Dodaj do ulubionych

TV cyfrowa w SM Gronie - nabijanie w butelkę

18.03.13, 19:26
Witam,
Czy nie oburza was fakt, że w blokach spółdzielni mieszkaniowej GRONIE w Żywcu w związku uruchomieniem naziemnej telewizji cyfrowej ludzie są zmuszani do płacenia za nadawany darmowo sygnał?

Babcia poprosiła mnie o pomoc w zmianie telewizji analogową na cyfrową. Do tej pory korzystała z anteny zbiorczej. Okazuje się, że spółdzielnia zamiast zmodernizować starą instalację i umożliwić odbiór DVB-T postanowiła ją zlikwidować. W zamian do mieszkań za darmo została dociągnięta telewizja kablowa firmy bestkabel. W cenie 8zł/mc można odbierać pakiet podstawowych kanałów tych samych, które za darmo nadawane są w technologii DVB-T.

Jakby tego było mało w piśmie od spółdzielni zabrania się instalacji prywatnych anten na dachu i elewacji bloku a tym samym ogranicza a w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwia odbiór darmowego sygnału.

O ile nic w ostatnim czasie się to zmieniło to współwłaścicielem firmy bestkabel oraz wiceprezesem spółdzielni GRONIE jest ta sama osoba czyli burmistrz miasta Żywca Antonii Szlagor.

Nie wiem jak wy ale ja jestem oburzony takim postępowaniem spółdzielni. Uniemożliwiają swoim mieszkańcom odbiór darmowej telewizji i zmuszają do korzystania z płatnej komercyjnej.

Jedyny plus kablówki to możliwość odbierania sygnału TV w postaci analogowej więc posiadacze starych telewizorów nie muszą ich wymieniać bądź kupować dekodera.
Żeby być dokładnym wypada też wspomnieć, że w związku z likwidacją starych anten zostanie zniesiona opłata 2zł/mc. Relatywny koszt wynosi więc 6zł/mc. Koszt dekodera to ok 100zł więc przy opłacie 8zł/mc zwróciłby się w rok.

Media ostrzegają przed naciągaczami chodzącymi od domu do domu. Moim zdaniem tutaj mamy do czynienia z naciągactwem w skali całego osiedla.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka