Dodaj do ulubionych

Tradycyjnie- siejecie już coś? :)

14.02.13, 08:27
Jak w temacie smile Ja w tym roku z powodu nadmiaru dzieciowych obowiązków prawie nic sad Zostawiłam jedną donicę białych i różowych pelargonii, widzę że z 15 sadzonek da się zrobić smile

I kupiłam jedne tylko jedne nasionka, nasturcji kanaryjskiej bo nie mogłam się powstrzymać big_grin
Obserwuj wątek
      • kfffiatek Re: Tradycyjnie- siejecie już coś? :) 16.02.13, 23:10
        No i za przeproszeniem goooowno z moich postanowień uncertain Pojechałam do centrum ogrodniczego na krakowską po ukorzeniacz i wróciłam z dwiema torebkami nasion pelargonii, browalii amerykańskiej, werbeny i kocimiętki sad I kiedy ja to wszystko posieję i powysadzam, no kiedy?

Yoma a jakie egzotyki siejesz? Mi się marzy ta plumeria ale to w innym życiu a na pewno w innym mieszkaniu...
      • 5th_element Re: Tradycyjnie- siejecie już coś? :) 02.03.13, 14:26
        ja posiałam wilec - rośnie jak ocipiały, procz tego werbenę, pelargonię, petunie, kosmos i cos tam jeszcze, ale bylam durna i nie chcialo mi sie pojsc po dobra ziemie. Mialam jakies cholerstwo w szafie i posialam w toto. A to nie ziemia tylko jakies trociny parchlate. Nie wroze siewkom szczescia..
        Procz tego wlasnie rzesadzilam wybujale juz krokusy, w domu posialam miete i powsadzalam dymke i juz mam 30 cm szczypior big_grin
    • squirk Re: Tradycyjnie- siejecie już coś? :) 28.02.13, 15:17
      Tak, właśnie namoczyłam kapsle torfowe, wysiewam kilka odmian pomidorków koktajlowych, karłowaty bób i groch, także na pędy, minicukinie, minibakłażany, rukiew wodną, rukolę, po 2-3 gatunki dymki i rzodkiewki, w tym strączkową, mizunę i kilka odmian chili. Poza tym zioła, tyle, ile zmieszczę.
      smile
        • squirk Re: Tradycyjnie- siejecie już coś? :) 03.03.13, 13:43
          kfffiatek napisała:

> Squirk a duży masz ten balkon? Brzmi imponująco smile

W zeszłym roku miałam na nim dynie, jestem z tych szaleńców, których przestrzeń nie ogranicza, choć próbuje wink Balkon ma 4x1 m, właśnie kiełkuje mi ogórek Miniature White, rzodkiewka Rat-tailed i cukinia Early Gem a koleżanka zamówiła dla nas wczoraj nasiona bakłażanów i jednej cukiniowej miniaturki więc mam nadzieję, że bogowie powtorzą zeszłoroczny cud i jakoś wszystko upchnę wink
          PS. Jamie Oliver poleca hodowanie ziemniaków w worku - przyznam, że mam już worek i pilnie obserwuję, czy któryś z zakupionych ostatnio ziemniaków nie planuje przekazac genów wink
            • squirk Re: Tradycyjnie- siejecie już coś? :) 04.03.13, 17:37
              yoma napisała:

> IMHO szkoda worka na ziemniak, wystarczy głęboka donica - ale worek dobrej ziem
              > i dla dyń to jest faktycznie to.

Szkoda mi donicy na ziemniaki, bo nie są priorytetem, mam wobec niej inne plany, balkon nie jest elastyczny ale worek w kącie zawsze jakoś upchnę smile
            • squirk Re: Tradycyjnie- siejecie już coś? :) 04.03.13, 17:36
              enaka napisała:

> Możesz napisać coś więcej na temat miniaturowych warzyw? Mój balkon to 2x1m, wi
              > ęc do tej pory sadziłam tylko pomidorki koktajlowe, ale cukinia i bakłażan brzm
              > ią bardzo zachęcającosmile

Zamówiłyśmy z koleżanką po raz pierwszy, generalnie zamawiamy nasiona w sklepach online w UK (u nas wybór jest bardzo mizerny), małe warzywa tym razem kupiłyśmy tu - www.nickys-nursery.co.uk/garden-shop/seeds/patio-vegetable-seed/ - bakłażany Ophelia i Pinstripe, cukinię Patio Star, z zeszłego roku mam nasiona ogórka Miniature White i cukinii Early Gem (już kiełkują), pomidorków koktajlowych też kilka odmian już wysiałam. W zeszłym roku miałam nawet 3 krzaki malinowych i nie wiem, czy i w tym roku się nie skuszę jeśli lokalny Pan Truskawka będzie miał dorodne sadzonki smile
                • squirk Re: Tradycyjnie- siejecie już coś? :) 06.03.13, 11:32
                  Miniaturki kupiłyśmy po raz pierwszy (od wczoraj wiem, że dostanę także nasiona białego minibakłażana, kończy mi się miejsce nawet w wyobraźni! smile) ale kupujemy w solidnych firmach, dotąd wszystkie opisy kupionych roślin dokładnie odpowiadały rzeczywistości więc jestem spokojna o to, że miniaturki będa naprawdę miniaturowe. Co do smaku - kupuję czasem małe bakłażany czy mini-cukinie do jedzenia na surowo, smak jest bez zarzutu więc zakładam, że moje rośliny będą smakowały tak dobrze, jak duże, tyle, że będą małe.
                  Bardzo polecam wysiew w kapslach torfowych, jak dotąd, odpukać, wszystko mi kiełkuje jak szalone, nawet nasiona kupione 2 lata temu.
                  smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka