Dodaj do ulubionych

Brak koncentracji na lekcjach

30.10.19, 10:51
Kochani, pisałam już tutaj o problemie syna z j. angielskim, i o tym, że dziecko będzie diagnozowane przez poradnię PP. Czekamy na to badanie, za niedługo będzie (terminy są straszne).
Dziecko ma 8 lat.
Wiem, że dziecko na lekcji zbiera uwagi od nauczyciela, że się bawi, że się nie koncentruje na tym, co robią, że wolno mu idzie robienie czegokolwiek.
Wiem, że nie jest superszybki, ale z moich obserwacji w domu wynika, i z porównań do tego, co mówią znajomi rodzice, że moje dziecko jest pod tym względem zupełnie przeciętne i raczej nie odbiega od swoich rówieśników, przynajmniej tych zupełnie przeciętnych. Są oczywiście dzieci, które radzą sobie znacznie lepiej, no ale jak wiadomo, dzieci są różne.
Niestety, nauczyciel nie kontaktuje się z nami i nie informuje o tym, że są problemy. Czasami syn coś wspomni, wypytywany, że pani znowu coś mu tam powiedziała na lekcji, w Librusie też widzę wstawiane "np" i same (-).
Czy nauczyciel ma obowiązek informowania rodziców o tym, że dziecko ma problemy? Czy jeśli tego nie robi, to mam uważać, ze wszystko jest w porządku?
Obserwuj wątek
   • mama_dorota Re: Brak koncentracji na lekcjach 30.10.19, 21:29
    Czekając na badanie w poradni warto zrobić ten test. Użyła go psychiatra, do której poszłam z córką, tylko w gabinecie to było na kartce. Wiem, że teraz się uważa, że ADHD nie istnieje. Też tak myślałam, aż zrobiłam test i "otworzyłam oczy", a córka otrzymała diagnozę i pomóc. Nazwa jest umowna. Może to być nadpobudliwość.
    testownia.net/testy/czy-moje-dziecko-moze-miec-adhd
    • karola2233 Re: Brak koncentracji na lekcjach 15.11.19, 23:41
     A na czym polega ta pomoc? Przynosi jakieś rezultaty? My też robiliśmy badania (problemy z koncentracją syna) i wyszło jedynie, że może to być ADD, ale z naciskiem na "może". A pomoc miały niby dać puzzle, tablica zadań itp - wszystko fajne, stosowałam nawet przed badaniami, ale niestety nie działało.
     Czy w waszym przypadku coś zadziałało?
   • camel_3d Re: Brak koncentracji na lekcjach 12.11.19, 14:45
    > Dodam jeszcze, że nauczycielka uważa, że dziecko ma dostosować się do jej trybu
    > pracy. Taki komentarz usłyszałam.

    bo raczej ciezko dostaosowac clay tryb pracy do jedbego dziecka.

    ja takie cos mialem w DE... poziom calej klasy byl dostosowany do najslapszych i najwolniejszych. Masakra. Dzieci z nudow na lekcjach gadalay..lazily...
  • taka_pani_jedna Re: Brak koncentracji na lekcjach 07.11.19, 12:16
   Dziecko zostało przebadane. Wyszły zaburzenia koncentracji, spore problemy z pisaniem z pamięci, jak również, niestety, ze słuchu uncertain Dyktando wyszło naprawdę źle, mnóstwo błędów, dziecko nie nadąża z pisaniem, myli, przestawia tekst, nie kończy. Ogólnie jest fatalnie uncertain Oficjalnej opinii jeszcze nie mam, będzie jeszcze jedno badanie.
   Wiem tylko, że mogę wnioskować o wydanie opinii, którą przekażę szkole. Ale nie wiem, co szkoła z tym zrobi, co to właściwie da.
  • aquella Re: Brak koncentracji na lekcjach 14.11.19, 15:49
   odpowiedź nauczycielki że dziecko ma się dostosować do jej trybu pracy- skandaliczna.
   Spróbuj może skontaktować się z ośrodkiem gdzie są ćwiczenia z integracji sensorycznej oraz spróbuj znaleźć korepetytora z angielskiego z doświadczeniem w nauczaniu dzieci z zaburzeniami koncentracji
  • karola2233 Re: Brak koncentracji na lekcjach 15.11.19, 23:35
   Mój syn jest w wieku twojego i również ma problemy z koncentracją. W 1 klasie, a przynajmniej na początku była masakra. Codziennie przynosił lekcje do domu, bo nie zdążył w szkole. Pani reagowała podobnie jak twoja, tzn zwracała mi lub jemu uwagę, ale jednak jesteśmy w kontakcie i też potrafi go pochwalić.
   Dużo więc było pracy w domy, bo oprócz zaległości musiałam też tłumaczyć co przegapiłem i ćwiczyć.
   Z czasem było różnie, raz lepiej raz znowu gorzej.
   Aktualnie walkujemy tabliczkę mnożenia (tak przy okazji, nie sądziłam, że to już na początku 2 klasy).
   Od ok miesiąca widzę jednak istotną poprawę. Co prawda dalej nie jest przymusem i przynosi czasem coś do domu bo nie zdąży, ale głównie gdy nie przepisze z tablicy.
   To co nam pomoglo to zajęcia biofeedback. Z koncentracją jest naprawdę lepiej. Widzę to gdy odrabia lekcje. Wcześniej musiałam nad nim stać, żeby się nie odrywal, a teraz już tego nie ma- siada i robi.
   Jesli masz taką możliwość, spróbuj tej metody. Ostrzegam jednak, że nie jest to tanie, ale działa, co potwierdziła nawet jego wychowawczyni.

   • holina Re: Brak koncentracji na lekcjach 19.11.19, 09:39
    Mam ten sam problem, syn 9 lat ( prawie 10 )w klasach 1-3 było jakoś w miarę, aczkolwiek brak koncentracji towarzyszył mu zawsze. Znam te nie dokończone ćwiczenia, brak pracy domowej, bo zapomniał zapisać i wiele innych. Wieczne skargi, ze nie nadąża za grupą, sprawdzianów nie kończy, ponieważ się zamyśla itp. Pani była dość wyrozumiala i pozwalala mu kończyć na przerwach. Dostaliśmy opinię z PPP ze wskazówkami dla szkoły, ale cudów się nie spodziewaj. Myślę, że niektórzy nauczyciele nawet jej nie czytali.
    Teraz jest w 4 klasie, i niestety nie pociesze sad
    Problemy są ogromne, ponieważ jest ogrom materialu, nikt się nie lituje na sprawdzianach. Zakres nauki jest szeroki, rozne przedmioty. Jak nie nadążysz, to nie zrobisz i tyle. Będzie goraza ocena. Niestety z roku na rok brak uwagi i skupienia, bardzo utrudnia pracę w szkole, jak i w domu. Siedzimy z synem godzinami, żeby powtórzyć materiał, czy dokończyć to czego nie zrohił w szkole. Jedyny plus, ze ma bardzo dobrą pamięć, i ogólnie wie co było na lekcji.
    Zastanawiam się nad przeniesieniem syna do szkoly prywatnej integracyjnej, ale z kolei wiem że dla niego będzie to rozpacz. Tu ma kolegów, praktycznie grupa jest od przedszkola. Znamy się z rodzicami prywatnie. Ogólnie klasa bardzo zgrana i zaprzyjaźniona. Syn nawet nie chce słyszeć o innej szkole. Ale z roku na rok widzę, że jest coraz ciężej, i boję się ze przyjdzie taki moment, ze nie da rady, a my jako rodzice juz nie bedziemy w stanie pomoc.
    • zwierzakowa13 Re: Brak koncentracji na lekcjach 22.11.19, 15:25
     A słyszałaś może o zindywidualizowanej ścieżce kształcenia? Nie mylić z nauczaniem indywidualnym.

     www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://mscdn.pl/mscdn2018/images/warszawa/Pokonferencyjne/%25C5%259Bcie%25C5%25BCka%2520-%2520prawo%2520%2B%2520praktyka%2520niepubliczne.pdf&ved=2ahUKEwj9woLWhbflAhXys4sKHbeEDVEQFjAEegQIBRAB&usg=AOvVaw1hj2ZZyP1cijHxDyd1rLaO&cshid=1571993977531
   • holina Re: Brak koncentracji na lekcjach 19.11.19, 21:57
    Mój syn słodycze ma ograniczone do minimum. Podjada na jakiś urodzinach, świętach itp. W domu nie mamy w ogole.
    Telefon używa max 3h łącznie tylko w weekend, i to też nie każdy. Fakt sporo oglądał w wakacje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka