Dodaj do ulubionych

centralny ból odcinka lędźwiowego

31.05.14, 13:37
Witam,
od kilku tygodni mam problem z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym (centralny ból w ok. kości ogonowej i nad pośladkami bez promieniowania) . Neurolog nie stwierdził ubytków neurologicznych, zapisał leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Robiłem rehabilitację w tym przeprosty mackenziego pod okiem technika rehabilitacji i jak na razie zero poprawy, a od 3 dni nawet pogorszenie. Nie wiem czy tymi ćwiczeniami sobie nie pogorszyłem. Co robić - czy szukać innego rehabilitanta, czy raczej zacząć myśleć o operacji, a jeśli tak to co sądzicie o stabilizacji DIAM? Wynika RMI z kwietnia br.
Badanie MRI kręgosłupa lędźwiowego wykonano w sekwencji SE w obrazach T1, T2 – zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych
- Dehydratacja krążków m-kręgowych w odcinku L2-S1,
- Obniżenie wysokości krążka m-kręgowego L5-S1,
- Dokanałowa, szerokopodstawna przepuklina krążka m-kręgowego L4-L5, która uciska worek oponowy oraz obustronnie zwęża otwory m-kręgowe,
- Niewielkie dokanałowe, szerokopodstawne wypukliny krążków L2-L3-L4 powodujące nieznaczne modelowanie worka opony twardej i obustronne spłycenie otworów międzykręgowych,
- Przednia osteofitoza krawędziowa trzonów w odcinku L1-L5,
- Wysokość trzonów prawidłowa,
- Stożek rdzenia prawidłowy,
- Na poziomie S2 obustronnie torbiele okołokorzeniowe średnicy do 18 mm.
Obserwuj wątek
    • patryk_dbamokregoslup_pl Re: centralny ból odcinka lędźwiowego 07.07.14, 15:57
      Generalnie przeprosty McKenziego pomogły mi przy pierwszym ataku bóli kręgosłupa i odczułem dzięki nim poprawę. Jednak po 1,5 roku przy drugim ataku już mi nie pomogły i zaprzestałem ich wykonywania.

Jeśli odczuwasz ból i pogorszenie Twojego stanu zastanowiłbym sie nad zaprzestaniem tych ćwiczeń i wprowadzeniiem w ich miejsce innych. Powiedz o tym swojemu rehabilitantowi i niech zaproponuje coś innego. Jeśli i to nie pomoże zmień rehabilitanta.

Jeśli jak piszesz ból odczuwasz od kilku tygodni moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie aby mysleć o operacji. Ale to tylko moje skromne zdanie.
    • patryk_dbamokregoslup_pl Re: centralny ból odcinka lędźwiowego 09.07.14, 15:39
      Napisz jak coś się zmieni w temacie.
    • tosl Re: centralny ból odcinka lędźwiowego 09.07.14, 16:45
      dalej jest ból jak tak to napisz do mnie tomslon@op.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka