Dodaj do ulubionych

No to witam i zapraszam :))))

04.02.07, 23:45
Szukałam w gazecie czas jakiś temu forum o "ogrodach, ogródkach" na balkonach
tarasach, ale nie udało mi się znaleźć nic takiego.
No to postanowiałam sama coś takiego założyć.

Pewnie wielu z Was tak jak ja marzy o domku z ogródkiem/ogrodem, ale na razie
na marzeniach trzeba poprzestać.
Na szczęście na balkonie czy tarasie też można wyczarować nie jedno smile)))

Mam to szczęście, że mam spory taras i tam... szaleję do woli.
Eksperymentuję w przeróżny sposób.
Wiele rzeczy mi się sprawdza, inne nie.

Dlatego miło będzie jak poznamy Nasze opinie i doświadczenia.

ZAPRASZAM!!!!!

Wybór roślin jest teraz tak ogromna, że eksperymentować można bez końca...
Obserwuj wątek
      • karo_lcia Re: No to witam i zapraszam :)))) 06.02.07, 15:23
        Zaczęłam całkiem od końca i do tego nieco niefortunnie.Przepraszam smile)Bo powinnam zacząć od przedstawienia się.Kwiecie to moje absolutne hobby,im dalej w las...tym za mało.Lubię je wszystkie.Sukulenty,pnące,kwitnące i w ogóle.
        Balkono/tarasik ma 6m/1,5 m, ponieważ mieszkam w nieco nietypowym budynku,
        istnieje mozliwość "dorobienia"po boczkach ogródeczka-bo nawet nie ogródka.Znaczy nadzieja jest o apetycie na nowe rosliny nie wspomnę.
        Mam nadzieję, że to forum odwiedzi więcej chętnych osób, czego założycielce
        serdecznie życzę-a jak nie...to łaski bez.Grunt,że narazie podoba mi się smile)
        Karolina
    • em_es o, jest wątek powitalny :) to ja się też przywitam 21.02.07, 09:10
      bo właśnie się dosiadłam do Was wink

ja na balkonie do tej pory miałam tylko surfinie - świetnie się udają co rok, na
      balkonie od wschodu i południowego wschodu
      poza tym zawsze mam petunie w kilku skrzynkach, a w zeszłym roku miałam lobelie
      zwisające

ale jestem otwarta na eksperymenty, więc chętnie poczytam o różnych roślinach

pozdrawiam smile
    • jelyfish Re: No to witam i zapraszam :)))) 21.02.07, 14:06
      Witajcie smile) Cieszę się bardzo, że istnieje to forum. Bardzo lubię mój balkonowy
      ogródek, niestety, możliwości mam ograniczone, bo balkon jest miniaturowy, ale
      cóż, z braku laku (i prawdziwego ogródka...wink)

Z malutkich sukcesów mogę się pochwalić tym, że w dwóch ostatnich latach
      dostałam wyróżnienia w osiedlowych konkursach na najładniejszy balkon wink Z tym
      większą niecierpliwością czekam na tegoroczny sezon.

Pozdrawiam wszystkich miłośników balkonowych ogródków!
    • margot79 Re: No to witam i zapraszam :)))) 22.02.07, 22:58
      To ja się też witam! Właśnie dodałam to forum do ulubionych - na pewno będę tu
      często zaglądać. W temacie roślin jestem totalnym laikiem, dlatego postanowiłam
      się dokształcić. wink W tym roku po raz pierwszy będę ukwiecać nasz balkon, więc
      mam ogromną tremę... Balkon ma 5m2, jest idealnie wschodni, wiosną go czeka
      malowanie, bo ucierpiał przy remoncie mieszkania...
      • chanel15 Re: No to witam i zapraszam :)))) 23.02.07, 09:37
        Świetny pomysł takie forum, gratulujęsmile))))) Też będę tu często zaglądać, bo mam
        skazę genetyczną w postaci hopla na punkcie wszystkiego, co można nazwać roślinką.
        Ale na szczęście widzę, że nie tylko ja tak mamsmile))
    • carmina_d Re: No to witam i zapraszam :)))) 23.02.07, 10:59
      Cześć! Od jakiegoś czasu odbiło mi na punkcie kwiatów, ale niestety jestem
      zupełnie zielona. W tym sezonie zamierzam ukwiecić mój balkon i mam nadzieję,
      że znajdę tu ciekawe pomysły. Właściwie już znlazłam i nie mogę się doczekać
      wiosny...Będę uważnie śledzić to forumsmile
        • nastja Re: No to witam i zapraszam :)))) 25.02.07, 13:28
          Witam się piękniesmile))
          Ja też jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o balkonowe kwiecie, to dopiero mój
          drugi sezon w bloku, w ubiegłym roku kupiłam gotowce - pelargonie i po prostu
          sobie rosły. w tym roku nabyłam drogą kupna kilka torebek nasion i zamierzam
          samodzielnie ukwiecić balkon. Dodam, że nie bardzo wiedziałam co kupić, ale
          trafiłam na nasionka, które są oznaczone jako "na balkon i taras". Mam nadzieję
          że z Waszą pomocą ukwiecenie sie udasmile będę zaglądać często jako żółtodziób.
          Pozdrawiam i dziękuję za to forum.
          Justa
    • sylwia.ax Re: No to witam i zapraszam :)))) 27.02.07, 14:41
      WItajcie.
      Niedawno zostałam posiadaczką sporego balkonu z fajnym widokiem. DOtychczas
      miałam mały balkon wychodzący na b. ruchliwą ulicę, co genralnie nie sprzyjało
      uprawie roślin (nawet pelargonie zwisające marniały, bo balkon narożny i
      wigwizdów straszny, a w dodatku od południa i spiekota okrutna sad ALe mam
      nadzieję ze od tej wiosny bedzie inaczej.
      Pozdrawiam,
    • xkropka Re: No to witam i zapraszam :)))) 02.03.07, 09:50
      Napisałam już tutaj parę postów, ale jeszcze się nie przywitałam oficjalnie.

Balkon, a właściwie - siedmiometrową loggię mam na warszawskim Ursynowie.
      Jest od wschodu. W ub. roku kupiłam już wyrośnięte surfinie - pięknie mi kwitły
      do samej jesiemi, miałam też zielnik - bazylię cytrynową i zwykła, miętę
      arabską, szałwię, estragon i tymianek.
      A w tym roku będą petunie, lobelia, heliotrop, maciejka - własny siew i
      lawenda - kupna. Poza tym zioła - mieszanka bazylii, tymianek, szałwia,
      szczypiorek i rukola.
      Jak uda mi się namówić męża na wywiercenie dwóch dziurek to posieję sobie
      jeszcze groszek pachnący i zrobię małą altankę.
    • sierpniowka Re: No to witam i zapraszam :)))) 04.03.07, 18:12
      smile
      witam smile
      moje wymiary to 2.4 x 8.5 czyli ok 20m2 wink
      wystawa poludniowa ale taras jest zadaszony i w srodku lata tylko czesc jest
      nasloneczniona. dodatkowo male dziecko co oznacza wikline .. i kolejny cien smile
      warunki ekstremalne smile
      na tarasie jest mini sadzawka, czesc toskania-prowansja (w ciaglym
      rozroscie wink), czesc z piaskownica.. owocami, warzywami.. w tym sezonie planuje
      tam rowniez trawy i bambusy smile
      kwiatow malo smile duzo roslin smile mam milorzeba, lawende, figi, cytryny,
      kalamondynki, winogrona, laury, avocado, granaty... ale o tym w rozwinieciach
      innych watkow wink
      wiekszosc roslin z samodzielnie pozyskanych pestek wiec wszystko idzie
      wolniutko w gore wink

ciesze sie ze was znalazlam smile

joanna
    • patchwork30 Witam i ja 04.03.07, 19:29
      Hej smile
      pozwolicie, ze sie przylacze?
      Posiadam balkon-tramwaj 80 cm x 4 m, strona poludniowa. Lubie, jak jest
      zarosniety troche na dziko, trawami, naturalnymi kwiatami, do ktorych
      przylatuja pszczoly, muszki i cmy.
    • moboj Re: No to witam i zapraszam :)))) 11.03.07, 19:20
      cześć, w pierwszym poście na forum wypadałoby się przedstawićsmile mam na imię
      Monika, jestem wrocławianką. od października 2006 w końcu mieszkam w swoim
      własnym mieszkaniu i mam nawet balkonsmile chciałabym go jakoś zazielenić i stąd
      moja wizyta na Waszym forum. jestem laikiem, więc licze na porady bardziej
      doświadczonych ogrodniczeksmile
      • dziejba2 i ja też chcę tu być i ja :-) 13.03.07, 14:54
        bardzo sie ucieszłam, że będę mogła pogadać (popisać) z ludzikami zakręconymi
        na punkcie kwiecia za oknem nawet na n-tym piętrze. Sama mam balkon zachodni
        (popołudniami piekarnik) ale za to dość duży i szeroki (8 m2.)Szaleję więc co
        roku z niestety różnymi wynikami. Pozdrawiam wiosennie
        • rosieee77 Witam serdecznie... 21.04.07, 23:24
          Od jakiegoś czasu zaglądam w poszukiwaniu inspiracji, gratuluję pomysłu - jest
          świetny!!!
          Dzisiaj przytargałam ze sklepu kilka doniczek i mnóstwo nasion, właśnie
          przyniosłam z samochodu... Dobrze że sobie przypomniałam, w nocy przymrozek ma
          złapać sad
          Właśnie tak ze mną jest.. Dwa lata pod rząd surfinie wyschły na wiór, bo
          powinnam je podlewać 2-3 razy dziennie... a zapominałam .... Mam południowy
          balkon na którym latem jajka sadzone można smażyć... Liczę na to że przypomnicie
          mi od czasu do czasu o podlewaniu wink
          Pozdrawiam serdecznie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka