Dodaj do ulubionych

"Przyjęcie" urodzinowe dla 7-latki

26.09.03, 12:56
Chciałabym zaprosić do domu kilkoro (5-6) dzieci na urodziny mojej Małej.
Pytanie - zostawić to "na żywioł" czy zorganizować im jakies zabawy,
konkursy ? - Jeśli tak, to jakie ? Czy ktoś ewentualnie mógłby mi coś
podpowiedzieć ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję

K.
Obserwuj wątek
    • szymanka Re: "Przyjęcie" urodzinowe dla 7-latki 26.09.03, 15:09
      Raczej nie zostawiac na żywioł smile Nie wiem jak dziewczynki ja miałam urodzinki
      siedmioletniego syna, ale gdybym zostawiła ich samym sobie skończyło by się na
      grach komputerowych lub nieustannej bieganinie dookoła mieszkania smile
      Tez pytałam na forum o zabawy (może znajdziesz gdzies w archiwum)W każdym razie
      u mnie były m.in. takie:
      1. Poszukiwania Zaginionego Skarbu. Piszesz dwa, trzy Tajemnicze Listy (kilka
      prostych zdań - w końcu to 7-mio latki), z wskazówkami gdzie mają szukać
      kolejnego listu, w ostatnim gdzie można odnaleźć skarb którym są słodycze czy
      drobne zabaweczki. Przykład: Szukajcie Tajemniczego Listu tam gdzie jest bardzo
      zimno - list znaleziono w lodówce smile Kto pierwszy znajdzie skarb może dostać
      specjalną nagrodę.
      2. Który brzuchacz większy? Wybierasz dwoje najmniejszych dzieci, zakładasz im
      największe Tsherty taty, reszta dzieci wpycha pod nie jak największą ilość
      nadmuchanych balonów. Wygrywają te które zrobią najwiekszeego brzuchacza smile
      3. Rzucanie do celu. Piłeczkami, woreczkami wypełnionymi ryżem, zwiniętymi
      skarpetkami dzieciaki rzucają do plastikowego wiadra, dużego garnka...
      4. Wyścig z piłką pingpongową na łyżeczce, którą dziecko trzyma w ustach.
      Tu miałam niestety przykry wypadek, dzieci biegły od ściany do ściany i mój
      rozpędzony syn mało co nie przebił sobie łyżką gardła gdy zderzył się ze
      ścianą. Weż to pod uwagę, lepiej metę zrobić wcześniej.
      5. Zgadywanie potraw z zawiązanymi oczami. Dobre są kisiele, owoce itp.
      6. Jedzenie jabłka uwiązanego na sznurku. Oczywiście zabawa bez pomocy rąk.
      7. Malowanie twarzy farbami (specjalnie do tego przeznaczonymi) Wybór
      najładniej pomalowanej twarzy.
      8. Kto rzuci ładniej, dalej serpentyną?
      9. Kto pierwszy złapie korek od szampana (dla dzieci oczywiście)?
      Jak widzisz możliwości sporo. Dobrze by było mieć dla wygranych jakieś nagrody.
      Ja kupiłam trochę drobiazgów dosłownie po złotówce czy kiladziesiąt groszy,
      typu ołówki, naklejki, przypinane znaczki, kolorowe bransoletki, piłeczki itd.
      Wszystko wrzuciłam do MAGICZNEJ TORBY TAJEMNICZYCH PREZENTÓW i dziecko które
      wygrało zabawę z zamkniętymi oczami wyciągało prezent-niespodziankę. Jesli
      decydujesz się nagradzać dzieci, pamiętaj by nie zostało dziecko bez prezentu.

U mnie urodziny się udały, do tej pory choc minęło już kilka miesięcy dzieciaki
      pytają Marcina kiedy będą następne smile

Acha, nie przesadzaj z czasem imprezy 2 - 2,5 godziny wystarczy. Daj sobie
      spokój z wymyślnymi potrawami, no wiadomo tort musi być smile ale dzieciaki więcej
      piją niż jedzą.

Ale się rozpisałam smile Wszystkiego najlepszego dla Twojej Małej. Pozdrawiam i
      życzę udanej zabawy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka