Dodaj do ulubionych

Biurko, krzeslo, plecy...

28.10.10, 18:32
Przymierzam sie do urzadzenia 6-latkowi pokoju i zastanawiam sie nad miejscem do pracy. Mam po babci stary, nieduzy stol, ktory chcialabym wykorzystac zamiast biurka, ale zastanawiam sie nad krzeslem. Na dole mlody rysuje czy pisze przy duzym stole i siedzi na stokke, ma idelanie ustawione do wzrostu i siebie prosto. Na gorze bedzie wykladzina, mam ochote na drugie stokke, ale ciezko je na dywanie przesunac. Przygladalam sie krzeslom/fotelom na kolkach do dzieciecych biurek. Co mnie uderzylo? Maja niby regulacje wysokosci siedziska, ale nie ma zadnego podnozka i tak sie zastanawiam, czy pozwalacie dzieciom siedziec przy biurkach z dyndajacymi nogami, czy macie jakies inne rozwiazania? Martwi mnie, ze dziecko nie majac oparcia pod nogami wczesniej czy pozniej zarobi krzywy kregoslup. Sprobujcie sami, w okolicy ledzwiowej plecy bez oparcia w nogach wyraznie sie wyginaja, a ze sama mam dosc powazne problemy z kregoslupem, a mlody ma genetyczna wade stawow, powodujaca, ze szybciej przybiera nierawidlowe postawy, to odpowiednie krzeslo, materac itp sa dla mnie ogromnie wazne.
Obserwuj wątek
    • joa66 Re: Biurko, krzeslo, plecy... 28.10.10, 19:38
      U mojego syna stało pod biurkiem płaskie pudełko z IKEI z pokrywą, teoretycznie na pościel, u nas na klocki lego. Jednoczesnie było podnózkiem właśnie.

Są też profesjonalne podnózki w sklepach z wyposażeniem dla biur, ale musiałabys sprawdzić czy będą odpowiednie dla twojego dziecka.
      • tijgertje Re: Biurko, krzeslo, plecy... 31.10.10, 10:05
        zieki, mialam nadzieje na wiecej odpowiedzi, ale widocznie dla innych to nie problemsmile AJ niestety wiem, co to znaczy bol plecow. Na dobrze ustawionym krzesle dziecko powinno miec 2 katy proste, plecy-uda i uda-kolana. Nie wiem, jak z tymi podnozkami, wiekszosc foteli do biurka ma dosc szeroka podstawe. Gadalam z mezem, znalezlismy krzesla biurowe ze Stokke Variér, drogie strasznie, ale kilka razy sie przekonalismy, ze dobry zakup z czasem sie zwraca w innej formie, wiec mlody dostanie Stokke, bujany, z podkolannikami i regulacja wysokosci, tylko poszukamy jakiegos z drugiej reki, bo cena jest zabojcza, a ze produkty Stokke sa baaardzo wytrzymale, wiec o jakosc nie musze sie martwic.
        • hanyah Re: Biurko, krzeslo, plecy... 02.11.10, 11:39
          Również czeka mnie zakup krzesła, nie jest to łatwe, wybór mały.
          Czy przymierzaliście dziecko do Stokke VArier? POmysł bardzo fajny, ale zastanawia mnie, czy na pewno się sprawdzi, a przy takiej cenie zakup musiałby być pewniakiem. Jako gadżet, bardzo fajne...
          Po refleksjach, ponieważ dla mnie Stokke Varier jest poza zasięgiem finansowym, tak sobie myślę, że krzesło w domu nie musi być super wypasione - właściwie to większość czasu na siedząco dziecko spędza w szkole, i to właściwie tam powinny być najlepsze siedziska. Moje dzieci siedzą w domu przy biurku góra 1 godz. dziennie (odrabianie lekcji + gry na komputerze). Będę celować w coś tańszego, jeśli ktoś coś namierzył, to będę wdzięczna.

Znalazłam jeszcze krzesła z systemu Moll, wyglądają na dobrze regulowane, choć też są drogie. Pewien wybór ma też Vox, przymierzaliśmy 10 latkę do krzesła w cenie ok 500 zł, z podgłówkiem i regulacją w lędźwiach, stwierdziła, że super wygodne.
          www.meble.vox.pl/meble/krzesla-i-fotele/pw/fotel-obrotowy-manolo,2076/
    • alabama8 Re: Biurko, krzeslo, plecy... 02.11.10, 09:30
      Mój 7-mio latek ma normalny (dorosły) stół, a 20 cm od podługi do dolnej półki stołu przywiązana jest metalowa rurka służąca za podnóżek. Mocowania dokonałam za pomocą gumki-majtkówki (niezbędnej w każdym gospodarstwie domowym do mocowanie różnych rzeczy w różnych miejscach). Podnóżek się u nas nie sprawdził (za niski, a do tego krzesło na kółkach zawsze którymś kółkiem pukało w podnóżek i trzeba było nakombinować, żeby się przysunąć do stołu).
    • kasette Re: Biurko, krzeslo, plecy... 21.01.11, 15:10
      Myślę, że z problemu braku podnóżka łatwo wybrnieszsmile. Tak, jak już ktoś wcześniej napisał wystarczy, że Twoje dziecko będzie miało jakieś pudełko po butach, czy coś w tym stylu co będzie mogło kłaść pod nogi. Co do fotela to wydaje mi się, że taki byłby w porządku meblopol.net/index.php?d=one_prod&id_product=6365. Ma ergonomiczne podłokietniki i wysokie komfortowe oparcie. Dla każdego chyba się nadaje.
      • fogito Re: Biurko, krzeslo, plecy... 21.01.11, 19:11
        Polecam meble firmy Flexa. Kupiłam dla syna biurko z uchylnym blatem i podnoszonymi nogami i krzesło drewniane z regulowanym siedzeniem i podnóżkiem. Ostatnio obniżyli trochę ceny więc może nie jest tak masakrycznie drogo. W każdym razie warto.

www.sztukawnetrz.pl/partnerzy/artykul_flexa.html
    • zgagusia Re: Biurko, krzeslo, plecy... 29.01.11, 20:13
      bardzo, bardzo polecam meble Moll:
      www.mollbiurka.pl/
      dosc pozno na nie trafilismy, moj starszy syn mial juz inne ale kupilismy mu krzeslo Moll; mlodszy natomiast ma zestaw biurko + krzeslo - cos fantastycznego, niesamowicie funkcjonalne, swietnie pomyslane, banalne w regulacji, mozliwosc rozbudowy (dokupowanie nowych elementow do biurka)
      na tej stronie kiedys byl filmik pokazujacy jak sie te elementy laczy i jak reguluje sie biurko - moze jeszcze gdzies jest ten filmik, polecam obejrzec jesli ktos nie ma w okolicy salonu zeby zobaczyc na wlasne oczy

Aga
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka