Dodaj do ulubionych

Ksiazki dla 8latki

14.01.14, 19:36
Chcialabym kupic ksiazki dla mojej cory. Jest mi ciezko cos wybrac, bo mieszkamy za grniaca i kupowanie z netu, to jak kupowanie kota w worku.
Potrzebuje cos typowego dla dziewczynki, cos co ja wciagnie. Szukam tez encyklopedii dla dzieci, ale nie moge znalezc zdjec tresci zawartej. Przydal by sie tez slownik nie tylko ort, ale i z wyjasnieniem znaczenia.
Bardzo prosze o sugestie smile
Jeszcze jedno pytanie. Czy audiobooki sa dopasowane do ksiazek? Czy np mozna sluchac i z latwoscia sledzic tekst? Zupelnie sie na tej formie zabawy nie znam smile
Obserwuj wątek
    • monikaa13 Re: Ksiazki dla 8latki 14.01.14, 20:11
      Pewnie niektóre audiobooki są dokładną kopią książki, a być może są też takie, które nie są dokładnie takie same smile Też się na tym do końca nie znam ale z książek to na pewno polecałabym całą serię Detektywistyczne Biuro Lassego i Mai - wszystkie części. Poza tym Dzieci z Bullerbyn, Emil ze Smalandii. Podobno bardzo fajne są Opowieści z Narni.
    • na_pustyni Re: Ksiazki dla 8latki 14.01.14, 21:50
      Hania Humorek, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, Koszmarny Karolek, Pluk z wieżyczki, a jak lubi zwierzaki to ksiazki Holly Webb, tego wydawnictwa Domek, Design, Sztuka, Moda www.wydawnictwodwiesiostry.pl/
      seria świat w obrazkach dla starszych www.smyk.com/sztuka-swiat-w-obrazkach,p1066508057,ksiazki-dla-dzieci-p

• srubokretka Re: Ksiazki dla 8latki 15.01.14, 14:09
        Domek, Design, Sztuka, Moda

Bardzo mi sie podoba ta seria. dziekuje smile Ciagam mala od pol roku po galeriach sztuki. Bardzo nam sie wiec przyda.
        na_pustyni a mozesz mi polecic jakas ksiazke o sztuce, ktora ma duzo info. a mniej obrazkow? Sciagniecie tych ksiazekmajatek bedzie kosztowac, wiec musze zwracac uwage na ilosc tresci smile
    • kanna Re: Ksiazki dla 8latki 14.01.14, 22:13
      Moja "zaskoczyła' na serii "Zaopiekuj się mną" Holly Webb. Do dziś to jej hit.

Ostatnio na topie są (ma prawie 9 lat): Zosia z ulicy Kociej (+ następne) , Pompon w rodzinie Fisiów (+ kontynuacje) , Mikołajek (i inne: Jurki, Michałki itp.). Łysol i Strusia (z audiobookiem w komplecie, da się śledzić obrazki).

Perry Panher i mysia mafia. Wiersze Danuty Wawiłow - ciągle.

• gustawada Re: Ksiazki dla 8latki 16.01.14, 21:39
          Absolutnie największy hit Karolcia - moja lubi serię ,,Zaopiekuj się,, H. Webb, lubi mikołajka, Dzieci z Bullerbyn ale przy Karolci hmm to było super - koralik spełniający życzenia - super świat. Polecam też serię o Płomyczku podobny pomysł bo zaczarowany kotek - odwiedza różne domy -mama samotnie wychowująca dzieci, dziewczynka na wakacjach na wsi, takie trochę z życia -trochę fajnej baśni bo kotek ułatwia dziewczynkom wiele spraw w szkole, na podwórku. Seria ,,Magiczny kotek,,
    • mama-ola Re: Ksiazki dla 8latki 15.01.14, 09:09
      > Czy audiobooki sa dopasowane do ksiazek?

Różnie z tym bywa, jeśli książka była tłumaczona kilkakrotnie. Może być inny tłumacz wersji papierowej, inny audiobooka. Przy książce polskiego autora powinno być to samo.

> Potrzebuje cos typowego dla dziewczynki
      Może "Ania z Zielonego Wzgórza" i inne części?
      Znajoma dziewczynka w tym wieku bardzo lubi "Magiczne drzewo" (kilka części), ale to nie jest typowo dziewczyńskie.
      • srubokretka Re: Ksiazki dla 8latki 15.01.14, 14:21
        moze byc nie dziewczynskie wink Chodzilo mi o to, zeby o traktorch nie bylo za duzo wink))

> > Czy audiobooki sa dopasowane do ksiazek?
        >
        > Różnie z tym bywa, jeśli książka była tłumaczona kilkakrotnie. Może być inny tł

Eh szkoda. Myslalam ze znajde cos , co mnie wyreczy wink Na tym etapie staram sie, zeby sledzila tekst. Audiobook jest super na rozwijanie wyobrazni, a mi potrzebana jest nauka czytania.
        • mama-ola Re: Ksiazki dla 8latki 15.01.14, 15:02
          > Eh szkoda. Myslalam ze znajde cos , co mnie wyreczy wink

Ja puszczam synowi audiobooki i zachęcam by przy okazji śledził tekst. To jest bardzo dobre ćwiczenie. Nie zniechęcaj się smile
          Polecam zakup książki i słuchanie audiobooka "Dzieci z Bullerbyn". Audiobook w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej jest na youtube; ten w wykonaniu Edyty Jungowskiej można kupić w księgarniach internetowych.
          Zajrzyj może tu:
          Edyta Jungowska
          Jerzy Stuhr
          Grzegorz Kasdepke
          Nagrane zostały "Mikołajki" w wykonaniu Jerzego Stuhra i chyba Macieja Stuhra. Są świetne.
          Widziałam też audiobooki "Opowieści z Narnii", a także wielu książek Kasdepke. Na pewno coś znajdziesz.
          Mój syn słucha obecnie audiobooków "Harry'ego Pottera" w wykonaniu Piotra Fronczewskiego; bardzo mu się to podoba (potrafi słuchać po 5 godzin dziennie).
          • jan.huzariusz Re: Ksiazki dla 8latki 16.01.14, 09:41
            Potwierdzam "Magiczne Drzewo". Moje dzieciaki czytają je 2'i raz. Córa zaczęła, gdy miała 9 lat - teraz robi to syn (9-lat). Książka ciekawsza niż Dzieci z Bullerbyn, bo bliższa naszym czasom.

Ostatnio czytałem do snu Dzieci z Bullerbyn swojemu synowi i faktycznie książka jest ciekawa, ale dzieje się w czasach, gdy była tylko Natura. Obecne dzieci szukają w książkach podpowiedzi na "dzisiejsze czasy".

Jeżeli lubi czytać to "Magiczne Drzewo" powinno ją wciągnąć lub seria Bajkobor.

jAnek

--------------
            www.coWarto.eu
            • agni71 Re: Ksiazki dla 8latki 18.01.14, 21:43
              > Jeżeli lubi czytać to "Magiczne Drzewo" powinno ją wciągnąć lub seria Bajkobor.

"Magiczne drzewo" i "Baśniobór" polecałabym chyba od 9 lat. BTW, Baśniobór jest w rewelacyjnych cenach aktualnie w fabryka.pl, ceny od 9 do, bodajże, 12,50, za część. Regularna cena to chyba ok. 35 zł za jeden tom.
              www.fabryka.pl/produkty-z-grupy/odchudzamy-ceny-70-taniej-literatura-dla-mlodziezy-9412/
          • gustawada Re: Ksiazki dla 8latki 16.01.14, 21:41
            Bardzo polecam audiobook Karolcia - czyta Maria Seweryn(bardzo fajnie) i Pinokio -czyta P. Adamczyk -bardzo fajnie. My audiobooki stosujemy w aucie albo wieczorem jak mi się totalnie nie chce, do podusi.
    • marcyszka Re: Ksiazki dla 8latki 15.01.14, 15:48
      Moja ośmiolatka złapała bakcyla czytania dzięki serii o Klarze:
      Ja i moja siostra Klara
      Ja Klara i zwierzaki
      Sto pociech z Klarą

Później bardzo spodobała się jej książka:
      Ida, konie i reszta świata,
      więc będziemy kompletować kolejne z tej serii

A obecnie zaczytuje się we wspomnianej wyżej Malutkiej czarownicy smile
    • rodzicuczniasp Re: Ksiazki dla 8latki 18.01.14, 20:03
      Widzę, ze dorzucę nowe pozycje.
      Absolutnie wciągające:
      "Na szczęście mleko"
      "Jacek placek ...
      a. moja nauczycielka jest wilkołakiem
      b. futbolowa bestia
      www.empik.com/jacek-placek-futbolowa-bestia-broad-michael,p1050631859,ksiazka-p
      c.szkolny smok
      www.empik.com/jacek-placek-szkolny-smok-broad-michael,p1050874162,ksiazka-p
      Dobre są też "Zosie" tj. "Zosia z ulicy Kociej" - np na wakacjach.
      Lasse i Maja są ciekawi ale moja córka łyka je w godzinę co powoduje, że jest to dość droga atrakcjasad niestety...
      Teraz zaczynamy "baśniobór"- zapowiada się na wciągającą (choć przeraża mnie ilość stron, mam nadzieje, że nie zniechęci się i nie będą to wyrzucone pieniądze).

Acha- dzieci z bullerbyn moja córka nie znosi wręcz. Wydaje mi się z obserwacji że chłopcom bardziej przypada do gustu niż dziewczynkom ( a przynajmniej- tak jest w klasie mojej córki)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka