Dodaj do ulubionych

Wkładki ortopedyczne

22.07.15, 10:31
Starszy syn (12 l.) ma płaskostopie poprzeczne. Ortopeda zalecił wkładki, robione przy użyciu komputera, niestety kosztują one ponad 300 zł.
Pytanie - czy któraś robiła takie wkładki dla dzieci czy dla siebie? Warto wydać taką kasę?
Zwykłe wkładki ortopedyczne, też robione na daną stopę, kosztują kilkadziesiąt zł, co stanowi niezłą różnicę.
Obserwuj wątek
    • jagabaga92 Re: Wkładki ortopedyczne 22.07.15, 11:11
      Naszemu budżetowi też "groziły" takie indywidualne wkładki dla syna (11 lat), z tym że dla niego akurat na stopę nadmiernie wydrążoną. Zważ na to, że dziecku stopa rośnie i takie wkładki wystarczyłyby na ok. pół rokuuncertain, po czym trzeba by je wyrzucić i kupić nowe za 3 stówy. Przed ewentualnym zakupem wkładek na zlecenie ortopedy proponuję konsultacje z dobrym fizjoterapeutą. Oni więcej potrafią od ortopedy!! NAPRAWDĘ!!! smile Fizjoterapeuci widzą człowieka całego i dlatego ćwiczeniami, masażami potrafią tak wymodelować dziecku sylwetkę, że raptem okazuje sie, że stopy same się naprawiają i wkładki okazują się niepotrzebne. Natomiast ortopedzi widzą tylko nieprawidłowy organ.
      • olga727 Re: Wkładki ortopedyczne 22.07.15, 13:31
        Dokładnie jagabaga92; młodsza córka też nosi "zwykłe" w kładki ortopedyczne w butach,choć ortopeda zalecał buty z obcasem Thomasa (coś koło 200 zł.). Poszliśmy zaklepć córce termin u fizjoterapeuty,a on mi mówi,że córka nie musi nawet wkładek nosić,a już o butach ort. możemy w ogóle nie myśleć,dał jej klilka ćwiczeń i na tym się skończyły problemy ortopedyczne. wink Ortopedzi zazwyczaj naciągają(nie mówię,że zawsze) rodziców na kolejne wizyty,aby z NFZ-u jak najwięcej kasy naczerpać,w takich praktycznie zbędnych przypadkach. Gdy jednak dziecko rzeczywiście potrzebuje pomocy,to się dostać nie może,bo odległe terminy,a u dziecka które rośnie nie można przecież zwlekać.
        • blankaz Re: Wkładki ortopedyczne 22.07.15, 17:42
          Ortopeda prywatnie, więc już zapłaciłam za wizytę + zdjęcia rtg, a jeszcze mnie czeka poziom wit. D3 i te wkładki. Nie mówiąc o rehabilitacji na kręgosłup uncertain

No właśnie sceptyczna jestem co do wkładek za kilkaset zł. Znalazłam namiary na fizjoterapeutę, który podobno "siedzi w tym temacie", spróbuję się umówić i zobaczymy.

Dzięki dziewczyny!
            • 18buzka Re: Wkładki ortopedyczne 23.07.15, 18:14
              hej
              nie wiem skad jestem, ale w trojmiescie robiałam przed wakacjami synowi wkładki (silne poprzeczne płaskostopie) komputerowe, pod wymiar, żelowe i cena za komplet to 70 PLN, wymiana co 7 miesięcy.
              spróbuj wiec z innym miejscu
              18buzka
          • jagabaga92 Re: Wkładki ortopedyczne 22.07.15, 18:10
            U nas też prywatny ortopeda (nawet zaufany, bo już raz z powodzeniem zdiagnozował i zoperował synowi kciuk) widział TYLKO stopy dziecka. Zaproponował zabieg operacyjny, więc skoro za pierwszym razem było tak świetnie, poza tym rewelacyjnie naprawił kolano kuzynowi, ma w necie świetne opinie, to zdecydowaliśmy się na ten zabieg. A ten zabieg zwichrował synowi sylwetkę. Dopiero rehabilitanci indywidualnymi ćwiczeniami doprowadzili syna do stanu w miarę prawidłowego (zwykły zjadacz chleba nie zauważy odstępstw od normy). A przyczyna nadmiernie wydrążonych stóp tkwiła w... słabo rozwiniętych mięśniach głębokich odcinka brzusznego kręgosłupa. A ortopeda widział TYLKO stopy nadmiernie wydrążone i operował je!!! Jeśli problemem Twojego syna nie jest uraz mechaniczny narządu ruchu, to oddaj dziecko w ręce DOBRYCH rehabilitantów, a nie ortopedów, nawet świetnych!!!
            • blankaz Re: Wkładki ortopedyczne 22.07.15, 19:10
              Generalnie to stopy są mały problemem przy kręgosłupie (m.in skolioza).
              Ortopeda jest ok, ale mam średnie zaufanie do jego fizjoterapeutek - dwa razy sama chodziłam tam na rehabilitację. Za pierwszym razem (kręgosłup) było ok, w tym roku trafiłam tam z problemami z łydką i mam wrażenie, że zabiegi nie do końca były dobrze wykonane.
              • jagabaga92 Re: Wkładki ortopedyczne 22.07.15, 21:59
                Tak jak w każdej dziedzinie, tak i w fizjoterapii trzeba trafić do naprawdę dobrego fachowca. A to zwykle następuje po gruntownym wywiadzie środowiskowymwink Życzę powodzeniasmile Osobiście moge polecić fizjoterapeutów z "granicy" Śląska i Małopolski.
    • nevada_r Re: Wkładki ortopedyczne 23.07.15, 09:04
      Nosiłam wkładki kilka lat, nosiłam specjalne buty ortopedyczne, guzik to pomogło. tongue_out

Z płaskostopiem żyję już trzydzieści lat i nie narzekam, uważam, że zupełnie bez sensu te wkładki były, bo mi to w ogóle w niczym nie przeszkadza. Wg mnie nie warto.
      • tijgertje Re: Wkładki ortopedyczne 07.09.15, 10:57
        Szczesciara. Moj kregoslup absolutnie sie z toba nie zgadza. Plaskostopie plaskostopiu nierowne. Moj syn ma wiotkie stawy, bez wkladek obija sie o meble i przewraca na prostej drodze (ma 11 lat). Cudem udalo nam sie w koncu kupic mu wysokie buty na gimnastyke, do ktorych pasuja mu wkladki. Chlopak ma niewiarygodnie waskie stopy i trafilismy na fajne dziewczece buty, ale w dosc neutralnym kolorze. Po pierwszym WF syn zachwycony, z wkladkami zupelnie inaczej biega i sie wspina. Mial przygotowana "mowe" w razie, gdyby sie ktos dziewczynskich butow przyczepil, ale na szczescie nie musial jej testowac w praktyce.
    • magdalenamargarita Re: Wkładki ortopedyczne 22.02.19, 03:45
      Ja jestem zafascynowana wkładkami footwave. Są to dynamiczne wkładki ortopedyczne, które działają w każdej fazie chodu. Mają też propozycję dla dzieci, ale uważaj bo dla małych dzieci nie stosuje sie wkładek poczytaj o wkładkach dla dzieci co i jak i kiedy na ich blogu na stronce pl.footwave.com, a jesli masz jeszze jakieś wątpliwości poradz sie ortopedy czy podologa. Moje footwave polecił mi właśnie podolog
    • ania_kr Re: Wkładki ortopedyczne 26.02.19, 20:12
      Plaskostopie wpływa na cala sylwetkę u dzieci. Jeśli stopy źle się układaja to kolejne stawy również, a co za tym idzie i kręgosłup się krzywi. Najlepiej działać dwutorowo: wkladki i rehabilitacja jednocześnie. I ćwiczenia w domu. Zgadzam się ze rehabilitant czy fizjoterapeuta bardziej się zna niż ortopeda.
      U syna zamawiamy wkladki robione komputerowo raz na rok. Kosztują 200 zł. Ten technik który je robi i bada dziecko wcześniej też widać ze zna się na swoim fachu.
    • marika-333 Re: Wkładki ortopedyczne 29.06.20, 23:12
      Jest duża różnica pomiędzy zwykłymi wkładkami a takimi, modelowanymi indywidualnie pod konkretną stopę. Jeśli chcesz wyleczyć dziecko skutecznie, lepiej postaw na wkładki indywidualnie projektowane. Jeśli boisz się wydać taka kwotę, odwiedź podologa i zapytaj o różnicę pomiędzy wkładkami, pomoże Ci to podjąć decyzję. Ja jestem zadowolona z Ortomedicum gdzie wykonywałam tego typu wkładki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka