Dodaj do ulubionych

Co wam sie w Wabrzeznie podoba ??

IP: *.tnt5.montreal.qb.da.uu.net 25.02.02, 08:20
Dla mnie urokliwy byl zawsze widok odbitych w jeziorze lampek nagrobkowych w dniu
wszystkich swietych. Te tysiace odbijajacych sie w tafli wody swiatel robily niesamowite
wrazenie, ze jezioro stoi w ogniu, kiedy patrzylo sie na nie od strony krzyzowki na
Chelminskiej.
Obserwuj wątek
          • Gość: kazik Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: *.proxy.aol.com 04.03.02, 00:39
            jezeli pozwolicie,to ja krotko napisze co mi sie w Wabrzeznie podobalo.bylem tam
            tylko raz,dawno temu.a podobala mi sie reakcja i nastawienie ludzi do Dobrej
            Nowiny o Krolestwie Bozym.miejscowi Swiadkowie Jehowy nie dawali rady,by w ciagu
            roku obejsc wszystkie mieszkania w miescie i okolicach z oredziem o
            Krolestwie Bozym.z tego powodu poprosili nas z nad morza bysmy im pomagali,co
            tez czynilismy.bylo to wspaniale doswiadczenie.ludzie prosili o literature
            biblijna,dlugo rozmawiali zadajac wiele interesujacych pytan,na ktore nie
            chciano dawac odpowiedzi w parafiach.zalozonych zostalo wiele studiow biblijnych
            z ktorych miejscowi swiadkowie sie bardzo ucieszyli,co w konsekwencji dalo w
            terenie wzrost.ludzie Wabrzezna okazali nam rowniez duzo serca,i takimi ich
            pamietam i napewno takiego ducha nadal maja.zycze wam wszystkiego dobrego.
        • Gość: NIN Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: gateway.d* / 10.3.36.* 18.06.02, 09:18
          Gość portalu: KAB napisał(a):

> Gość portalu: marek napisał(a):
          >
          > > a mnie sie w Wąbrzeźnie podoba skep Lampary - zawsze tam duzo dobrego żarc
          > ia
          > > jakie lubie.
          >
          > Szczególnie ten bufecik na zapleczu co nie?;-)Chyba, że już go zlikwidowali.
          > Dajcie znać czy jeszcze jest!!! Sam niestety nie mogę sprawdzić:-)
          >
          Bufecik istnieje!!! Nadal można tam kupić paróweczkę lekko zsiniałą, która już
          nie poszłaby w normalnej sprzedaży.
          Co do rankingu wąbrzeskich rzeźników zdecydowanie numer jeden (to nie jest
          autoreklama, nawet nie wiem jak facet wygląda)- sklep Gajewskiego (ul. Partyzanta.

• Gość: KAB Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 18.06.02, 13:00
                Gość portalu: maciej napisał(a):

> A mni w Wąbrzeźnie najbardziej podobają sie szalety miejskie.

No tak tylko sprecyzuj które, bo z tego co mi wiadomo są dwa:
                1/ nie pamiętam jaka to ulica, ale blisko ryku na pewno stali bywalcy będą
                wiedzieć gdzie to jest. Znakiem rozpoznawczym przez jakiś czas była reklama,
                którejś z lokalnych firm (serdeczne gratulacje dla pomysłodawcy). Tenże znak jest
                bardzo praktyczny, np. dla turystów tak masowo odwiedzających Wąbrzeźno i
                zapuszczających się w swych wędrówkach w jakże urokliwe uliczki wokół ryku
                (polecam;)). Co do stanu wewnętrznego mogę polegać tylko na słowach (mam
                nadzieję, że w pełni wiarygodnych) Macieja i chwała mu za to, że o tym wspomniał:)
                2/ na Podzamku. No tu to już jest czysty odjazd. W czasach dobrobytu chyba
                sezonowo nawet babcia klozetowa była. Stan sanitarny jednak na poziomie "majówki
                z Radiem Las Vegas":)))

Nawiasem mówiąc to zobaczcie ile urokliwych miejsc w tym wątku już odkryto:)
                Próbujmy dalej...

• Gość: NIN Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: gateway.d* / 10.3.36.* 18.06.02, 16:17
                  Jak już jesteśmy przy szaletach to polecam WC na dworcu PKP, myślę że to co tam
                  zastaniecie, pozostanie w Waszej pamięci na długie lata. Naprawdę nigdy i
                  nigdzie nie widziałem bardziej obrzydliwego wychodka (chociaż sam nie wiem
                  jakim słowem można określić to miejsce).
                  Z rzeczy wartych obejrzenia: bar w poczekalni dworca PKS i legendarne
                  zapiekaznki z folią serwowane tamże.

TURYSTO PRZYJEŻDŻAJ !!!!
                    • Gość: maciej Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: *.Wabrzezno.com.pl 18.06.02, 19:18
                      Oczywiście chodziło mi o szalety miejskie- te nie daleko naszego rynku.
                      Podobnie jak PKP coś ochydnego i obrzydliwego - lepiej chyba aby ich wcale nie
                      było. Drugie na Podzamku tez nie są lepsze, jednak o klasę (jak można tak to
                      nazwać) przewyższają pozostałe. Ale juz wieczorem sa niestety zamkniete, a
                      wszyscy te czynnosci robią przed naszymi toaletami na Podzamku.
                      Jak już jestesmy przy toaletach to te na PKS-ach też nie są za bardzo
                      rewelacyjne.
                      podsumowanie. TURYSTO jeżeli masz czesto rozstroje żołądka uważaj bo nie
                      będziesz miał gdzie u nas załatwić swoje fizjologiczne potrzeby, a jeżeli już
                      wybierasz się do któregoś z wc to radzę weż ze sobą maskę PeGaz
                      • Gość: KAB Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 19.06.02, 08:00
                        W wątku wspomniano o wąbrzeskich dworcach i po prostu nie mogłem się powstrzymać.
                        Generalnie to TURYSTO odwiedzaj Wąbrzeźno wyłącznie własnym środkiem lokomocji,
                        ponieważ:
                        1/ Jeśli będziesz chciał wyjechać pociągiem dajmy na to po 19:30 i nie daj Boże
                        będzie zima to:
                        - na pewno będziesz miał trudności z "wstrzeleniem się" we właściwy autobus PKS,
                        który dowiezie Cię na stację PKP (wniosek taki, że albo będziesz czekał około pół
                        godziny na pociąg lub się na niego po prostu spóźnisz)
                        - na pewno kasa biletowa oraz poczekalnia będą zamknięte (bo i po co miałyby być
                        otwarte!)
                        - NIE KORZYSTAJ z rozkładów jazdy zamieszczonych w lokalnych mediach
                        (zainteresowani niech sprawdzą tzw. "telegazetę" Miejskiej Telewizji Kablowej to
                        brzmi dumnie)
                        2/ Na dworcu PKS naprawdę fajnie jest w godzinach wczesnopopołudniowych jak tzw.
                        młodziesz wraca ze szkuł do swych wiosek (gorąco polecam!!!)
                        3/ No i oczywiście wspomniane w innych postach urokliwe miejsca zwane WC

• Gość: KAB Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 19.06.02, 08:39
                            Gość portalu: NIN napisał(a):

> Czy naprawdę nie ma nic co mogłoby spodobać się potencjalnemu turyście?

No jak to przecież ustaliliśmy, że w Wąbrzeźnie są fajne sklepy mięsne. Może
                            zorganizować jakiś ogólnopolski dzień masarza. Czy ktoś z forumowiczów ma
                            wczorajsze Nowości. Jeśli tak to zobaczcie strony z ogłoszeniami. Jedno z
                            ogłoszeń w ramce donosi o Dniach Buraka Cukrowego w Chełmży:)))(jak będę miał
                            czas to wrzucę to na sieć niech wzszyscy zobaczą, bo jest co:))). To jak to tak
                            oni mają a my nie możemy mieć. Jakie święto i kiedy możnaby obchodzić w
                            Wąbrzeźnie? Czekam na głosy w tej sprawie!!!
                              • Gość: NIN Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: gateway.d* / 10.3.36.* 19.06.02, 09:28

> Ej NIN nie przesadzaj z tą słodyczą. Po co kłamać ptencjalnemu turyście, który
                                > chce przybyc tutaj. Takie są realia, taka jest nasza rzeczywistość. Nic co
                                > tutaj jest napisane nie ma cienia kłamstwa-to sa tylko fakty. Dlatego uważam
                                > ,że powinniśmy pisac prawdę, a może w końcu ktos to przeczyta i w tym mieście
                                > nareście coś sie zmieni.

• Gość: NIN Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: gateway.d* / 10.3.36.* 19.06.02, 09:49

> Ej NIN nie przesadzaj z tą słodyczą. Po co kłamać ptencjalnemu turyście, który
                                > chce przybyc tutaj. Takie są realia, taka jest nasza rzeczywistość. Nic co
                                > tutaj jest napisane nie ma cienia kłamstwa-to sa tylko fakty. Dlatego uważam
                                > ,że powinniśmy pisac prawdę, a może w końcu ktos to przeczyta i w tym mieście
                                > nareście coś sie zmieni.

Biję się w piersi. Masz rację. Nie będę juz słodził. Chociaż w zmiany w naszym
                                mieście nie bardzo wierzę.
                                Co do dnia masarza, to myślę że to niezły pomysł. Złożenie kwiatków pod
                                pomnikiem, wręczenie orderów dla zasłużonych rzeźników, kiermasz wyrobów w hali
                                sportowej (to mnie najbardziej pociąga) i nieśmiertelna akademia ku czci w rzeźni
                                miejskiej. Proponuję datę 22 lipca (tylu rzeźników upamiętniało to już
                                nieistniejące święto, że będzie pasować). Z tym, że musi to być święto ruchome z
                                odchyłem o jeden dzień, no bo jak wypadnie w piątek, to z żarcia mięcha nici.
                                I TO BYŁABY Z PEWNOŚCIĄ NAJWIĘKSZA ATRAKCJA NASZEGO MIASTA!!!

• Gość: KAB Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 19.06.02, 09:55

> Ej NIN nie przesadzaj z tą słodyczą. Po co kłamać ptencjalnemu turyście...

Szczerze wątpię, że znajdą się takie osoby zwane "potencjalnymi turystami":-)
                                Ale próbować zawsze warto! Może rozstawić na drogach dojazdowych wielkie
                                tablice "OBCYM WSTĘP WZBRONIONY";) Wtedy przyjadą chociaż amatorzy sportów
                                extremalnych. Można zorganizować specjalne ekipy witające turystów, np:
                                1/ grupa mieszkańców ul. 1-go Maja wita turystów pod sklepem nocnym
                                2/ grupy młodzieży z osiedla Hallera nie odstępują turystów ani na krok pokazując
                                najpiękniejsze zakątki miasta
                                • Gość: Figo Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: gateway.d* / 10.3.36.* 19.06.02, 10:20

> Gość portalu: maciej napisał(a):
                                  >
                                  > > Ej NIN nie przesadzaj z tą słodyczą. Po co kłamać ptencjalnemu turyście...
                                  >
                                  > Szczerze wątpię, że znajdą się takie osoby zwane "potencjalnymi turystami":-)
                                  > Ale próbować zawsze warto! Może rozstawić na drogach dojazdowych wielkie
                                  > tablice "OBCYM WSTĘP WZBRONIONY";) Wtedy przyjadą chociaż amatorzy sportów
                                  > extremalnych. Można zorganizować specjalne ekipy witające turystów, np:
                                  > 1/ grupa mieszkańców ul. 1-go Maja wita turystów pod sklepem nocnym
                                  > 2/ grupy młodzieży z osiedla Hallera nie odstępują turystów ani na krok pokazuj
                                  > ąc
                                  > najpiękniejsze zakątki miasta

Zgadzam się, że żadne wysiłki nie przyniosą skutku. Jak coś wybudują, to i tak za
                                  rok już będzie rozp... Ludzie w naszym mieście poza tym nie tolerują
                                  żadnych "obcych". Łatwo można załapać się na łomot albo darmowy krawat z języka
                                  wyciągniętego przez podcięte gardło (pamiętacie niedawny występ nastolatków).
                                  A tak na zakończenie : UNIA PANY!!!!!
                                  • Gość: KAB Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 19.06.02, 10:32
                                    Gość portalu: Figo napisał(a):

> A tak na zakończenie : UNIA PANY!!!!!

Zgadzam się z przedmówcą i dodam tylko:
                                    NIEBIESKO-BIAŁE SZATANY:-)
                                    Tylko nie wiem co to za incydent z nastolatkami. Figo może przybliżysz???

P.S. Do forumowiczów:
                                    1/ Scinajcie posty, które cytujecie będzie łatwiej czytać
                                    2/ Podpinajcie odpowiedzi pod właściwe posty: to samo co powyżej

• Gość: KAB Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 19.06.02, 11:47
                                        Gość portalu: Figo napisał(a):

> NIE SŁYSZAŁEŚ O TRÓJCE GÓWNIARZY, KTÓRZY NA 1 MAJA PRÓBOWALI PODERŻNĄĆ GARDŁO
                                        > FACETOWI? TROCHĘ IM NIE POSZŁO. NAJSTARSZY CHYBA MIAŁ 15 CZY 16 LAT

Ano nie słyszałem!!!

ALE DZIĘKI FORUM SŁYSZĘ!!!
                                        Dzięki za wyjaśnienie
                                        Swoją drogą jaki to kolejny piękny przyczynek do promocji miasta w tym wątku!!!
                                        Jeśli ktoś na początku wątku miał ochotę tu przyjechać, to teraz będzie się
                                        domagał od rządu polskigo wybudowania obwodnicy wokół miasta, żeby nawet przez
                                        nie nie przejeżdżać. Chyba nawet były takie plany, ale oczywiście piniędzorów nie
                                        było... A teraz dzięki forum proszę może się znajdą!!!

• Gość: maciej Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: gateway.d* / 10.3.36.* 19.06.02, 14:04
                                              > BRAK PERSPEKTYW, NASI ODPADLI NA MUNDIALU. I CO TU ROBIĆ W TYM SMUTNYM JAK
                                              > PIZ.. MIEŚCIE

Ja proponuję ziemniaki sadzić, albo hodować miniaturowe drzewka - to podobno
                                              pomaga psychicznie. Dodatkowo figo możesz kupić sobie wędkę, wykupić kartę
                                              wedkarską i iśc z mosto zarzucac przynętę. A jak to sie znudzi-już niedługo
                                              plaża się zaczyna, a więc można towar sobie pooglądać i .....nie tylko.
                                              A swoją drogą-czy ktos ma kilka wywrotek piasku, aby nawieżć na naszą plażę, bo
                                              chyba nikt tam piachu już od czasów Gierkowskich nie sypał?
                                              • Gość: KAB Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 19.06.02, 14:35

> A swoją drogą-czy ktos ma kilka wywrotek piasku, aby nawieżć na naszą plażę, bo
                                                >
                                                > chyba nikt tam piachu już od czasów Gierkowskich nie sypał?

A jak impreza taneczna przeniesie się na plażę przecież wiadomo, że na uklepanym
                                                lepij się tańczy?:-) Piachu się zachciewa a tu póki co jak pisze Figo "BRAK
                                                ROBOTY, BRAK PERSPEKTYW, NASI ODPADLI NA MUNDIALU. I CO TU ROBIĆ W TYM SMUTNYM
                                                JAK PIZ.. MIEŚCIE." A może by tak wpuszczać na plażę z własnym piaskiem
                                                (powiedzmy w zależności od masy ciała, z tym że ludzie z wyższym wykształceniem
                                                przynoszą więcej coby se mienśnie rozruszli), powierzchnia mało toby się szybko
                                                zapełniło.

• Gość: maciej Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: *.Wabrzezno.com.pl 06.07.02, 14:45
      Poruszony był w tym wątku temat szale miejskich w Wąbrzeźnie. Otóż informuję
      wszystkich, że na Podzamku obok knajpki za sceną są now wybudowane kibelki.
      Moje wkurwienie w tym temacie jest takie. Otóż niecałe pół godzinki temu byłem
      właśnie w owej knajpce - przyznam no non no całkiem całkiem i nawet bardzo
      sympatycznie się siedziało pod parasolkami, aż nie chciało się iść do domu (to
      są komplementy skierowane do pomysłodawców tej knajpik - ogólnie jest ok). Ale
      po wypiciu jednego - zaznaczam jednego piwka 0,5 zachciało się mi ..... (nikt
      nie ma stalowej nerki) i skierowałem się w kietunku nowych szalet wybudowanych
      przy amfiteatrze. Okazało się w upalne lipcowe popołudnie w sobotę ok godz. 14
      są zamknięte. Nie wiem - może klucz od nich był w barze. Ale chodzenie do
      barmanki po kluczyk od toalet uważam za totalne zjebstwo, nieporozumienie i
      porażkę). Skierowałem się więc do istniejących już toalet na górze. I znowu się
      wkurwiłem - zamknięte a sikać się chce.
      Do opiekunów Podzamcza - Po jaki grzyb jedne i drugie toalety sa na Opodzamku,
      skoro są one cały czas nieczynne i nie można załatwić podstawowych swoich
      potrzeb - stuknijcie się mocno w swoje główki i otwórzcie te szalety - bo one
      są po to aby załatwiac tam swoje fizjologiczne potrzeby, a nie tylko po to aby
      można było o nich w Bilutetynie Informacyjnym pisac. Pozdrawiam z opróżnionym
      już pęcherzem.
      • Gość: KAB Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 08.07.02, 08:09

> ...nie tedy
        > droga do zdobycia turysty w tym miescie. Szalety publiczne winny byc otwarte 24

Jakiego tyrysty:-))))))))) Tutaj nawet krewni i znajomi królika nie często
        przyjeżdżają (cztaj rodziny mieszkańców) nie mówiąc już o przypadkowych
        straceńcach. A natrolić można się także poza Wąbrzeźnem, tak że jedna normalna
        knajpa nie jest fenomenem (jaskółki nie czyni:-))). Co by niby mieli tam
        podziwiać 20 metrową plażę i 2 inne piękne jeziora??? Co najwyżej mogliby sobie
        Wiadomości Wąbrzeskie albo Biuletyn kupić co tylko zmusiłoby ich do jeszcze
        szybszego opuszczenia tej uroczej mieściny;-)

> 24 godziny na dobe i basta - Czy ja aż tak dużo wymagam od życia????

No jasne, a jak tutysta pisuar ukradnie to biedny wąbrzeski podatnik będzie
        płacił. Mam lepszy pomysł! Przydzielić każdemu mieszkańcowi na stałe
        zameldowanemu w Wąbrzeźnie kluczyk do miejskiej toalety i po problemie.
        • Gość: NIN Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: gateway.d* / 10.3.36.* 08.07.02, 09:01

> No jasne, a jak tutysta pisuar ukradnie to biedny wąbrzeski podatnik będzie
          > płacił.....

...... to obrączkować turystów. Przy wieździe do miasta rozstawić budki
          strażnicze (dodatkowe miejsca pracy)i znakować to całe towarzystwo! Policjant
          idzie ulicą, patrzy turysta, do suki gościa, na komisariat i tam rewizja oraz
          krzyżowy ogień pytań ( na krzyżowy ogień pytań przyjeżdżałby policjant z Torunia
          bo nasi mogliby sobie nie poradzić). I mogę cię zapewnić, wtedy pisuary będą
          bezpieczne. Najważniejsze jak mawiał por. Borewicz to prewencja!
      • Gość: NIN Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: gateway.d* / 10.3.36.* 08.07.02, 10:09
        wizenna napisał(a):

> Wydaje mi się,że nie zrozumieliście pytania.Zamiast zachwalać swoje miasto
        > potencjalnym przybyszom ,wy skutecznie ich zniechęcacie.

Gdybyśmy je zachwalali, pisalibyśmy nieprawdę. Gość przyjeżdża do naszego
        miasteczka, a tu rozczarowanie. Zresztą nie jest to nasza rola. Są powołane do
        tego w mieście instytucje, które również nie mają pomysłu na promocję. Skoro nie
        potrafią "profesjonaliści" to co dopiero my biedne żuczki...

• Gość: maciej O szaletach raz jeszcze IP: gateway.d* / 10.3.36.* 11.07.02, 08:31
      Przechodziłem wczoraj wieczorem obok szalet miejskich (nazwa bardzo
      przesadzona) na ul. Partyzanta. To co poczułem to włos sie jeży na głowie -
      smród, potworny smród. Potencjalny turysto aby zaoszczędzić ci nieprzyjemności
      i odruchów wymiotnych, załatw swoją potrzebę np. w jakiejś lokalnej knajpce.
      W dodatku te kibelki były czynne do 18 a ja przechodziłem o 21, więc można
      sobie wyobrazić jaki jest smród jak dzwi od tego czegoś są otwarte.
      Obrzydlistwo.
      • Gość: NIN Re: O szaletach raz jeszcze IP: gateway.d* / 10.3.36.* 11.07.02, 08:45
        Szalety to w Wąbrzeźnie sprawa priorytetowa. Świadczy o tym dyskusja na forum jak
        i filmik z otwarcia szaletów w WDK jaki miałem przyjemność kiedyś obejrzeć w
        kablówce. Pokazano w nim nowe pisuary, kafelki na ścianach, ostrzegano przed
        dewastacją. Uważam, że powinni zaprosić Marszałka Województwa, może jakiegoś
        posła na przecięcie wstęgi, co dodałoby kibelkowi powagi i żaden szczyl nie
        ważyłby się nawet pomyśleć o dewastacji namaszczonego taką ręką sprzętu.
    • Gość: PEGAS Re: Co wam sie w Wabrzeznie podoba ?? IP: w3cache.Wabrzezno.com.pl:* 01.11.02, 20:35
      Maciek muszę Ci powiedzieć, że to jest ten dzień dzisiaj, z którym kojarzy ci
      się najpiękniejsze co w Wąbrzeźnie, setki lampeczek odbite w tafli jeziora.
      Przyznaję widok imponujący, który "cieszy" nie tylko oko ale i dla duszy jest
      tez czymś niezwykłym. Teraz niestety w Wąbrzeźnie pada, ale później postaram
      się wybrać i jeszcze raz zobaczyc ten niesamowity widok.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka