Dodaj do ulubionych

MR kręgosłupa szyjnego. Ciągły ból od miesiąca

09.08.13, 09:59
Od miesiąca ciągły silny ból i napięcie- karku, tyłu głowy, barku prawego -cała ręka. Brak siły w prawej ręce, mrowienie, ograniczenie ruchomości w prawym barku. Od 5 dni ucisk w krtani problemy z mówieniem (mowa cicha, chrypka)

MR kręgosłupa szyjnego z kontrastem
Wykonano badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa w sekwencjach T1, T2 i TIRM, w przekrojach strzałkowych oraz T2 w przekrojach czołowych i poprzecznych w odcinku C2-Th1 oraz T1FS po dożylnym podaniu kontrastu w trzech płaszczyznach. Kręgosłup C ustawiony kyfotycznie. Uogólnione zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa C o niewielkim nasileniu. W zakresie C3-C6 rozluznienia pierścieni włóknistych modelują worek oponowy. Kanały korzeniowe nie są zwężone. Sygnał w szyjnym odcinku rdzenia zmian nie wykazuje. Pogranicze czaszkowo- szyjne w normie. Po dożylnym podaniu kontrastu nie uwidoczniono miejsc patologicznego wzmocnienia.

Czy taki wynik MR może dawać takie objawy?
Bardzo proszę o odpowiedz
Obserwuj wątek
    • nebiru Re: MR kręgosłupa szyjnego. Ciągły ból od miesiąc 10.08.13, 20:43
      Mam wiele Twoich objawów. Ale ja oprócz problemów z kręgosłupem szyjnym mam też zapalenie tarczycy typu Hashimoto. Trudno mi więc okreslic który z tych objawów od czego, chociaz ta chrypka nie jest przypadkiem od problemów z tarczyca? Mnie tak czasami "dusi". No i ja miewam tez zawroty glowy typu "pijak". I tez niewiem które od tarczycy a które z powodu przepuklin w kierunku rdzenia kręgowego w kręgosłupie :(
      A słabnięcie dłoni i wypadanie czasami przedniotów to chyba od porblemów z kręgosłupem bo mnie ostatnio neurochirurg pytał czy ma takie objawy
    • patryk_dbamokregoslup_pl Re: MR kręgosłupa szyjnego. Ciągły ból od miesiąc 05.09.14, 15:52
      Wydaje mi się że mogą to być objawy rwy ramiennej ale musisz zapytać lekarza np. neurologa aby wiedzieć co to jest.

"Od miesiąca ciągły silny ból i napięcie"
      Zastanowiłbym się nad masażami które moga rozlużnić napięte mięśnie. I to masażami codziennie przez 2 tygodnie lub przynajmniej 10 dni z przerwami w weekend. Mój fizjoterapeuta powiedział że masaże raz w tygodniu przynoszą mizerny efekt. Dodatkowo aby rozluźnić mięśnie warto pływać na basenie.

Czy w pracy siedzisz długo przed komputerem? Jeśli tak to trzeba zadbać o odpowiednią profilaktykę o której poczytasz tutaj: dbamokregoslup.pl/profilaktyka,92.html

Problem lub jego częśc może wynikać także z nieprawidłowego ułożenia kręgosłupa szyjnego podczas snu. Warto pomysleć nad sprawieniem sobie odpowiednio wyprofilowanej poduszki ortopedycznej. Śpiąc na niej zachowujemy kręgosłup szyjny w prawidłowym ułożeniu i budząc się mamy mniejsze szanse na odczuwanie bólu szyi i karku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka