Dodaj do ulubionych

Paczki klasowe na Mikołaja

29.10.15, 09:50
Może to trochę wcześnie, ale na najbliższym zebraniu musimy uzgodnić kwotę składki oraz zaproponować zawartość.
W zeszłym roku nie było paczek, więc temat dla mnie nowy. Proszę o rady co do wartości oraz zawartości takiej paczki.
Klasa II szkoły podstawowej.
Obserwuj wątek
    • blaszany_dzwoneczek Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 11:16
      U nas są to raczej drobne rzeczy. Dwa lata temu były puzzle, wartość ok. 12-15 zł. W zeszłym roku przeznaczone było ok 20 zł na dziecko. Chłopcy dostali karty piłkarskie, bo wszyscy zbierają, dziewczynki małe maskotki blue nose, na które akurat była wśród nich moda.
      • franula Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 11:22
        Ale dlaczego ma to być paczka? czy znowu nie przesadzamy w obsypywaniu dzieci górą prezentów (nie wspominając o tym że 6 grudnia jest w niedzielę wiec w ogóle nie widzę powodu do specjalnego obchodzenia w szkole).

U nas jest to zwykle drobiazg albo czekoladowy Mikołaj. U starszej klasy jest losowanie i tradycyjna wymiana darów.
    • mama-ola Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 11:55
      Jak ma być tanio, to 20-25 zł jest minimum. Odlicz 2 zł a torebkę świąteczną, 2 zł na obowiązkowego mikołaja z czekolady, a wówczas zostaje 20 zł na to główne coś. W tej grupie wiekowej polecałabym książeczki, które z jednej strony mają opowiadanie, a z drugiej - ogromną kolorowankę na ten sam temat co opowiadanie. Mój 6-letni syn takie ma, fajna rzecz.
      • sinceramente Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 15:40
        Za kolorowankę moja drugoklasistka przestałaby lubić mikołaja.
        Z takim budżetem można kupić małe zestawy lego (te w saszetkach), jakieś figurki, małe zestawy playmobil, małe gry egmontu itp.
        Jest oczywiście sporo świetnych książek, które można kupić mając te 20 zł, ale to zależy, jaki rodzice mają stosunek do obdarowywania dzieci książkami.
    • ewa_mama_jasia Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 12:03
      Bywają promocje książkowe/zabawkowe, można upolować coś podobnego, ale jednak innego. Poszukajcie w necie. W zeszłym roku pamiętam, ze była promocja kilkunastu gier tej samej firmy, w podobnych cenach, można było dopasować z zainteresowaniami. Można kupic coś tańszego a fajnego, np. jakiś gadżet papierniczy - fajny długopis, śmieszne nasadki na ołówek czy kredke, notesiki / pamiętniczki. Niedrogie to a ładne dla maluchów. Do tego jakaś słodycz i będzie ok.
      • fantomka44 Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 12:52
        No właśnie szukam pomysłów na typ kupowanych drobiazgów.
        Dla chłopców spotkałam się jeszcze z autkami hot wheels, które można upolować za ok 7 zł, tylko jako, że mam syna -nie znam odpowiedników dla dziewcząt.
        Pewnie to 20 zł to będzie max.
        Czyli: torebka / mikołaj / jajko niespodzianka / kolorowanka / puzzle / gra / długopis / notesy / samochodziki....
        • mama-ola Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 13:55
          Mogą być jeszcze drewniane puzzle 3d, ja takie kupowałam na allegro, dla chłopców na przykład samoloty, a dla dziewczynek zwierzęta. Jak wpiszesz na allegro "drewniane puzzle 3d" dużo Ci tego wyskoczy, w cenie do 8 zł znajdziesz dużo wzorów.
          • rulsanka Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 14:21
            Ale czemu nie może być to samo dla obu płci? Bo jak dziewczyna dostanie samolot, a chłopak konia to normalnie im się w głowach poprzewraca?
            Zastanówmy się, dlaczego tak mało jest kobiet pilotów? Może dlatego, że jako dziewczynki nigdy nie dostały żadnego pojazdu?
            • mama-ola Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 16:52
              > Ale czemu nie może być to samo dla obu płci? Bo jak dziewczyna dostanie samolot
              > , a chłopak konia to normalnie im się w głowach poprzewraca?

Ależ mogą dostać wink Byle kierować się tym, z czego się dzieci ucieszą, a nie ideologią wink Najlepiej zatem zapytać (np. mailowo), jaki wzór dla danego dziecka będzie najlepszy.

> Zastanówmy się, dlaczego tak mało jest kobiet pilotów? Może dlatego, że jako dz
              > iewczynki nigdy nie dostały żadnego pojazdu?
              Może. Ale nie przesadzajmy. Ja jestem dziewczynką i nie mam brata, a samochody u nas w domu były i autobus był. 30 lat temu! Ale kierowcą nie jestem wink

Zauważmy też, że dzieci mają od rodziców to, co chcą. Jeden prezent ze szkoły mózgów im nie ukształtuje.
              • rulsanka Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 19:28
                Zauważmy też, że dzieci mają od rodziców to, co chcą.

Rzadko kiedy. Bo to przecież ci sami rodzice, którzy w szkole twierdzą, że dziewczynki powinni dostać co innego niż chłopcy. Ja tam nie dostawałam ani samochodów, ani klocków, tylko same lalki, które mnie nudziły. Rodzina o tym wiedziała, ale i tak dostawałam lalki. Osobiście byłam 2x świadkiem w sklepie, gdy dziewczynka chciała coś z działu zabawek dla chłopców i jej odmawiano.
                Co do ideologii, to podział klasy na prezenty damskie i męskie jest właśnie ideologią i niczym więcej. Książki, klocki, gry, zabawki kreatywne - jest mnóstwo produktów, które ucieszą wszystkich, niezależnie od płci. U nas w zeszłym roku się udało ucieszyć dzieci ramką pin art. W tym roku będą drobiazgi, kolorowe wyciory do fajki, takie druciki z futerkiem, z których można robić różne kształty.
                • mama-ola Re: Paczki klasowe na Mikołaja 30.10.15, 08:36
                  Ja nie twierdzę, że dziewczynki powinny dostawać coś innego. Na przykład mamy znajomą dziewczynkę, obecnie 10-letnią, a znamy jej charakter, od kiedy się ujawnił, czyli gdy miała jakieś 3 latka. Nigdy nie wchodziły tam w grę lalki ani spineczki. Lubiła samochody i miała ich całe pudło, kilkaset sztuk. Poza tym - konie. Nie kupowałam jej dziewczyńskich prezentów, tylko zwykle coś z końmi albo na przykład coś do zajęć plastycznych. Kierowałam się przy tym nie płcią, ale zainteresowaniami.

Z kolei syn mojej przyjaciółki chciał mieć lalkę i dostał lalkę. Tuli ją, kładzie spać i takie tam. A mój syn nie chciał mieć lalki, ale ją dostał (od babci! mojej mamy, która mi kupiła w dzieciństwie samochody i autobus), po czym rozłożył na części: nogi osobno, ręce osobno, głowa osobno, korpus osobno. Zawołał ze swojego pokoju: babciu, już rozłożyłem, co dalej?

Zatem jak słyszę, że w klasie mojego syna dziewczynki lubią Monster High, a chłopcy nienawidzą, to dziewczynki dostają Monster High, a chłopcy nie. Nie dlatego że są określonej płci, tylko dlatego że wywiad tak ustalił wink
                  Generalnie nie jestem tradycjonalistką i ideologia gender bardzo mi się podoba. Tylko że bycie w trójce klasowej to duża odpowiedzialność i tu priorytetem jest zadowolić jak największą liczbę osób, a nie realizować swoje koncepcje.
                  • fantomka44 Re: Paczki klasowe na Mikołaja 30.10.15, 10:32
                    Chciałabym pogodzić kwestie rozdziału płci, poprzez kupienie kilku drobniejszych rzeczy do paczki. Książeczki, puzzle, słodycze czy długopisy mogą być obojętne. Te Hot wheelsy akurat mi pasują bo wiem, że chłopcy się nimi bawią na przerwach. Dziewczynki już nie, a mając syna nie znam się na takich niedrogich seriach maskotek czy ludzików dla dziewczyn.
                    Mój syn ma różne zabawki, w tym i dziewczyńskie (np. wielką lakę bobasa wygrzebaną ze strychu po mnie) i nie widzi różnicy z tym czy dostanie notesik różowy czy niebieski.
                    Są jednak dzieci (=rodzice), którzy takich rzeczy nie chcą i już. Mam gdzieś zmienianie ich światopoglądu i nie będę tego robić. Przy 23 dzieci muszę znaleźć jakiś kompromis wink
                    • sinceramente Re: Paczki klasowe na Mikołaja 30.10.15, 10:53
                      Ja jestem przeciwniczką kilku dupereli, które dziecko obejrzy, a potem rzuci w kąt (długopisików, breloczków, notesików, stempelków, odblaskowych opasek itp.. mamy ma kopy i białej gorączki dostaję, kiedy córka przynosi kolejne). Zdecydowanie jestem za opcją jednej większej zabawki, choć wiem, że to trudniejsze organizacyjnie.
                  • rulsanka Re: Paczki klasowe na Mikołaja 30.10.15, 13:30
                    Zatem jak słyszę, że w klasie mojego syna dziewczynki lubią Monster High, a chłopcy nienawidzą, to dziewczynki dostają Monster High, a chłopcy nie.

No to rozwiązaniem jest nie kupowanie monster high nikomu. Wybór zabawek jest duży. Może się okazać, że wśród dziewczynek jest 1-2, które monster high nienawidzą. U nas w klasie tak jest. Dając laleczki uszczęśliwi się 5 dziewczyn, 2 będą obojętne, 1 popłacze się z rozczarowania. Nadal mówię o naszej klasie.
    • gopio1 Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 17:22
      U nas były (kolejno w klasach 1-4): audiobooki, filmy na dvd, książki, gry karciane - rodzice dostawali listę 15 pozycji i mogli wybrać tytuł dla swojego dziecka. Do tego dorzucaliśmy słodycze i jakieś gratisy - zawsze ktoś przynosił a to kubeczki, a to smyczki, mapy, naklejki, przypinki, figurki do szopki, fajne długopisy i inne drobiazgi.
      W klasach 5 i 6 robiliśmy paczki tylko ze słodyczami. Dużo dobrych słodyczy. Kwota co roku ok. 25 zł
    • silje78 Re: Paczki klasowe na Mikołaja 29.10.15, 18:39
      u nas w zerówce była składka po 20zł, z czego po 12z każdej 20-ki poszło na dzieci i 8 na prezent dla nauczycielki, więc dzieci dostały byle co (dosłownie), a nauczycielka prezent za ponad 200zł. na szczęście rok temu rodzice poszli po rozum do głowy i był inny skład klasowej trójki wink.
      w zeszłym roku było po 20zł, z klasowego i wszystkie dzieci dostały to samo.
      w tym roku ma być losowanie osób i limit 20-25zł do wydania na wylosowaną osobę. tu mam mieszane odczucia, ale w listopadzie będzie decyzja podejmowana na zebraniu rodziców.
    • slonko1335 Re: Paczki klasowe na Mikołaja 31.10.15, 15:42
      To ja do znudzenia jak w innych watkach. Gry Egmontu z serii Dobra gra w dobrej cenie, są tanie, niewielkie, mają dobre opinie, można nosić ze sobą na świetlicę, jest dużo rodzajów więc można kupić rózne i dzieciaki mogą sie wymieniać.
    • ga-ti Re: Paczki klasowe na Mikołaja 31.10.15, 17:10
      Moje dzieciaki często dostawały jakiś gadżet świąteczny: bombki styropianowe do ozdobienia, mikołajek z gipsu do pomalowania, ozdóbka choinkowa do wykonania, obrazek piaskowy (w zestawie farbki/cekinki/i co tam trzeba). Były też figurki lego, czy cobi, malutkie zestawy lego, gry, quizy. Coś słodkiego (tylko nie najtańszy mikołaj z niby czekolady, lepiej jajko niespodzianka, czy czekolada z motywem świątecznym).
      Aha, nigdy nie dogodzicie wszystkim, więc trzeba uzbroić się w odpowiednią porcję luzu.

W 4 klasie prezentów nie było, było za to wyjście do kina chyba.
      • fantomka44 Re: Paczki klasowe na Mikołaja 31.10.15, 19:14
        Co do wycieczki zamiast prezentów, to tak właśnie postanowiliśmy w zeszłym roku. Była wycieczka do fabryki bombek i ich robienie. Dodatkowo mieli warsztaty z robienia kartek świątecznych. Nawet nie wyobrażacie sobie jakie było rozczarowanie dzieci, że do innych klas przyszedł Mikołaj i dał paczuszki. To jeszcze nie ten etap. Widocznie dzieci jeszcze potrzebują trochę tradycyjnego podejścia wink
    • ailia Re: Paczki klasowe na Mikołaja 04.11.15, 08:59
      U nas budżet w tym roku to 3,5-4 ? na dziecko. Kupujemy im podstawowe zestawy Story Cubes i rozparcelowujemy tak, że każde dziecko dostanie 3 kostki. Trzy kostki wystarczą, żeby już opowiedzieć jakąś prostą historię, a zapewne będą grać razem - cały stolik. Nauczycielce pomysł się spodobał, wykorzysta na lekcjach. Do tego garstka pierniczków i czekoladka.
    • proximaa Re: Paczki klasowe na Mikołaja 20.11.20, 18:56
      Na paczki dla dzieci w szkole lepiej kupić takie same zestawy, nie będzie potem marudzenia, że ktoś ma lepszą zabawkę czy inny kolor. Bierzemy z rodzicami w Hurtowni Smakosz wybierając nawet takie samo opakwanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka