Dodaj do ulubionych

Prywatna Akademia (świetlica) dla dzieci IV-VI SP

06.02.12, 13:27
Witam serdecznie!
Pragnę poinformować Rodziców o możliwości takiej formy opieki nad dziećmi i nauki w oparciu o ich zainteresowania i potrzeby związane z programem szkolnym.
Akcję marketingową mamy zamiar rozpocząć w maju, ale już teraz chcemy prosić Państwa o ewentualne opinie na temat naszej Akademii i przedstawionej oferty.

Oferta skierowana głównie do rodziców pracujących! Ale nie tylko:)

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Z nowym rokiem szkolnym 2012/2013 zostanie otwarta pierwsza, prywatna i kameralna placówka Akademii Martiego dla uczniów klas IV i VI szkoły podstawowej, zapewniająca dzieciom opiekę, naukę i zabawę jako zintegrowane zajęcia z programem autorskim.
W Akademii Martiego kładziemy nacisk na naukę. Akademia skupi się więc na tym, aby Państwa Dzieci:
odrobiły z nami jak najwięcej lekcji zadanych w danym dniu,
utrwaliły materiał z zajęć szkolnych,
poszerzyły i utrwaliły wiedzę z jęz. angielskiego (angielski codziennie – 20-30 minutowe zajęcia, zajęcia indywidualne dla dzieci potrzebujących pomocy w nauce tego języka),
nauczyły się wielu dodatkowych zajęć praktycznych i teoretycznych, pomocnych w życiu i rozwijających pasje.

W ramach zajęć, w godzinach popołudniowych proponujemy warsztaty:
Młodego Biznesmena,
Kulinarne,
„Jak to działa?”
„Perfekcyjna Pan/Pani domu,,
Projekty Przyszłości (zajęcia zespołowe),
Moda i Uroda,
Savoir Vivre,
„Coś z Niczego” (zajęcia zespołowe)
„Czego należy się bać” - debata
i wiele innych 

W warsztatach uczestniczą wszystkie dzieci zapisane do akademii, godziny i dni zajęć będą ruchome, ze względu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci w danych dniach. Warsztaty będą tworzone zgodnie z zainteresowaniami dzieci.(przy wariancie całotygodniowym)

W pierwszych miesiącach działalności, będziemy kłaść nacisk na przygotowanie dzieci do udzielania pierwszej pomocy sobie i innym, oraz odpowiednie zachowanie się w warunkach zagrożenia życia.
Akademia zamierza gościć w swoich progach trenerów, podróżników i ludzi ciekawych profesji. Zapraszamy również rodziców do aktywnego uczestniczenia w zajęciach.
Co 2 miesiące, w piątki będziemy organizować mini disco z przebierankami, lub spotkanie z konkursami i nagrodami.
Naszym podopiecznym zapewniamy drobne przekąski (płatki, owoce, jogurty, ciasteczka, kanapki) i napoje podczas pobytu w akademii.

KADRA
Dwóch opiekunów
Opiekun główny: ukończone studia wyższe, MBA, doświadczenie w nauczaniu jęz. ang., doświadczenie w projektach i pracy z dziećmi, wykształcenie muzyczne
Opiekun pomocnik : doświadczenie w projektach i pracy z dziećmi

MIEJSCE
Przy ul. Poznańskiej, ok. 150 m od szkoły.

CENA
Całkowity, miesięczny koszt, ze wszystkimi zajęciami i warsztatami, przekąskami i piciem, materiałami do nauki i zabawy – 390 PLN.
Lub
100 pln - 1 dzien w tygodniu
180 pln - 2 dni
240 pln- 3 dni
320 pln - 4 dni
390 pln - 5 dni w tygodniu


Godziny otwarcia Akademii Martiego
Od poniedziałku – do piątku od godz. 12.30 – 18.00.

Przewidujemy tylko 21 miejsc w akademii. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Nasze dane:
Akademia Martiego
akademiamartiego@gmail.com


Akademia ruszy przy minimalnej liczbie 15 dzieci!

Bardzo dziękuję za zainteresowanie
Obserwuj wątek
  • mandziola Re: Prywatna Akademia (świetlica) dla dzieci IV-V 06.02.12, 22:50
   A dlaczego tylko klasy IV i VI? A 5 już nie??:P
   Wszystko bardzo fajnie, tylko w Ożarowie przydałoby sie także cos takiego, ale skierowanego do najmłodszych dzieci. Bo jednak mimo wszystko, o ile uczeń klas IV-VI może pozostać bez opieki, o tyle pierwszak już nie bardzo.
   Generalnie ja popieram, lepsze to niż włóczenie się po okolicy.
   • carteria12 Re: Prywatna Akademia (świetlica) dla dzieci IV-VI 07.02.12, 07:53
    witam,

    oczywiście powinno być IV-VI :) Przepraszam :) Pisanie z dwulatką nie sprzyja poprawności merytorycznej:)

    Jeśli chodzi o małe dzieci, to 2 lata temu moja przyjaciółka otworzyła taką akademię na terenie szkoły i zainteresowanie było znikome a program był super i odrabianie lekcji i angielski i zabawy strategiczne. Rodzice woleli zostawiać dzieci w przepełnionej świetlicy szkolnej.
    Zdecydowałam się na starsze dzieci, bo wiem jaki to wielki przeskok jest z III klasy na IV. Zmiana systemu pracy, wyodrębnione przedmioty... Spotkałam się z opinią, że dzieci porezygnowały z zajęć dodatkowych, bo całe dnie odrabiają lekcje. Taka forma opieki polekcyjnej mobilizuje dzieci to skoncentrowania się na konkretnym odrobieniu lekcji ( poprawnie pod okiem opiekuna) aby później mogły razem, twórczo lub wybitnie zabawowo i towarzysko spędzić czas do powrotu rodziców. Dzieci w tym wieku, kiedy nie ma rodziców głównie grają w gry lub oglądają na maxa telewizję. Ja nie jestem za takim trybem życia i uważam, że dla dziecka ( młodszej młodzieży) to jest najlepszy czas na rozwój, na próbowanie nowych rzeczy, poznawanie nowych dziedzin. Stąd ten pomysł. No i angielski... W szkole, ze wględu na formę przekazu, nie jest przyswajany przez dzieci ( mimo starań nauczycieli). Wiem, bo pomagam kilku dzieciakom i widzę, że są efekty niestandarowego podejscia do nauki języka...

    Ale się rozpisałam:)
    Dziękuję za posta. Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka