Dodaj do ulubionych

Ubiór na śnieg a śniegu brak...

26.03.13, 13:20
Chciałabym się was zapytać o sens zakładania dziecku zimowych ubrań "na śnieg" gdy go już nie ma a na dworze świeci słoneczko aż miło!
Konkretnie to zdziwiła mnie jedna sytuacja mianowicie jechałam dziś autobusem i naprzeciwko mnie siedziała dziewczynka ok 5 kl podstawówki z plecakiem więc wnioskuję, że wracała do domu ze szkoły. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że siedziała w ogrodniczkach narciarskich i to dość grubych uncertain Jeżeli rzeczywiście wracała ze szkoły to musiała też mieć coś pod nimi a nie wyobrażam sobie kazać swojemu dziecku tak sie w tym gotować!
Obserwuj wątek
  • ewa_mama_jasia Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 26.03.13, 13:32
   Jeżeli rzec
   > zywiście wracała ze szkoły to musiała też mieć coś pod nimi a nie wyobrażam sob
   > ie kazać swojemu dziecku tak sie w tym gotować!
   No i co z tego? Ty nie ubierasz, więc nikt inny też nie ma prawa? Ja synowi przez cały sezon zimowy od lat zakładam na dwór spodnie grube, ocieplane (bywa że i narciarskie) a pod spodem ma tylko krótkie skarpetki i gołe nogi. W szkole czy na jakichś zajęciach przekłada na normalne. Może ta dziewczynka robi tak samo. Dziewczynka ma lat 11 czy 12, podejrzewam że potrafi ubrac się sama i nikt nie musi jej cokolwiek kazac.
  • blaszany_dzwoneczek Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 26.03.13, 13:34
   Nieraz zakładam córce do przedszkola spodnie śniegowe, choć śniegu resztki, tak jak teraz na przykład, bo podwórko przedszkolne maja zacienione i tam nadal śniegu fura. Temperatura u nas dziś +1, rano jak szłyśmy do przedszkola było -5, więc raczej się nie ugotuje, a przynajmniej się swobodnie pobawi na śniegu jak wyjdą z przedszkola. Czasem biorę te spodnie narciarskie w plecak i tylko zostawiam jej w przedszkolu, ale dziś rano naprawdę zimno było. Poza tym akurat na drodze mamy sporo oblodzonego a co gorsza rozpuszczającego się śniegu, więc w zwykłych spodniach jedno klapnięcie i pupa mokra na wylot. A poza tym może to kwestia przyzwyczajenia - nie zdarzyło Ci się nigdy ubrać nieadekwatnie do pogody, gdy pogoda się z dnia na dzień zmienia? W sobotę i niedzielę był mróz, śniegu u nas fura, córka szalała na sankach, wczoraj też było lodowato, nieraz się kombinezon włoży siłą rozpędu.
  • jagabaga92 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 26.03.13, 13:38
   sens zakładania dziecku zimowych ubrań "na śnieg"
   > gdy go już nie ma a na dworze świeci słoneczko aż miło!

   świeci az miło, a na termometrze -7 stopni-aż miło. Rano było poniżej -10stopni, a jak piszesz dziewczynka wyglądała na wracającą ze szkoły. W szkole może chodziła w minióweczce i cienkich rajstopach. A taki strój na "-7" to raczej sie nie nadaje.

   PS. Jesteś świeżo po "Małym dziecku"wink?
   • lily-evans01 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 26.03.13, 14:15
    OMG, wyobraźcie sobie, że są ludzie, którzy mogą kupić dziecku na zimę 1 kurtkę i 1 rodzaj spodni, a nie kilka. I kupują takie ubranie, żeby się sprawdziło przy każdej pogodzie.
    Poza tym, słońce niekoniecznie oznacza, że jest ciepło. U mnie jest pięknie dziś, a lodowaty wiatr i rano -5.
   • zoskaonly Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 26.03.13, 14:38
    po kiego grzyba dzieciom zakładać ubr
    > ania na śnieg jak śniegu nie ma....może to oszczędność po prostu?

    Ale gdzie konkretnie tego śniegu już nie ma? Mieszkam w mazowieckim, i o ile owszem, na chodnikach, ulicach śniegu nie ma, o tyle na trawnikach, na mojej działce, w pobliskim lesie i w ogródku przedszkolnym śniegu jest cała fura. I co - jak dziecko idzie po chodniku do przedszkola, ALE potem wychodzi na przedszkolny ogródek to mam mu kombinezonu nie zakładać, bo na chodniku nie ma śniegu?? Pomijam mróz rano -6...
    • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 26.03.13, 14:51
     U mnie akurat jeszcze jest trochę ale widzę niejednokrotnie, że niektórzy rodzice ubiór na śnieg utożsamiają z niższą temperaturą i zakładają dzieciom kombinezony narciarskie jak tylko temperatura zaczyna oscylować w pobliżu 0 co dość dziwacznie wygląda gdy śniegu nie ma ani grama. Jednak jestem w stanie zrozumieć kwestie ekonomiczne takiego działania.
     • blaszany_dzwoneczek Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 26.03.13, 15:23
      Ja akurat tych kwestii ekonomicznych nie rozumiem. Jak nie ma śniegu i temperatura w okolicy 0 stopni względnie kilka stopni na minusie, to moje dziecko nosi zwykłe jeansy lub sztruksy a pod spód rajstopy. Rajstopy i zwykłe spodnie tak czy siak ma, jakie to są specjalne spodnie na bezsnieżną a mroźną pogodę, w które trzeba inwestować?
        • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 26.03.13, 15:37
         Moje mają też dwuczęściowe kombinezony (choć eksperymentalnie jednoczęściowe zakupiłam na przyszły rok w promocji jako drugi)ale jak nie ma śniegu lub na śnieg nie idziemy nie zakładają kurtek narciarskich.
         W tym roku śniegu było sporo i długo był, w zeszłym tydzień, kombinezon na śnieg dzieciaki miały na sobie dwa razy bo potem zachorowały na ospę a po ospie było po śnieguwink
       • blaszany_dzwoneczek Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 26.03.13, 20:26
        ewa_mama_jasia napisała:

        > Ale Twoje dziecko ma 5 lat a nie 11. I powiedz mi, czym się róznią zwykłe spodn
        > ie i pod nimi rajstopy (grubsze, bo pewnie nie takie jaie nosisz Ty) od założen
        > ia na dwór ocieplanych spodni a pod nimi tylko skarpetek?

        No właśnie niczym się nie różnią (może poza praktycznością w przebieraniu się w przedszkolu w przypadku dziewczynki wink). Dlatego w ogóle nie kupuję takich ocieplanych bawełnianą podszewką czy polarkiem spodni. Zwykłe nieocieplone spodnie nosi w zimie z rajstopami i bez jak cieplej. Natomiast jeśli pisząc ocieplane masz na myśli takie od kombinezonu, to moim zdaniem spora różnica zarówno w "ciepłości" jak i wygodzie noszenia.
       • jakw Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 00:54
        ewa_mama_jasia napisała:

        > Ale Twoje dziecko ma 5 lat a nie 11. I powiedz mi, czym się róznią zwykłe spodn
        > ie i pod nimi rajstopy (grubsze, bo pewnie nie takie jaie nosisz Ty) od założen
        > ia na dwór ocieplanych spodni a pod nimi tylko skarpetek?
        1. spodnie ocieplane zwykle mają na wierzchu warstwę chroniącą przed wiatrem; spodnie narciarsko-sankowe taką warstwę mają na pewno
        2. w opisywanym stroju spodnie prawdopodobnie miały szelki , co dość skutecznie chroni przed wystawaniem okolic pleców u małolatów nawet nie do końca starannie poubieranych
        PS
        Mój osobisty małżonek w spodniach narciarskich bez kalesonów pod spodem jeździł i przy -10. W zestawie kalesonki+dżinsy na krzesełkach długo by nie wytrzymał, nawet gdyby było -1.
      • agni71 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 26.03.13, 20:57
       blaszany_dzwoneczek napisała:

       > Ja akurat tych kwestii ekonomicznych nie rozumiem. Jak nie ma śniegu i temperat
       > ura w okolicy 0 stopni względnie kilka stopni na minusie, to moje dziecko nosi
       > zwykłe jeansy lub sztruksy a pod spód rajstopy.

       a w szkole siedzi w całym tym rynsztunku? Duzo wygodniej jest zalozyc na zwykłe spodnie spodnie ocieplane (kombinezonowe) i w szkole je zdjąć, pozostając w samych spodniach. Jak ktos nie porusza sie pieszo, to faktycznie zbędne, ale dziecko które ma dojśc do i ze szkoły ma miec ciepło.
       • blaszany_dzwoneczek Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 26.03.13, 21:44
        Zdejmuje spodnie, rajstopy zostają i zakłada spódniczkę. Najwygodniej. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie zakładania spodni od kombinezonu na zwykłe spodnie. Okropnie musi to być niewygodne. Ja bym nie chciała chodzić w dwóch parach spodni jedne na drugie. Poza tym, jeśli faktycznie nie ma śniegu ( bo jak jest to nie ma dyskusji jeśli chodzi o kombinezon), a jest mróz powiedzmy do -5, - 7 stopni, to nie widzę potrzeby żeby aż tak ciepło nogi ubierać (spodnie zwykłe i kombinezon na raz - mnie wystarczają wtedy zwykłe spodnie + rajstopy, córce tak samo).
     • aguila_negra Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 10:41
      slonko1335 napisała:

      > U mnie akurat jeszcze jest trochę ale widzę niejednokrotnie, że niektórzy rodz
      > ice ubiór na śnieg utożsamiają z niższą temperaturą i zakładają dzieciom kombin
      > ezony narciarskie jak tylko temperatura zaczyna oscylować w pobliżu 0 co dość d
      > ziwacznie wygląda gdy śniegu nie ma ani grama.

      Że słucham? A co ma piernik do wiatraka? Jak jest bardzo zimno i mróz, to się ubiera w ciepłe ubrania, niezależnie od tego, czy leży śnieg czy nie nie ma.
       • aguila_negra Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 11:15
        Najwyraźniej komuś w okolicach 0 C TEŻ JEST ZIMNO.
        Co Was to u licha obchodzi, jak się ludzie ubierają?
        Nie raz i nie dwa wychodziłam na spacery w spodniach narciarskich, choć były 2-3 C, bo tak się czułam bardziej komfortowo i było mi cieplej, przyjemniej.
         • aguila_negra Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 11:26
          blaszany_dzwoneczek napisała:

          > A gdzie ja napisałam, że mnie obchodzi jak się ludzie ubierają?

          Fakt, pomyliło mi się, że to Ty założyłaś wątek.

          > Cały czas piszę jak moja córka się ubiera, kiedy zakłada takie spodnie a kiedy siakie, nie wo
          > lno?

          Więc co nas obchodzi, jak się Twoja córka ubiera? tongue_out
            • blaszany_dzwoneczek Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 11:52
             Ja bym powiedziała, że raczej nikt tu nikogo nie ocenia. Widzisz gdzieś: ale głupia, nienormalna, bo kombinezon nosi? A dziwić się akurat chyba można. Jako i ja się dziwię, gdy moja córka w samych rajstopkach i wiosennej kurtce przy + 8 pomyka do przedszkola, a jej koleżanka w tym samym czasie jak bałwanek w zimowym kombinezonie od stóp do głów się toczy.
            • bramanka Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 11:53
             Stopuję zapędy ludzi w bezsensownym ocenianiu innych tongue_out
             >

             a ja z toba big_grin dojrzyjcie kobiety, pomalujcie jajka, zajmijcie sie dziecmi.
             dajcie spokoj dziewczynce w autobusie- nic o niej nie wiecie. '
             dajcie spokoj dzieciom, ktore chodza w kombinezonach narciarskich bez sniegu- bo im tak cieplo.
             nie znosze dziewczynek w plaszczylach, nie znosze dluzszych kurteczek- krepuje ruchy u sprawiaja, ze dzieci wygladaja zle. jak idziemy na dluzszy, bezsniezny spacer, to moje dzieci ubieraja spodnie z softszela, w ktorych czesto gesto jezdza na nartach i desce. i co z tego? co to komu przeszkadza?
      • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 11:22
       A co ma piernik do wiatraka?
       Jak jest bardzo zimno i mróz, to się u
       > biera w ciepłe ubrania, niezależnie od tego, czy leży śnieg czy nie nie ma.
       co ma piernik do wiatraka? zimno i śnieg to nie są nierozerwalne pojęcia, a ja pisze o odzieży na śnieg i zakładaniu jej jak śniegu nie ma. Sanki albo narty też zabierzesz jak śniegu nie ma ale jest zimno? Nie wszędzie wypada wyskoczyć w dresie, chociaż czasami to najsensowniejszy ubiór i moim zdaniem niespecjalnie wygląda odzież narciarska czy przeznaczona na rozrywki na stoku gdy śniegu nie ma.
       • aguila_negra Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 11:29
        > co ma piernik do wiatraka? zimno i śnieg to nie są nierozerwalne pojęcia, a ja
        > pisze o odzieży na śnieg i zakładaniu jej jak śniegu nie ma. Sanki albo narty t
        > eż zabierzesz jak śniegu nie ma ale jest zimno? Nie wszędzie wypada wyskoczyć w
        > dresie, chociaż czasami to najsensowniejszy ubiór i moim zdaniem niespecjalnie
        > wygląda odzież narciarska czy przeznaczona na rozrywki na stoku gdy śniegu nie
        > ma.

        Wiesz co, zabiłaś mnie właśnie swoją argumentacją, a zwłaszcza przykładem sanek i nart smile
        Wyżej już wyjaśniałam "Bębenkowi", więc powtarzać się nie będę.
        • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 11:38
         Nie, nie wyjaśniłaś, obie nie rozróżniacie pojęć "zimno i bezśnieżnie" i "zimno i śnieg". Mnie zastanawia sens zakładania ubrań na śnieg gdy tegoż nie ma. Skoro sanek i nart się wtedy nie zabiera to czemu nakłada kombinezon narciarski? Bo nie ma się innego ubrania przeznaczonego na taką pogodę? czy jest inny powód?
         • aguila_negra Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 11:48
          slonko1335 napisała:

          > Nie, nie wyjaśniłaś,

          Ależ wyjaśniłam:
          forum.gazeta.pl/forum/w,46,143488855,143509756,Re_Ubior_na_snieg_a_sniegu_brak_.html
          Jeśli tego nie rozumiesz, to wybacz, ale prościej nie dam rady.

          > Mnie zastanawia sens zakładania ubrań na śnieg gdy tegoż nie ma.

          A nie zastanawia Cię, że ludzie nakładają tenisówki nawet, gdy nie grają w tenisa?
          • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 12:04
           A nie zastanawia Cię, że ludzie nakładają tenisówki nawet, gdy nie grają w teni
           > sa?
           Ależ oczywiście, że zastanawia, gdy tenisówki na daną okazję słabo pasują i wyglądają...tenisówki na śniegu bardzo by mnie zastanawiały na przykład....
           Ubranie przeciwdeszczowe, kalosze i parasol gdy deszcz nie pada, nie padał i nie ma zamiaru padać także...

           I owszem jest coś takiego jak ubranie przeznaczone na śnieg i według mnie, z czym oczywiście możesz się nie zgadzać, takie ubranie gdy nie ma śniegu wygląda podobnie jak tenisówki na tymże...

           Póki co mam trzy odpowiedzi dlaczego ludzie ubierają ubrania na śnieg gdy tego nie ma.
           • morekac Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 21:19
            Ale wiesz - ciepły ubiór przy temperaturze -5 nie jest zasadniczo niestosowny...
            Ja tam cały czas z psem na spacer chodzę w butach tyrystycznych, puchówce i ocieplanych spodenkach, bo inaczej mi nieco chłodnawo. Może uznasz mnie za ubraną 'niestosownie' - ale - szczerze pisząc - totalnie mi to zwisa...
            • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 21:40
             >Ale wiesz - ciepły ubiór przy temperaturze -5 nie jest zasadniczo niestosowny..
             a nie można się ubrać ciepło w ubrania nie przeznaczone do rozrywek na śniegu? przecież to się nie wyklucza?

             Może uznasz mnie za ubraną
             > 'niestosownie' - ale - szczerze pisząc - totalnie mi to zwisa...
             ależ oczywiście ma prawo ci zwisać, a ja mam prawo się dziwić gdy ludzie łażą w ciuchach na śnieg jak go nie ma, w ciuchach na deszcz jak on nie pada, w opalaczach jak nie są na plaży, itd...wolno mi się dziwić i może mi się to wydawać śmieszne czy niestosowne jak to nazwałaś....
              • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 22:25
               Da mnie synonimem ubrania na śnieg nie jest ubranie na zimno. Ubranie na śnieg to takie jakby dresy w których nie wypada wszędzie iść. Można w nim jeździć na sankach ,nartach, na tyłku, turlać się z górki, bawić śnieżkami, itd. nie rozumiem używania tego na co dzień i traktowania odzieży przeznaczonej na śnieg jako odzieży zimowej, przecież to tak jakby się w dresach wszędzie łaziło w innych porach roku...a widzę kurtki narciarskie w kościołach, na rozmowach o pracę, do eleganckiego ubioru-serio to jest ok, przecież to wygląda masakrycznie?
               • bramanka Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 22:34
                OJP- naprawde widzisz w kosciołach?
                to przestan chodzic.
                a w czym dzieci maja chodzic do kosciola- w garniturach i w plaszczykach> zwariowalas?
                moje dzieci maja tylko po jednej kurtce- NARCIARSKIEJ- oddychajacej, cieplej., a lekkiej, nieprzewiewne. cena takiej kurteczki to ok 400- to nie sa kombinezoniki dla niemowlat jakie linkujesz. kurtki sa ladne i nam wystarczaja, po upraniu schna w mig po upraniu. jezdza w nich na nartach co weekend, chodza w nich na lyzwy- na jabluszka dzieci w piatej klasie juz nei bardzo- to inne forum....
                i napradwde- temat koszmarnie bzdurny
                • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 22:41
                 >to przestan chodzic.
                 a czemu miałabym przestać chodzić? bo ktoś nie wie jak się stosownie ubrać? przecież to jest jego problem nie mój, ja się tylko dziwię, moja rodzina wygląda jak należy w takich miejscach....

                 cena takiej kurteczki to ok 400- to nie sa kombinezon
                 > iki dla niemowlat jakie linkujesz.
                 wow 400 złotych!!! i cena jest wyznacznikiem tego czy ubiór jest stosowny w dane miejsce czy nie?

                 > i napradwde- temat koszmarnie bzdurny
                 strasznie się przejełaś tym koszmarnie bzdurnym tematemsmile
                 • morekac Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 07:44
                  >to przestan chodzic.
                  > a czemu miałabym przestać chodzić?
                  A ja proponowałabym, aby osoby mające w czasie nabożeństwa problem, że ktoś przyszedł tam w kurtce narciarskiej, zajęły się uczestniczeniem w nabożeństwie i słuchaniem słów duszpasterzy, a nie lustrowaniem odzieży współwyznawców... W końcu nie po to się tam chodzi, czy może się mylę? tongue_out

                  Niestosowną odzieżą w kościele jest odzież:
                  1.zbyt skąpa, zbyt odsłaniająca
                  2.brudna czy ogólnie niechlujna
                  Nie jest nią na pewno kurtka narciarska na 11-latce czy na kimkolwiek innym. Chociaż rozumiem, że do kościoła to uznajesz wyłącznie - niech zgadnę - futerko z norek? wink Bo to jest najważniejsze - żeby się pokazać?
                  • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 08:45
                   W koń
                   > cu nie po to się tam chodzi, czy może się mylę? tongue_out
                   rozumiem, że tak jak z ogarnięciem nicków masz problem z jednoczesnym słyszeniem i widzeniem? cóż niespecjalnie muszę się przyglądać bo rzuca się w oczy idiotycznie wyglądający szesnastolatek, który do garnituru i eleganckich butów na Bierzmowanie nakłada jaskrawo zieloną kurtkę narciarską-no ale zimno było-to według wielu z Was go tłumaczy....

                   Niestosowną odzieżą w kościele jest odzież:
                   > 1.zbyt skąpa, zbyt odsłaniająca
                   > 2.brudna czy ogólnie niechlujna
                   a taki dres na niedzielną czy świąteczną mszę jest stosowny?niezbyt skąpy i czysty?

                   Ch
                   > ociaż rozumiem, że do kościoła to uznajesz wyłącznie - niech zgadnę - futerko z
                   > norek? wink
                   nie posiadam futra z norek ani żadnego innego, nie jest to niezbędny ubiór wyglądający odpowiednio w kościele czy w teatrze, jest cała gama innych stosownych do okoliczności...

                   Bo to jest najważniejsze - żeby się pokazać?
                   ale co pokazać? porządne, schludne ubranie stosowne do okoliczności i pogody? serio tym się trzeba chełpić według Ciebie? póki co cenami tutaj chwalił się ktoś innysmile
                   • morekac Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:00
                    Owszem, nie ty założyłaś wątek, za to się udzielasz,jako obrończyni poglądu 'po kiego grzyba dzieciom zakładać ubrania na śnieg jak śniegu nie ma'.
                    A przyszło ci do głowy,że ów 16-latek nie miał innej kurtki? Że miał tylko tę nieszczęsną jaskrawozieloną, która - niestety, cóż za nietakt z jej strony - wzbudziła twoje zdegustowanie? Ze jego rodziców nie stać na kupno - zwłaszcza rosnącemu szybko chłopakowi - eleganckiego płaszczyka do garnituru na porę przejściową czy zimową, a ma już ciepłą kurtkę, i do chodzenia po mieście i na okazje mniej oficjalne. Albo może są 'skąpi' i postanowili nie latać za ciepłym, eleganckim płaszczykiem, który syn może z raz włoży? Zwłaszcza, że obecność w sklepach odzieży zimowej o tej porze roku jest wątpliwa - pod koniec lutego usiłowałam zakupić dziecku jakąś sensowną czapkę (albowiem zwykle noszona się zdematerializowała) -niemal nigdzie nie było... ("Przykro mi, ale my mamy już wyłącznie wiosnę...")
                    • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:15
                     Owszem, nie ty założyłaś wątek, za to się udzielasz,jako obrończyni poglądu 'po
                     > kiego grzyba dzieciom zakładać ubrania na śnieg jak śniegu nie ma'.
                     no i co w związku z tym? powinnam z tego powodu wiedzieć w jakim miejscu nie ma śniegu i jest dodatnia temperatura? i automatycznie mi możesz wyrzucać zakładanie wątku którego nie zakładałam?

                     > A przyszło ci do głowy,że ów 16-latek nie miał innej kurtki? Że miał tylko tę n
                     > ieszczęsną jaskrawozieloną, która - niestety, cóż za nietakt z jej strony - wzb
                     > udziła twoje zdegustowanie? Ze jego rodziców nie stać na kupno
                     kurtka sądząc z firmy była droższa znacznie od tej którą chwaliła sie bramanka, wiec nie wiem czy aby były takie powody...czy może była odpowiednia bo było zimno albo odpowiednia bo tyyyle kosztowała...

                     No to jak z tym dresem wypada przyjść na Pasterkę w dresie czy nie?
                     A na rozmowę o pracę, a do teatru czy filharmonii czysty dres wypada ubrać?
                     Setki razy byłam w kościele na zabitej dechami biednej wsi u dziadków, gdzie ludzie nie mieli co do gara włożyć często gęsto ale jakoś do kościoła potrafili się ubrać odpowiednio, skromnie ale w dresach, łachach, ciuchach roboczych z pola nie przyłazili...
                     • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:24
                      > Setki razy byłam w kościele na zabitej dechami biednej wsi u dziadków, gdzie l
                      > udzie nie mieli co do gara włożyć często gęsto ale jakoś do kościoła potrafili
                      > się ubrać odpowiednio, skromnie ale w dresach, łachach, ciuchach roboczych z po
                      > la nie przyłazili...

                      Ale o czym Ty teraz zaczynasz pitolić? Wątek zaczął się od czyjegoś wzburzenia, że ludzie (a konkretnie dziewczynka) wychodzą na dwór w sportowych ciuchach zimowych, choć nie ma śniegu (ale jest zimno i wietrznie), a Ty sprowadzasz to do absurdu porównując do sytuacji, gdy ktoś się ubrał niestosownie do okoliczności i do teatru przyszedł w dresach? Co ma piernik do wiatraka na litość boską?
                      • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:32
                       choć nie ma śniegu (ale jest zimno i wietrznie), a Ty sprowadzasz to do
                       > absurdu porównując do sytuacji, gdy ktoś się ubrał niestosownie do okolicznośc
                       > i i do teatru przyszedł w dresach? Co ma piernik do wiatraka na litość boską?

                       odpowiadam koleżance która nie widzi nic niestosownego w ubraniu jaskrawozielonej kurtki typowo sportowej na dośc ważną uroczystość kościelną...tak to dla mnie to samo co ubranie dresu na taką....
                       • agni71 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 12:37
                        slonko1335 napisała:

                        > a jak ubiorę koszulę na nią dres to będzie ok?

                        Jak na taką ę ą, to niezłe sadzisz byki - co to znaczy "ubrać koszulę"? w co ją ubierasz?

                        Nie widzisz, poza tym, różnicy w cenie pomiędzy dresem a kurtką? Łatwiej, taniej mieć ubrania typu spodnie + koszula i oprócz tego dres, niz kilka kurtek zimowych na różne okazje, tak by nie ranić twojego poczucia stosowności!
                        • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 12:47
                         ja ą ę?

                         dobrze ZAŁOŻĘ lepiej?

                         widzę róznicę w cenie...i dlatego wolę zdecydowanie tańsze dwie kurtki które można dopasować do każdej okazji niż kosztującą tyle samo jedną w której wygląda się dość słabo przy wielu innych...a jak to jest jedyna okazja gdzie chłopak ubiera coś innego niż spodnie z krokiem w kolanach albo odzież sportową to zawsze można pożyczyć coś odpowiedniejszego od kogoś na tą godzinę...
                         • agni71 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 12:50
                          > widzę róznicę w cenie...i dlatego wolę zdecydowanie tańsze dwie kurtki które mo
                          > żna dopasować do każdej okazji niż kosztującą tyle samo jedną w której wygląda
                          > się dość słabo przy wielu innych

                          a ktos inny woli jedną lepszą (niestety, często jakość idzie w parze z ceną), która pasuje mu na większośc okazji, a na te jedną nie opłaca mu sie kupowac drugiego ubrania. Pożyczyć? No ja nie znam nikogo, od kogo mogłabym pozyczać ubrania...
                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 13:06
                          a ktos inny woli jedną lepszą (niestety, często jakość idzie w parze z ceną), k
                          > tóra pasuje mu na większośc okazji,
                          no i ma prawo woleć taki układ tak samo jak ja mam prawo woleć swój...przecież ja się z tym całkowicie zgadzam, że ma takie prawo co nie zmienia faktu, że przy tej okazji akurat tak ubrany ktoś wygląda dość słabo i ja mam prawo tak uważać...
                    • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:20
                     A może chłopak po prostu nie cierpi eleganckich płaszczyków i woli się nosić na sportowo?
                     A może jest tak wyqrwiście zimno, że drogi i elegancki płaszczyk po prostu nie spełni swojej roli, ale spełni ją "kurtka na śnieg", chociaż - o zgrozo! - śniegu w kościele nie ma.

                     • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:35
                      A może chłopak po prostu nie cierpi eleganckich płaszczyków i woli się nosić na
                      > sportowo?
                      > A może jest tak wyqrwiście zimno, że drogi i elegancki płaszczyk po prostu nie
                      > spełni swojej roli, ale spełni ją "kurtka na śnieg", chociaż - o zgrozo! - śnie
                      > gu w kościele nie ma.

                      a nie ma żadnych alternatyw między kurtką na narty a super eleganckim płaszczykiem, które nadawałyby się na uroczystość do kościoła?
                      • bramanka Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:45
                       OJP- zejdz juz z tym kosciolem- najgorsze polskie cechy z ciebie wychodza- do garnka nie maja co wlozyc a do kosciola ubranie jest. typowe wsiowe pomieszanie priorytetów. z malego miasteczka jestes, nie ? big_grin co za mentalnosc.... co za powierzchownosc...
                       wiesz, u nas dzieci nie raz nie i nie dwa chodza w odziezy sportowej do kosciola- i sadzac p ilosci dzieci tak ubranych jest to spolecznie akceptowane. rozumiem ze u ciebi enie?
                       rany boskie- ta dzieczynke szla do/ze szkoly, gdzie sie prawdopodobnie przebrala.
                       co za zacietosc, stare baby, zamiast zajac sie dziecmi i pisankami, chodza do koscila ogladac stroje (???? plakac mi sie chce...), w autobusach ich raza dziwczynki w spodniach narciarskich....
                       a o tym nastolatku w zielonej kurtce- tak jak w wateczku kamela wychodzi to, ze dzieci masz male i wyobraznia ci dziala, ze jak beda duze to.... big_grin nie, to tak nie dziala, i to na szczescie. zajmij sie lepiej dziecmui w wieku twoich- o tym moze cos wiesz.
                       • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:54
                        Widzisz nie trafiłaś zupełnie. Byłam na uroczystości kogoś z rodziny dla kogo taka uroczystość była ważna i jednak 99 procent ludzi potrafiło jakimś cudem się odpowiednio na ową ubrać.... Kościół to tylko przykład którego się czepiłaś szczególnie, przykład podobny jak teatr czy filharmonia.
                        • bramanka Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:59
                         rozumiem, ze filharminie znasz TYLKO z opowiadan big_grin ew. wycieczki z liceum big_grin
                         no wiec (pomijajac oczywiscie premiery) informuje cie, jako staly bywalec, ze ani dzieci, ani dorosli nie ubiaraja sie do filharmonii tak jak myslisz. panuje styl casual, czasem wiecej a czasem mniej.
                         szczegolnie polecam wypady na koncerty dla mlodziezy w filharmonii- panuje styl zdecydowanie bardziej sportowy. i co z tego? nic. nalezy sie cieszyc, ze dziecko chce isc do tej filharmonii, a nie wybrzydzac.


                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 10:06
                          no patrz styl casual? i ten styl casual w filharmonii to dres na przykład albo spodnie od kombinezonu narciarskiego?
                          Chodzimy do filharmonii regularnie, także z dziećmi na audycje i koncerty typowo dla nich przeznaczone i nigdy nie wpadłabym na to aby ubrać siebie albo któreś z dzieci w stylu sportowym w takie miejsce-cóż....na szczęście zdecydowana ilość uczestników ma podobne zdanie w temacie i ubiera się jak należy bez norek i drogich metek ale jednak nie jak na podwórko....
                        • bramanka Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 10:05
                         kombinezony na snieg to termin dla malych dzieci- nie rozumiesz. starsze dzieci maja ubranie do sportow zimowych.
                         wiesz, slonko koncze z toba rozmowe.
                         ubieraj sie jak chcesz, daj innym zyc. nie wszyscy maja takie opinei jak ty, nie wszystko musisz rozumiec, dobrze tez nie wszystkiemu sie dziwic. nie oburzaj sie dziecmi starszymi, bo nie wiesz jak to jest big_grin
                         roznie to funkcjonuje w roznych miastach/wsiach- poszerz perspektywy.
                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 10:12
                          kombinezony na snieg to termin dla malych dzieci- nie rozumiesz. starsze dzieci
                          > maja ubranie do sportow zimowych.
                          boże znowu...a te sporty zimowe to na czym się uprawia jak nie na śniegu lub lodzie? i właśnie to magiczne słowo jeszcze SPORTY-ubranie do SPORTÓW zimowych a nie do kościoła, na koncert, teatru, premierę, apel, komunię, bierzmowanie itd...to ubranie na narty, sanki, łyżwy snowbord, itd...

                          >wiesz, slonko koncze z toba rozmowe.
                          już zdaje się kończyłaś(tak, tak sprawdź ten skrót koniecznie)....

                          >daj innym zyc.
                          yyy???

                          >nie wszyscy maja takie opinei jak ty,
                          oczywiście, że nie...dziwne by było gdyby było inaczej

                          >poszerz perspektywy.
                          ??? o chodzenie w nieodpowiednich strojach w różne miejsca, nie dziękuję! to nie jest poszerzanie perspektyw....wolę zdecydowanie założyć odpowiedni do sytuacji i okoliczności strój....
                         • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:25
                          Litości kobieto! Zimą nie uprawia się tylko i wyłącznie narciarstwa, saneczkarstwa czy łyżwiarstwa. Nie rezygnuje się z aktywności, tylko dlatego, że nie ma śniegu. Można więc biegać, chodzić, wspinać się, kopać piłkę i jeździć na rowerze. Nawet sporty wodne uprawiać można, gdy są ku temu warunki. I gdy jest bardzo zimno, to nie ubierasz się wówczas tak, jak latem czy wiosną, tylko odpowiednio cieplej. Także w ubrania "na śnieg", ubrania przeznaczone do sportów zimowych.
                          No po prostu nie wierze, że trzeba Ci takie rzeczy tłumaczyć.

                          > i właśnie to magiczne słowo jeszcze SPORTY-ubranie do SPORTÓW zimowych a
                          > nie do kościoła, na koncert, teatru, premierę, apel, komunię, bierzmowanie itd.

                          Słuchaj, sama przytoczyłaś ten przykład z kościołem i pienisz się, że nikt Cię nie rozumie. W tym wątku nie było mowy o tym, że dziewczynka jechała na komunię czy do teatru.

                          > ??? o chodzenie w nieodpowiednich strojach w różne miejsca, nie dziękuję! to n
                          > ie jest poszerzanie perspektyw....wolę zdecydowanie założyć odpowiedni do sytua
                          > cji i okoliczności strój....

                          Lepiej byłoby, gdybyś się pozbyła swojej drobnomieszczańskiej maniery oceniania innych po ubiorze suspicious
                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:39
                          Nie rezygnuje się z aktywności, tylko dlatego, że nie ma ś
                          > niegu. Można więc biegać, chodzić, wspinać się, kopać piłkę i jeździć na rowerz
                          > e. Nawet sporty wodne uprawiać można, gdy są ku temu warunki. I gdy jest bardzo
                          > zimno, to nie ubierasz się wówczas tak, jak latem czy wiosną, tylko odpowiedni
                          > o cieplej. Także w ubrania "na śnieg", ubrania przeznaczone do sportów zimowych
                          > .
                          > No po prostu nie wierze, że trzeba Ci takie rzeczy tłumaczyć.

                          mi? ja potrafię znaleźć na takie okazje do ubrania coś innego niż kombinezon narciarski...serio w kombinezonie narciarskim jeździsz na rowerze? albo grasz w piłkę?

                          Słuchaj, sama przytoczyłaś ten przykład z kościołem i pienisz się, że nikt Cię
                          > nie rozumie. .
                          ja się pienię? a możesz wskazać w którym miejscu?

                          W tym wątku nie było mowy o tym, że dziewczynka jechała na komunię
                          > czy do teatru
                          oczywiście, że nie było, taki właśnie przykład ja podałam między innymi i o takiej sytuacji piszę

                          Lepiej byłoby, gdybyś się pozbyła swojej drobnomieszczańskiej maniery oceniania
                          > innych po ubiorze
                          to od razu wskaż w którym miejscu oceniam innych po ubiorze...
                         • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:47
                          > serio w kombinezonie narciarskim jeździsz na rowerze? albo grasz w piłkę?

                          Nie, bo nie mam kombinezonu narciarskiego. Natomiast jeżdżę i biegam w ocieplanych spodniach, które również przeznaczone są na narty i sanki. Zdumiewające prawda?

                          > oczywiście, że nie było, taki właśnie przykład ja podałam między innymi i o tak
                          > iej sytuacji piszę

                          Ale po jakiego kija przytaczasz takie sytuacje, jeśli nie wiesz, czy w ogóle taka miała miejsce w opisywanym przypadku?

                          > to od razu wskaż w którym miejscu oceniam innych po ubiorze...

                          No comment uncertain
                          Żegnam, bo mam wrażenie, że jesteś po prostu zwykłym głupim trollem, a ja bez sensu dałam się wciągnąć w idiotyczną przepychankę.
                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 12:02
                          Natomiast jeżdżę i biegam w ocieplan
                          > ych spodniach, które również przeznaczone są na narty i sanki.
                          również przeznaczone? a nie stworzone specjalnie do sportów zimowych?
                          czyli zakładasz odpowiedni ubiór do danej sytuacji, świetnie to tak samo jak ja...

                          Ale po jakiego kija przytaczasz takie sytuacje, jeśli nie wiesz, czy w ogóle ta
                          > ka miała miejsce w opisywanym przypadku?
                          bo to forum dyskusyjne i mogę sobie przytaczać i dyskutować o rożnych sytuacjach tak jak w tym wątku....a przedstawiłam właśnie takie a nie inne...
                       • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:08
                        styl casual chociażby o którym wspominała bramanka-serio nie widziałaś nigdy kurtki czy płaszcza zimowego nie będącego typowo sportową odzieżą, przeznaczoną jak to już zauważono tutaj do sportów zimowych....
                        serio nie potrafisz sobie wyobrazić czegoś między tym:
                        nokautimg3.pl/p-bb-4e-bb4ec12895b406b646f1d7dbd89d0855500x500/quiksilver-caledon-kurtka-narciarska-kolorowy.jpg
                        nokautimg1.pl/p-d3-cf-d3cf2316e78cf0d85c9276270ed4bfe1500x500/dare-2b-kurtka-narciarska-zielony.jpg
                        a tym:
                        www.płaszczzimowy.pl/files/2011/09/elegancki-p%C5%82aszczyk.jpeg
                        www.google.pl/imgres?q=elegancki+p%C5%82aszcz+zimowy&um=1&hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1680&bih=888&tbm=isch&tbnid=VY__eYG6u-mRpM:&imgrefurl=http://www.ofeminin.pl/trendy-w-modzie/plaszcze-zimowe-2010-modne-plaszcze-zimowe-2010-2011-d15946.html&docid=-OLIlcD7_ssPRM&imgurl=http://imworld.aufeminin.com/dossiers/D20110801/maxmaracampaign2-141119_L.jpg&w=368&h=534&ei=BxZUUf-FJ8iwOa64gOgC&zoom=1&ved=1t:3588,r:83,s:0,i:335&iact=rc&dur=195&page=2&tbnh=181&tbnw=124&start=41&ndsp=49&tx=81&ty=68
                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 12:42
                          zwykła prosta kurtka w stonowanych barwach będzie lepsza na taką okazję od jaskrawej narciarskiej kurtki przecież, na garnitur to nawet niespecjalnie gruba musi być, w sumie to nie wiem czy nie lepiej było tamtą całkiem ściągnąć... :
                          nokautimg4.pl/p-3f-e1-3fe1c47e8a15e3aa24d4bcf47042ced2500x500/marville-collision-kurtka-zimowa-brazowy.jpg
                          www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1680&bih=888&tbm=isch&tbnid=lu7rQutAks8FIM:&imgrefurl=http://www.ceneo.pl/14713099&docid=r0D-6WL-rhOcRM&imgurl=http://image.ceneo.pl/data/products/14713099/i-elegancka-kurtka-meska-luciano.jpg&w=572&h=404&ei=sCtUUYD-D8XbPNLigNAF&zoom=1&ved=1t:3588,r:91,s:0,i:359&iact=rc&dur=338&page=2&tbnh=151&tbnw=209&start=40&ndsp=52&tx=42&ty=84
                   • bramanka Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:07
                    póki co cenami tutaj chwalił się kt
                    > oś innysmile

                    to chyba do mnie- jeszcze raz ci powtarzam- napisalam o cenach, poniewaz linkujesz na duzym dziecku jakies bzdurne kombinezoniki niemowlece/czy ubranie na snieg dla 3 latków- w zlym miejscu. zupelnie nie masz pojecia- jak rozumiem maluszki masz?
                    probuje ci nakreslic, niezaleznie od poczatku watku, ze ze wzgled na sport uprawiany przez dzieci prawie profesjonalnie, wymagfajacy odpowiedniego stroju, dosc kosztownego, wykorzystujemy do ze wzgledu na jego praktycznosc rowniez do chodzenia w inne miejsca- i nam to odpowiada, a twoja opinia nam wisi.
                    zamiast sie zajac kontemplowaniem kurtki nasolatka (a co rodzice na krociotka, bzdetna uroczystosc koscielna maja mu PLASZCZ kupic, ktorego nie załozy nigdy potem?) zajmij sie modlitwa- ale ty jak widac jestes jedna z tych ktore chodza do przybytku pana w innym celu.
                    EOT- zastanów sie nad soba. co cie to wszystko obchodzi? zajmij sie dziecmi
                    • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:49
                     napisałaś, ż enieto chyba do mnie- jeszcze raz ci powtarzam- napisalam o cenach, poniewaz linkuj
                     > esz na duzym dziecku jakies bzdurne kombinezoniki niemowlece/czy ubranie na sni
                     > eg dla 3 latków- w zlym miejscu. zupelnie nie masz pojecia- jak rozumiem malusz
                     > ki masz?
                     twierdziłaś ma czegoś takiego jak kombinezon na śnieg, owszem jest, podobnie jak kombinezon do sportów zimowych, na śnieg właśnie został stworzony.

                     >i nam to odpowiada
                     i świetnie co nie znaczy, że mi musi

                     >a twoja opinia nam wisi.
                     ma prawo ci wisieć choć, z wątku jednak wynika coś innego zdecydowanie, a ja mam prawo taką a nie inną wyrażać...
                   • agni71 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 12:27
                    slonko1335 napisała:

                    óż niespecjalnie muszę się przyglądać bo rzuca się w oczy idiot
                    > ycznie wyglądający szesnastolatek, który do garnituru i eleganckich butów na B
                    > ierzmowanie nakłada jaskrawo zieloną kurtkę narciarską-no ale zimno było-to we
                    > dług wielu z Was go tłumaczy....

                    Zauwazyłam, ze wiekiem robie sie chyba coraz bardziej wyrozumiala w kwestii ludzkich ubiorów smile Owszem, ta kurtka nie pasuje do garnituru, ale czy to takie ważne w sumie? Pewnie, poza ta jedna okazją, elegantszego ubrania ten nastolatek juz by wiecej nie załozył. I naprawdę jestem w stanie zrozumiec, ze ktoś, kto kupił porządna kurtke zimową (ciepłą, lekką, wiatroszczelna oddychajacą) i pewnie kosztowała ona niemalo (a choćby i mało, to cóż, nie każdy ma duzo pieniędzy na ciuchy), nie chce już ponosić kolejnego wydatku na drugie ubranie zimowe (które będzie noszone sporadycznie).
                    >
                    • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 12:35
                     Mi się wydaje, no wydawało przynajmniej z kolei, że ja ogólnie jestem wyrozumiała. Mało co mnie bulwersuje, jednak owszem często się dziwię ale na tym zdziwieniu się kończy w zasadzie a jednak są miejsca i okazje na które niektórych rzeczy po prostu założyć nie wypada według mnie i mogą sobie do teatru(od razu uprzedzam, że to znowu przykład) ludzie dzieci prosto z placu zabaw przyprowadzać choćby w dresach a mnie to zawsze będzie dziwiło, bo moje dzieci od zawsze mają wpajane, że do teatru wypada się ubrać porządniej niż na podwórko...nawet jak z przedszkolną grupą na jakiś koncert czy przedstawienie idą nauczycielki proszą żeby ubrać dzieci bardziej odświętnie...
                     Nie wyobrażam sobie aby któreś z nas miało jako gość na takiej uroczystości wyskoczyć w podobnym odzieniu nie mówiąc już o przyjmującym sakrament...
                     • agni71 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 12:47
                      Mało co mnie bulwersuje, jednak owszem często się dziwię ale na tym zdziwie
                      > niu się kończy w zasadzie a jednak są miejsca i okazje na które niektórych rzec
                      > zy po prostu założyć nie wypada według mnie i mogą sobie do teatru(od razu uprz
                      > edzam, że to znowu przykład) ludzie dzieci prosto z placu zabaw przyprowadzać c
                      > hoćby w dresach a mnie to zawsze będzie dziwiło,

                      No próbuje ci cały czas tłumaczyć, ze ludzie nie mają pieniędzy lub im szkoda (mają prawo) kupować dwa czy trzy rózne odzienia wierzchnie na zimę. A kurtki sportowe, narciarskie sa takie wygodne i praktyczne, ze po prostu wiele osób lubi je nosić ciągle zima, nie tylko na jazdę na nartach. Np. zastanawiam sie, po co kupiłam córkom oprócz kurtek narciarskich, równiez puchowe, skoro praktycznie cały czas pomykają w tych narciarskich (bo tak im wygonie).
                      I owszem, dres nie jest ubraniem stosownym do teatru (moim zdaniem), ale ciebie będzie raził w szatni teatralnej ktos, kto załozył odpowiednie ubranie, a na wierzch - sportową kurtkę (która pozostanie w szatni).
                      A bywa i tak, ze ktoś pieniądze ma, a nie ma wyczucia - tez sie tak zdarza. Jak to bliska osoba, to mozna cos zasugerować
                      • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 12:59
                       No próbuje ci cały czas tłumaczyć, ze ludzie nie mają pieniędzy lub im szkoda (
                       > mają prawo) kupować dwa czy trzy rózne odzienia wierzchnie na zimę.
                       no a ja się zgadzam z tym, że mają prawo a ja mam prawo się temu dziwić. Rozumiem też, że kogoś może być nie stać, choć często to tylko wymówka...

                       ale ciebie
                       > będzie raził w szatni teatralnej ktos, kto załozył odpowiednie ubranie, a na w
                       > ierzch - sportową kurtkę (która pozostanie w szatni).
                       będzie mnie raził, jak zostawi narciarską kurtkę w szatni a w spodniach na szelkach powędruje na widownię, jeżeli potrafi się odpowiednio ubrać na różne okazje, to rzeczywiście zdziwi mnie,że nie przewidzi ubrania wierzchniego czy też obuwia na takowe a tylko koszulę i spodnie w kantwink

                       >A bywa i tak, ze ktoś pieniądze ma, a nie ma wyczucia - tez sie tak zdarza.
                       a widzisz i mi się zdaje, że właśnie o to najczęściej chodzi i tu tkwi głównie problem. Jeżeli panuje przekonanie, że jak się robi zimno to się zakłada coś ciepłego po prostu, co się ma bez względu na to jak to wygląda i do czego jest przeznaczone to potem właśnie zakłada jaskrawozieloną narciarską kurtkę na własne Bierzmowanie.
               • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 27.03.13, 22:57
                slonko1335 napisała:

                > Da mnie synonimem ubrania na śnieg nie jest ubranie na zimno.

                Słoneczko, a jakie wg Ciebie stosowne będzie ubranie na pogodę typu mróz, zimno i przenikliwy wiatr dla idącej do szkoły/do koleżanki/na zajęcia/na podwrórko 11-latki?

                > Ubranie na śnieg to takie jakby dresy w których nie wypada wszędzie iść.

                Pewnie, że nie wszędzie. Czy dziewczynce dojeżdżającej autobusem do szkoły również nie wypada?

                > Można w nim jeździć na sankach ,nartach, na tyłku, turlać się z górki, bawić śnieżkami, itd.

                I można w nim iść do szkoły, do koleżanki, na podwórko, na lodowisko, na spacer, gdziekolwiek, dokąd idzie się, gdy jest zimno. I nawet gdy nie ma śniegu.

                > nie rozum iem używania tego na co dzień i traktowania odzieży przeznaczonej na śnieg jako
                > odzieży zimowej,

                To wydoroślej, a może zrozumiesz. Bo na razie argumentujesz jak 10-latka.

                > a widzę kurtki narciarskie w kościołach, na rozmowach o pracę, do
                > eleganckiego ubioru-serio to jest ok, przecież to wygląda masakrycznie?

                Ty chyba naprawdę nie masz większych problemów suspicious
                • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 08:34
                 Słoneczko, a jakie wg Ciebie stosowne będzie ubranie na pogodę typu mróz, zimno
                 > i przenikliwy wiatr dla idącej do szkoły/do koleżanki/na zajęcia/na podwrórko
                 > 11-latki?
                 Stosowne do okoliczności i odpowiednie do aury.

                 Pewnie, że nie wszędzie. Czy dziewczynce dojeżdżającej autobusem do szkoły równ
                 > ież nie wypada?
                 a to już zależy, jak chce w tych spodniach na uroczystym apelu paradować to owszem nie wypada...jak idzie w czasie przerwy lub świetlicy czy po lekcjach pobawić się na śniegu na szkolnym boisku to jak najbardziej powinna wtedy nałożyć takie spodnie, w końcu do tego są przeznaczone...

                 I można w nim iść do szkoły, do koleżanki, na podwórko, na lodowisko, na spacer
                 > , gdziekolwiek, dokąd idzie się, gdy jest zimno. I nawet gdy nie ma śniegu.
                 a to już Ty tak uważasz-masz prawo oczywiście podobnie jak ja mam prawo uważać inaczej...

                 Ty chyba naprawdę nie masz większych problemów suspicious
                 Nie stanowi to dla mnie wielkiego problemu, ale owszem większych problemów też nie posiadam, zazdrościsz?
                 • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:14
                  > Stosowne do okoliczności i odpowiednie do aury.

                  Podałam Ci i okoliczności i aurę - nadal masz problemy z określeniem, jak może się wówczas odpowiednio ubrać 11-latka?

                  > a to już zależy, jak chce w tych spodniach na uroczystym apelu paradować to ows
                  > zem nie wypada...

                  Skup się - napisałam dojeżdżającej do szkoły, a nie występującej na uroczystym apelu.

                  > a to już Ty tak uważasz-masz prawo oczywiście podobnie jak ja mam prawo uważać
                  > inaczej...

                  To sobie uważaj wewnętrznie i bezgłośnie, ale weź się z łaski swojej po prostu odpitol od innych ludzi, bo to nie Twoja sprawa, w co się ubierają, gdy jest im zimno. To, co w tym wątku uprawiasz jest po prostu chore.

                  > Nie stanowi to dla mnie wielkiego problemu,

                  Trudno w to uwierzyć czytając Twoje wypowiedzi.

                  > ale owszem większych problemów też nie posiadam, zazdrościsz?

                  Nie, niczego Ci nie zazdroszczę, bo tacy ludzie jak Ty po prostu mnie żenują.
                  • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 09:41
                   Podałam Ci i okoliczności i aurę - nadal masz problemy z określeniem, jak może
                   > się wówczas odpowiednio ubrać 11-latka?
                   Podałaś rożne okoliczności na które mam przeznaczone rożne ubrania..serio dla ciebie jest takie trudne pojecie, że ktoś jak jest zimno może założyć na siebie coś co nie jest odzieżą na śnieg jak akurat nie będzie się w nim taplał?

                   Skup się - napisałam dojeżdżającej do szkoły, a nie występującej na uroc
                   > zystym apelu.
                   ale ona te spodnie ma tyko na czad dojazdu? nakłada w domu, idzie grzecznie na przystanek, wsiada do autobusu, tramwaju, metra, wysiada i idzie do szatni a potem dokładnie odwrotnie do domu? nie ma zamieci śnieżnej, śniegu? to owszem nei widzę powodu do ubierania odzieży narciarskiej w takim celu?
                   Jak idzie n przerwie na boisko i lepi bałwana a po skzole czeka na podwórku przez godiznę na rodziców gdzie bawi się na śniegu jak najbardziej odzież na śnieg jest bardzo odpowiednia.

                   > Nie, niczego Ci nie zazdroszczę, bo tacy ludzie jak Ty po prostu mnie żenują.
                   podobnie jak zakładający mnie jaskrawą, kurtkę na narty do kościoła.
                   • morekac Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 10:41
                    ale ona te spodnie ma tyko na czad dojazdu? nakłada w domu, idzie grzecznie na
                    > przystanek, wsiada do autobusu, tramwaju, metra, wysiada i idzie do szatni a p
                    > otem dokładnie odwrotnie do domu? nie ma zamieci śnieżnej, śniegu? to owszem ne
                    > i widzę powodu do ubierania odzieży narciarskiej w takim celu?
                    > Jak idzie n przerwie na boisko i lepi bałwana a po skzole czeka na podwórku prz
                    > ez godiznę na rodziców gdzie bawi się na śniegu jak najbardziej odzież na śnieg
                    > jest bardzo odpowiednia.

                    No dobra, to jeszcze - celem zadowolenia głupich bab w autobusie i internecie - powinien być tragarz, który za dzieciątkiem bedzie nosił spodnie:
                    1. odpowiednie na dojazd do szkoły w zimną, acz podobni bezśnieżną pogodę
                    2. odpowiednie do zabaw na szkolnym podwórku w zaspie zgarniętego tam śniegi
                    Jako że obawiam się, że 5-klasistka nie uniesie plecaczka z odzieniem stosownym do każdym okoliczności przyrody...
                    Piątoklasistki nie chadzają w spodniach narciarskich po szkole - to ci gwarantuję...
                    Poza tym skąd wiesz- może akurat byli na łyżwach (od dziewczyn ze szkoły jeździli na lodowisko) albo mieli wf na biegówkach (w zeszłym tygodniu widziałam...)
                    • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:00
                     Poza tym skąd wiesz- może akurat byli na łyżwach (od dziewczyn ze szkoły jeźdz
                     > ili na lodowisko) albo mieli wf na biegówkach (w zeszłym tygodniu widziałam...)
                     ależ nie wiem dlatego piszę, że za mało jest podanych konkretów. Nie roztrząsam dziewczynki z autobusu kompletnie. Ja sama ani żadne z moich dzieci na drogę do/ze szkoły/przedskzola/ na angielski/ panino czy inne takie nie wymagające tarzania sie w śniegu kombinezonu narciarskiego bym nie założyła, bo niby po co...
                     Natomiast widzę, że i wielu osób panuje przekonanie, że odzież narciarską wypada założyć z każdej okazji byleby zimno akurat było i ten mróz jest jedyną często okolicznością to tłumaczącą...

                     >albo mieli wf na biegówkach (w zeszłym tygodniu widziałam...)
                     bez śniegu??? wf na biegówkach?
                     • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:14
                      > ależ nie wiem dlatego piszę, że za mało jest podanych konkretów. Nie roztrząsam
                      > dziewczynki z autobusu kompletnie.

                      Ale roztrząsasz ogólny problem dzieci nakładających spodnie mimo braku śniegu.
                      Przyznam, że i mnie zdumiewa to zjawisko, po kiego grzyba dzieciom zakładać ubrania na śnieg jak śniegu nie ma.... Chociaż też nie wiesz, jakie są powody, dla których te dzieci tak, a nie inaczej się ubierają.
                      Puknij się, naprawdę.

                      > Ja sama ani żadne z moich dzieci na drogę d
                      > o/ze szkoły/przedskzola/ na angielski/ panino czy inne takie nie wymagające tar
                      > zania sie w śniegu kombinezonu narciarskiego bym nie założyła, bo niby po co...

                      A Twoje dzieci dojeżdżają same komunikacją miejską? Idą na przystanek w mrozie i wietrze? Stoją potem w tych samych warunkach czekając na autobus? Nie? Więc o czym Ty w ogóle piszesz.

                      > Natomiast widzę, że i wielu osób panuje przekonanie, że odzież narciarską wypad
                      > a założyć z każdej okazji byleby zimno akurat było i ten mróz jest jedyną częst
                      > o okolicznością to tłumaczącą...

                      Tak, sportową odzież zimową nakłada się również, gdy jest bardzo zimno i mroźnie, a nie tylko wtedy, gdy jest śnieg. Naprawdę tak trudno to pojąć?

                      > >albo mieli wf na biegówkach (w zeszłym tygodniu widziałam...)

                      > bez śniegu??? wf na biegówkach?

                      A sądzisz, że na biegówkach biega się po mieście?
                      • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:33
                       >Ale roztrząsasz ogólny problem dzieci nakładających spodnie mimo braku śniegu.
                       niezupełnie, bo w kolejnych postach doprecyzowałam o co mi konkretnie chodzi.

                       Chociaż też nie wiesz, jakie są powo
                       > dy, dla których te dzieci tak, a nie inaczej się ubierają.
                       no właśnie chciałam sie dowiedzieć, najczęstszy padający argument to zimno....

                       A Twoje dzieci dojeżdżają same komunikacją miejską? Idą na przystanek w mrozie
                       > i wietrze? Stoją potem w tych samych warunkach czekając na autobus?
                       nie nie dojeżdżają same ale jeździmy razem codziennie/kilka razy dziennie komunikacją miejską, stoimy w mrozie i wietrze czekając na autobus a potem pokonujemy spory kawałek by dotzreć z przystanku do domu/ na zajęcia-i serio jak nie ma śniegu i po drodze nie korzystamy z jego dobrodziejstw to nie zakładamy odzieży narciarskiej wtedy...

                       Tak, sportową odzież zimową nakłada się również, gdy jest bardzo zimno i mroźni
                       > e, a nie tylko wtedy, gdy jest śnieg.
                       do teatru i filharmoni też koniecznie musi być taka a nie właśnie inna ?
                       tak trudno to pojąć, że sa miejsca do których jej się nie zakłada nawet jak jest śnieg? ksam mróz i zimno nie jest wyznacznikiem tego, że powinno isę założyć kombinezon narciarski?

                       > A sądzisz, że na biegówkach biega się po mieście?
                       o rany a jakie to ma znaczenie? jak nie ma śniegu?
                       • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:43
                        > niezupełnie, bo w kolejnych postach doprecyzowałam o co mi konkretnie chodzi.

                        Nie doprecyzowałaś, tylko cichcem i bez sensu przeskoczyłaś na temat ubiorów do kościoła i do teatru, choć kompletnie nie ma to nic do rzeczy.

                        > no właśnie chciałam sie dowiedzieć, najczęstszy padający argument to zimno....

                        Tak - zimno, mróz, wiatr, a dziecko przez jakiś czas będzie przebywało w takich warunkach na dworze. Zadowala Cię taka argumentacja czy nadal to dla Ciebie coś zdumiewającego?

                        > nie nie dojeżdżają same ale jeździmy razem codziennie/kilka razy dziennie komun
                        > ikacją miejską, stoimy w mrozie i wietrze czekając na autobus a potem pokonujem
                        > y spory kawałek by dotzreć z przystanku do domu/ na zajęcia-i serio jak nie ma
                        > śniegu i po drodze nie korzystamy z jego dobrodziejstw to nie zakładamy odzieży
                        > narciarskiej wtedy...

                        Więc może u Was jest na tyle ciepło, a Twoje dzieci są na tyle wytrzymałe, że nie macie potrzeby nakładania takich ubrań. Ale najwyraźniej inni mają i nikomu nic do tego.

                        > > Tak, sportową odzież zimową nakłada się również, gdy jest bardzo zimno i mroźni
                        > > e, a nie tylko wtedy, gdy jest śnieg.

                        > do teatru i filharmoni też koniecznie musi być taka a nie właśnie inna ?

                        Czy gdzieś była mowa o teatrze czy filharomonii? Pytałaś, dlaczego ludzie zakładają spodnie na śnieg, choć nie ma śniegu. Więc bądź łaskawa nie mieszać tych kwestii.

                        > tak trudno to pojąć, że sa miejsca do których jej się nie zakłada nawet jak jes
                        > t śnieg? ksam mróz i zimno nie jest wyznacznikiem tego, że powinno isę założyć
                        > kombinezon narciarski?

                        OJP, ależ Ty jednak jesteś tępa sad

                        > > A sądzisz, że na biegówkach biega się po mieście?
                        > o rany a jakie to ma znaczenie? jak nie ma śniegu?

                        W mieście nie ma!
                        Ale w lesie lub na polach jest!
                        • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:58
                         ie doprecyzowałaś, tylko cichcem i bez sensu przeskoczyłaś na temat ubiorów do
                         > kościoła i do teatru, choć kompletnie nie ma to nic do rzeczy.
                         cichcem? jakimś szyfrem pisałam?

                         Tak - zimno, mróz, wiatr, a dziecko przez jakiś czas będzie przebywało w takich
                         > warunkach na dworze.
                         no patrz i nie da rady bez kombinezony narciarskiego ani rusz? my dajemy radę...

                         Więc może u Was jest na tyle ciepło, a Twoje dzieci są na tyle wytrzymałe, że n
                         > ie macie potrzeby nakładania takich ubrań.
                         albo możemy sobie wyobrazić jakieś inne w takim przypadku...

                         Ale najwyraźniej inni mają i nikomu
                         > nic do tego.
                         alez oczywiście, że mogą mieć potrzebę i i mi nic do tego ale mogę sie dziwić i nie ubierać tak siebie i dzieci i uważać, że inny ubiór jest odpowiedniejszy, prawda?

                         Czy gdzieś była mowa o teatrze czy filharomonii? Pytałaś, dlaczego ludzie zakła
                         > dają spodnie na śnieg, choć nie ma śniegu. Więc bądź łaskawa nie mieszać tych k
                         > westii.
                         w kilkunastu postach co najmniej...

                         > Ale w lesie lub na polach jest!
                         ale zdaje się piszemy o sytuacji gdy ŚNIEGU NIE MA!
                    • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:08
                     > Poza tym skąd wiesz- może akurat byli na łyżwach (od dziewczyn ze szkoły jeźdz
                     > ili na lodowisko) albo mieli wf na biegówkach (w zeszłym tygodniu widziałam...)

                     No ale przecież śniegu nie było, więc jak ona w ogóle śmiała mieć te spodnie na sobie sad
                   • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:07
                    > Podałaś rożne okoliczności na które mam przeznaczone rożne ubrania..serio dla
                    > ciebie jest takie trudne pojecie, że ktoś jak jest zimno może założyć na siebie
                    > coś co nie jest odzieżą na śnieg jak akurat nie będzie się w nim taplał?

                    Naprawdę masz inne ciuchy zewnętrzne dla dziecka na - drogę do szkoły, drogę do koleżanki, wyjście na spacer, pójście na lodowisko itp? Na każdą z tych okoliczności Twoje dziecko nosi kompletnie inne kurtki i spodnie, gdy na dworze jest mróz, zimno, wiatr, ale nie ma śniegu?

                    > ale ona te spodnie ma tyko na czad dojazdu?

                    Wątek jest o dziewczynce z plecakiem jadącej autobusem. Dziewczynce, która pomimo braku śniegu na dworze, nałożyła ocieplane spodnie zimowe. I ten właśnie fakt strasznie przeszkadza Tobie i założycielce wątku (mam wrażenie, że to jedna i ta sama osoba). Nie wiesz, co będzie robić ta dziewczynka i dlaczego się tak ubrała, ale nie przeszkadza to Tobie i ten drugiej pani bardzo się tym faktem bulwersować.

                    > podobnie jak zakładający mnie jaskrawą, kurtkę na narty do kościoła.

                    Już Ci parę osób napisało - w kościele skup się na modlitwie i kazaniu, a nie na ocenianiu ubiorów innych ludzi, pani Bucket suspicious
                    • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:24
                     Naprawdę masz inne ciuchy zewnętrzne dla dziecka na - drogę do szkoły, drogę do
                     > koleżanki, wyjście na spacer, pójście na lodowisko itp? Na każdą z tych okolic
                     > zności Twoje dziecko nosi kompletnie inne kurtki i spodnie, gdy na dworz
                     > e jest mróz, zimno, wiatr, ale nie ma śniegu?
                     Nie mam takiej potrzeby, mają ciepłe kurtki zimowe w stylu casual, które z powadzeniom można założyći na spacer i na drogę do koleżanki, szkoły czy koscioła oraz kombinezony narciarskie i spodnie na śnieg gdy bawią się na śniegu.

                     Dziewczynce, która pomi
                     > mo braku śniegu na dworze, nałożyła ocieplane spodnie zimowe. I ten właśnie fak
                     > t strasznie przeszkadza Tobie i założycielce wątku
                     chyba jednak głównie założycielce wątku...mnie bardziej dziwi zielona jaskrawa narciarka na uroczystości kościelnej, na rozmowie o pracę, w teatrze, itd.....

                     (mam wrażenie, że to jedna i
                     > ta sama osoba)
                     no to masz złe wrażenie

                     Nie wiesz, co będzie robić ta dziewczynka i dlaczego się tak u
                     > brała, ale nie przeszkadza to Tobie i ten drugiej pani bardzo się tym faktem bu
                     > lwersować.
                     ależ mnie nie bulwersuje dziewczynka w żadnym razie, nie wiem skąd to wytrzasnęłaś.... nie skupiam się w ogóle na małej z założycielskiego postu, na oczy jej nie widziałam ani nie znam okoliczności....
                     Piszę ci tylko, że w przypadku gdyby nie było wcale śniegu moje dziecko i ja nie bylibyśmy ubrani na bank w kombinezon narciarski z żadnej przyczyny bo nie widzę takiej potrzeby skoro tego śniegu nie ma....
                     • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:32
                      > Nie mam takiej potrzeby, mają ciepłe kurtki zimowe w stylu casual,

                      Poproszę więc o link z taką przykładową kurtką, jeśli można. Okaże się zaraz, że od typowej kurtki sportowej różni się tylko kolorem i ceną.

                      > chyba jednak głównie założycielce wątku...

                      Nie, nie głównie, cały początek wątku to Twój bulwers, że ktoś spodnie na śnieg nakłada pomimo braku śniegu.

                      > mnie bardziej dziwi zielona jaskrawa
                      > narciarka na uroczystości kościelnej, na rozmowie o pracę, w teatrze, itd.....

                      Ale my nie o tym rozmawiamy; bądź łaskawa zauważyć, że sama ten motyw tutaj wtryniłaś zupełnie bez sensu.

                      > ależ mnie nie bulwersuje dziewczynka w żadnym razie, nie wiem skąd to wytrzasnę
                      > łaś....

                      Masz amnezję? Jak wyżej - przejrzyj sobie swoją wcześniejszą twórczość na temat zakładania ciuchów na śnieg pomimo braku śniegu.

                      > Piszę ci tylko, że w przypadku gdyby nie było wcale śniegu moje dziecko i ja ni
                      > e bylibyśmy ubrani na bank w kombinezon narciarski z żadnej przyczyny bo nie wi
                      > dzę takiej potrzeby skoro tego śniegu nie ma....

                      Jeśli w bezśnieżną , ale mroźną i wietrzną zimę nie uprawiacie żadnych sportów i aktywności poza jazdą samochodem do kościoła i teatru, to wcale się nie dziwię.
                      • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 11:51
                       Poproszę więc o link z taką przykładową kurtką, jeśli można. Okaże się zaraz, ż
                       > e od typowej kurtki sportowej różni się tylko kolorem i ceną.

                       proszę bardzo:
                       img.szafa.pl/uploads/clothes/c1/d3/d310/3463331/1285080946.jpg
                       www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=p%C5%82aszczyk+zimowy&source=images&cd=&cad=rja&docid=FQWFTXdh_UAbaM&tbnid=_QJScI1HibWqgM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fplaszczyki.com.pl%2F2012%2F01%2F02%2Fa65-nowy-czarny-plaszczyk-zimowy-roz-128-promocja%2F&ei=NB9UUYXLGYaqOsvlgZgC&bvm=bv.44342787,d.ZWU&psig=AFQjCNGIEAb0LhbxZ6fDqQKKMFdDDhOm0Q&ust=1364553885318020

                       > Ale my nie o tym rozmawiamy; bądź łaskawa zauważyć, że sama ten motyw tutaj wtr
                       > yniłaś zupełnie bez sensu.
                       ależ ja o tym rozmawiam, niejednokrotnie to podkreślałłam, na co otrzymałam odpowiedzi, że chłopca nie stać, nie lubi ,nie chce, jest zimno na przykład...

                       Masz amnezję? Jak wyżej - przejrzyj sobie swoją wcześniejszą twórczość na temat
                       > zakładania ciuchów na śnieg pomimo braku śniegu.
                       nie mam a ty wkleisz mój bulwers z powodu ubrania tej dziewczynki?

                       Jeśli w bezśnieżną , ale mroźną i wietrzną zimę nie uprawiacie żadnych s
                       > portów i aktywności poza jazdą samochodem do kościoła i teatru, to wcale się ni
                       > e dziwię.
                       a skąd wytrzasnęłaś ż enie uprawiamy?
                       Bo nie jeździmy w taką pogodę, nie wspinamy się, nie gramy w piłkę ani nie uprawiamy sportów wodnych w kombinezonie narciarskim? ja sie nie dziwię, że pasuje ci i do kościoła i do filharmonii jak chcesz to wszystko w nim obskakiwać....
                        • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 12:25
                         ależ czy ja ci każę coś takiego ubierać dziecku? weź się puknij! przecież to tylko przykład dwóch z tysięcy kurtek zimowych nie będących kombinezonem narciarskim, nie musi ci się podobać, mi też akurat się nie podobają te konkretne......nie lubisz przedłużanych załóż krótką, lubisz długie można znaleźć takie i po kolana i po kostki, serio.... można w różnych kolorach, grubościach, stylu znaleźć aby ubrać się odpowiednio na takie okazje nie w ciuchy przeznaczone do SPORTÓW ZIMOWYCH jak sama napisałaś......
                   • jakw Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 17:29
                    slonko1335 napisała:
                    > ale ona te spodnie ma tyko na czad dojazdu? nakłada w domu, idzie grzecznie na
                    > przystanek, wsiada do autobusu, tramwaju, metra, wysiada i idzie do szatni a p
                    > otem dokładnie odwrotnie do domu? nie ma zamieci śnieżnej, śniegu? to owszem ne
                    > i widzę powodu do ubierania odzieży narciarskiej w takim celu?
                    > Jak idzie n przerwie na boisko i lepi bałwana a po skzole czeka na podwórku prz
                    > ez godiznę na rodziców gdzie bawi się na śniegu jak najbardziej odzież na śnieg
                    > jest bardzo odpowiednia.
                    Ale nie znasz wszystkich tych okoliczności?

                    > > Nie, niczego Ci nie zazdroszczę, bo tacy ludzie jak Ty po prostu mnie żen
                    > ują.
                    > podobnie jak zakładający mnie jaskrawą, kurtkę na narty do kościoła.
                    A skuteczność modlitwy zależy od jaskrawości kurtki?
                    • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 17:36
                     >Ale nie znasz wszystkich tych okoliczności?
                     no przecież o nie pytam żeby się ustosunkować.....

                     >A skuteczność modlitwy zależy od jaskrawości kurtki?
                     a co ma skuteczność modlitwy do nieodpowiedniego ubrania na dane okazje?
                     Jak ktoś się będzie żarliwe modlił to może na golasa klęczeć pod ołtarzem i będzie ok?
                     • jakw Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 28.03.13, 23:29
                      slonko1335 napisała:

                      > >Ale nie znasz wszystkich tych okoliczności?
                      > no przecież o nie pytam żeby się ustosunkować.....
                      Tego to nie wie nawet założycielka wątku wink

                      > >A skuteczność modlitwy zależy od jaskrawości kurtki?
                      > a co ma skuteczność modlitwy do nieodpowiedniego ubrania na dane okazje?
                      Ale co ma kolor kurtki do niestosowności ubioru? Kurtka to kurtka.Czy jak ktoś pojedzie na urlop na narty z 1 kurtką to nie ma prawa wejść do kościoła? Jeśli dziecko ma tylko 1 kurtkę, i niestety czerwoną, to ma do kościoła przez całą zimę nie chodzić? Jakieś gremium ubrane w przepisowe płaszczyki o tym decyduje?
                      > Jak ktoś się będzie żarliwe modlił to może na golasa klęczeć pod ołtarzem i będ
                      > zie ok?
                      Bycie na golasa nie jest ubiorem :-p
                      A czy żarliwa modlitwa na golasa będzie ok to nie ty o tym decydujesz...
                      • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 29.03.13, 08:07
                       > Tego to nie wie nawet założycielka wątku wink
                       pisałam o sytuacji o którą byłam zapytana, nie piszę zupełnie o dziewczynce z pierwszego postu co już wcześniej zaznaczałam...

                       >A czy żarliwa modlitwa na golasa będzie ok to nie ty o tym decydujesz...
                       oczywiście, że nie o tym decydują normy społecznościowe a te raczej nie przewidują golasów w kościele choćby się żarliwie modlili, słaby to dość "strój" do kościoła.

                       >Ale co ma kolor kurtki do niestosowności ubioru?
                       wyskocz może w jaskrawo różowej na pogrzeb skoro nic nie ma kompletnie...

                       Tak jaskrawo zielona narciarska kurtka nie jest według mnie odpowiednim strojem na uroczystość kościelną. Dres albo bermudy w palmy nie są odpowiednim strojem do kościoła nawet na zwykłą niedzielną mszę, na koncert, do teatru, itd. Możesz uważać inaczej oczywiście-twoja sprawa.
                       • morekac Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 29.03.13, 19:05
                        Spodnie snowboardowe - jak sama nazwa wskazuje - stworzone są na snowboard, o śniegu nie ma mowy w nazwie... wink

                        A czy żarliwa modlitwa na golasa będzie ok to nie ty o tym decydujesz...
                        > oczywiście, że nie o tym decydują normy społecznościowe a te raczej nie przewid
                        > ują golasów w kościele choćby się żarliwie modlili, słaby to dość "strój" do ko
                        > ścioła.
                        Cóż, ja tam zawsze miałam wrażenie, że o tym, czy modlitwa jest ok, to decyduje jej Adresat...

                        Tak jaskrawo zielona narciarska kurtka nie jest według mnie odpowiednim strojem
                        > na uroczystość kościelną
                        Problem z zimowymi kurtkami jest taki, że najczęściej ma się pewnie jedną kurtkę na zimę - a zwłaszcza dotyczy to młodzieńców i dziewcząt rosnących szybciej niż ustawa przewiduje. Naprawdę nie opłaca się kupować nie wiadomo ilu kurtek, skoro nosi się je przez jeden sezon (potem są za mała). Rzekłabym, że jest to wręcz grzechem, jeśli w domu się nie przelewa.
                        • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 29.03.13, 21:01
                         o ś
                         > niegu nie ma mowy w nazwie... wink
                         aaa snow to pewnie zimno według Ciebie.......

                         Cóż, ja tam zawsze miałam wrażenie, że o tym, czy modlitwa jest ok, to decyduje
                         > jej Adresat...
                         Zawsze możesz sprawdzić jak długo żarliwie się pomodlisz na golasa w kościele i stwierdzić, że to adresat zdecyduje czy tak jest ok czy nie jakby jednak kogoś to oburzyło....jutro jest świetny dzień-można poczuwać na golasa na przykład i jajeczka poświęcić przy okazji....

                         Problem z zimowymi kurtkami jest taki, że najczęściej ma się pewnie jedną kurtk
                         > ę na zimę - a zwłaszcza dotyczy to młodzieńców i dziewcząt rosnących szybciej n
                         > iż ustawa przewiduje.
                         ależ ja przyjmę argumentację pod tytułem "nie stać mnie na inną a muszę się żarliwie pomodlić i nic innego nie pozostaje jak pomodlić się w kurtce narciarskiej..".
                         A jak młodzieniec taki ma dwie kurtki, jaskrawo zieloną narciarkę i elegancki płaszcz do garnituru to rozumiem, że nie ma żadnego znaczenia które z nich włoży na uroczystość bo obie sztulki są tak samo odpowiednie na tą okazję według Ciebie? czy jednak któraś z nich nieco mniej? i co/kto o tym decyduje która bardziej a która mniej jeśli w obu będzie sie tak samo modlił?
                         • morekac Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 30.03.13, 08:05
                          Jednej rzeczy nie czaisz: mistycyzmu modlitwy. Naprawdę nie ma znaczenia, jak ubrany jest człowiek - w łachmanach czy w eleganckim ubranku spod igły. Myślisz, że nędzarz nie ma prawa wejść do kościoła pomodlić się, bo ty uznałaś go za ubranego nieodpowiednio? Więc podejdź do tego brata czy siostry i poucz go o niestosowności takiego czy innego ubiory,jeśli aż tak ci to przeszkadza. Poucz dzisiaj dziecko czy nastolatka, że jest wysoce niestosowne przedarcie się przez zaspy w narciarskiej kurteczce, szczególnie zielonej, celem kontaktu z Bogiem. Wyrzuć z kościoła bezdomnego, śmierdzącego menela, bo obraża twoje poczucie tego, co w kościele stosowne,a co nie.
                          I naprawdę, nie ty decydujesz, czy czyjaś modlitwa zostanie wysłuchana czy nie. A ubranie nie ma tu nic do rzeczy.

                          A jak młodzieniec taki ma dwie kurtki, jaskrawo zieloną narciarkę i elegancki p
                          > łaszcz do garnituru to rozumiem, że nie ma żadnego znaczenia które z nich włoży
                          > na uroczystość
                          A gdzieś to napisałam - cytat poproszę...
                          Ale moim zdaniem modlitwa w którejkolwiek z nich będzie tak samo ważna.
                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 30.03.13, 10:23
                          Ależ oczywiście, że czaję. Oczywiście, że nędzarz ma prawo w łachmanach wejść do kościoła i się pomodlić, ma prawo wejść młodzieniec w jaskrawo zielonej kurtce narciarskiej także i w dresie i w bermudach....ma prawo. Podobnie jak do teatru, opery, na pogrzeb, itd-mają prawo, bo rzeczywiście na golasa to już nie do końca to prawo mająwink. A ja mam prawo uważać, że wyglądają niestosownie, śmiesznie czy wręcz idiotycznie i koniec kropka.

                          >I naprawdę, nie ty decydujesz, czy czyjaś modlitwa zostanie wysłuchana czy nie.
                          oczywiście, że nie...ja nie piszę o wysłuchiwaniu modlitwy tutaj....

                          .
                          > Ale moim zdaniem modlitwa w którejkolwiek z nich będzie tak samo ważna.
                          i to wystarczające jest aby nie zwrócić uwagi co się ubiera na ważną uroczystość?
                          Modlitwa będzie tak samo ważna ja tego nie podważam ale skoro będzie taka sama to nie ma żadnego znaczenia czy na uroczystą mszę, spotkanie z biskupem, tym do którego tak żarliwie się modli , tym którego chce pożegnać w ostatniej drodze, itd....z tych dwóch kurtek wybierze tą narciarską czy tą do garnituru? nie stanowi to żadnej różnicy? każda będzie tak samo odpowiednia i stosowna na tę okoliczność? w obu to bierzmowanie przyjmie, w obu do kOmuni pójdzie przecież?wiec rybka? czemu w takim razie 99 procent ludzi w kościele/teatrze/operze jednak wybiera opcję z pasującym ubraniem do okolicnzosci? przecież ubiór nie ma żadnego nzaczenia, co za różnica czy sztukę obejrzą w podartych jeansach i bluzie czy koszuli?
                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 30.03.13, 16:40
                          pierwsze dwa z brzegu linki od wujka googla:
                          www.savoir-vivre.com.pl/?przygotowanie-sie-do-odwiedzin-kosciola-%E2%80%93-ubior,398
                          www.niedziela.pl/artykul/92704/nd/Letni-ubior-do-kosciola
                          "Ubiór mężczyzny
                          [...]
                          Nie może to zatem być strój roboczy czy sportowy, czy ujmijmy to precyzyjniej, treningowy. "


                          "Nasz ubiór w kościele to nie tylko manifestacja naszego szacunku dla Boga, ale również szacunku dla innych wiernych - obowiązek, który podpowiada nam przykazanie miłości. To również świadectwo naszej wiary, swoista ewangelizacja w stosunku do tych, którzy w niedzielę do kościoła nie trafili - przypomnienie im o tym katolickim obowiązku, o tym, że to jest niedziela - Dzień Pański. "


                          I nie nie ja to wymyśliłam sobie....

                          O teatrze, operze, pogrzebie, itp też mam wklejać? byłam przekonana, że to są podstawy oczywiste dla wszystkich, zwłaszcza wiernych, przyjmujących sakramenty, skoro dla mnie osoby bywającej w kościele gościnnie to jasne...
                         • jakw Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 30.03.13, 17:07
                          I każdego , niestosownie twoim zdaniem ubranego, pytasz się czy nie ma przypadkiem w domu płaszcza do garnituru zamiast tej niestosownej jaskrawozielonej kurtki? Czy oceniasz bez pytania? I nie widzisz naprawdę żadnej różnicy między kościołem a operą?
                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 30.03.13, 20:35
                          I każdego , niestosownie twoim zdaniem ubranego, pytasz się czy nie ma przypadk
                          > iem w domu płaszcza do garnituru zamiast tej niestosownej jaskrawozielonej kurt
                          > ki?
                          a czemu miałabym pytać każdego?

                          >Czy oceniasz bez pytania?
                          ale co oceniam? czy ma w domu czy nie ma? a po co?

                          I nie widzisz naprawdę żadnej różnicy między kośc
                          > iołem a operą?
                          w kwestii zakładania kombinezonu narciarskiego, dresu czy bermudów absolutnie żadnej...
                       • jakw Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 30.03.13, 16:52
                        slonko1335 napisała:
                        >
                        > >Ale co ma kolor kurtki do niestosowności ubioru?
                        > wyskocz może w jaskrawo różowej na pogrzeb skoro nic nie ma kompletnie...
                        Sugerujesz, ze wszelkie różowo ubrane dziewczynki nie mają wstępu do kościoła?


                        > Tak jaskrawo zielona narciarska kurtka nie jest według mnie odpowiednim strojem
                        > na uroczystość kościelną.
                        A jeśli kurka jest po prostu zielona (nie jaskrawo), będąc przy tym kurtką narciarską?
                        Btw co właściwie decyduje o tym, że coś jest kurtką narciarską? Chyba nie napis na wieszaku?

                        Dres albo bermudy w palmy nie są odpowiednim strojem
                        > do kościoła nawet na zwykłą niedzielną mszę, na koncert, do teatru, itd.
                        Myślę, że w jakiejś turystycznej miejscowości bermudy w palmy spokojnie by uszły.
                        • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 30.03.13, 20:39
                         > Sugerujesz, ze wszelkie różowo ubrane dziewczynki nie mają wstępu do kościoła?
                         nic takeigo nie napisałam, wręcz przeciwnie kilka postów temu...

                         > A jeśli kurka jest po prostu zielona (nie jaskrawo), będąc przy tym kurtką narc
                         > iarską?
                         także nie jest odpowiednim ubiorem na uroczystość kościelną. Pierwsze z brzegu zasady dobrego wychowania wkleiłam dwa posty temu bodajże-zapoznaj sie-przyda się jak widzę...

                         >Btw co właściwie decyduje o tym, że coś jest kurtką narciarską?
                         jest przeznaczona aktywności sportowych na śniegu?takich jak jazda na nartach na przykład a nie wyjście do kościołasmile

                         Myślę, że w jakiejś turystycznej miejscowości bermudy w palmy spokojnie by usz
                         > ły.
                         to wróć raz jeszcze do tych zasad...
                         • jakw Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 01.04.13, 00:20
                          Sonko, każdej normalnej zimowej kurtki chroniącej przed zimowym zimnem można spokojnie używać do aktywności sportowych na śniegu: jazdy na nartach czy na sankach. To, że jakaś kurtka jest w sklepie kurtką narciarską to bardziej kwestia kilku wygodnych kieszonek oraz marketingu.Twoje posty sugerują więc, że nie należy w kurtkach wchodzić do kościoła. Bo ty tak uważasz. A ja bywałam już w kościele (i to niejednym) w stroju typowo turystycznogórskim: w turystycznej kurtce, w turystycznych butach, mniej lub bardziej ubłoconych spodniach i z wielkim plecakiem. I ani żaden ksiądz nas nie przepędził , ani jego parafianie nie złapali za widły, żeby pogonić tak straszliwie ubranych wiernych. Mam wrażenie, że usiłujesz być świętsza od papieża.
                         • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 01.04.13, 01:14
                          Dokładnie. Tak samo jadąc na rajd rowerowy i mając potrzebę uczestnictwa w mszy w jakiejś miejscowości po drodze nikt nie będzie się przebierał w odświętne ciuchy (skąd? jak? gdzie?), tylko po prostu wstąpi do kościoła w tym, co ma na sobie, czyli ubraniach turystycznych.
                          To o czym pisze Słonko to dla mnie typowy przykład drobnomieszczaństwa - nieważne po co się idzie do kościoła, ale ważne w czym, a jeszcze ważniejsze, co ludzie na to powiedzą. Słonko - SV to jedno, a życie to drugie. SV nie stosuje się bezkrytycznie i bez względu na okoliczności, tylko używając rozumu. Jak pójdziesz na pogrzeb w czerwonym płaszczyku, bo nie masz akurat innego, to też nikt Ci głowy nie urwie. Tzn. nikt normalny oczywiście.
                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 01.04.13, 17:56
                          to dla mnie typowy przykład drobnomieszczaństwa - nieważ
                          > ne po co się idzie do kościoła, ale ważne w czym, a jeszcze ważniejsze, co ludz
                          > ie na to powiedzą.
                          Spoko swoje braki w podstawowych dziedzinach można zawsze drobnomieszczańskimi poglądami/zasadami/itp. tłumaczyćwink Nie nie jest ważne co ludzie powiedzą, ważne jest czy ja szanuję tego do kogo idę, czy szanuję innych tam obecnych i czy wypada jakoś się zachować czy nie a wyraz temu daję przez stosowny do okoliczności ubiór między innymi bo to nie jedyny wyznacznik oczywiście ...

                          Jak pójdzie
                          > sz na pogrzeb w czerwonym płaszczyku, bo nie masz akurat innego, to też nikt Ci
                          > głowy nie urwie.
                          w życiu bym nie wpadła na to żeby iśc na pogrzeb w czerwonym płaszczyku i serio powodem tego nie będzie urywanie bądź nieurywanie głowy przez innych uczestników....
                         • agni71 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 01.04.13, 23:21
                          > w życiu bym nie wpadła na to żeby iśc na pogrzeb w czerwonym płaszczyku i serio
                          > powodem tego nie będzie urywanie bądź nieurywanie głowy przez innych uczestnik
                          > ów....

                          a gdybys posiadała tylko jeden płaszczyk i byłby on własnie czerwony - to z ciekawosci zapytam - w czym bys poszła?
                         • aquarianna Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 01.04.13, 23:36
                          > a gdybys posiadała tylko jeden płaszczyk i byłby on własnie czerwony - to z cie
                          > kawosci zapytam - w czym bys poszła?

                          Obstawiam, że wcale by nie poszła ze względu na szacunek dla zmarłego i jego rodziny.
                          Oraz żeby nie zostać obgadaną i oplotkowaną przez takie, jak ona wink
                          Ale przecież to tylko dywagacje - Słonko z pewnością ma fafnaście płaszczyków we wszystkich kolorach tęczy i odcieniach pośrednich.
                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 02.04.13, 10:39
                          Proszę bardzo, bo widzę, że w temacie ubioru na pogrzeb też lipa...
                          www.mowimyjak.pl/styl-zycia/uroczystosci/czy-czern-jest-obowiazkowa-na-pogrzebie-jak-sie-ubrac-na-pogrzeb,87_32993.html
                          serio takie rzeczy nie są dla Was oczywiste?

                          wkleić od razu teatr i inne?
                         • slonko1335 Re: Ubiór na śnieg a śniegu brak... 02.04.13, 10:25
                          Jeżeli w swojej szafie miałabym jeden płaszczyk to nie byłby on czerwony zacznijmy od tego, no ale ja z tych którzy chodzą w rożne miejsca i odpowiednio się tam ubierają, więc jest oczywistym dla mnie, że taką odzież posiadam a nie tylko taką która do nielicznych pasuje. Jakby odpowiedni "płaszczyk" mole akurat zeżarły to kupiłabym drugi lub pożyczyła od kogoś jeżeli nie byłoby mnie stać w danym momencie na taki zakup.