Dodaj do ulubionych

Problem z plecami podczas spania - dziwny przypade

27.09.14, 05:27
Witam, rok temu stwierdzono u mnie przepuklinę kręgów szyjnych, najbardziej dokuczał mi ból głowy po spaniu w związku ze złym ułożeniem kręgosłupa. Postanowiłem kupić poduszkę ortopedyczna i objawy zniknęły,spałem na niej przez kilka miesiecy, dziś poduszka ortopedyczna jest przyczyna problemów. Od 2 tygodni w nocy nad ranem odczuwam ból górnej części pleców, jest to tak jakby ból bardziej mięśni,najbardziej odczuwalny gdy leże na plecach. Jednak gdy wstanę pochodzę z 30-60 minut,rozchodzę,rozgrzeje sie,mogę isc z powrotem spać bez problemu. Po 2 tygodniach męczarni postanowiłem wrócić do starej zwykłej poduszki, ułożyłem poduszkę tak żeby głowa była wyżej niż tułów i przez tydzień nie miałem żadnych problemów z plecami. Dzis postanowiłem znowu pospać na ortopedycznej i niestety problem powrócił, o co chodzi? Przez kilka miesięcy było wszystko w porządku, moglem spac na ortopedycznej,teraz jest to nie wykonalne.

Dziękuję za ewentualną pomoc, pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • patryk_dbamokregoslup_pl Re: Problem z plecami podczas spania - dziwny prz 29.09.14, 15:58
      Hmm, ciekawe.
      Raczej nie powinno się tak zdarzać. Kształt poduszki to negatyw kształtu szyi dlatego powinien utrzymywać kręgosłup szyjny w prawidłowej postawie.

Mam kilka pomysłów, może:
      1. Masz nieprawidłowo ułożoną poduszkę- wyższy bok powinien być od Twojej strony, niższy od strony ściany
      2. Poduszka odkształcicła się po roku używania i śpi się na niej w niewłaściwej pozycji.
      3. To nie wina poduszki a bóle szyi i karku wynikają z czegoś innego- np. ciągłego napięcia podczas dnia.

Możesz wymienić poduszkę ortopedyczną. Zapraszam Cie do naszego sklepu dbamokregoslup.pl/poduszki-ortopedyczne,105.html gdzie znajdziesz sprawdzone poduszki.

Nie polecam Ci spania w pozycji gdy głowa jest wyżej niż tułów. Tak- wielu ludzi tak śpi ale nie znaczy to że jest to zdrowe. Śpiąc w takiej pozycji problemy mogą pojawić się z czasem. Dodatkwo można zastnowić się nad pływaniem. Świetnie relaksuje i ćwiczy mięśnie, także szyi.

dużo zdrowia
      Patryk
    • nikela Re: Problem z plecami podczas spania - dziwny prz 19.11.14, 23:57
      Być może masz źle dobraną poduszkę. Jestem po uszkodzeniu rdzenia w odcinku szyjnym kręgosłupa i wypróbowałam już kilka różnych poduszek. Pierwsza z nich służyła mi przez wiele lat i po krótkiej przerwie znów do niej wróciłam. Dobra poduszka nie odkształca się tak łatwo. Natomiast był czas, że po terapii manualnej na odcinku piersiowym, dotychczasowa poduszka okazała się być za wysoka. Podejrzewam, że doszło do zmian strukturalnych. Budziłam się z koszmarnymi bólami głowy. W końcu kupiłam kolejne poduszki, o innych wymiarach i kształtach (innych producentów). Zaczęłam spać niżej, dodatkowo lekarz zalecił mi spanie w kołnierzu ortopedycznym. Przepisał mi też na noc leki rozluźniające mięśnie. Ból minął. Po jakimś czasie wróciłam do swojego pierwszego Sissel-ka, być może znów zaczęłam przyjmować postawę, jaką miałam przed terapią.
      Nie chcę Cię namawiać do zmiany poduszki ale to co napisałeś sugeruje, że ona jest powodem Twojego porannego cierpienia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka