Dodaj do ulubionych

konkurs kuratoryjny szkoła podstawowa

13.01.17, 09:19
Czy ktoś może wie, jaką nagrodę otrzymuje uczeń, który jest laureatem konkursu kuratoryjnego w tym roku szkolnym? Do tej pory było to przyjęcie bez egzaminu do wybranego gimnazjum a jak będzie od tego roku? Czy Ci uczniowie będę przyjęci do wybranego LO? Będę wdzięczna za konkrety jeśli wiecie.
Obserwuj wątek
  • deedee0 Re: konkurs kuratoryjny szkoła podstawowa 13.01.17, 14:58
   Widziałam taką informacje (w jakimś artykule prasowym), że laureaci konkursów z tego roku i dwóch lat poprzednich są zwolnieni z pisania egzaminu po 8 klasie z tego przedmiotu co jest równoznaczne z otrzymaniem max liczy punktów z egzaminu z tego przedmiotu.
   • ankar_a Re: konkurs kuratoryjny szkoła podstawowa 13.01.17, 18:36
    Jeśli tak - to byłoby kompletnie bez sensu dla laureatów konkursów informatycznych np. minilogia. Z informatyki nie ma przecież egzaminu...
    • deedee0 Re: konkurs kuratoryjny szkoła podstawowa 14.01.17, 13:01
     W Małopolsce konkursy kuratoryjne przedmiotowe są tylko trzy - polski,matematyka, angielski - więc to są akurat te trzy, które będą na egzaminie po ósmej klasie i te trzy dawały wstęp do wybranego gimnazjum. Pozostałe to były konkursy np. tematyczne i one, z tego co wiem, nie dawały takich uprawnień (dostawało się za nie np. dodatkowe punkty przy rekrutacji, ale nie wolny wstęp).
     • ankar_a Re: konkurs kuratoryjny szkoła podstawowa 14.01.17, 13:45
      Aż sprawdziłam w ustawie podpisanej 09 stycznia przez długoPIS. W art. 132 jest taki fragment:
      "Laureat lub finalista ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzonych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy o systemie oświaty, są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej,
      publicznej szkoły ponadpodstawowej integracyjnej lub oddziału integracyjnego w publicznej szkole ponadpodstawowej ogólnodostępnej, jeżeli spełniają odpowiednio warunki, o których mowa w art. 134 ust. 1 i art. 135 ust. 1." A zatem prezent w postaci wjazdu do wybranego LO, pozostaje.
      • deedee0 Re: konkurs kuratoryjny szkoła podstawowa 14.01.17, 20:09
       Ok, ale czy to się odnosi również do tych, którzy już byli laureatami np. w tamtym roku (czy też będą w tym roku), czy tylko do tych, którzy dopiero w przyszłym roku, po wejściu reformy, będą?
       • ankar_a Re: konkurs kuratoryjny szkoła podstawowa 14.01.17, 20:52
        Tak, na szczęście.
        O tym jest mowa w art. 298 przepisów wprowadzających prawo oświatowe:
        "Uczniowie dotychczasowych sześcioletnich szkół podstawowych, którzy w latach szkolnych
        2014/2015–2016/2017 uzyskali tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej lub laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzanych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy zmienianej w art. 15, są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej, publicznej szkoły ponadpodstawowej integracyjnej lub oddziału integracyjnego w publicznej szkole ponadpodstawowej ogólnodostępnej, jeżeli spełniają odpowiednio warunki, o których mowa w art. 134 ust. 1 i art. 135 ust. 1 ustawy – Prawo oświatowe."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka