Dodaj do ulubionych

Jaka Szkoła Podstawowa w Markach???

02.01.07, 15:08
Witam,
proszę o pomoc w wyborze szkoły podstawowej w Markach. Słyszałam że Szkoła nr
2 na ul. Szkolnej ma najwyższy poziom. Ale czy tzn. że wysoki. Proszę o
radę??? Mieszkam koło 4 ale nie sądzę żeby to był dobry wybór.
Aga
Obserwuj wątek
    • onmanka Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 02.01.07, 15:28
      Nie pomogę w ocenie wyników poszczególnych szkól, ale polecam Szk. Podstawową
      Nr 1 przy Okólnej - od niedawna mieszkam z rodziną w Markach i tez niedawno
      musiałam wybrać. W moim przypadku zadecydowała odległość od domu - pod uwagę
      brałam jedynie 1 i 2. Już pierwsza wizyta w szkole nr 2 dała mi wiele do
      myślenia - rejonizacja, dziecko spoza rejonu, pani radzi zameldować w rejonie,
      niesympatyczna, rozmowa na odwal się. Zupełnie co innego w 1 - przy pierwszym
      kontakcie rodzic ma do czynienia z kompetentną osobą - Panią Dyrektor Jusińską.
      Szkoła jest przyjazdna dla uczniów - dobre grono pedagogiczne /poza małymi
      wyjątkami/ , brak przestępczości typu kradzież itp. wsród
      uczniów /przynajmniej nic na ten temat nigdy nie słyszałam/, sporo zajęć
      pozalekcyjnych min. dodatkowy angielski, który jest dostosowany godzinowo do
      planu zajęć dzieci /super sprawa - dziecko nie traci czasu na bieganie na
      dodatkowe zajęcia, bo odbywają się one bezpośrednio przed lub po lekcjach/. Co
      roku w szkole widać zmiany na lepsze w sensie inwestycji remontowych - nie
      powala to na kolana, ale jest czysto i przyzwoicie, wymienione okna, kolorowe
      ściany i wyładziny podłogowe, sala komputerowa. Co do poziomu - wydaje mi się,
      że jezeli dziecko chce się uczyć to tak będzie bez względu na szkołę, do której
      trafi, więcej na temat pozimou szkoły będę mogła powiedzieć w kwietniu po
      egzaminach szóstoklasiśtów.
      • agagawa Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 02.01.07, 15:43
        Bardzo dziękuję, ja co prawda mieszkam w Markach od urodzenia ale niestety ze
        względu na szkołę, studia i pracę raczej traktuję Marki jako sypialnie. Sama
        chodziłam do 1 ale to było wieki temu. Mieszkam koło 4 (na ul. Dużej) i byłoby
        mi blisko, natomiast wiem od sąsiadów że jest tam sporo "agresji", kradzieże
        (sama p. Dyrektor opisuje to w gazecie gospodarczej Marek)i w tym przypadku nie
        sprawdza się stwierdzenie, że jak dziecko chce się uczyć to wszystko jedno
        gdzie.
        Wszyscy do tej pory polecali sz. nr 2 - ale rzeczywiście słyszałam o niezbyt
        miłej atmosferze.
        Mam pytanie - czy Pani dziecko lubi chodzić do tej szkoły?
        • onmanka Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 02.01.07, 16:16
          tak - chodzi chętnie, a wcześniej miałam z tym duże problemy, syn jest
          jedynakiem, mocno związanym emocjonalnie ze mną i całą rodziną, kiedy trafił
          najpierw do przedszkola a potem do szkoły przezywał silnie moment rozdzielenia
          i reagował płaczem i wymiotami hlustającymi. Z przedszkola zrezygnowaliśmy po
          kilku miesiącach, zerówkę musiał zaliczyć, ale odbyło się to kosztem nas
          wszystkich, codziennie to samo. Dlatego bałam się, co będzie w szkole. Na
          szczęście trafiliśmy na świetną Panią Anię Sadownik, która po raz pierwszy
          obejmowała pierwszoklasistów jako wychowawca, wcześniej prowadziła zerówkę.
          Okazała się dobrym pedagogiem, a przede wszystkim ma super podejście do dzieci,
          jest wesoła, żartuje, jeżeli trzeba potrafi też doprowadzić dzieciaki do
          porządku. W jedynce kłopoty mojego syna skończyły się jak ręką odjął, być może
          wydoroślał, ale myślę,że w dużym stopniu przyczyniła się do tego osoba Pani
          Sadownik - warto postarać się, żeby dziecko trafiło do niej do klasy.
      • bmateuszczyk Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 02.01.07, 19:49
        onmanka napisała:

> Nie pomogę w ocenie wyników poszczególnych szkól, ale polecam Szk. Podstawową
        > Nr 1 przy Okólnej - od niedawna mieszkam z rodziną w Markach i tez niedawno
        > musiałam wybrać. W moim przypadku zadecydowała odległość od domu - pod uwagę
        > brałam jedynie 1 i 2. Już pierwsza wizyta w szkole nr 2 dała mi wiele do
        > myślenia - rejonizacja, dziecko spoza rejonu, pani radzi zameldować w rejonie,
        > niesympatyczna, rozmowa na odwal się.

Ja nie miałam problemów przy zapisywaniu do dwójki, ale my jesteśmy z rejonu. W
        przypadku dzieci z poza rejonu każą pisać podanie o przyjęcie dziecka do szkoły
        (to zrozumiałe). Ale rzaczej nie ma problemów z przyjeciem dzieci z poza rejonu.
        Do klasy mojej córki chodzi kilkoro takich dzieci.

> Szkoła jest przyjazdna dla uczniów - dobre grono pedagogiczne /poza małymi
        > wyjątkami/ , brak przestępczości typu kradzież itp. wsród
        > uczniów /przynajmniej nic na ten temat nigdy nie słyszałam/,

W 2 też o tym nie słyszałam. Kradzieże są tu utrudnione, bo zamiast tradycyjnej
        szatni dzieci mają indywidualne szafki zamykane na klucz (jak w amerykańskich
        filmach).

> sporo zajęć
        > pozalekcyjnych min. dodatkowy angielski, który jest dostosowany godzinowo do
        > planu zajęć dzieci /super sprawa - dziecko nie traci czasu na bieganie na
        > dodatkowe zajęcia, bo odbywają się one bezpośrednio przed lub po lekcjach/.

Angielski w pierwszych klasach mareckich podstawówek finansowany jest przez
        Urząd Miasta. We wszystkich szkołach jest on prowadzony na takich samych
        zasadach. Podobnie miasto płaci za zajecia "korektywy".

> Co roku w szkole widać zmiany na lepsze w sensie inwestycji remontowych - nie
        > powala to na kolana, ale jest czysto i przyzwoicie, wymienione okna, kolorowe
        > ściany i wyładziny podłogowe, sala komputerowa.

Dwójka przeszła ostatnio gruntowny remont. Planowany jest też remont otoczenia
        szoły, bo na razie boisko jest fatalne.
        Trudno jest mi powiedzieć, która z mareckich podstawówek jest najlepsza.
        Niewątpliwą zaletą dwójki jest fakt, że jest to szkoła integracyjna. Nie wiem
        jakie warunki panują w innych szkołach. Jakiś rok temu podawano tu linka do
        wyników egzaminów 6 klas w naszych szkołach. Myślę, że pozwolą Ci one wyrobić
        sobie pogląd o poziomie nauczania w mareckich szkołach.

>Co do poziomu - wydaje mi się, że jezeli dziecko chce się uczyć to tak będzie
        >bez względu na szkołę, do której trafi,

Zasadniczo tak. Ale dobry nauczyciel jest bardzo ważny. To, że jestem inżynierem
        zawdzięczam fantastycznej nauczycielce matematyki z podstawówki. Wtedy bardziej
        interesowała mnie historia, ale ta Pani potrafiła pokazać jak interesująca
        potrafi być matematyka.

Pozdrawiam
        Bea
    • magiart Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 02.01.07, 19:18
      Mój syn chodzi do 4 ,narazie do klasy "0" od września,ale jak do tej pory
      jestem zadowolona.Najważniejsze ,że jemu sie podoba i chetnie uczeszcza do
      szkoły i do świetlicy,gdzie siedzi aż do 17-tej.Sporo dzieci z osiedla przy
      Dużej chodzi do 4 i myśle ,ze to fajna sprawa,że mogą razem spędzać czas
      pozalekcyjny na osiedlu i uczyć sie razem w szkole. Pozdrawiam życze trafnego
      wyboru.
      • pusstelnik Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 02.01.07, 21:51
        magiart napisała:

> Mój syn chodzi do 4 ,narazie do klasy "0" od września,ale jak do tej pory
        > jestem zadowolona.
        Nasze dziecko również wysłaliśmy do "4"-ki. Niewątpliwie najważniejszą kwestią
        była bliskość od domu. Porównać mogę tylko ze szkołą na Śródmieściu, do której
        dziecko chodziło wcześniej - tutejsza szkoła jest znacznie lepsza - mniejsze
        klasy, zdecydowanie większe zaangażowanie nauczycieli no i wyższy poziom
        (szczególnie jęz. polski i matematyka). Dzieci są zżyte ze sobą, szkoła jest
        super położona no i przede wszystkim zerowy (szczególnie w porównaniu ze szkołą
        w Warszawie) poziom agresji. POLECAM
        • agagawa Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 02.01.07, 22:07
          Muszę przyznać, że teraz to mam nielada kłopot. Co prawda 4 jest obok mnie, ale
          syn koleżanki właśnie kończy tę szkołę i to co opowiada to istny horror. Chyba,
          że dopływ dzieci z nowych osiedli zdecydowanie zniwelował wpływ dzieci z
          rodzin "zaniedbanych" których jest mnóstwo w okolicy.
          Mój synek ma iść do zerówki, ale chciałabym żeby kontynuował naukę w tej samej
          szkole. Proszę i informację w której klasie jest Pani dziecko? Naprawdę jest
          zerowy poziom agresji? W poprzednich latach wiele tam się działo.
          Znajoma, która prowadziła we wszytkich szkołach podstawowych na terenie Marek
          zajęcia edukacyjne mówiła, że w 4 nauczyciele nie potrafią motywować dzieci i z
          założenia uznają je za nieuki.
          • pusstelnik Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 04.01.07, 14:06
            agagawa napisała:
            > Proszę i informację w której klasie jest Pani dziecko? Naprawdę jest
            > zerowy poziom agresji?
            > Znajoma, która prowadziła we wszytkich szkołach podstawowych na terenie Marek
            > zajęcia edukacyjne mówiła, że w 4 nauczyciele nie potrafią motywować dzieci i
            > z założenia uznają je za nieuki.

Dziecko rozpoczęło we wrześniu drugi rok nauki, jest teraz w klasie piątej i
            jest bardzo zadowolone - nauczyciele są naprawdę super (mamy kontakt
            wywiadówkowy), potrafią zmotywować do nauki, są zajęcia pozalekcyjne, które
            dodatkowo motywują... Dzieci w szkole są bardzo grzeczne, również kontakt z
            rodzicami jest bardzo sympatyczny - czegóż więcej trzeba?
      • magiart Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 03.01.07, 19:48
        Moj syn chodzi do zero "a" u pani Danusi,bardzo miła pani w ciągu 3 miesięcy
        nauczył się czytać(oczywiście nie płynnie) co uważam wskazuje na wysoki poziom
        jak na klase zero.Jak już wspomniałam uczęszcza też na świelice i naprawde
        jestem spokojna o niego przez cały dzień ,panie w świetlicy są bardzo miłe i
        naprawde oddanie zajmują się dziećmi .Przeprowadziliśmy sie do Marek z
        Zoliborza gdzie syn uczeszczał do naprawdę dobrego przedszkola i trochę się
        obawiałam tej szkoły,ale już jestem spokojna sprawdziłam na własnej skórze i
        córka za 2 lata też pódzie do 4. Pozdrawiam.
        • kasia12327 Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 04.01.07, 13:49
          Ja również polecam szkolę przy Dużej, moje dziecko kończy ją w tym roku i na
          prawdę jest zadowolone. Miłe nauczycielki, okolica z dala od głównych ulic i
          wycieczki do pobliskiego lasku. Super sprawa! O agresji nic od swojego dziecka
          nie slyszałam.
          • ambanasik Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 04.01.07, 15:13
            kasia12327 napisała:
            O agresji nic od swojego dziecka
            > nie slyszałam

Rozumiem z Twojej wypowiedzi, ze w tej szkole dzieci nie przezywają się, nie
            popychają, nie szturchaja na przerwie, nie bywają wobec siebie
            złosliwe,aroganckie, ze nie zdarzają sie bójki miedzy chłopcami ect.
            Trudno mi uwierzyć, zeby w placówce oświatowej nie istniał problem agresji
            wsród dzieci.Jesli mówisz, ze o tm nic nie słyszałas to w/g mnie wasza szkoła
            bagatelizuje ten problem i dzieci(jak i rodzice) nie mają pojęcia co to jest
            agresja.
            pzdr
            amba

• magiart Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 15.01.07, 19:11
              ambanasik napisała:

> kasia12327 napisała:
              > O agresji nic od swojego dziecka
              > > nie slyszałam
              >
              > Rozumiem z Twojej wypowiedzi, ze w tej szkole dzieci nie przezywają się, nie
              > popychają, nie szturchaja na przerwie, nie bywają wobec siebie
              > złosliwe,aroganckie, ze nie zdarzają sie bójki miedzy chłopcami ect.
              > Trudno mi uwierzyć, zeby w placówce oświatowej nie istniał problem agresji
              > wsród dzieci.Jesli mówisz, ze o tm nic nie słyszałas to w/g mnie wasza szkoła
              > bagatelizuje ten problem i dzieci(jak i rodzice) nie mają pojęcia co to jest
              > agresja.
              > pzdr
              > amba
              >
              Nie odrazu bagatelizuje ten problem ,a poprostu nie jest on widocznie tak
              powszechny jak w innych szkołach.To o czym piszesz zdarza sie w każdej szkole ,
              tylko z róznym nasileniem i stąd ta wypowiedz.Pozdrawiam.
      • jokersport Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? 10.02.07, 15:05
        Szanowni Państwo!
        Problem agresji jest w każdej szkole, na każdym osiedlu itp - pojedyncze
        incydenty nie mogą ogólnie wpływać na to, co ogólnie dzieje się w szkole.
        Podobnie z tym, że "nauczyciele nie motywują". Pojedyncze osoby zawsze sie
        znajdą, któym coś nie będzie odpowiadało.
        Myślę, że spokojnie może Pani zdecydować się na szkołę, która znajduje się
        najbliżej. Wspólni koledzy, otoczenie- to naprawdę jest bardzo ważne w
        początkowym okresie chodzenia do szkoły.
        Myślę, że nauczyciele, tak jak wszędzie dokładają starań, aby wychować młode
        pokolenie na wykształconych ludzi.
        Serdecznie pozdrawiam
    • Gość: mark1 Re: Jaka Szkoła Podstawowa w Markach??? IP: *.play-internet.pl 04.10.20, 18:15
      Dzień dobry
      Od kwietnia będziemy mieszkać w Markach . Nasz rejon to Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach przy ul. Szkolnej.
      Dziecko od września 2021 będzie chodziło do klasy czwartej. Poproszę o Państwa opinie o szkole. Czy są dodatkowe zajęcia? Ile osobowe klasy. Czy szkoła przyjazna dla uczniów i otwarta na nowe projekty ? Na stronie Urzędu Miasta jest informacja, że zmieniła się Dyrekcja Szkoły. Czy widać pozytywne zmiany?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka