Dodaj do ulubionych

Balkon pld-zach iglaki,kwiaty nie trujące, wrzos?

23.04.10, 14:51
Witam, przeczytałam mase watków ale nie znalazlam niczego co by mnie
zainetresowało. Mam roczne dziecko i pusty balkon taki po łuku.ok
3,5 - metry długi na 2 metry szeroki , sciana graniczaca z balkonem
sasiadów, sciana z pleksy, z drugiej widok na ulicę. Chcialam
posadzic jakies iglaki do donic i postawić na balkonie ale nie wiem
co... sasiedzi maja jakies duze i widze po roku,ze im zżółkły. na
balkonie chce tez zawiesic donice ale nie wiem co w nie?moze wszos?
a moze jakies kwiaty?ale chce wszytko zimujace na balkonie i przede
wszystkim nie trujące i nie wymagające.proszę o pomoc.Brakuje mi
zieleni.
Obserwuj wątek
      • bakali Re: Balkon pld-zach iglaki,kwiaty nie trujące, wr 23.04.10, 14:59
        Polecam lawendę, ew.bukszpan. Iglaków nie lubię, więc nie polecam smile
        Masz idealny balkon, prawie wszystko lubi tyle słońca, poleciłabym tez oleander,
        byłby idealny ale ten jest trujący. Sezonowo możesz posiać np. maciejkę, żeby
        ładnie pachniała wieczorem, posadzić bratki, prymulki itp.
          • zott36 Re: Balkon pld-zach iglaki,kwiaty nie trujące, wr 23.04.10, 18:42
            Hej, ja jednak polecę tuje np. szmaragdową ( zielona również w zimie
            ) , świetnie wygląda na balkonie .
            Ja jestem zakochana również w clematisach , mam ich trochęsmile W lato
            balkon wygląda pięknie, szczególnie jak pną się po tujach.
            Polecam również róże, zioła, wrzosy ( świetnie komponują się z
            iglakami , tujami).
            W tym roku mam zamiar posadzić poziomki i pomidory w donicy ( jestem
            ciekawa co z tego wyjdzie).Balkon również mam pd-zachód.

• i-meadow Re: Balkon pld-zach iglaki,kwiaty nie trujące, wr 23.04.10, 21:22
            Ja mam taras pd-zach i małe dziecko smile Poza tym wieje u nas czasem mocno, więc
            postawiłam na roślinność górską i nadmorską wink
            U mnie kolejny rok sprawdzają się świetnie np. zawciągi. Mam różowe i białe w
            skrzynkach, do tego trochę kamyków - super to wygląda. Z iglaków kosodrzewina -
            uszczykuję co wiosnę, pięknie się formuje, nie żółknie, nie rozsadza donic.
            Oprócz tego mam w misach rojniki, rozchodniki, skalnice, floks szydlasty,
            macierzankę, górskie dzwonki i goździki. W dużych donicach dwie wierzby:
            japońską różową i mniejszą iwę. A przy kracie z boku 3 akebie, 2 clematisy,
            wiciokrzew, na dole miodunki. Plus w tym roku dodałam sobie jednoroczne: groszek
            pachnący, wilec, maciejka. Aha, jeszcze w skrzynkach mam piękne stokrotki
            pomponowe ciemno i jasno-różowe i w jednej na próbę amarantową surfinię million
            bells. I to chyba na tyle - z tego co wiem, to nic tu nie ma trującego, a wręcz
            akebie mają mieć jadalne owoce smile

• kfffiatek Re: Balkon pld-zach iglaki,kwiaty nie trujące, wr 25.04.10, 11:40
              I-meadow, pokaż ten balkon...... brzmi imponująco smile

A co do akebii- moi rodzice mają to coś w ogródku na płocie od jakiś 4 lat. Co
              roku jest obsypana kwiatami i co roku wydaje te śmieszne owoce, a dopiero w tym
              roku przeczytałam że są jadalne! Czy akebię można trzymać w donicy? Sądziłam że
              to jest bardzo duże pnącze i nadaje się tylko do gruntu a koleżanka chciała
              posadzić ja na swoim wielkim tarasie.
              • i-meadow Re: Balkon pld-zach iglaki,kwiaty nie trujące 26.04.10, 14:41
                Dzięki smile Na razie wszystko się budzi i dopiero zaczyna rozkręcać. Imponująco to
                dopiero będzie smile
                Przydałoby się też jeszcze trochę posprzątać wink
                Kilka fotek w każdym razie jest tu:
                fotoforum.gazeta.pl/a/46165.html
                Super, że akebie mogą u nas owocować! Ciekawe, czy w takiej hodowli pojemnikowej
                uda mi się dochować owoców. Bo rosną na razie pięknie, jedna już kwitnie smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka