3 w Markach moja córcia właśnie je skończyła i sama nie wiem jak to przeżyjemy. Miała cudowne panie nauczycielki i panią pomoc panie te miały dużo serca cierpliwości i miłości dla naszych dzieci.Właściwe osoby na właściwym miejscu.Pani dyrektor miła i sympatyczna obiadki pyszne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka