Dodaj do ulubionych

mszyce na pomidorkach - czym pryskacie???

04.06.09, 18:47
Pomidorki na tarasie, kwitną i mają zawiązki owoców? Macie jakieś dobre, mało
szkodliwe dla ludzi preparaty?
Obserwuj wątek
    • stef63 Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 04.06.09, 21:33
      Kiedyś przeczytałam w necie że mszyce nie znoszą zapachu czosnku. Ja sadzę po
      jednym ząbku czosnku między sadzonkami surfinii. Pierwszy raz tak zrobiłam w
      tamtym roku i mszyc nie miałam, nie wiem czy to dzięki czosnkowi czy i tak by
      ich nie było. W tym roku też posadziłam i na razie nie mam mszyc na kwiatkach.
      Natomiast miałam problem z pietruszką. W tamtym tygodniu miałam na łodyżkach
      pietruszki takie czarne kropki. Jak je starłam placami to się rozmazywały.
      Ucięłam trochę szczypiora z czosnku i wetknęłam między pietruszki i na razie
      kropki zniknęły. Nie wiem czy to nie były mszyce.
      Czosnek posadzony między surfiniami bardzo szybko urósł - wypuścił taki zielony
      szczypior, który codziennie trochę obcinam żeby był zapach czosnku.
      Podobno można też zalewać czosnek wodą i pryskać nim mszyce, ale dokładnie nie
      wiem jak - musiałabyś poczytać trochę w necie na ten temat.

Czytałam też niedawno w necie że mszyce dobrze jest też pryskać coca-colą lub
      mlekiem, ale sama tego nie sprawdzałam.
      • jelyfish Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 05.06.09, 08:21
        Mszyce można zwalczać wyciągiem z pokrzywy, cebuli, czosnku, mniszka
        lekarskiego, piołunu, bzu czarnego. Poniżej link do sposobu przygotowania
        takiego wyciągu:
        tiny.pl/qksr
        Są jeszcze biopreparaty (Bioczos BR - oparty na zmielonym czosnku w otoczce
        parafinowej i Spruzit 04 EC zawierający pyretrynę - substancję owadobójczą
        roślinnego pochodzenia), ale nie wiem jak to działa.
      • pscolki2 Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 24.06.09, 10:58
        Ja walczę z takimi jasnozielonymi mszycami na papryczce peperoni na
        balkonie czosnkiem - są i ząbki w doniczce i spryskuje liscie a
        mszyc jakby przybywałosad szkoda mi roślinki wyrzucić bo ma juz
        piękne owoce ale boję się że się dziadostwo rozniesie na inne kwiaty:
        ( Spróbuję jeszcze polecanego tu roztworu sody... może zabiję robale
        wstrętne...
    • jelyfish Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 15.06.09, 09:14
      No i jak mszyce na Twoich roślinkach? Udało się je pokonać? Grrrr... ja wczoraj
      odkryłam mszyce na pomidorkach i poziomkach sad Dziś robię odstraszacz czosnkowy,
      zobaczymy czy te cholerstwa padną. Znaczy mszyce, nie roślinki wink
      • flurcia a ja mam na poziomkach i ziołach na balkonie 15.06.09, 13:32
        czym mogę popryskać, bo wiadomo, że ziół używam na bieżąco, a poziomki zjada
        dziecko??

Czosnkiem to nie bardzo mi pasuje pryskać zioła i poziomki.

Poradźcie coś , proszę smile
        • jelyfish Re: a ja mam na poziomkach i ziołach na balkonie 15.06.09, 14:16
          Cebulą (200 g łusek cebuli zalać 10 l wody, odstawić na 3-4 dni, odcedzić),
          mniszkiem lekarskim (250 g zmielonych korzeni lub 400 g świeżych liści zalać 10
          l ciepłej wody), rumiankiem (1 kg wysuszonych lub 3 kg świeżych roślin rumianku,
          ozdrobnić, zalać 10 l gorącej wody, trzeba rozcieńczać ), pokrzywą (1 kg zalać
          10 l gorącej wody). Szczegółowe przepisy podlinkowałam w poprzednim poście.
          Z działkowych czasów pamiętam, że ten czosnek jednak działał najlepiej.
          • flurcia Re: a ja mam na poziomkach i ziołach na balkonie 15.06.09, 16:16
            Czosnek już przygotowany, jutro popsikam smile
            • jelyfish Re: a ja mam na poziomkach i ziołach na balkonie 15.06.09, 18:18
              No to życzę żeby mszyce pożegnały się z tym światem wink Ja dopiero w weekend będę
              robiła operację "mszyca".
    • asdaa Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 15.06.09, 20:16
      można przynieść kilka biedronek, które szybko rozprawią się z mszycami
      • stef63 Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 15.06.09, 21:58
        Ja miałam mszyce na pietruszce i na lubczyku. Z pietruszki się wyniosły, (może
        pomógł czosnek?), a lubczyk wyrzuciłam.
      • peppa69 Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 21.06.09, 13:15
        Biedronki? Jakoś ich w tym roku jeszcze nie widziałam.
        Ja wycierałam listki woda z płynem do mycia naczyń(gdzieś wyczytałam
        o tym sposobie). Ale ten sposób zdaje egzamin kiedy powierznie liści
        są duże. U mnie mszyce zadomowiły się na daturze. Na razie ich nie
        widzę.
    • rodedendron Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 16.06.09, 18:13
      Na mszyce jest dobra soda.Łyżkę stołową sody rozpuścić w litrze wody i spryskać
      tym roztworem.
      • moonshana Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 18.06.09, 14:37
        !łyżkę stołową?
        a ja gdzieś przeczytałam że 1/5 łyżeczki na litr wody. i tak wczoraj zrobiłam. i
        popryskałam róże u rodziców... to znaczy że moja harówka na marne poszła bo za
        słaby roztwór zrobiłam?
        ładne kwiatki. przy moim szczęściu zaraz okaże się że taki roztwór wpływa
        ożywczo na mszyce i rosną po tym jak szalone. tudzież rozmnażają sięsmile
    • ko_kartka Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 17.06.09, 08:30
      A ja mam pytanie, bardzo lajkonikowate pewno, ale pierwszy raz w życiu
      posadziłam w tym roku własne kwiaty i pojawiły mi się mszyce na pelargoniach -
      czy tym roztworem mam pryskać na kwiaty, na liście, na podłoże...? I domyślam
      się, że najlepiej w porze wieczorowej, tak?
      • jelyfish Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 17.06.09, 13:32
        Pryskaj wszędzie tam, gdzie siedzą mszyce. Mszyce potrafią siedzieć na każdej
        części rośliny, także trzeba ze środkiem mszycobójczym dotrzeć wszędzie.
        • ko_kartka Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 17.06.09, 14:29
          No dziękuję za odpowiedź, popryskałam tym roztworem sody i czekam aż pospadają.
          Ciekawam, po ilu razach oprysków znikną mszyce, a po ilu padnie roślinka i kto
          kogo przetrzyma? wink
          • jelyfish Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 22.06.09, 08:11
            Ha! Moje mszyce załatwione! Czosnkiem smile
            • ko_kartka Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 22.06.09, 09:28
              A moje załatwione sodą i roślinki odżywają wink W przyszłym oku będę mądrzejsza i
              od razu wsadzę im czosnek - ale to był mój pierwszy raz z własnymi kwiatami i
              nie przewidziałam desantu.
              • bakali Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 24.06.09, 12:04
                Z tym czosnkiem to niezły patent, chyba tez spróbuję profilaktycznie.
                • shachar Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 27.06.09, 08:20
                  mam pytanie, po jakim czasie od spryskania ta woda czosnkowa mszyce
                  powinny zniknac? spryskalam rano a wieczorem one jeszcze byly
                  • jelyfish Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 27.06.09, 19:46
                    U mnie nastepnego dnia po psikaniu nie było śladu po mszycach. Zaczekaj do
                    jutra, jesli nadal będa robale, psiknij raz jeszcze.
                    • shachar Re: mszyce na pomidorkach - czym pryskacie??? 30.06.09, 13:03
                      sprawa wyglada tak:liscie powoju jakby popalone opryskiem, mszyce
                      maja sie dobrze
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka