Dodaj do ulubionych

Jak Burmistrz Marek ratował firmę Remondis ?.

10.04.19, 15:38

Marki otrzymują oficjalne wypowiedzenie umowy ze strony firmy Remondis na wywóz śmieci.
Co robi kochany Jacek Orych Burmistrz?. Zamiast odrzucić wypowiedzenie firmy Remondis i nakazać dokończenie umowy co zakończyłoby się stratami tej firmy, nawet ceną postępowania sądowego, pan Burmistrz efektywnie godzi się na wypowiedzenie i przyznaje całkowicie niewspółmierną karę firmie Remondis do spowodowanej straty. I to drodzy sąsiedzi jest kluczem do całej układanki.

Na jakiej podstawie Burmistrz ustanowił tak niewspółmierną karę do strat jakie poniosą mieszkańcy, które wynikną z tej decyzji?. Ktoś musiał ochronić pupcię firmie Remondis, szkoda że to osoba na którą głosowaliśmy.
Tego klocka brakuje w tej układance Burmistrzowej i ten klocek jest wręcz pomijany przez władze miasta Marki lub najczęściej, owijany w kolorowy papierek.

Ciekawsze a za razem kluczowe jest też to, co się wydarzyło chwilę później.
Burmistrz Jacek Orych dopuszcza do nowego przetargu tą samą firmę, która chwilę wcześniej wypowiedziała umowę i przy zgodzie Burmistrza spowodowała gigantyczne straty finansowe nie wywiązując się z umowy.

Nadto należy wskazać, wbrew obowiązującemu prawu taki podmiot nie powinien być dopuszczony do przetargu przez następne 3 lata. Oczywiście ten klocek układanki umyka Burmistrzowi w jego sprostowaniach, tłumaczeniach i owijania g. w kolorowy papierek.
Przytaczają go dopiero niezadowoleni z tej sytuacji mieszkańcy samych Marek. Ale i to umyka Burmistrzowi, który wydając się ślepym rozpisuje się na swoim fejsie, że tematu w ogóle nie ma on sam jest wręcz ofiarą.

Jaki jest efekt tej układanki ?. Burmistrz zamiótł problemy prywatnej firmy Remondis portfelami samych mieszkańców miasta Marki, podwyższając cenę za śmieci, całkowicie przykrywając istotne fakty i klocki układanki, a w tym, ratowanie milionów złotych firmie Remondis:
1. zezwolenie na niedokończenie umowy wraz nieadekwatną karą nałożoną na firmę Remondis, jest działaniem ewidentnym na szkodę miasta i w szczególności jego mieszkańców, wręcz nieprawdopodobnym uchybieniem ze strony Burmistrza, niewystępującym w praktyce,
2. jednoczesnym bezprawnym przyzwoleniem do przystąpienia do ponownego przetargu firmie Remondis, która chwilę wcześniej poprzez niewykonanie umowy doprowadziła wraz z decyzjami Burmistrza do strat finansowych,
3. zgodą na wygranie tego przetargu przez tą samą firmę Remondis i to w kwocie 4 krotnie wyższej, którą pokryją wszyscy mieszkańcy Marek.Obserwuj wątek
    • maria5552 Re: Jak Burmistrz Marek ratował firmę Remondis ?. 15.04.19, 19:26
      Hmmmm ale w tym przetargu to nie tylko Remodis brał udział, były jeszcze chyba dwie inne firmy i oferta Remodisu dalej była atrakcyjniejsza. Trudno mi się odnieść do wszystkich aspektów które zostaly poruszone w Twoim poście ale jeśli byłyby jakieś przeciwwskazania do ponownego podejścia do przetargu publicznego firmy która wypowiedziała usługi to zapewne nie mogłoby to dalej przejść, bo na każdym późniejszym etapie bardzo łatwo byłoby zaskarżyć wybór firmy Remodis. Tego urzędnicy powinni być świadomi...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka