Dodaj do ulubionych

Czy radny Lużyński powinien zrzec się mandatu radn

18.10.04, 09:57
Czy radny Lużyński powinien zrzec się mandatu radnego?
Ustawa o samorządzie gminnym mówi, że radni nie mogą otrzymywać darowizn
mogących podważyć zaufanie wyborców do wykonywania mandatu, nie mogą
prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek z wykorzystaniem
mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat. Radny Lużyński sam
złożył wniosek o dofinansowanie swojej wystawy, opinię pozytywną tego wniosku
wydała Komisja Kultury,w której On jest Przewodniczącym. Bez komentarza
zostawiam fakt, że aż ośmiu Radnych poparło ten wniosek i że nieliczni tylko
o wystawie zostali poinformowani. Nikt z Radnych, którzy poparli ten wniosek
w tej sprawie publicznie się nie wypowiedział.
Obserwuj wątek
    • mlodziartysci Re: Czy radny Lużyński powinien zrzec się mandatu 18.10.04, 10:34
      Jest przerażające, że Rada Miasta promuje jedynie Radnych, którzy sami siebie
      nazywają artystami. O wystawie radnego Lużynskiego dowiedzieliśmy się z tego
      Forum. Nikt tej wystawy nie nagłaśniał w mediach. Dlatego po co było wydawać
      5000 zł z budżetu Miasta. Lepiej byłoby te pieniądze wydać np. na poprawę
      komunikacji miejskiej, czy pomoc ludziom biednym, albo na poprawę ulic itp. MAN
      72 kiedyś napisał, że jest to niegospodarność. Panie Radny czas się zastanowić,
      co Pan robi w tej Radzie.
      • ambanasik Re: Czy radny Lużyński powinien zrzec się mandatu 18.10.04, 11:28
        Z zainteresowaniem sledziłam wątek"Wystawa radnego".Napisałam wtedy, że nie
        traktuje tego "sponsoringu" jako niegospodarności-gdyż uważam że promowanie
        kultury i sztuki naszego miasta nie niegospodarnością.Kontrowersje moje budzi
        wypowiedz Pani Radnej, która mówi o braku regulaminu wspierania tego typu
        działań...Przeciez, _w swietle tego co mówi prawnik72_, Ustawa o samorządzie
        gminnym jasno wyraża się o takich jak powższa sytuacjach....

Nie mam pojęcia na co z większym pożytkiem mogła gmina wydac owe 5000
        pln.Myślę ,że młodzi artyści powinni od dziś ustawić sie w kolejce do UM po
        dotacje dla swych przedsiewzięć i każda sprawę potraktowaną odmownie opisac
        choćby na naszym Forum.

W kwestii zadanego w tytule pytania-ja na miejscu Radnego nie wystepowałabym o
        dotacje sprzeczną z Ustawą o samorządzie, ale skoro "mleko sie wylało" to w
        zaistniałej sytuacji podała sie do dymisji.A na działania radnych, którzy
        poparli wniosek łamiąc tym samym ustawe pozostawię bez komentarza.

Pozdrawiam
        amba
        • eugenia7 Re: Czy radny Lużyński powinien zrzec się mandatu 18.10.04, 12:12
          man72 napisał:

> eugenia7 napisała:
          >
          > > Jestem na TAK. Radny Lużyński powinien zrzec się mandatu radnego.DOSYĆ TE
          > J
          > > PRYWATY

> Samowola Radnych będzie do czasu, aż z kontorlą do naszego UM przyjdzie NIK -
          > ale wtedy już moga posypać się donienienia do prokuratury lawinowo.
          MAN 72 czyń swoją powinność. Czas najwyższy na NIK. DOSYĆ TEJ PRYWATY!!!!!!
          RADNY pownien odejść.
        • jerzykrajewski7 Kontrola NIK 18.10.04, 20:21
          Drogi Panie Man 72!

Kontrola NIK to dobry pomysł. W jakim trybie można o nią poprosić? Czy kazdy
          obywatel ma prawo zwrócić sie o kontrole UM do NIK? Czy trzeba taka prosbę
          jakoś uzasadnić?

Pozdrawiam

Jerzy Krajewski
          • man72 Re: Kontrola NIK 18.10.04, 20:40
            jerzykrajewski7 napisał:

> Drogi Panie Man 72!
            >
            > Kontrola NIK to dobry pomysł. W jakim trybie można o nią poprosić? Czy kazdy
            > obywatel ma prawo zwrócić sie o kontrole UM do NIK? Czy trzeba taka prosbę
            > jakoś uzasadnić?

Prośbę o kontrolę może poprosić każdy obywatel, ale musi przedstawić konkretne
            decyzje, daty, dokumenty... które jego zdaniem są niezgodne z prawem.
            Dołącza Pan te dokumenty, pisze uzasadnienie i prośbe o kontrolę.
            Oczywiści podczas kontroli mogą teoretycznie wyjść jeszcze inne sprawy.
            Potem czeka się jeszcze jakieś 3-4 miesiące po kontroli na opublikowanie
            wyników, a jak zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości to "do akcji" wchodzi
            prokurator.

• man72 Re: Kontrola NIK 18.10.04, 22:38
                jerzykrajewski7 napisał:

> Drogi Panie Man 72!
                >
                > Wezmę się za to za kilka tygodni. Ma Pan jakies pomysły, co skontrolowac?
                >
                > Pozdrawiam
                >
                > Jerzy Krajewski

Napewno sprawa radnego i jego dofinansowanej wystawy, sprawa radnego
                Chojnowskiego, sprawa przekazania drogiej działki pod kolejny (zbędy) kościół w
                Markach. To są takie sprawy które teraz przychodzą mi do głowy, ale jak sobie
                coś przypomnę to jeszcze dopisze.
    • sarmatia Re: Czy radny Lużyński powinien zrzec się mandatu 18.10.04, 12:38
      Żeby napisać cokolwiek i gdziekolwiek najpierw musisz przestać być anonimowy
      zresztą inni forumowicze również. Man72 przecież nie może pokazać swojej twarzy
      ani ujawnić swoich danych , reszta forumowiczów ( ci co najbardziej krzyczą)też
      się na to nie zdobędzie

więc o czym wy mówicie?

pozdrawiam serdecznie
      sarmatia
      • man72 Re: Czy radny Lużyński powinien zrzec się mandatu 18.10.04, 12:46
        sarmatia napisała:

> Żeby napisać cokolwiek i gdziekolwiek najpierw musisz przestać być anonimowy
        > zresztą inni forumowicze również. Man72 przecież nie może pokazać swojej
        twarzy
        >
        > ani ujawnić swoich danych , reszta forumowiczów ( ci co najbardziej krzyczą)
        też
        >
        > się na to nie zdobędzie
        >
        > więc o czym wy mówicie?

A tu się bardzo mylisz... Jako obywatel mogę poprosić o nie ujawnianie moich
        danych personalnych UM gdyż obawiam się o własne życie i majątek oraz
        teoretyczne szykany ze strony władz lokalnych. Wtedy moje dane są tylko do
        wiadomości NIK, a UM nawet nie zobaczy mojego pisma.
        • eugenia7 Re: Czy radny Lużyński powinien zrzec się mandatu 18.10.04, 13:05
          eugeniusz_z_marek napisał:

> > więc o czym wy mówicie?
          >
          > Szanowna Sarmatio.
          > Też się dałaś na to złapać?
          > :-)))
          >
          > Przecież w tym wątku Man rozmawia głównie sam ze sobą.
          >
          > Nie psuj mu zabawy.
          > Niech ma chłopak radochę, że ktoś z nim gawędzi.
          Szanowny Eugeniuszu
          Tylko stać Cię na kpiny, albo może jesteś jednym z Radnych. Okaż swoją twarz.
          Obrońco PRYWATY.
          • eugeniusz_z_marek Re: Czy radny Lużyński powinien zrzec się mandatu 18.10.04, 13:19
            eugenia7 napisała:
            > Tylko stać Cię na kpiny, albo może jesteś jednym z Radnych.

Jestem Radnymi, Burmistrzem i Tobą naraz....

> Okaż swoją twarz.
            > Obrońco PRYWATY.

Twarzy okazać nie mogę,
            albowiem forum to obrazków nijakich nie obsługuje.
            A poza tym, jakem już Ci pisał, wyględny nie jestem.

Przepraszam, że kpinę wprowadzam w wątek ten merytoryczny straszliwie.
            • intelektualista22 Re: Czy radny Lużyński powinien zrzec się mandatu 18.10.04, 13:29

> eugenia7 napisała:
              > > Tylko stać Cię na kpiny, albo może jesteś jednym z Radnych.
              >
              > Jestem Radnymi, Burmistrzem i Tobą naraz....
              >
              > > Okaż swoją twarz.
              > > Obrońco PRYWATY.
              >
              > Twarzy okazać nie mogę,
              > albowiem forum to obrazków nijakich nie obsługuje.
              > A poza tym, jakem już Ci pisał, wyględny nie jestem.
              >
              > Przepraszam, że kpinę wprowadzam w wątek ten merytoryczny straszliwie.
              Pan Prawnik72 przedstawił bardzo ważny problem. Czy radny może otrzymywać
              darowizny z budżetu Miasta w formie dofinansowania, czy też umożenia długów
              własnej firmy. Moja odpowiedź jest jedna NIE POWINNO BYĆ TAKICH PRZYPADKÓW, a
              jeżeli są to takie osoby powinny odejść.
        • man72 Re: Czy radny Lużyński powinien zrzec się mandatu 18.10.04, 13:19

> > więc o czym wy mówicie?
          >
          > Szanowna Sarmatio.
          > Też się dałaś na to złapać?
          > :-)))
          >
          > Przecież w tym wątku Man rozmawia głównie sam ze sobą.
          >
          > Nie psuj mu zabawy.
          > Niech ma chłopak radochę, że ktoś z nim gawędzi.

Mam ochotę ciebie określić w sposób bardzo dosadny, ale mam trochę kultury i
          powiem tylko, że jesteś dla mnie "trolem interentowym" i największym "spamerem"
          tego forum (Jak oczywiście wiesz co te pojęcia znaczą).
          • man72 Kult Władzy Lokalnej 18.10.04, 14:39
            Jestem na tym forum praktycznie od samego poczatku i z moich obderwacji wynika,
            że jest tu bardzo dziwny "kult władzy loklnej". Jak ktoś tylko zaczyna pisać
            źle o radnych albo burmistrzu zaraz staje się obiektem ataków, szykan, i
            próbuje się na siłę zrobić z niego idiotę który nie wie co pisze.
            A co najciekawsze robią to prawie zawsze te same osoby (czyego przykład
            mieliśmy dzisiaj). Te osoby prawie nigdy się nie wypowiadają a ich jedyna rola
            to atakowanie.
            • intelektualista22 Re: Kult Władzy Lokalnej 18.10.04, 15:27
              man72 napisał:

> Jestem na tym forum praktycznie od samego poczatku i z moich obderwacji
              wynika,
              >
              > że jest tu bardzo dziwny "kult władzy loklnej". Jak ktoś tylko zaczyna pisać
              > źle o radnych albo burmistrzu zaraz staje się obiektem ataków, szykan, i
              > próbuje się na siłę zrobić z niego idiotę który nie wie co pisze.
              > A co najciekawsze robią to prawie zawsze te same osoby (czyego przykład
              > mieliśmy dzisiaj). Te osoby prawie nigdy się nie wypowiadają a ich jedyna
              rola
              > to atakowanie.

Panie MAN 72 atak to też forma obrony, kiedy brak argumentów.
                • man72 Re: Kult Władzy Lokalnej 18.10.04, 17:55
                  policjant6 napisał:

> Moze wreszcie by ten łańcuszek pekł, już najwyzszy czas

Masz racje, ale trzeba na forum więcej takich ludzi jak my tzn. nie patrzacych
                  na poczyniania radnych i burmistrza bezkrytycznie oraz mający pojęcie co robią
                  inne gminy za znacznie mniejsze pieniądze, a co robi się w Markach.
                  • w.karpinski Re: Kult Władzy Lokalnej 18.10.04, 18:43
                    man72 napisał:

> ... ale trzeba na forum więcej takich ludzi jak my tzn. nie patrzacych
                    > na poczyniania radnych i burmistrza bezkrytycznie oraz mający pojęcie co robią
                    > inne gminy za znacznie mniejsze pieniądze, a co robi się w Markach.

Mam propozycję.
                    Weź projekt budżetu naszego miasta, spójrz na niego krytycznie i napisz coś
                    konkretnego.

W. Karpiński
                    • man72 Re: Kult Władzy Lokalnej 18.10.04, 18:52
                      w.karpinski napisał:

> Mam propozycję.
                      > Weź projekt budżetu naszego miasta, spójrz na niego krytycznie i napisz coś
                      > konkretnego.

A masz do niego link?
                      Bardzo chętnie to zrobię.
                      • w.karpinski Re: Kult Władzy Lokalnej 18.10.04, 19:31
                        man72 napisał:

> A masz do niego link?
                        > Bardzo chętnie to zrobię.

Służę uprzejmie
                        projekt budżetu Miasta Marki na 2004 rok
                        marki.bip.ornak.pl/pl/bip/artykuly/px_budz_2004_proj.pdf
                        Uchwała nr XIII / 95 / 2004 Rady Miasta Marki z dnia 24 marca 2004 roku w
                        sprawie budżetu Miasta Marki na 2004 rok.
                        marki.bip.ornak.pl/pl/bip/uchwaly/2004_rok/95
                        Uchwała nr XIV/112/2004 Rady Miasta Marki z dnia 28 kwietnia 2004 roku
                        zmieniająca uchwałę nr XIII/95/2004 Rady Miasta Marki z dnia 24 marca 2004
                        roku w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Marki na 2004 rok.
                        marki.bip.ornak.pl/pl/bip/uchwaly/2004_rok/112
                        Uchwała Nr XIX/129/2004 Rady Miasta Marki z dnia 15 września 2004 roku
                        zmieniająca uchwałę nr XIII/95/2004 Rady Miasta Marki z dnia 24 marca 2004 roku
                        w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Marki na 2004 rok.
                        marki.bip.ornak.pl/pl/bip/uchwaly/2004_rok/129
    • rafal.redel Moje trzy grosze 19.10.04, 23:26
      Na ile potrafię ocenić, to nie wydaje mi się, by była to wystarczająca podstawa
      do złożenia mandatu, aczkolwiek mieszkańcy powinni sprawę ocenić samodzielnie i
      ew. wziąć to pod uwagę przy okazji następnych wyborów.
      Ja ze swej strony wiem, że jeśli Pan Lużyński będzie kandydował również w
      następnych wyborach lokalnych, to nie oddam na Pana Lużyńskiego swojego głosu
      (tak jak zresztą nie oddałem dwa lata temu) także za stosunek do inicjatyw
      mieszkańców przejawiony w następujący sposób:
      Otóż jakieś dwa lata temu ośmieliłem się zadzwonić do Pana Radnego z informacją
      o tworzeniu przez grupkę mieszkańców portalu marki.net.pl i o pomyśle
      umieszczenia na portalu czegoś w rodzaju "Wirtualnej galerii" mareckich
      artystów, co zakończyłem pytaniem o zgodę na zaprezentowanie w ramach tejże
      galerii prac Pana Lużyńskiego. Rozmowa potoczyła raczej w kierunku pytań "kogo
      w ogóle ja reprezentuję" (brzmiało dla mnie nieomalże jak "kto za tym stoi" -
      mimo, że opowiedziałem o portalu jako o inicjatywie mieszkańców) - a zakończyła
      się odpowiedzią, że Pan Lużyński "odezwie się". Możecie się domyślić, czy
      rzeczywiście się odezwał (choćby i z odpowiedzią odmowną). Teraz po przeszło
      dwóch latach galerię Pana Lużyńskiego mogę obejrzeć na utworzonej niedawno
      stronie MOK-u. To oczywiście dobrze, jednak według mojej oceny wygląda to na
      podejście "po co zadawać się z jakimiś mieszkańcami, lepiej zrobić po prostu to
      samo - choćby i kilka lat później - za pieniądze z podatków" (wszak - jeśli się
      mylę, to proszę mnie skorygować - strona MOK nie jest tworzona społecznie, lecz
      jest zwyczajnie finansowana z budżetu MOK, czyli pośrednio z dotacji gminy)
      Ale cóż, to tylko moja opinia - powstała zresztą na podstawie jednego tylko (i
      istotnego być może tylko dla mnie) wydarzenia. Nie da się przecież zaprzeczyć,
      że większość wybierających miała ocenę inną, bo kilkaset osób zagłosowało w
      roku 2002 "za".
      • man72 A może tak telewizja? 19.10.04, 23:54
        A co myślicie o tym, aby zainteresować sprawą dofinansowania katalogu radnego
        program "Uwaga" w TVN? Fajnie by było widzieć w telewizji Werczyńskiego i
        Przewodniczacą Rady w telewizji, a i radnego pewnie też byśmy zobaczyli.
        • rafal.redel Re: A może tak telewizja? 20.10.04, 00:00
          man72 napisał:
          > A co myślicie o tym, aby zainteresować sprawą dofinansowania katalogu radnego
          > program "Uwaga" w TVN?

Program "Uwaga"? To może od razu program "Big Brother"? (chyba te "programy" są
          na podobnym poziomie).
          • man72 Re: A może tak telewizja? 20.10.04, 00:07
            rafal.redel napisał:

> Program "Uwaga"? To może od razu program "Big Brother"? (chyba te "programy"

> na podobnym poziomie).

Zobaczymy co powie Pan Krajewski - może on będzie chciał wysłać e-maila do
            redakcji i potem razem z reporterem zrobić sobie "wycieczkę" go gabinetach
            burmistrza, przewodniczącej Rady Miasta oraz być przy rozmowie z radnym.
            • jerzykrajewski7 Re: A może tak telewizja? 20.10.04, 01:45
              Drogi Panie Man 72!

Nistety nie mam czasu na takie wycieczki. Poza tym, jak na program "Uwaga" to
              drobna sprawa te 5 tys. zł.

Marecki Ośrodek Zdrowia to jest sprawa - chodzi o kilka milionów złotych.
              Zajme się tym za klika tygodni.

Pozdrawiam

Jerzy Krajewski
    • rafal.redel Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 00:38
      Niezależnie od przedziwnych poglądów Mana uważam, że dokonana powyżej przez
      Msp1 próba ujawnienia jego danych osobowych [nie wiem wprawdzie, czy ta próba
      jest udana, nie wiem też jeszcze w jaki sposób te dane zostały pozyskane, choć
      mam jedno - mam nadzieje, że mylne - podejrzenie] jest działaniem niegodnym.

p.s. Ja na przykład wiem, kim jest Msp1 (zresztą nietrudno się domyślić) i
      dziwię się, że osoba w poważnym wieku, co więcej pełniąca niegdyś publiczne
      funkcje działa w taki sposób. Jest to też jedno z wydarzeń dające do myślenia,
      z kim powinienem jednak unikać współpracy w świecie rzeczywistym.
      Życząc dalszego dobrego samopoczucia pozostaję z poważaniem.
      • man72 Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 11:04
        rafal.redel napisał:

> Niezależnie od przedziwnych poglądów Mana uważam, że dokonana powyżej przez
        > Msp1 próba ujawnienia jego danych osobowych [nie wiem wprawdzie, czy ta próba
        > jest udana, nie wiem też jeszcze w jaki sposób te dane zostały pozyskane,
        choć
        > mam jedno - mam nadzieje, że mylne - podejrzenie] jest działaniem niegodnym.
        >
        > p.s. Ja na przykład wiem, kim jest Msp1 (zresztą nietrudno się domyślić) i
        > dziwię się, że osoba w poważnym wieku, co więcej pełniąca niegdyś publiczne
        > funkcje działa w taki sposób. Jest to też jedno z wydarzeń dające do
        myślenia,
        > z kim powinienem jednak unikać współpracy w świecie rzeczywistym.
        > Życząc dalszego dobrego samopoczucia pozostaję z poważaniem.

Powyższy post użytkownika Mpm1 łamie regulamin i ujawnia dane personalne
        postronnej osoby która nie ma ze mną nic wspólnego - apeluję do ciebie jako
        moderatora o zdjęcie tamtego postu i mojej odpowiedzi na niego z emisji.
        • rafal.redel Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 12:09
          man72 napisał:
          > Powyższy post użytkownika Mpm1 łamie regulamin i ujawnia dane personalne
          > postronnej osoby która nie ma ze mną nic wspólnego - apeluję do ciebie jako
          > moderatora o zdjęcie tamtego postu i mojej odpowiedzi na niego z emisji.

Usunąłem, choć szczerze mówiąc nie widzę w regulaminie punktu w miarę
          jednoznacznie taki przypadek określającego - czy możesz napisać, który punkt i
          w jaki sposób zinterpretowałeś, by stwierdzić że "post użytkownika Mpm1 łamie
          regulamin"? Albo może miałeś do czynienia z precedensem w podobnej sprawie na
          innym forum Agory?

[choć oczywiście ja też uważam jednoznaczne ujawnianie prawdziwych lub
          domniemanych nazwisk osób, które na forum nigdy się nie przedstawiły za
          grę "nie fair"]

Niezależnie od tego napiszę w tej sprawie pytanie do adminów.
          • man72 Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 12:22
            rafal.redel napisał:

> man72 napisał:
            > > Powyższy post użytkownika Mpm1 łamie regulamin i ujawnia dane personalne
            > > postronnej osoby która nie ma ze mną nic wspólnego - apeluję do ciebie ja
            > ko
            > > moderatora o zdjęcie tamtego postu i mojej odpowiedzi na niego z emisji.
            >
            > Usunąłem, choć szczerze mówiąc nie widzę w regulaminie punktu w miarę
            > jednoznacznie taki przypadek określającego - czy możesz napisać, który punkt
            i
            > w jaki sposób zinterpretowałeś, by stwierdzić że "post użytkownika Mpm1 łamie
            > regulamin"? Albo może miałeś do czynienia z precedensem w podobnej sprawie na
            > innym forum Agory?

Kiedyś czytałem w jakimś regulaminie że nie dozwolone jest ujawnianie ŻADNYCH
            nazwisk na forach Gazety.pl, chyba że jest to osoba publiczna lub użytkownik
            sam dobrowolnie to uczynił.
            Wiem że kiedyś były zdejmowane posty z emisji, bo nawet kiedyś był taki temat
            na Forum o Moderacji i admini wtedy wlepiali kary moderatorom za brak reakcji.

• rafal.redel Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 12:30
              man72 napisał:
              > Kiedyś czytałem w jakimś regulaminie że nie dozwolone jest ujawnianie ŻADNYCH
              > nazwisk na forach Gazety.pl, chyba że jest to osoba publiczna lub użytkownik
              > sam dobrowolnie to uczynił.

"Kiedyś w jakimś" to niezbyt precyzyjne stwierdzenie.
              Ale rzeczywiście znalazłem na forum o moderacji następującą interpretację
              jednego z adminów:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=654&w=16770681&a=16802380
              "Prywatnej korespondencji nie umieszczaj na forum, cudzych danych osobowych
              nie podawaj.
              Bartoszewski jest osobą publiczną, ktoś kto ma stronę w Internecie z imieniem i
              nazwiskiem - niekoniecznie. Nawet jeśli jest profesorem i to strona uczelni -
              może sobie nie życzyć, żebyś o nim pisywał w różnych miejscach. Kulturalnie
              byłoby założyć, że sobie tego nie życzy niż podawać nazwisko ot tak.
              Możesz podawać swobodnie najwyżej swoje dane osobowe - to jedyne do których
              masz prawa. Jeśli nie chcesz tego robić a znasz jakieś miejsca, gdzie są
              opublikowane, wyślij mailem url." [koniec cytatu]

Myślę, że jest to rozsądne podejście, dlatego usunąłem wszystkie wpisy
              zawierające dane osoby, która nigdy nie przedstawiła się na forum takim
              imieniem i nazwiskiem ani nie jest osobą publiczną. [Krzysztofie, także Twój
              post musiałem usunąć, przez co dyskusja stała się "dziurawa", więc może warto
              byś swoje tezy powtórzył bez nazwisk]
          • k.bychowski Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 12:26
            Nie będę rwał włosów z głowy (tródno by mi było)
            ale poważnie:

STANOWCZO PROTESTUJĘ Przeciwko zdjęciu z forum posta Msp1.

To było moje votum separatum a teraz uzasadnienie:
            Poczytałem i (na razie) nie widzę ani w regulaminie,
            ani w netykiecie żadnego punktu,
            który miałby choć związek ze zdjętym postem.
            Rozumiem że Ty to widzisz inaczej.

Nie zażądam od Ciebie "pisemnego uzasadnienia"
            ale jakiś punkcik z regulaminu mógłbyś podrzucić ;-)))

PS
            Zapytam przewrotnie:
            A czy podobnie byś postąpił, gdyby Msp spytał się
            Mana czy nazywa się Grzegorz Brzęczyszczykiewicz???
            • man72 Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 12:30
              k.bychowski napisał:

> Nie będę rwał włosów z głowy (tródno by mi było)
              > ale poważnie:
              >
              > STANOWCZO PROTESTUJĘ Przeciwko zdjęciu z forum posta Msp1.
              >
              > To było moje votum separatum a teraz uzasadnienie:
              > Poczytałem i (na razie) nie widzę ani w regulaminie,
              > ani w netykiecie żadnego punktu,
              > który miałby choć związek ze zdjętym postem.
              > Rozumiem że Ty to widzisz inaczej.
              >
              > Nie zażądam od Ciebie "pisemnego uzasadnienia"
              > ale jakiś punkcik z regulaminu mógłbyś podrzucić ;-)))
              >
              > PS
              > Zapytam przewrotnie:
              > A czy podobnie byś postąpił, gdyby Msp spytał się
              > Mana czy nazywa się Grzegorz Brzęczyszczykiewicz???

A znasz takie coś jak Ustawa o Ochronie Danych Osobowych?
            • rafal.redel Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 12:33
              > Nie zażądam od Ciebie "pisemnego uzasadnienia"
              > ale jakiś punkcik z regulaminu mógłbyś podrzucić ;-)))

Punkty regulaminu są rzeczywiście dość ogólne (jak choćby te "zasady współżycia
              społecznego, na które powołuje się też kodeks cywilne). Sprawdź jednak mój wpis
              powyżej, gdzie znalazłem dość jednoznaczną interpretację admina.

> Zapytam przewrotnie:
              > A czy podobnie byś postąpił, gdyby Msp spytał się
              > Mana czy nazywa się Grzegorz Brzęczyszczykiewicz???
              Pytanie rzeczywiście przewrotne - jednak w tym konkretnym przypadku mam
              podstawy by sądzić, że podano imię i nazwisko osoby rzeczywiście mieszkającej w
              Markach.

p.s. ale się bałagan zrobił w naszej dyskusji.
              • k.bychowski Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 12:42
                > Pytanie rzeczywiście przewrotne - jednak w tym konkretnym przypadku mam
                > podstawy by sądzić, że podano imię i nazwisko osoby rzeczywiście
                > mieszkającej w Markach.

Genialne :-)))))))))

> p.s. ale się bałagan zrobił w naszej dyskusji.

Ja już się pogubiłem.
                Ale to ważna IMHO dyskusja.
                • rafal.redel Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 14:00
                  k.bychowski napisał:
                  > No zgadza się - jest to _jednoznaczna_ interpretacja adminowa.
                  > Tylko jeszcze powiedz mi czego???
                  > Którego punktu?

Tu sprawa - jak napisałem powyżej w naszej zabałaganionej dyskusji -
                  rzeczywiście jest już mniej "jednoznaczna" ;-)
                  Oczywiście rozważać można:
                  A) Punkt czwarty czyli działanie sprzeczne z prawem. Wymagałoby to
                  interpretacji przepisów o ochronie danych osobowych w tym kontekście. Wydaje mi
                  się, że można tu znaleźć analogię do pojęcia "ochrony wizerunku" (nie można np.
                  publikować bez zgody zdjęć osoby prywatnej, chyba, że "jest częścią większej
                  całości"). Ale musiałby się tu wypowiedzieć prawnik (choć oczywiście
                  nie "prawnik Man" ;-))

B) Punkt piąty zawierający pojemne pojęcie o "treściach uznanych powszechnie za
                  naganne moralnie, społecznie niewłaściwe". Choć tu - jak widać w dyskusji na
                  forum - "powszechność" nie jest wcale taka oczywista.

Podsumowując: sprawa nie jest taka jednoznaczna. Internet to stosunkowo młode
                  medium i reguły w nim funkcjonowania jeszcze długo będą się docierać.
                  Na razie usunąłem wątpliwe wpisy a wieczorem opiszę sprawę adminom i zadam
                  pytanie podobne do Twojego - z którego punktu i w jaki sposób wywnioskować
                  zakaz publikowania imion i nazwisk forumowiczów niebędących osobami publicznymi
                  bez ich zgody. Zobaczymy czy i co odpowiedzą.

• k.bychowski Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 14:45
                    > A) Punkt czwarty czyli działanie sprzeczne z prawem. Wymagałoby to
                    > interpretacji przepisów o ochronie danych osobowych w tym kontekście.

Art 3. Pkt 4 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych mówi:
                    "Ustawy nie stosuje się do osób fizycznych, które przetwarzają dane
                    wyłącznie w celach osobistych lub domowych."

> B) Punkt piąty zawierający pojemne pojęcie o "treściach uznanych
                    > powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe". Choć tu - jak widać
                    > w dyskusji na forum - "powszechność" nie jest wcale taka oczywista.

No właśnie.
                    Ja na przykład "uznaję za naganne moralnie" wypisywanie kłamstw, wprowadzanie
                    szumu informacyjnego i stwarzanie sobie _wielu_ nicków.
                    Ty pewnie tyż. Może nawet powszechnie się tak uważa ;-)

Co nie znaczy że krytykuję twoje admińskie nieingerowanie w takich sytuacjach.
                    Nawołuję tylko do konsekwencji.
                    • rafal.redel Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 14:52
                      k.bychowski napisał:
                      > Art 3. Pkt 4 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych mówi:
                      > "Ustawy nie stosuje się do osób fizycznych, które przetwarzają dane
                      > wyłącznie w celach osobistych lub domowych."
                      No to pojawia się pytanie, czy wymienianie na forum publicznym czyjegoś imienia
                      i nazwiska bez jego zgody jest "celem osobistym lub domowym". Poza tym czy na
                      pewno przetwarzanie to jest to samo co publikowanie? Nie wiem, czy sami
                      jesteśmy w stanie zinterpretować ustawę. A wiesz może, gdzie jest zawarty
                      przepis o ochronie wizerunku? - być może gdzieś tam trzeba szukać regulacji
                      naszego problemu.
                      Co do punktu piątego to się zgadzamy.

> Nawołuję tylko do konsekwencji.
                      Znalazł się konsekwentny ;-)
                      Nawoływać to nie sztuka.
    • man72 Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 10:59
      k.bychowski napisał:

> 4. Moim zdaniem anonimowość internetu nie wychodzi mu na zdrowie.
      > Dowodem na to nie jest nawet obecna działalność Mana, ale ostatnie namnożenie
      > jego osobowości pod różnymi nikami (niepokorni, policjanci, szeryfi,
      artyści...

Ja mam tylko jeden nick - man72. Można zobaczyć po numerach IP.
    • rafal.redel Re: Ujawnianie danych forumowiczów 20.10.04, 11:39
      k.bychowski napisał:
      > 3. Zarzucasz msp1 "demaskowanie" Mana a po raz kolejny demaskujesz lub
      > próbujesz zdemaskować pustelnika :-0

Krzysztofie,
      Czy naprawdę nie widzisz różnicy między łączeniem dwóch występujących na forum
      Postaci a podawaniem nazwisk osób, które nigdy na forum się nie przedstawiały?
      • rafal.redel P.S. 20.10.04, 11:42
        P.S. Nie mówiąc już nawet o tym, że ja zwracałem się "po nicku" do osoby
        podpisującej się na forum imieniem i nazwiskiem, a tu sytuacja jest dokładnie
        odwrotna (Man nigdy nie przedstawiał się z imienia i nazwiska). Naprawdę
        uważasz, że te sytuacje są choć odrobinę do siebie podobne? (może oprócz
        podobieństwa polegającego na tym, że obie mają miejsce na mareckim forum)
        • k.bychowski Re: P.S. 20.10.04, 12:33
          > Naprawdę
          > uważasz, że te sytuacje są choć odrobinę do siebie podobne?

Dlatego też pisałem o _demaskowaniu_ a nie o "ujawnianiu danych....
          Tak, moim zdaniem sytuacje te są do siebie _podobne_.
          Podobnie by było gdybyś do mnie napisał po nicku
          - było by to zdemaskowanie - jakkolwiek by to nie brzmiało ;-)
          • rafal.redel Re: P.S. 20.10.04, 13:29
            k.bychowski napisał:
            > Podobnie by było gdybyś do mnie napisał po nicku
            > - było by to zdemaskowanie - jakkolwiek by to nie brzmiało ;-)

Wybacz ale wciąż sądzę, że określanie człowieka przedstawiającego się z imienia
            i nazwiska jakimś nickiem (nazwę Cię na przykład "Krzychu"), to sytuacja
            zupełnie nieporównywalna do publicznego podania imienia i nazwiska człowieka,
            który nigdy nie przedstawiał się na forum.
            • k.bychowski Re: P.S. 20.10.04, 15:30
              Może uda mi się wprowadzić nieco ładu do tej dyskusji.

> określanie człowieka przedstawiającego się z imienia
              > i nazwiska jakimś nickiem (nazwę Cię na przykład "Krzychu"), to sytuacja
              > zupełnie nieporównywalna do publicznego podania imienia i nazwiska człowieka,
              > który nigdy nie przedstawiał się na forum.

Nie o ty mówię. Mówię o sytuacji gdybyś do k.bychowskiego zwrócił się po innym
              nicku. Coś takiego robiłeś pustelnikowi - wiązałeś dwa nikci - i ja tego nie
              krytykuję, ale jest to demaskowanie przeciw któremu Ty tak protestujesz.

> Co do punktu piątego to się zgadzamy.
              No widzisz - a są posty które ten punkt naruszają.
              I dobrze.

====

A to wyjątki z mojego zdjętego listu po autocenzurze.

> Niezależnie od przedziwnych poglądów Mana uważam, że dokonana powyżej przez
              > Msp1 próba ujawnienia jego danych (...) jest działaniem niegodnym.

1. nie chodzi o "przedziwne poglądy" tylko o opluwanie ludzi dookoła,
              bez zadania sobie odrobiny trudu coby podawane "sensacje" sprawdzić.
              To nie poglądy Mana budzą na forum emocje.

2. Msp1 _spytał_się_ Mana czy nazywa się [biiiip ;-)]- zostawił mu furtkę
              z której ten skwapliwie skorzystał.

4. Moim zdaniem anonimowość internetu nie wychodzi mu na zdrowie.
              Dowodem na to nie jest nawet obecna działalność Mana, ale ostatnie namnożenie
              jego osobowości pod różnymi nikami (niepokorni, policjanci, szeryfi, artyści...)
              Podoba Ci się to?

5. Anonimowość internetu za którą Man się ukrywa jest złudna,
              zwłaszcza w tak małym środowisku jakim są Marki - co widać w obecnej sytuacji.
              • rafal.redel Re: P.S. 20.10.04, 20:02
                k.bychowski napisał:
                > Mówię o sytuacji gdybyś do k.bychowskiego zwrócił się po innym
                > nicku. Coś takiego robiłeś pustelnikowi - wiązałeś dwa nikci - i ja tego nie
                > krytykuję, ale jest to demaskowanie przeciw któremu Ty tak protestujesz.
                A ja jednak twierdzę, że próba łączenia ze sobą dwóch nicków funkcjonujących na
                forum (z których jedno jest z dużym prawdopodobieństwem prawdziwym nazwiskiem)
                to zupełnie inna sytuacja niż podawanie prawdziwego nazwiska osoby, która nigdy
                się na forum nie przedstawiała.
    • intelektualista22 Re: Demaskowanie, cenzura, nietykalność 25.10.04, 09:42
      Pan Prawnik 72 przedstawił fakty dot. radnego Lużyńskiego. Pojawiły się głosy,
      że pan radny Lużyński powinien zrzec się mandatu radnego. Tak postępują ludzie
      honoru. Obok tych głośów pojawiły się próby demaskowania, cenzury, wyśmiewania
      uczestników forum. Natomiast w sytuacji bulwersującego wątku :Gdzie dostanę
      najlepsze pieczywo na ostatnią -jezuschrystus nie było tak zdecydowanej reakji.
      Radni nie są nietykalni. Radni są osobami publicznymi i podlegają krytyce.
      Brakuje pieniędzy, a tu lekką ręką wydaje się gminne pieniądze i to bulwersuje.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka