Dodaj do ulubionych

Czy konieczna jest operacja kręgosłupa?

22.02.18, 11:45
Proszę o szczera poradę od Neurochirurga.

Kobieta lat 24. Oto moje wyniki z TK kregoslupa ledzwiowego-krzyzowego bez kontrastu.

Na poziomie L5-S1 widoczna centralno - lewostronna znacznego stopnia ekstruzja materiału tarczy, wpuklajaca sie dokanalowo na okolo 12mm, uciskajaca worek oponowy, kanał kregowy na tym poziomie znacznie zwezony, jego wym. 
AP 5mm, rezerwa objętościowa kanału zniesiona.
Na poziomie L4 - L5 centralna niewielka protruzja materiału tarczy wpuklajaca sie dokanalowo na ok 5mm. Modelujaca worek oponowy, kanał kregowy węższy, w wym AP 10,5 mm.
Otwory miedzykregowe bez cech zwezenia.
Obniżenie wysokości przestrzeni miedzykregowej L5-S1.
Pogłębienie fizjologicznej lordozy ledzwiowej. Wysokość trzonow zachowana. 
Częściowa lumbalizacja S1.

Oto caly opis z TK. Barszo prosze o szybka porade. Niedawno wyszlam ze szpitala z oddzialu neurologii. Dostalam skierowanie do neurochirurga. Lekarze sugeruja ze jednak potrzebny zabieg.
Ja jednak boje sie. Czy to naprawde jedyne wyjście.
Bardzo prosze o szczerą opinie. Czy jest potrzebna operacja czy jednak w moim przypadku mozna jej uniknac. Oczywiscie mam zamiar udac sie do lekarza z wynikami jednak prosze o szczera porade. Jak to naprawde wyglada. Mam 24 lata. Zaznacze jeszcze iz przez ostatnie dwa lata lecze sie również na niedoczynnosc tarczycy. 
Przez ponad 3 lata wykonywalam prace fizyczna - duzo stania i dzwigania przedmiotow do ok. 18 kg.
Prosze o szybka porade. 
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • pomoc2018 Re: Czy konieczna jest operacja kręgosłupa? 04.08.18, 11:58


   Dzien dobry Panstwu,

   chcialbym sie podzielic i udostepnic kazdej cierpiacej osobie nasze doswiadczenie i wiedze na temat pozbycia sie choroby kregoslupa. Wiedze i doswiadczenie zdobylismy z koniecznosci, poniewaz jeszcze nie tak dawno temu moja Zona byla osoba bardzo cierpiaca majac problemy z chorym kregoslupem a dokladnie ucisk na nerw tzw. zespol korzeniowy lędzwiowy. Wielomiesieczne konsultacje lekarskie i terapeutyczne nie przynosily poprawy, a wrecz przeciwnie.
   Wydalismy mnostwo pieniedzy, bo chcac bez kolejek trzeba bylo za wszystko placic.
   Celem uzupelnienie i zrozumienia, dlaczego „udalo” nam sie przez przypadek znalezc pozytywne rozwiazanie i pomoc, musze dodac, ze przez 39 lat mieszkalismy w Niemczech i dopiero od niedawna w Polsce. W naszej domowej bibiotece znajdowala sie ksiazka, ktora zmienila wszystko. Zapomnielismy o tej ksiazke, kupionej przed laty. Teraz okazala sie bardzo przydatna.
   Autor ksiazki, znany na swiecie niemiecki specjalista w dziedzinie leczenia ukladu kostnego a przede wszystkiem schorzen kregoslupa, opisuje sprawdzona i jedyna w swoim rodzaju metode, stosowana w Jego Klinikach w Niemczech, ktora juz pomogla tysiacom ludzi oraz moje Zonie rowniez.
   Nie musze dodawac, ze metoda ta nie jest stosowana w Polsce.
   Nawiazalismy kontakt z Klinika w Niemczech. Termin konsultacji wyznaczono za trzy dni.
   Zaraz po konsultacji otrzymalismy dwa pierwsze terminy zabiegow w krotkich odstepach czasowych. Zabieg trwal okolo 15 minut i jest praktycznie bezbolesny. Po zabiegu 20 minutowa obserwacja pacjenta i do domu.

   W zaleznosci od stopnia doleglowosci, przewidywane sa 4 do 8 zabiegow.

   W przypadku moje Zony juz po pierwszym zabiegu nastapila poprawa do tego stopnia, ze nie musiala przyjmowac od dlugiego czasu zadnych lekartw przeciwbolowych,bez ktorych wczesniej po prostu „nie funkcjonowala”.

   Szukalismy mozliwosci leczenia na terenie Polski, lecz wszystkie nasze zapytania do wyspecjalizowanych klinik jak i konsultacje lekarskie sprowadzaly sie do operacji kregoslupa, ktore:
   - sa metodami bardzo inwazyjnymi z negatywnymi skutkami ubocznymi
   - nie gwarantuja calkowitego wyleczenia
   - zwiazane z duzymi kosztami
   - zwiazane z bardzo dlugim okresem wyczekiwania na termin operacji
   - dlugotrwalym, zmudnym i kosztownym okresie rekonwalescencji

   Dlatego wybralismy inna droge, ktora okazala sie byc w kazdym punkcie lepsza.

   Na koniec jeszcze mala dygresja: calkowity koszt leczenia w Niemczech sfinansowany zostal przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) na podstawie dokumentacji oraz zlozonego wniosku.

   Zainteresowanym, chorym i cierpiacym ze wzgl. na problemy z kregoslupem, chetnie wskaze droge, ktora wyzej opisalem.


  • pomoc2018 Re: Czy konieczna jest operacja kręgosłupa? 27.08.18, 15:25

   chciałbym się podzielić i udostępnić każdej cierpiącej osobie moje doświadczenie i wiedzę na temat pozbycia się bólu kregosłupa. Wiedzę i doświadczenie zdobyłem z konieczności, ponieważ jeszcze nie tak dawno temu moj dobry kolega z Polski byl bardzo cierpiący, majac problemy z chorym kregosłupem, a dokładnie ucisk na nerw tzw. zespół korzeniowy lędźwiowy. Wielomiesięczne konsultacje lekarskie i terapeutyczne nie przynosily poprawy, a wręcz przeciwnie.
   Wydał mnóstwo pieniędzy, bo chcąc bez kolejek i „lepiej”, trzeba bylo za wszystko płacić.
   Celem uzupełnienia i zrozumienia, dlaczego „udało” mi się przez przypadek znaleźć pozytywne rozwiązanie i pomoc, muszę dodać, ze od 39 lat mieszkam w Niemczech. W mojej domowej bibliotece znajdowała się książka, która zmieniła wszystko. Zapomniałem o tej książce, kupionej przed laty. Teraz okazała się bardzo przydatna.
   Autor książki, znany na świecie niemiecki specjalista w dziedzinie leczenia układu kostnego a przede wszystkiem schorzeń kręgosłupa, opisuje sprawdzoną i jedyną w swoim rodzaju metodę, stosowaną w Jego Klinikach w Niemczech, która juz pomogła wielu osobom oraz memu koledze również.
   Nie muszę dodawać, że metoda ta niestety nie jest w Polsce stosowana.
   Nawiązałem kontakt z kliniką w Niemczech. Termin konsultacji wyznaczono za trzy dni.
   Zaraz po konsultacji otrzymalismy dwa pierwsze terminy zabiegów w krótkich odstępach czasowych. Zabieg trwał okolo 15 minut i jest praktycznie bezbolesny. Po zabiegu 20 minutowa obserwacja pacjenta i do domu.

   W zależności od stopnia dolegliwości, przewidywane są 4 do 8 zabiegów.

   W przypadku mego kolegi juz po pierwszym zabiegu nastąpiła poprawa do tego stopnia, że nie musiał przyjmować od długiego czasu żadnych lekartw przeciwbólowych,bez których wcześniej po prostu „nie funkcjonował”.

   Szukaliśmy możliwości leczenia na terenie Polski, lecz wszystkie nasze zapytania do wyspecjalizowanych klinik jak i konsultacje lekarskie sprowadzały się do oferowania koledze różnego rodzaju operacji kregosłupa, które:
   - są metodami bardzo inwazyjnymi z negatywnymi skutkami ubocznymi
   - nie gwarantują całkowitego wyleczenia
   - związane z dużymi kosztami
   - zwiaząne z bardzo długim okresem wyczekiwania na termin operacji
   - długotrwałym, żmudnym i kosztownym okresie rekonwalescencji

   Na koniec jeszcze mała dygresja: całkowity koszt leczenia w Niemczech sfinansowany zostal przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) na podstawie dokumentacji oraz złożonego wniosku.

   Zainteresowanym, chorym i cierpiącym osobom, chetnie wskażę drogę, która pomoże.

   Edward

   E-mail: Eduardo1a@t-online.de
Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka