Dodaj do ulubionych

Trasa rowerowo-spacerowa wzdłuż Pilicy

21.06.17, 20:51
Jeszcze zimą 2016 r zapowiadano w lokalnej gazetce Wareckiej budowę kolejnego odcinka od ul. Mostowej do zakładu Warwin . Gdzieś w miesiącu kwietniu , lub maju rozpoczęto działania w tym zakresie : wytyczono trasę palikami , wyrównano spychaczem zgrubnie teren, przywieziono 6 wywrotek żwiru i ................ na tym zakończono inwestycję . Minęły 3 miesiące i nic się " w polu " nie dzieje .
Wie ktoś dlaczego ? Być może wykonawca wziął zaliczkę i się z nią ulotnił . Może ktoś z Urzędu Miasta wyjaśni powód wstrzymania prac ?
Obserwuj wątek
  • brofran Re: Trasa rowerowo-spacerowa wzdłuż Pilicy 13.10.17, 15:27
   Jednak we wrześniu prace ruszyły od nowa . Doprowadzono ścieżkę aż za potoczek ( śmierdzący niemiłosiernie - też temat do załatwienia ) na skraju Winiar przy ogródkach działkowych . Można więc pieszo, lub rowerkiem zrobić pętlę ok. 4 km ulicami : Mostową + brzegiem Pilicy + Spacerową + Pułaskiego + Franciszkańską .
   Połowa nowej trasy jest utwardzona kostką , a druga połowa od strony Winiar wysypana kamykami z gliną . Jeżeli popada mocniej deszczyk, to na tym drugim odcinku buty są ubrudzone i chodzenie jest niekomfortowe ( jazda rowerem też nieszczególna ) .
   Miejmy nadzieję że w następnym roku cała ta trasa będzie dokończona i zgodna z Europejskimi standardami.
  • brofran Re: Trasa rowerowo-spacerowa wzdłuż Pilicy 23.07.18, 19:28
   Miasto się stara , a mieszkańcy dewastują . W ubiegłym tygodniu zniszczono część trasy. Ostatni odcinek ścieżki usytuowany jest w raczej odludnym miejscu w pobliżu ogródków działkowych Winiary. Wykonano tam 2 krótkie przejścia z profilowanych desek i jakiemuś działkowcowi właśnie te deski się bardzo spodobały. Debil pozrywał kilkanaście desek i zapewne wyniósł na swój ogródek, co praktycznie uniemożliwia obecnie przejście i przejazd rowerem przez ten fragment trasy. Jedyna nadzieja że sąsiedzi złodzieja-debila zauważą gdzie je zamontowano i zgłoszą durnia na Policję . A wydawało się że w Warce tylko pijacy są uciążliwością , niestety dołączyli do kompletu złodzieje.
  • brofran Re: Trasa rowerowo-spacerowa wzdłuż Pilicy 25.11.21, 21:57
   Minęły 4 lata od zainicjowania budowy tras pieszo rowerowych nad Pilicą . W tym roku 2021 w miesiącu lipcu oddano kolejny odcinek : od mostu drogowego do przystani kajakowej przy ul. Nowy Zjazd. Bardzo urozmaicona , oświetlona trasa z pomostami nad oczkami wodnymi. W sumie trasa liczy już ok. 3 km. Gdyby tak udało się zrobić mostek dla pieszych i rowerów w okolicy mostu kolejowego , aby była możliwość przeprawy przez rzekę i dotarcia w okolicę Sielanki to byłoby super . Za Pilicą terenów dla rowerzystów, biegaczy i piechurów jest bez liku.
   • brofran Re: Trasa rowerowo-spacerowa wzdłuż Pilicy 29.09.22, 21:37
    Kolejny rok minął i nowe inwestycje na trasie się pojawiły. Sporo zieleni przybyło obok trasy : krzewy, drzewka, łąka kwietna... Również zagospodarowano plażę obok przystani : pomysłowe zadaszenia, solidne ławeczki i leżaki. Super.
    Może wandale będą się bali cokolwiek zniszczyć , bo jest zamontowany monitoring i oświetlenie w okolicy plaży , a i patrole policyjne pojawiają się tam często.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka