Dodaj do ulubionych

co myślicie?

10.09.14, 15:14
Ostatnio zauważyłam, że po całym dniu siedzenia przy biurku w pracy bolą mnie plecy. Macie jakieś sposoby, ćwiczenia na odprężenie? Ostatnio też czytałam coś o opaskach na podczerwień - myślicie, że mogą pomóc?
Obserwuj wątek
    • lissa80 Re: co myślicie? 11.09.14, 15:14
      Znam doskonale ten ból, męczę się z nim już dobrych kilka lat :) więc tak.. na początku mogę Ci polecić wizytę u lekarza, to bardzo ważne, przyczyna może być kompletnie inna niż Ci się wydaje. Powinnaś zacząć się gimnastykować, mniej więcej 20 minut podczas 8 h pracy, ja co jakiś czas robię sobie 5 min przerwy na gimnastykę. W domu oczywiście także ćwiczę, 30 min - 1 h. Zadbaj o prawidłową postawę ciała, nie schylaj się tylko kucaj, nie garb się! Raz na jakiś czas skocz na masaż (w moim przypadku 1 na 2 tygodnie), i gdy dopadnie ból stosuj żele i połóż się na wznak, czasem pomaga też rozgrzewanie obolałego miejsca specjalnymi termoforami :) zauważysz różnicę. A powiedz mi co to te opaski na podczerwień? Wiele słyszałam o pomocy na problemy z kręgosłupem, ale opaski na podczerwień? Pierwsze słyszę :D
      • grafelka Re: co myślicie? 11.09.14, 20:43
        wiesz, tak mi napisałaś o tym lekarzu, że się zapiszę - a niech mi przepisze zlecenia na krew, rentgen. muszę też pomyśleć o rehabilitacji, ale niech się najpierw okaże od czego ten ból. czasem stosuję termofor - pomaga :) na szczęście. jak już będzie wiadomo czy to od kręgosłupa to muszę pogadać z szefem, bo koleżanki też się skarżą, że te krzesła trochę nie wygodne. te opaska to takie coś xeniapolska.com/opaska-na-brzuchkregoslup/ . sama nie wiem... wiem, że na pewno po całym dniu pomaga mi jak położę się na podłodze, a nogi oprę o krzesło, trochę twardo, ale co tam... najważniejsze, że skutkuje :)
      • patryk_dbamokregoslup_pl Re: co myślicie? 12.09.14, 09:00
        Dobrze opisałaś profilaktykę. Dodatkowe informację możesz znaleźć tutaj: dbamokregoslup.pl/profilaktyka,92.html
        Dodam jeszcze że warto zacząć uprawiać jakąś aktywność fizyczną aby dać odpocząć kręgosłupowi po 8 h pracy. Najepsze są pływanie, szybkie marsze (lub nordic walking) joga i pilates. Polecam zdecydowanie pływanie kraulem i stylem grzbietowym (pływanie żabką może pogłebiać lordozę lędźwiową) Szybkie marsze z lekkimi wymachami ramion (nie spacery- ważne) przez 1 h codziennie są chyba aktywnością najbardziej dostępną dla każdego. Pilates wzmacnia mięśnie brzucha które w dużym stopniu utrzymują kręgosłup a joga pozwala rozlużnić mięśnie (dużo problemów z kręgosłupem wynika z ciągle utrzymującego się napięcia mięśni)

Co do stanowiska pracy to warto je sobie ergonomicznie zorganizować. Wyprofilowany profil nie musi być drogi- mój kosztował 400 zł, dodatkowo poduszka lędźwiowa na zachowanie lordozy lędźwiowej, poduszka rehabilitacyjna na dynamiczne siedzenie, produkty z gorczycy aby wspomóc swój organizm, poduszka ortopedyczna do snu aby zadbać o kręgosłup szyjny. Wszystko dostepne np. u nas: dbamokregoslup.pl

dużo zdrowia
        Patryk

dużo zdrowia
        Patryk
        • aknat Re: co myślicie? 24.11.14, 19:53
          Poduszka na lędźwie pomaga- ja nawet w domu gdy siedzę na wersalce czy fotelu wkładam wałek za plecy - to bardzo odciąża kręgosłup. Do tego jak bardziej boli używam pasa z gorczycą- nie wierzyłabym gdybym nie sprawdziła na sobie ( dostałam w prezencie więc trzeba było wykorzystać) i pomaga
          Teraz dokupiłam materac z gorczycy białej ( www.medycynanaturalna.pl ) - jak działać to pod kazdym kątem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka