Dodaj do ulubionych

Quickmill Profesional czy Supercapuccino ?

26.02.07, 21:59
Jesli pozwolicie to do Was dołaczę, eksperymentuję z kawą i właśnie podejmuje
decyzje w sprawie zakupu. Może ktoś mi doradzi w sprawie wyboru ekspresu jak
w temacie.
Obserwuj wątek
    • kashiashtheone Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 26.02.07, 23:09
      to zalezy czy ma być do biura, domu czy kawiarni ?
      Jedyne rozsądne zastosowanie to biuro i raczej professional. Gdzie chcesz go
      kupic i za jakie pieniądze ?
      • morena.p Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 26.02.07, 23:54
        ekspres z przeznaczeniem do domu, zastanawiam sie czy ten system dobrze spienia
        mleko, ponoć plastiki robią to lepiej niz te z metalowa grupą. Ciekawe jak
        zachwuje sie zwykła dysza w Profesionalu . Róznica w cenie spora. Urządzenie
        chcę kupic nowe.
        • kashiashtheone Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 01:07
          W obu jest metalowa grupa. Professional pozwala mieć większy wplyw na jakość
          espresso. A dobra kawa to przede wszystkim espresso a nie spienione mleko. W
          dodatku automatyczne spieniacze nie spieniaja tak mleka jakbys to przy
          odrobinie wprawy byla w stanie zrobic za pomocą dyszy do spieniania.

Ja osobiscie nie lubie automatów, przydaja sie w biurze gdzie kawę robią rózni
          ludzie i ciężko wszystkich nauczyc robic dobrą kawę. Do domu sugerowałbym
          jednak zwykły półprofesjonalny ekspres. Np la pavoni domus bar lub tanszy
          celini (tylko wtedy trzeba dobry młynek dokupić)
          • morena.p Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 16:20
            Jednak to musi byc automat i wybór spośród tych dwóch modeli. Dlaczego
            Profesional daje mozliwość uzyskania lepszego espresso? Moim zdaniem one
            niczym sie nie róznia poza tym dodatkiem w postaci spieniacza.
            • kashiashtheone Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 17:01
              np przeciez sama napisałas ze jedno jest plastikowe a drugie metalowe.
              • morena.p Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 18:10
                Jakieś przekłamanie, jeden i drugi model jest wyposażony w grupę wykonaną w
                całości ze stopów metali; miedź, mosiądż i chromonikiel i to gwarantuje
                otrzymywanie naparu blisko włoskiego espresso czego oczywiście nie można
                osiagnąć w ekspresach typu Saeco i Jura. Natomist jesli chodzi o spienianie
                mleka te automaty np. Jura Z5 radzi sobie lepiej . Stąd dylemat, czy ma sens
                zakup ekspresu o 2 tys droższego(Supercapuccino) który będzie spieniał tak
                sobie, czy tańszego i mozolna nauka spieniania dyszą.
                • kashiashtheone Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 18:23
                  Jasne ze tanszy. To wcale nie jest mozlona nauka, nalezy wyczaic kilka niuansow
                  i bedziesz spieniac mleko lepiej niz najlepszy automat do spieniania.
                  • morena.p Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 18:30
                    myslisz? ;) na razie spienianie słabo mi wychodzi, mam nadzieje, ze to zalezy
                    również od rodzaju ekspresu.
                    widziałam zdjęcie Twojej maszyny, co to za model?
                    • kashiashtheone Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 18:50
                      La pavoni Domus Bar - razem z młynkiem - w sumie nie znajmuje duzo miejsca. Do
                      domowego uzytku rewelacja. Nauka spieniania mleka zajeła mi jakies 6-7 litrów
                      mleka. Obecnie spieniam na zwykłej rurce bez żadnych bajerów i tak wychodzi
                      najlepiej ;)
                      Jak bedziesz chciala kupic w Warszawie w DJP to daj najpierw znac - mam tam
                      drobne układy ;)
                      • morena.p Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 21:15
                        Mnie ta nauka pożarła więcej mleka a efekt niestety nie jest zadowalający,
                        oczywiście wszystko zganiam na ekspresy których do tej nauki używałam ;)
                        Ten Twój Domus troche nietypowy chyba bo jakoś go nie rozpoznałam na pierwszy
                        rzut oka. Z miłymi Panani z DPJ jestem juz w zasadzie umówiona.
                        • kashiashtheone Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 21:22
                          Kiedys tez myslalem ze to wina ekspresu. Ostatnio na Saeco brata wyszla mi taka
                          pianka, ze moje poglądy zostały zweryfikowane i obecnie uwazam ze winny jest
                          użytkownik a nie ekspres.
                          Co do mojego ekspresu to taki sam model jak ten
                          www.lapavoni.pl/index.php?pic=212&tekst=212
                          tyle ze w moim ulubionym kolorze - czyli czarny ;)
                          • morena.p Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 21:25
                            Teraz poznałam ! Kashia, nagraj film jak spieniasz mleko ;)
                            • kashiashtheone Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 21:31
                              jak tylko bede mial czym to nagram. Niestety posialem aparat podczas niedawne
                              wycieczki do Wloch a takiej marnej szmiry jak wrzucilem ostatnio juz wrzucac
                              nie będę.
                            • kashiashtheone Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 21:33
                              dosc konkretne opisy i kilka filmików znajdziesz pod tym linkiem:
                              caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=1332
                              • morena.p Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 21:40
                                Dzięki kashiashtheone i sorry za podmiane płci.
                                • kashiashtheone Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 21:44
                                  Nie ma sprawy. Zaczynało mnie to nawet bawić. Stwierdziłem jednak ze to zabawa
                                  waszym kosztem i ja przerwałem.
                                  • morena.p Re: Quickmill Profesional czy Supercapuccino ? 27.02.07, 21:48
                                    Polecam również taka stronę, sporo informacji gdyby którys z tematów kogos
                                    zainteresował to służę tłumaczeniem.
                                    www.kaffee-netz.com/board/viewforum.php?f=4
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka