Dodaj do ulubionych

Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIRY!

03.08.17, 23:32
Szanowni mieszkańcy Marek i okolic!
Przez bardzo długi okres czasu Marki walczyły, aby pozbyć się TIRów. Wymarzona chwila miała nadejść wraz z tegorocznym otwarciem obwodnicy Warszawy. Wszyscy wyczekiwali momentu, kiedy raz na zawsze pożegnamy hałas, zanieczyszczenia i wieczne korki.
Jednak niewielu z Was wie o inwestycji, która jest aktualnie realizowana przy Okólnej 45 w Markach. Burmistrz tylnymi drzwiami wpuścił do Marek SETKI TIRÓW wyrażając zgodę na budowę Centrum Logistycznego Hillwood w dawnej fabryce FOC POLMO. Magazyny rozmieszczone na 20 hektarowej działce mają łącznie 88 000m2 powierzchni . Aby jednorazowo wypełnić magazyn po brzegi potrzeba będzie 2 696 tirów (duży tir ma naczepę o wielkości 32m2). Proszę sobie wyobrazić jaki to będzie ruch TIRów gdy park magazynowy będzie już otwarty i ruch będzie przez cały dzień i noc! Dodam, że TIRy przejeżdżać będą Okólną, Słoneczną i Piłsudskiego do najbliższego węzła S8 przy M1, czyli znowu na nasze drogi powrócą hałas i korki!
Nie wiem na jakiej podstawie miasta Marki Jacek Orych wydał taką decyzję, że centrum logistyczne powstanie praktycznie w samym centrum miasta. Wszędzie tego typu inwestycje lokalizowane są na obrzeżach, natomiast w tym wypadku ewidentnie coś jest tutaj nie tak. Dookoła inwestycji są nowe bloki, prywatne domy. Chyba nikt nie życzy sobie zgiełku i wiecznego ruchu pod oknami.
Jeszcze niedawno burmistrz w kurierze mazowieckim opowiadał o nadchodzącym remoncie Piłsudskiego. Miał być pas zieleni, jeden pas dla aut, ścieżka rowerowa i odnowione piękne chodniki. Teraz można to włożyć między bajki. Skoro burmistrz znacznie wcześniej wyraził zgodę na tak ogromną inwestycję i o wszystkim wie od dawna, to dlaczego w telewizji opowiada o pięknych zielonych Markach, które mają się odrodzić po otworzeniu obwodnicy Warszawy.
Nie jest dla mnie zrozumiały także sposób w jakim owa inwestycja jest realizowana. Nasz burmistrz bez żadnej konsultacji z mieszkańcami podejmuje takie decyzje i co najgorsze nikogo nie informuje! Na próżno szukać informacji na stronie Marek, a nawet w samym urzędzie. W oświadczeniach na stronie bip.marki.pl w 2016 została wydana decyzja przez zastępcę burmistrza o konieczności zrobienia wywiadu środowiskowego, natomiast w lipcu 2017 ten sam zastępca burmistrza zadecydował, że jednak taka decyzja nie jest konieczna i inwestycja może być kontynuowana. Na jakiej podstawie ta decyzja została cofnięta? Przecież otwarcie tak dużego centrum logistycznego ma oczywisty wpływ na środowisko, a także na infrastrukturę drogową!
Podczas rozmowy telefonicznej z urzędem miasta cała sprawa jest bagatelizowana tak jakby chcieli coś ukryć przed opinią publiczną. Nikt nie widzi problemu, że znowu przez Marki przetaczać się będą setki TIRów, że znów będzie hałas, zanieczyszczenia i wieczne korki. Zarówno inwestor jak i urząd miasta nie wie jak dużo TIRów będzie codziennie przejeżdżać przez nasze miasto, co świadczy tylko o tym, że burmistrz podejmując taką decyzję ewidentnie nie kieruje się dobrem mieszkańców.
Drodzy mieszkańcy nie pozwólmy na to by nasze miasto znowu stało się drogą dla TIRów! Poinformujcie swoją rodzinę, znajomych, sąsiadów. Udostępnijcie tę wiadomość, aby wszyscy mieszkańcy Marek dowiedzieli się o tym co ich czeka!

Linki:
Broszura Hillwood nt. inwestycji w Markach: www.hillwoodinvestmentproperties.com/HIpImages/files/7a466394-7056-447e-b908-1831dc4d6c1a.pdf
Obwieszczenie Burmistrza Marek nt. wszczęciu postępowania o wydanie decyzji środowiskowej z czerwca 2016: bip.marki.pl/pl/bip/px_obwieszczenie.wos.6220.9.2016.pdf
Obwieszczenie Burmistrza Marek nt. braku potrzeby przeprowadzenia oceny środowiskowej z lipca 2017:
bip.marki.pl/pl/bip/px_wos.6220.4.12.07.2017.pdf

Obserwuj wątek
  • neuron8 Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 04.08.17, 20:42
   Oczywiście napisać można wszystko, szczególnie anonimowo. Podziwiam, za odwagę w tak swobodnym pomawianiu, ale trudno.... takie czasy.

   Oficjalne stanowisko i stan faktyczny na stronie urzędu

   www.marki.pl/www/aktualnosc-4723-tytul-informacja_w_sprawie_inwestycji_przy_okolnej
   Są sprawy na które mamy wpływ i to robimy a są na które mamy mniejszy (lub nie mamy wcale) i staram się zminimalizować ewentualne utrudnienia.

   Pozdrawiam serdecznie
   Jacek Orych


   --
   NEURON - Nequaquam vacuum!!!

   www.ORYCH.pl - www.Marki2020.pl
   • baja_12345 Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 07.08.17, 11:31
    Panie Burmistrzu,

    jakie były przesłanki, które skłoniły Pana do wydania postanowienia w sprawie braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedzięwzięcia realizowanego przez Hillwood Marki?
    Gdyby taka ocena była przeprowadzona, głos społeczeństwa mógłby być uwzględniony w ostatecznej decyzji środowiskowej.

    Pozdrawiam serdecznie
    Baja
  • gnomek100 Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 08.08.17, 10:41
   Widzę że kampania dezinformacji w wykonaniu środowisk związanych z poprzednią władzą ruszyła na całego bo wybory już za pasem.
   Nie chce mi się obalać głupot jakie tu napisano, sporo sprostowań jest w linku podanym przez Burmistrza, a dużo szersza porcja faktów jest w jego wypowiedzi na ostatniej sesji Rady Miasta - można posłuchać na nagraniu.

   Jedyne co mnie przeraża to hipokryzja niektórych środowisk politycznych w Markach.
   Robią jakieś nieuzasadnione emocje przy tej inwestycji, mówią o tysiącach tirów etc.
   A załóżmy że nie byłoby tam magazynów, a kościół katolicki budowałby tam drugą bazylikę na miarę Lichenia, do której jechałby z całego kraju dziesiątki autokarów na godzinę, dokładnie tymi samymi ulicami o których piszecie.
   I co wtedy? Też byście protestowali? Nie!
   Pierwsi byście krzyczeli że miasto ma oddać za darmo grunty bo to na "dom Boży", a te dziesiątki autokarów to przecież żaden ruch, skoro pobożni pielgrzymi jadą się pomodlić. Natomiast okoliczni mieszkańcy powinni być wdzięczni że przyszło im mieszkać w sąsiedztwie tak okazałej świątyni do której pół Polski jedzie.

   To co robicie jest nieśmieszne, a wręcz niesmaczne. Robicie z mieszkańców idiotów, którzy każdą głupotę łykną jak pelikany rybę.
   A jak już puszczanie takie informacje to piszcie którą organizację polityczną lub stowarzyszenie reprezentujecie. Bo to dużo mówi o intencjach w tym przypadku.

   • celaw17 Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 08.08.17, 21:59
    Bardzo chętnie podyskutuje w obszarze opartym na argumentach .
    Poziom emocjonalny który prezentuje przedmówca zupełnie jest mi obcy tym bardziej polityczny .
    Opłacalność biznesu logistycznemu to conajmiej 250 dużych samochodów per jeden dostawca , patrząc na wilkosc magazynów będzie ich około 10.
    Czysta matematyka 2500 tys samochodów .
    Mam nadzieje , ze cyfry przemawiają i pokazują obraz jaki to będzie miało wpływ .
    Mam nadzieje , ze Burmistrz będzie miał odwagę spotkać się z mieszkańcami i poprowadzić dyskusje .
    Jest pewien , ze frekwencja będzie duża .
    Nie bawi mnie pisanie lakonicznych informacji , ale nie oszukujmy się czy w innych podwarszawskich miejscowościach doszło by do takich inwestycji w centrum danej lokalizacji .
    Zapraszam na Okolna od 01.09 . jak postoi Pani/ Pan w korkach w mega smrodzie spalin to może dojdzie do zmiany opini .
    Nie wspomnę o ryzyku i niepewności dotyczących wracających dzieci ze szkoły !!!
    Nie wspomnę o mieszkańcach mieszkających przy Okolnej !!!
    Nie wspomnę o nawierzchni głównej drogi w M!!
    Mogę jeszcze wymieniać w nieskończoność , z czego mam się cieszyć szanowna lub szanowny , a na dodatek szanowna osoba podpisuje decyzje jak reprezentant mieszkańców , z czego mam się cieszyć .
    Płakać się chce , ze będzie gorzej !!
    Nie oszukujmy się brak kompetencji doprowadzić do takiej sytuacji . Bądźmy obiektywni !!!!!!!!!!!
    • gnomek100 Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 09.08.17, 09:21
     celaw17 napisał(a):

     > Bardzo chętnie podyskutuje w obszarze opartym na argumentach .

     Nie podejmuje się dyskusji w kwestiach merytorycznych ponieważ się na tym nie znam.
     Był już jeden co podawał się za fachowca i wypowiadał się anonimowo na pewnym lokalnym portalu. Jego rewelacje zostały wyśmiane przez prawdziwych ludzi z branży na innym mareckim forum, którzy nie byli anonimowi, i nie ukrywali że wiedzą na czym specyfika tego typu obiektów polega.
     Dlatego dyskusję w tej materii uważam za bezsensowną, bo pseudo-fachowców zaraz znajdzie się kolejnych dziecięciu, i każdy będzie roztaczał swoje katastroficzne wizje.

     A do samych TIRów to nie wiem czy wiesz, ale dokładnie w tym samym miejscu działa już od wielu lat inne centrum logistyczne, którego powierzchnia to mniej więcej połowa łącznej powierzchni trzech projektowanych hal.
     Czyli już teraz ulicą Okólną i Słoneczną powinno jeździć po kilkadziesiąt TIRów na godzinę przez całą dobę. A jakoś nadmiernego ruchu tego typu pojazdów teraz nie widać w rejonie.

     I po trzecie jedna uwaga: jak ktoś mieszka w rejonie ul. Słonecznej, Okólnej w rejonie dawnego FOC to wie, że to rejon przesyłowy. Kupując tam mieszkanie wiedział na co się decyduje. Żale że będzie hałas są tak samo absurdalne, jak niegdyś pretensje niektórych mieszkańców ul. Marszałkowskiej w Warszawie że im ruch samochodowy przeszkadza.
     • k-skorpion Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 12.08.17, 15:06
      gnomek100 napisał:

      > Był już jeden co podawał się za fachowca i wypowiadał się anonimowo na pewnym l
      > okalnym portalu. Jego rewelacje zostały wyśmiane przez prawdziwych ludzi z bran
      > ży na innym mareckim forum, którzy nie byli anonimowi, i nie ukrywali że wiedzą
      > na czym specyfika tego typu obiektów polega.

      Gnomie barani ogonie. Jak nie masz pojęcia o branży to się nie odzywaj. Nie wiem na jakim forum i co za fachofcy* poparli twoją bez żadnego pojęcia wizję tego Centrum. Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, to w moich wpisać zauważyłbyś, że tam nie ma ataku politycznego na Burmistrza i mało tego jestem chyba ostatnim który poparłby ugrupowanie byłego JNPJW. Jest konkretna opinia branżowa, bo ja w przeciwieństwie do ciebie pracowałem w branży TSL wiele lat i chętnie zmierzę sie na argumenty ale nie z tobą leszczyku ale z tymi rzekomymi fachofcami z któregoś tam forum. Ja sie odniosłem zaledwie do jednej makiety z 16 dokami. Z tego co tu czytam i zobaczyłem w necie to ma być kolos na 80 tyś m2 ze 154 dokami. Boże i ty zupełny laik plus twoi fachofcy* i Burmistrz razem z wice, nierobem niedorzecznikiem i ze swoimi pracownikami twierdzicie, że do tego molocha przyjedzie 100 TIR-ów dziennie? To ja ci powiem jedno zdanie. Już się nie ośmieszajcie a zwłaszcza ty.

      Ja jestem logistykiem, mam wszystkie potrzebne Certyfikaty uprawniające do Zarządzania takimi właśnie Centrami. I zarządzałem takimi jednostkami choć dużo mniejszymi i stawiam dużą kasę, że skoro powstaje taki moloch to 1000 TIR-ów dziennie to zaledwie minimum jakie będzie obsługiwane. No chyba, że ktoś to buduje za pieniądze niewiadomego pochodzenia i dopiero wchodzi w branżę o której nie ma zielonego pojęcia. Bo jest to ogromna inwestycja. My mieliśmy halę 1500 m2 z jednym dokiem i dwoma bramami poziomu zero. Koszt wybudowania (2007 rok) to 4 mln zł. Przemnóż sobie laiku razy 50 a będziesz wiedział jakiej skali to jest inwestycja. Oczywiście, że przez 24 godziny nie będzie na raz obsługiwane 154 doki, bo to dałoby dla ciebie kosmiczny wynik. Nawet licząc po 1h na TIR-a to 24 w jednym doku x 154 = 3696 TIR-ów x 25 dni= 92000 w miesiącu. Oczwyiście to nic bo w tej chwili tyle TIR-ów wali przez miasto codziennie Dlatego szacuję zaledwie 1000 dziennie co da odejmując niedzielę(takie Centra robią nawet w niedzielę ale załóżmy) i święta około 25 tys TIR-ów na miesiąc.

      Ale tak jak napisałem pod postem bezRadnego Paciorka (wszyscy tam poza Michałem Przew. są bezradni) chętnie odszczekam moja czarną wizję. Ale jak czytam jakąś bezradną która mówi, że oni wysyłają TIR-a i on jest robiony w 3 godz to odpowiadam. Jeżeli ma ładunek do ręcznego rozładowania tak zwana drobnicę to tak. Bo jeżeli na TIR-ze jest 33 europalety to robi sie go dwoma wózkami(jak ktoś umie i chce pracować) w 20 góra 30 minut. Ale bidula pewnie nie wie o czym pisze. Bo kierowca zapewne czeka 3 godziny na rozładunek z powodu ogromnego obciążenia takich magazynów, a czasami na dokumenty (listy przewozowe, SAD-y, CMR-ki , faktury itp itd) czekają kierowcy dłużej niż trwa rozładunek. A jak dojdzie odprawa Celna to i cały dzień się zejdzie. Ale on jest już rozładowany/załadowany i nie stoi w doku/przy rampie/czy z poziomu zero.

      Na koniec gnomie powiem ci tak. O informatyce napisz post nie wypowiem się ani jednym słowem bo się na tym nie znam. Ale tu pomimo, że już 5 lat nie jestem w branży stanę z każdym do testu z tej wiedzy. I przekaż to tym fachofcom* z jakiegoś tam forum. A jeżeli właściciel tego Centrum ma robić po 100 TIR-ów to ja mu chętnie pomogę. Złota robota i spokój na pół wieku. A jak zechce zarobić to ja wtedy Marki zakorkuje na amen bo przyjedzie 2tyś TIR-ów dziennie. A jako ciekawostke powiem ci, że moi pracownicy ze sobą rywalizowali i na jednym doku/plus poziom zero jedna zmiana(10 h na zakładkę) zrobiła 26 TIR-ów a druga 36. 50 TIR-ów dziennie robili regularnie.

      Wiec jak jeszcze raz zechcesz napisać o kimś pseudo fachowiec, to rozejrzyj się czy masz w pobliżu koło i pier.... sie porządnie w czoło.
      • celaw17 Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 15.08.17, 09:56
       Dzięki za informacje ,

       Mocno mnie dziwi cisza pi stronie Burmistrza , najlepiej milczeć , z drugiej strony świadczy o braku kompetencji ,

       Czy forum nikt z Urzędu Miasta nie śledzi ?

       Ja zastanawiam się czy po Naszej -mieszkańców Marek - są jeszcze jakieś możliwości na ograniczenia dla Centrum logistycznego , a może nawet eliminacja .

       Czy jest jakiś organ , który może logicznej zarządzić ta sprawa , co do "mareckich przedstawicieli społeczeństwa - Burmistrz i ekipa popełniła już nie wybaczalny , według mojej opini błąd ,
       Jak czytam napisana przez Burmistrza informacje o wielkich inwestycjach po stronie inwestora w cześć Okolnej to czuje się jak ... nie chce mi się pisać już tych żali itp .

       Intuicja podpowiada mi , ze nie wszystko stracone , trzeba działać .

       Wiec jeszcze raz bardzo proszę szanowną Marecka ekipę o spotkanie z mieszkańcami :

       Panie Burmistrzu chce się z Panem spotkać i otrzymać więcej informacji ?
       Kiedy ?
       • k-skorpion Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 19.08.17, 12:06
        Nareszcie gnom przestał szczekać, bo jak można zabierać głos będąc zupełnym laikiem w temacie. On mi przypomina tego niedorzecznika czy jak go tam zwą w Urzędzie nieroba z laptopem przy tyłku przyklejonego do Burmistrza. A może to właśnie on pod tym nickiem. Q... przyczepiło się gó... do okrętu i krzyczy płyniemy. Jak Burmistrz mógł wziąć tego dupowkręta POkurcza do pomocy. Kurdę na dowolne stanowisko w Urzędzie jest konkurs a ta niemota z nadania.
        • sadwieslaw Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 21.08.17, 17:34
         Lokalizacja takiego centrum logistycznego w tym miejscu to skandal! Pan burmistrz powinien jak najszybciej spotkać się z mieszkańcami i wyjaśnić niezbyt jasne decyzje Urzędu Miejskiego.Koło mnie przejeżdża 3-4 tiry dziennie skracając sobie drogę do magazynu przy ul.Ciurlionisa ulicą Przeskok.Nikogo nie obchodzi,że 20-30 ton nie powinno jeździć ul.Grunwaldzką (niszczą całą infrastrukturę ulicy).         Jeden wielki skandal.Burmistrz powinien jak najszybciej zorganizować zebranie z mieszkańcami i wyjaśnić niezbyt fortunne wyrażenie zgody na tego inwestycję bez zbadania dokładnego zakresu działań firmy oraz wpływu na środowisko ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na mieszkańców Marek.


         • lemonka23 Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 21.08.17, 20:33
          Na takie inwestycje pozwala plan zagospodarowania przestrzennego. Z tego co wiem to zgodę na budowę wydaje starostwo powiatowe, a nie burmistrz.
          O co te pretensje do burmistrza?!
          Pretensje możemy mieć do poprzednich władz miasta, które przyjęły plan zagospodarowania przestrzennego pozwalający na takie inwestycje. Możemy mieć pretensje do samych siebie bo były konsultacje w zakresie tego planu- widać my jako mieszkańcy miasta przegapiliśmy czas na protest. Teraz jest już za późno i szkoda sił i czasu na protesty i szukanie winnych.
          Może lepiej wspomożemy władze miasta w negocjacjach z inwestorem względem tego co i jak może nam dofinansować w zamian za pewnie uciążliwości związane z jego działalnością w naszym mieście? Może tego powinno dotyczyć spotkanie, które Państwo proponujecie?
          I pozwolę sobie uprzedzić ew. komentarze że pewnie nie mieszkam w tej okolicy i nie mi pod oknami te tiry będą jeździły- owszem nie będą. Mieszkam na ulicy prowadzącej do firmy Ren- od lat tiry jeżdżą po "mojej" ulicy i to jest do przeżycia, a nawet nie jest wyjątkowo uciążliwe- może to kwestia podejścia, może ilości tych samochodów... Tego nie wiem bo nigdy mi nie przyszło do głowy liczenie tych pojazdów. Rozwój jest nieunikniony i uważam że nie należy się go wystrzegać i bronić się przed nim.
          Swoją drogą to może i ul. Bandurskiego może zostać zmodernizowana z udziałem firmy Ren, która intensywnie z niej korzysta- Panie burmistrzu da się w tej sprawie coś zrobić?
           • lemonka23 Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 21.08.17, 23:52
            Pacany msg? Nie mam pojęcia kto to/co to/ co miałeś na myśli? Samo słowo pacany... Rozumiem, że moja wypowiedź wzbudziła w Tobie silne emocje :)
            Przekręcanie mojego nicku było niegrzeczne i zbędne- to nie wniosło niczego do tej dyskusji.
            Nie mam zamiaru do niczego przekonywać, nie jest to moją intencją. Wyraziłam moją opinię i zdanie na temat tej inwestycji.
            Niestety tereny przemysłowe mają to do siebie, że powstają tam takie inwestycje- naturalna kolej rzeczy. Ja chwałę sobie takie inwestycje, bo to pociąga za sobą w sposób naturalny rozwój ich otoczenia, a w tym przypadku naszego miasta. Tak, jestem zwolenniczką rozwoju.
            Ty zapierasz się, że zdania nie zmienisz, że Cię nie przekonam- i ok, nawet nie będę próbowała. Ja powiem jak Bill Hicks "Ten, który nigdy nie zmienia swoich poglądów, przeważnie takich nie posiada"- więc użyj argumentów i spróbuj chociaż mnie przekonać, bo ja w przeciwieństwo do Ciebie być może zmienię zdanie, ale tylko w obliczu racjonalnych i mądrych argumentów- spróbujesz?
            Fragment Twojego wpisu dotyczący tego, że za wszystko odpowiada burmistrz- tak, tak znamy chyba już wszyscy sposób ten myślenia i retorykę pt. "wina Tuska"- tego nawet nie będę komentować :)
            • celaw17 Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 22.08.17, 12:26
             Szanowna Pani ,
             Proszę nie porównywać dojazdu do firmy Ren vs mega ogromne centrum logistyczne na ulicy Okolnej 45 , porównywanie już świadzy o braku świadomości ,

             Zgadzam się z przedmówcami podjęcie decyzji to - " jeden wielki skandal.Burmistrz powinien jak najszybciej zorganizować zebranie z mieszkańcami i wyjaśnić niezbyt fortunne wyrażenie zgody na tego inwestycję bez zbadania dokładnego zakresu działań firmy oraz wpływu na środowisko ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na mieszkańców Marek "

             Pan Burmistrz widocznie ucieka od tematu , zapewne jest to mocno nie wygodny temat , zresztą jak się w UM brakuje informacji ,

             Panie Burmistrzu może Graniczną puścimy TIR , jestem ciekawy czy w tej sytuacji Pana reakcja będzie identyczna .......


             Moim zdaniem jest to bład nie wybaczalny , niestety mieszkańcu będa mocno cierpieć przez brak kompetencji , ja jestem za protestami na większa skalę , z kontrolą procesu itp.

             Może zbierzmy się w poniedziałek ( do potwierdzenia ) w Urzedzie Miasta miedzy 12.30 a 16.00 ( godziny w jakich burmistrz przyjmuje mieszkanców ) zapewniam wszystkich zainteresowanych w tej sprawie się nic nie dzieje ,

             Ja osobiscie nie mam dostępu do FB , ta osoba która posiada może wrzuci informację ,

             JA POTWIERDZAM OBECNOŚĆ ,

             • k-skorpion Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 22.08.17, 13:37
              nie tak się robi akcję. Załóż nowy temat, bo tu jak widzisz wchodzi kilka osób reszta to pacyny. FCB jest zdominowany przez zwolenników POkurczy więc jesteś tam bez szans. Ja chętnie przyjdę, ale nauczony smutnym doświadczeniem (już mnie kilku wyj... w kosmos) w tym mieście już niczego nie zrobię i nikomu nie pomogę.
            • k-skorpion Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 22.08.17, 13:25
             Następna z trudnością czytania ze zrozumieniem. PO pierwsze to jest napisane "pacyny" a to ogromna różnica. Od razu wyjaśniam - pacyny to laleczki sterowane dłonią.
             Co do mojego wpisu, to nie brakuje w nim argumentów dlaczego ta inwestycja jest potencjalnym zagrożeniem dla miasta. . Nie jestem przeciwnikiem politycznym Jacka Orycha. Jestem mieszkańcem zaniepokojonym wizją konwojów przemierzających już nie tylko ul. Piłsudskiego ale i drogami lokalnymi. Ale POnieważ widzę z kim mam do czynienia dyskusji nie będzie. Banda POkurczy dbała i dba w naszym kraju tylko o własny biznes. I tak samo jest w tym przypadku.Ale ciężko dyskutować z laikami, więc to moje ostatnie zdanie
  • 1-mark-3 Re: Decyzją burmistrza do Marek znowu powrócą TIR 12.09.17, 10:04
   No tak, okrojenie budżetu o 2/3 świadczy dobitnie o braku funduszy na wszystko , stąd między innymi problem TIR-ów na Okólnej oraz poza prawne szukania pieniędzy. Miasto Marki jest bogate , ale przecież rozrzutny włodarz może to roztrwonić. Polityka Pana Burmistrza jest prosta -zwalnianie ludzi mających odwagę mieć inną wizję , a w ich miejsce przyjmować jemu spolegliwych. Tiry na Okólnej to ewidentny skok na kasę wymyślony przez Pana Naczelnika Lisa. Przyzwolenie na lokalizacje potężnego Centrum Logistycznego w środku miasta to duże pieniądze dla budżetu roztrwanianego na lewo i prawo przez Pana Burmistrza Orycha , i Pana Naczelnika Lisa, to szansa , że w najbliższym czasie nie zajmie się nimi prokurator , natomiast dla mieszkańców okolicznych osiedli to smród. Odpowiedź Pana Burmistrza Orycha na forum cytuje: ”Oczywiście napisać można wszystko, szczególnie anonimowo. Podziwiam, za odwagę w tak swobodnym pomawianiu, ale trudno.... takie czasy.” świadczy o pogardzie Pana Orycha dla ludzi piszących na forum. Natomiast oficjalna odpowiedź Pana Burmistrza na stronie urzędu to zwykła bezczelność skierowana do bezmózgowców. Ta odpowiedź potwierdza dobitnie , że urzędnicy już się dogadali między sobą za plecami mieszkańców , a pozostał tylko bełkot o prowadzonych zaawansowanych rozmowach w nie sprecyzowanym zakresie i czasie. Za władzy komunistycznej nawet przysłowiowe radzieckie radio Erewań było mniej pokrętne - a ta wzmianka o budowie ścieżki rowerowej – przecież tam od smrodu spalin nawet psy wyzdychają , a co dopiero cykliści. Następnym nieprzemyślanym pomysłem Pana Burmistrza dotyczącym ratowania budżetu , było zatrudnienie dwóch oddanych mu pracowników Pana Naczelnika Lisa i Pana Inspektora Mosakowskiego , których używa do bezprawnego znajdowania pieniędzy na siłę , a w praktyce do okładania jak największymi karami finansowymi firmy , które na nieszczęście wygrały przetargi dla Urzędu Miasta w Markach. Dla przykładu podam , kilkaset tysięcy zł kary za wybudowanie ulicy Promiennej dla Firmy "Kroll" , oraz kilkadziesiąt tysięcy zł kary dla firmy "STD" za wybudowanie ul. Kwiatowej. Jak tak dalej pójdzie i system karania zostanie rozwinięty na szeroką skalę , to Pan Burmistrz z kar będzie mógł coś tam w budżecie , choć nie na długo pospinać. Jednak przyjęcie tej strategii łatania biedy na wiele się nie zda , bo w końcu zgodnie z prawem , Marki będą musiały te pieniądze oddać z dużą nawiązką , natomiast fama się rozejdzie i firmy wykonawcze , będą omijać Marki szerokim łukiem. Na nieszczęście dla miasta Pan Burmistrz i jego spolegliwi pracownicy , tworzą służąca im tylko propagandę , która obraża inteligencję mieszkańców Marek , w której tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi , a jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o dużą kasę – bądźmy jednak spokojni , nie podzielą się nią z nami , roztrwonią jak wszystko.

   Kuba Wojewódzki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka