Dodaj do ulubionych

zdjęcie dziecka w paszporcie - wymieniać?

20.04.11, 21:58
potrzebuję rady od kogoś, kto jeździł z dzieckiem za granicę
Młody ma w paszporcie zdjęcie sprzed 4 lat - miał 2 z kawałkiem, teraz ma niecałe 7
oczy ma te same, wielkie i brązowe, ale włosy mu ściemniały, wtedy miał długie, teraz krótkie no i twarz ma na tym zdjęciu taką dziecięcą, pucałowatą nieco, teraz ma bardziej pociągłą
wybieramy się na wakacje za granicę - wymieniać mu ten paszport, żeby miał aktualne zdjęcie? ważność tego i tak się kończy w przyszłym roku, trochę mi szkoda wyrobić już teraz, jak to jest na granicach z paszportami dzieci? czepiają się bardzo podobieństwa?
Obserwuj wątek
    • canuck_eh Re: zdjęcie dziecka w paszporcie - wymieniać? 20.04.11, 22:04
      U mnie sie nie czepiali a corka zwlaszcza wygladala dzieciuchowato na zdjeciu.Jak nie masz wielkich wydatkow to co to za roznica czy wymienisz teraz czy za pol roku?Ja sie zbieram jakos teraz tez tak mimo ze jeszcze 8 miechow wazny paszport - wlasnie ze wzgledu na to dzieciuchowate zdjecie corki.Nigdy nie wiadomo jak celnik do tego podejdzie choc nie powinien sie czepiac - dzieci fizjonomia najbardziej sie zmienia i jak paszport jest wazny to nie powinno byc przeszkod.Jedyne co to nalezy sprawdzic wjezdzajac do danych krajow na ile przed uplywem waznosci paszportu mozna do tego kraju wjechac - w jednych jest pol roku w innych wiecej, ale jak masz rok czasu to nie powinnas miec klopotowsmileNa wszelki wypadek wez jak masz jakis inny dokumencik ze zdjeciem
      • marghe_72 Re: zdjęcie dziecka w paszporcie - wymieniać? 20.04.11, 23:36
        azonka1 napisała:

> moja córka jeździła przez 8 lat z paszportem wyrabianym kiedy miała 6m-cy, czyl
        > i ze zdjęciem maluszka. Nigdzie, nawet na lotniskach nie było problemów. Moim z
        > daniem nie była do siebie podobna.

U nas to samo.
        Za każdym razem zastanawiałam się czy nas puszczą czy nie smile
    • olena.s Re: zdjęcie dziecka w paszporcie - wymieniać? 21.04.11, 07:50
      U nas paszport robiony kiedy dziecko miało 2 lata. W zeszłym roku (tuż po 8 urodzinach) na Okęciu pograniczniczka zwróciła uwagę, że dziecko robi się malo podobne do fotki, jeszcze podobieństwo widać, ale już ledwo, ledwo. Dla nas wyrabianie nowego paszportu to męka, bo z zagranicy to koszmarnie trwa (mąż dostał nowy paszport coś po 8 miesiącach). W Polsce tez niełatwo, bo musimy być przy składaniu wniosku oboje, czyli oboje musimy być w kraju na początku wakacji, i jeszcze przed powrotem do Zatoki a po uzyskaniu paszportu musimy załatwić wizę pobytową. Zajęczałam kobiecie na ten temat, poradziła mi, żeby wyrobić dodatkowo inny dokument ze zdjęciem i mieć przy sobie. Jej zdaniem wystarczy nawet legitymacja szkolna!
      U nas niestety legitymacji nie dają, więc tylko do wbijanej corocznie w paszport wizy pobytowej dałam nowe zdjęcie wyrośniętego dziecka. Zobaczymy, czy starczy.
      Autorka wątku nie powinna mieć problemów, po czterech latach na pewno dziecko ze zdjęcia rozpoznają.
      • aniaop Re: zdjęcie dziecka w paszporcie - wymieniać? 21.04.11, 08:34
        Mloda ma 9 lat, paszport wyrabiany, jak miala rok, czyli jeszcze 2 lata wazny. Rok temu straz graniczna poprosila o legitymacje szkolna, nie mialysmy przy sobie, ale nas puscila, bo druga stwierdzila, ze widzi podobienstwobig_grin W tym roku legitymacje wezmiemy na bank, ale tez zastanawiam sie nad wyrobieniem Mlodej dowodu osobistego.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka