Dodaj do ulubionych

Zwyrognienie kręgosłupa szyjnego - dziwne objawy

20.01.12, 18:18
Witam

Od 4 miesięcy mam dziwne objawy: ciągłe mroczki przed oczami i piski w głowie. Do tego pogorszył się wzrok (co prawda jestem krótkowidzem ale pogorszył się w centralnym obszarze widzenia) odczuwam też czasami ucisk na lewe oko i nos. Gdy przełykam ślinę tyka też w uszach. Czasami też dziwnie się czuje, nie są to mocne zawroty głowy czy omdlenia tylko tak słabo się robi. Nie wiem co mam robić. Do tego dochodzi stres bo 4 miechy latam po lekarzach. Została wykluczona borelioza (test elisa), SM (rezonans wykazał małe ognisko prawdopodobnie zmiana naczyniopochodna - tak mówił neurolog). Miałem też nakłucie lędźwiowe w celu wykluczenia procesów demielinizacyjnych, wykluczona też choroba tkanki łącznej. Robiona była morfologia i badania na choroby tarczycy - wszystko ok. CRP i OB - ok. TK zatok też nic szczególnego nie wykazało (polipowate zgrubienie lewej zatoki szczękowej, pozostałe zatoki ok). Test na HIV też robiłem - oczywiście negatywny. Cukier w normie i ciśnienie też. Jedynie co wyszło w badaniach to zmiany w odcinku kręgosłupa szyjnego (był robiony rezonans). Wierzyć mi się nie chce bym miał takie objawy od kręgosłupa szyjnego. Czy ma ktoś jakiś pomysł jakie badania można jeszcze wykonać? Czy to może być nerwica jakaś?. Proszę o pomoc i jakieś podpowiedzi...
Obserwuj wątek
    • patrykm82 Re: Zwyrognienie kręgosłupa szyjnego - dziwne obj 07.06.13, 15:29
      Na bóle kręgosłupa najlepszy jest dobry materac. Polecam sprawdzony przeze mnie materac Natura typu bonell polskiej myśli i konstrukcji. Bardzo ważnym elementem naszego materaca jest jego górna część, uniwersalna na lato i zimę, z którą ludzkie ciało ma kontakt w czasie snu i odpoczynku.
      Wykonana jest ona z materiałów w 100% naturalnych tj.:
      bawełny
      łuski gryki
      naturalnej skóry
      Dzięki nim materac "NATURA" posiada wiele walorów leczniczo-zdrowotnych, a pozytywne opinie o naszym materacu stawiają go w grupie o najwyższej jakości klasy sprzętu. WWW.eko-med.otwarte24.pl
    • andrzejt1983 Re: Zwyrognienie kręgosłupa szyjnego - dziwne obj 20.02.16, 17:35
      100% kręgi szyjne. Sam miałem kiedyś poważne problemy z kręgosłupem(mocno poblokowane kręgi) więc wiem sporo na ten temat. Niestety kręgi niefortunnie uciskają Ci w mniejszym lub większym stopniu nerwy narządów z którymi masz problem. Tzn. praca nerwu jest przez to zakłócona, a co za tym idzie narząd nie funkjonuje w 100% sprawnie. Głowa do góry. Poszukaj najlepszych według Ciebie(jakie sprawią Ci najmniej problemu i będą najmniej czasochłonne) ćwiczeń na mięśnie kręgosłupa - tylko nie myl z ćwiczeniami siłowymi, bo niektóre z nich mogą zaszkodzić. I zacznij regularnie ćwiczyć.
      Niestety na rezultaty trzeba czekać trochę dłużej, w zależności od stanu w jakim jest kręgosłup.
      Wraz z regularnym ćwiczeniem tych mięśni, będą się one prawidłowo odbudowywać i powracać do prawidłowej postaci, a co za tym idzie umożliwią kręgom powrót na swoje prawidłowe miejsce.
      Ja osobiście polecam ćwiczenie "Rybka".
      krótki opis: pozycja wyjściowa: leżąc na plecach podłożyć dłonie pod kark na wysokości 4 i 5 kręgu szyjnego i całym ciężarem przylgnąć do podłogi. Nogi złączyć, palce nóg "podciągnąć" w stronę głowy. Wszystkie wypukłości (potylica, ramiona, łydki, miednica) wcisnąć w podłogę.
      wykonanie: w tej pozycji rozpocząć szybkie kołysanie z prawa na lewo i z lewa na prawo, na podobieństwo szybko płynącej rybki. Ćwiczenie należy wykonywać po 1 minucie rano i wieczorem.
      Do tego polecam w pierwszej kolejności basen, dużo ruchu, siłownia (przy czym tu należy być ostrożnym i skoncentrować się na ćwiczeniach rozciągających); oczywiście możesz dodatkowo dodać specjalistyczne ćwiczenia na kręgosłup szyjny.
      Nie zniechęcaj się i bądź wytrwały, bo warto.
      I pamiętaj, że wizyty u kręgarza bez ćwiczeń na mięśnie kręgosłupa nic nie dają, bo źle ułożone mięśnie po krótkim czasie przemieszczą kręgi w poprzednie położenie.
      Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka