Dodaj do ulubionych

ból kręgosłupa od osteoporozy

28.12.16, 09:29
witam, u mojej mamy kilka lat temu zdiagnozowano osteoporozę, bardzo na siebie uważa, bo lekarz powiedział że ma kości kruche jak herbatniki, na szczęscie do tej pory obyło się bez żadnych złamań i większych urazów, ale mama ciągle skarży się na kręgoslup, lekarz powiedział ze to przez tą osteroporoze właśnie, przepisuje jej coraz mocniejsze lekarstwa przeciwbólowe ale chyba jej organizm się do nich przyzwyczaja bo nie pomagają albo na bardzo krótko, czy jest jakiś inny sposób zeby jej pomóc na dluzej?
Obserwuj wątek
    • rugpoli Re: ból kręgosłupa od osteoporozy 02.01.17, 09:25
      Ból kręgosłupa przy osteoporozie spowodowany jest odwapnieniem kręgów. Stają się one słabsze i nie spełniają swojej roli. Z czasem może dojść do zmiażdżenia któregoś z nich, a w rezultacie do skrzywienia kręgosłupa i zdeformowania sylwetki. Bardzo ważna jest więc profilaktyka i niedopuszczenie do urazu. W leczeniu osteoporozy kluczowe znaczenie ma odpowiedni tryb życia: połączenie odpowiednich leków, aktywności fizycznej oraz diety. Nie tylko dieta bogata w wapń, ale również w potas, magnez, krzem dobrze wpływa na układ kostny i może niwelować objawy osteoporozy. Warto też wprowadzić do jadłospisu jak najwięcej produktów, zawierających witaminę D (przede wszystkim ryby i nabiał). W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zapraszam na konsultację do Centrum Leczenia Bólów Kręgosłupa Rugpoli w Krakowie - postaramy się pomóc.
    • renata-lisieca Re: ból kręgosłupa od osteoporozy 26.05.17, 15:26
      Może warto by było iść do jakiegoś dobrego lekarza żeby coś przepisał, doradził. Ja leczę się w Centrum medycyny profilaktycznej w Krakowie i wydaje mi się, że lepiej nie mogłam trafić więc moze ty też z mamą spróbuj. Mam nadzieję że znajdziesz jakieś rozwiązanie problemu. pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka