Dodaj do ulubionych

przedszkole z małą ilością dzieci w grupie

31.12.07, 19:28
Witam, wszystkich właśnie znalazłam ten fajny kącik. Dziewczyny czy
słyszałyście może o jakiejś formie zajęć codziennnych dla 3-4 latków
w grupach około 10 osobowych. Mój synek poszedł w tym roku do
przedszkola, ale z uwagi głównie na alergię starsznie mi choruje.
Jestem załamana. Jego lekarz twierdzi, że przedszkole nie jest dla
niego. Z tego co się orientowałam nie ma chyba w Toruniu
przedszkoli z małą ilością dzieci. Bardzo zależy mi na tym, żeby
synek nie siedział w domu z babcią czy nianią ( którą musielibyśmy
na nowo szukać)
Obserwuj wątek
    • poradnia.rodzinna Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 02.01.08, 09:23
      Zapraszam do naszego Klubu Malucha na ul. Lecha 5. Grupy są 8mio
      osobowe i mamy jeszcze 1-2 miejsca w grupach poniedziałkowych,
      wtorkowych i środowych. Więcej informacji na stronie: www.psycholog-
      logopeda.com
      Jeśli chodzi o bardziej klasyczne przedszkole, to Mamy polecały na
      tym forum Beniaminek na Rubinkowie - tam są grupy kilkunastoosobowe
      chyba, ale nie wiem czy mają wolne miejsca.
      Ze swojego doświadczenia pragnę przestrzec, że czy duża, czy mała
      grupa - dzieci chorują tak samo. W okresie listopad - grudzień w
      naszym Klubie był też "pogrom", dzieci bardzo chorowały. Niestety
      najczęściej jest to "urok" pierwszego roku, które dziecko spędza w
      grupie, po wyjściu z domowego zacisza wolnego od zmasowanego ataku
      zarazków:) Kolejny rok zwykle jest lepszy (co nie oznacza, że dzieci
      już nie chorują). Oczywiście czasem jest tak, że trzeba zrezygnować.
      Sama mam syna alergika, z którym musiałam poczekać, zeby jego system
      obronny się wzmocnił i chociaż kochał przedszkole jako 3latek, ze
      względu na choróbska musiałam go zabrać i poszedł do przedszkola
      dopiero jako 5cio latek. Życzę mądrej decyzji!
      • barbie-torun Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 04.01.08, 09:06
        może klub Gucio na Podgórzu?
    • kingkong22 Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 08.01.08, 20:27
      Witaj,
      moja córa (2 lata i 2 miesiące) chodzi do Domowego przedszkola na Rubinkowie. W
      całej grupie jest tylko 10 dzieci- córa jest najmłodsza- najstarsze dziecię ma 5
      lat. Jestem bardzo zadowolona- jeszcze ani razu nie byłam na zwolnieniu na córę,
      nie choruje, ma dużo ciekawych zajęć(wyniki mogę sama obejrzeć). Ja bym polecała
      właśnie domowe przedszkole na Łyskowskiego.
      • leluchow1 Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 18.01.08, 08:52
        2 lata i do przedszkola? To tam przyjmują już tak malutkie dzieci? Mój synek
        zaczyna przygode z tym przedszkolem od lutego 2008. Zastanawiam się jak to
        będzie. Jak wyglądał u was okres adaptacyjny?
        • kingkong22 Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 18.01.08, 23:25
          MOja córa przez tydzień chodziła na parę godzin (3-4). W kolejnym tygodniu
          wróciłam do pracy i już zaczęła chodzić na cały etat. Nadzwyczaj łagodnie to
          przebiegało.Od samego początku chodzi bardzo chętnie, jestem zadowolona, bo
          ładnie je i szybko rozwija się przy starszych kolegach i kolezankach.A wcale nie
          ma z powodu wieku taryfy ulgowej. Je sama, zaczęła sama się ubierać. Ja jestem
          zachwycona.
          POzdrawiam
      • ireland1 Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 01.03.08, 22:04
        Witam, właśnie zastanawiam się nad tym domowym przedszkolem dla mojego synka.A
        dużo wcześniej trzeba się zapisać?Możesz mi napisać coś więcej na pocztę?dzięki
        • kingkong22 Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 02.03.08, 19:21
          Witaj,
          kiedy dawałam córę od września- już w marcu byłam na rozmowie, by "zaklepac"
          miejsce, mieć pewność, że córa zostanie przyjęta.
          Na Twoim miejscu zadzwoniłabym teraz i już wstępnie dogadała się co do miejsca.
          Przedszkole polecam z całego serca- ja jestem bardzo zadowolona i moja córa
          również.Pozdrawiam.
          • ireland1 Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 02.03.08, 19:50
            ok,fajnie,ale gdzie jest to domowe przedszkole?Możesz mi dać jakieś namiary?
            Dziękuję
            • leluchow1 Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 03.03.08, 07:17
              Przedszkole jest na ulicy Lyskowskeigo na Rubinkowie I (na przeciw kwadratu)
              Wiem ze od czerwca beda 4 wolne miejsca ale czy nie sa juz "zaklepane" nie wiem.
              • ireland1 Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 03.03.08, 09:22
                ok,dzięki:)A masz do nich numer telefonu,albo dokładny adres?
                • leluchow1 Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 03.03.08, 12:10
                  Przedszkole Domowe - Lyskowskiego 26 d
                  tel. 648 50 55
                  Pani Hania Szulc
          • leluchow1 Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 04.03.08, 12:42
            A jak Twoja córeczka ma na imię? Pewnie nie raz bedziemy mijały sie w windzie :-)
    • kkrystynaaa Re: przedszkole z małą ilością dzieci w grupie 18.02.08, 11:04
      Polecam wyjazd do sanatorium. Moja córka chorowała przez 2 lata pobytu w
      przedszkolu, zabierałam ją z przedszkola i wracała znowu, 3 dni zdrowa - 2 tyg.
      choroby. Aż w końcu dostała skierowanie do sanatorium (3 tygodnie w listopadzie
      w Sopocie) jesień nad morzem bardzo uodparnia. od roku ze dwa razy miała katar i
      to wszystko
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka