Dodaj do ulubionych

nowodworska scena muzyczna - wczoraj i dziś...

IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 22.10.03, 12:17
..czy istnieje dziś coś takiego? Czy są jakieś kapele, zespoły, jaką grają
muzykę?
Jeśli chodzi o przeszłość to pytanie do Siaśka, który w temacie winien być
omnibusem (a jak widzę czasem tu zagląda): Napisz parę słów "młodym" jakieś
info o muzykach z NDM i okolic, którzy może jeszcze gdzieś grają - ja póki co
ostatnio widziałem w akcji Affka - oczywiście z Kayah'ą (jak to się
odmienia?) i o tych którzy coś znaczyli (np.KTO UKRADŁ CIASTKA?:)).
Obserwuj wątek
    • Gość: Siasiek. Re: nowodworska scena muzyczna - wczoraj i dziś.. IP: 80.51.73.* 27.10.03, 16:18
      Helloł.Z newsów to wpadla mi ostatnio w rece plytka Długiego. Zajebista
      pozycja.Podobają mi się zawarte na niej teksty osadzone zdecydowanie bliżej
      trotuaru niż fortepianu hehe. Nie jestem znawcą hiphopu, ale momentmi "ciary
      po plecach" z powodu szczerości przekazu. Oczywiście nie do końca podzielam
      poglądy Długiego, ale, że zacytuję mój ulubiony polski zespól Złodzieje
      Rowerów: " Każdy z nas ma swoje własne zdanie, mądry słucha a nie szydzi...".
      Muzycznie też jak na domowe warunki Daje Radę wiec rób Długi swoje forever
      hehe. Pozdrawiam. Z HH wieści, to ponoc trwa nagrywanie nowej, 3 już plyty
      Nalewki.
      Jakiś czas temu, na miejskim festynie widziałem jeden z "Nokowskich" zespołów.
      Dla mnie odtwarzanie hitów światowego roka, choćby w super perfekcyjny sposób
      jest bez sensu... Wolę muzyków, nawet gorszych technicznie lecz mających coś do
      powiedzenia...Ale to moje subiektywne odczucia.
      W temacie wątków historycznych, to poza wcześniej wymienionymi,jeszcze w
      połowie lat 90-tych grał w NDM. zespół Boom. Muzycy byli zawodowcami ale funky
      i dżezik nie rzucają mnie na kolana...mimo całej sympatii dla śpiewającego tam
      Sławka R. Nie zdziwilbym się gdyby ci panowie robili coś w muzyce (np. jako
      muzycy sesyjni), bo warsztat mieli naprawdę dobry. Wiem napewno że jeden z nich
      Tomek D. jest dźwiekowcem i nagłaśnia imprezy muzyczne,koncerty itp... Na
      przelomie lat 80 i 90-tych w Tech. Chem. miał próby zespół Marka "Szopena".
      Spiewał tam najpierw Siwy, potem Przebieg, na gitce grał Talar z Legionowa a
      na perkusji Paweł B.który potem bębnił w Boom. Widziałem ich podczas jednej z
      edycji Rawy Blues w Katowicach na małej scenie. Czyli gdzieś tam zaszli...Marek
      robił też muzykę do programów telewizyjnych, czy dalej sie tym zajmuje nie
      wiem.
      Jeśli poruszamy wątki historyczne, to na Róbrege 88 z regowym zespolem Mamadou
      i Polska grał na perce koleś z Nowego Dworu - Czarek W. Spotykam go czasem .
      Mimo że był zajebistym pałkerem nigdzie obecnie nie gra. Z tego co wiem jedynym
      nowodworskim muzykiem który się wybił jest Affek, grał on min. w DaDa,
      Transsyberian, Zgoda, Houk i od kilku lat robi to z Kayah.hehe To co napisałem
      pochodzi prosto z głowy, wiec mogłem pominąć jakieś fakty lub osoby. Jeśli ktoś
      ma coś do dodania lub wychwyci jakieś moje luki pamięcowe, to śmiało ... Acha
      w Moku, tam gdzie jest biblioteka na początku lat 90- tych miał próby zespół
      rokowy, w którym grali: Sajew, Pęcherz,Arek i Marian. Raz widziałem u nich na
      próbie Kasię Leszczyńską w charakterze wokalistki. Nie pamiętam jak się
      nazywali. Może ktoś coś o nich napisze. Z poważaniem siaho
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka