Dodaj do ulubionych

mleko INFATRINI- 2 miesięczne niemowle

11.12.12, 16:42
Witam serdecznie, chcialam się dowiedzieć o mleko infatrini, czy faktycznie po tych mlekach dziecko przybiera na wadze? mam synka 2 miesiące, mało je a jeszcze mniej przybiera.
czasem zje 120 ml czasem 50 czasem 70 co 4 godziny. urodził się z wagą 2550, hipotrofik,39 tc, teraz ważony 4600, w pierwszym miesiącu ładnie jadł, nadrobił szybko ok 1,5 kg/miesiąc teraz o wiele mniej. ważony co tydzien - ok 100 g tygodniowo. miał straszne kolki lekarka zmienila na bebilon pepti, po nim wcale nie przybierał, enfamil premature pogorszył kolki, i są bule brzucha, słyszałam i tym mleku infatrini, ale w aptekach w moim miescie w hurtowniach niedostepne. używa ktoś tego mleka? jak się sprawdza? skąd sprowadzić?
Obserwuj wątek
    • mama.ady Re: mleko INFATRINI- 2 miesięczne niemowle 12.12.12, 10:54
      Cóż, nam Infatrini nie pomagało, chociaż przez długi czas Ada dostawała to mleko z Poradni Żywienia CZD (można kupić przez wybrane apteki, które je sprowadzają), później miała dostarczany Clinutren Junior ale męczyły ją po nim zaparcia i od 2-3 lat jesteśmy na Ensure. Obydwa preparaty są dla dzieci z niedowagą, zaburzeniami odżywiania, anoreksją, wysokokaloryczne i Ensure sobie chwalę. W aptece puszka 400g waniliowego kosztuje około 30zł i rozpuszcza się jak każde inne - 3 miarki na 100ml wody. Do tego możesz dodawać np. kleik kukurydziany, wmiksować połówkę banana lub awokado, dodać łyżkę oleju z pestek winogron i bomba kaloryczna aż miło:) Zresztą dietetyk z CZD mówiła żeby olej lub oliwę z oliwek dodawać do wszystkiego.
        • mama.ady Re: mleko INFATRINI- 2 miesięczne niemowle 09.01.13, 23:27
          nie mało:) patrząc w tabelę kalorii: mleko 100kcal, banan 90, awokado 160, oliwa lub olej około 850kcal w 100gr, zauważyłam, że ładniej przybierała kiedy łączyłam banana z mlekiem i kaszą niż podawane oddzielnie, można też próbować z fantomaltem ale nie można przesadzać (miarka na 100ml), bo to sam cukier i u nas skończyło się grzybicą:/
          • monisiowata77 Re: mleko INFATRINI- 2 miesięczne niemowle 10.01.13, 10:13
            Mamo Ady
            czy mozesz mi napisac cos wiecej o stosowaniu odzywek/mleka wysokokalorycznego itp ??
            :(. Ktore mleka wysokokaloryczne moga byc stosowane u niemowlat ponizej roku ? Czy moze je przepisac pediatra ? co to jest ten slynny fantomalt - i czy zmienia smak potraw?
            Czy sa jeszcze inne 'triki' na kalorycznosc posilkow ??
            Moj maly niejadek ma skonczone 8msc karmiony lyzeczka (czesto na sile) zjada po 100-120ml kaszki,obiadku czasem zje 160ml ale czesto tez wymiotuje, wyniki ma dobre ale ostatni miesiac przebral tylko 250-300gram, wczesniej bywalo roznie ale zawsze min 400gram/miesiac (obecnie wazy 8100 , urodzony - 3200). Do tego przestal mu smakowac Sinlac i kaszki zbozowe :(. Wizyta u gastroenterologa nie pomogla - kazal karmic na sile a jak przestanie przybierac to zaloza sonde :((( nie chce sie na to zgodzic bo dziecko nie jest chore. Z gory dziekuje za informacje i pozdrawiam
            • mama.ady Re: mleko INFATRINI- 2 miesięczne niemowle 10.01.13, 11:21
              Witaj
              To jakie mleko najlepiej podawać Twojemu dziecku może zalecić jedynie lekarz i przepisać odpowiednie. Jest wiele specjalistycznych preparatów żywieniowych na rynku, możesz poczytać o nutridrinkach, które są dostępne chociażby tu:nutriciamedyczna.pl/page,23,zywienie_doustne.html
              i tu: www.doz.pl/apteka/k119-Preparaty_odzywcze

o zwiększaniu kaloryczności posiłków możesz poczytać na wątku o wcześniakach, są tam bardzo przydatne informacje! :
              forum.gazeta.pl/forum/w,15302,122049605,122058055,Re_Do_Polaa27_.html
              forum.gazeta.pl/forum/w,15302,126149510,126149510,znowu_stracila_na_wadze.html
              Fantomalt nie zmienia smaku potraw, a sonda jest tylko przejściowym rozwiązaniem i nie należy się jej obawiać:) Pozdrawiam Was i życzę dużego apetytu:)
            • gabrysia1304 Re: mleko INFATRINI- 2 miesięczne niemowle 10.01.13, 11:38
              Monisiowata, jak to karmic na sile? Nawet jak dziecko zamyka buzie to wciskac??? Przeciez taka metoda nigdy nie zacznie jesc, tak mi sie wydaje... Ja juz nie wiem co robic z moim niejadkiem-karmic na sile, odpuszczac, zabawiac... Moja Polunia ma w tej chwili 11 mcy,jest na Nutramigenie AA, poniewaz jeden z lekarzy wykombinował, ze niechec do jedzenia moze wynikac z alergii. Ta rzeczywiscie wyszla na testach, ale kolejne zmiany mleka nie przyniosly poprawy jesli chodzi o apetyt. Mala jednak Nutre pije wiec na razie na niej zostajemy. Z reakcji alergicznych miala tylko sluzowate kupki (ale jest podejrzenie, ze to wina gronkowca, ktorego miala w przew. pok.) a ostatnio po podaniu indyka troche ja wysypało na raczce, wiec ta alergia jakas mega na pewno nie jest. Karmienie przy zabawianiu, bajkach i jezdzeniu krzeselkiem do karmienia zdawalo egzamin do ok 9miesiaca. Mniej wiecej w tym czasie zaczela sie buntowac. Juz ponad miesiac ucieka jak widzi lyzeczke, a jak probuje cos wcisnac przy bajce placze i mnie bije. Pije tylko mleko zageszczone odrobine kaszka ryzowa. Ale tez bez szalu jesli chodzi o ilosci - 700-800ml. Chetniej pije jak zasypia i nie do konca swiadomie ciagnie butle. Wiem, ze ta niechec do lyzeczki wynika z tego wciskania i zabawiania. A Twoj synek przybiera bardzo ladnie-300 g to naprawde nie jest malo w tym wieku. I posilki tez ma dosc "konkretne" :) 160 g obiadku to Pola moze z 5 razy zjadla... W tej chwili Pola przybiera 200-250g/mc, wazy 9 kg (ur 4280), lekarze mowia ze szalu nie ma, ale nie jest zle. Wydaje mi sie ze do sondy u Was BAAAAAAARDZO daleko :)
              • monisiowata77 Re: mleko INFATRINI- 2 miesięczne niemowle 10.01.13, 13:37
                u nas karmienie to czekanie az otworzy buzie a czasem pomoc w jej otwarciu (lyzeczka,smoczkiem),ale jak zaczyna pluc albo kreci glowa to odpuszczam i probuje z czyms innym np za pol godziny, generalnie maly uwaza jedzenie za czynnosc zbedna i jedynie zabawianie/tv/zabawka w raczce itp sprawia ze 'uchyli wrota' i ten moment trzeba wykorzystac.....inaczej sie nie da ...Proba przeglodzenia sprawila ze nie jadl prawie nic (kilka lyzeczek) i byl marudny caly dzien...
                U nas tez podejrzewali alergie kazali dawac nutramigen, ale maly tego wogole nie wzial do ust nawet przez sen dlatego wrocilismy do Nana. Czytajac twoj post boje sie co bedzie jak maly zacznie chodzic, teraz sadzam go na krzeselku i walczymy..a co bedzie pozniej jak mi bedzie uciekal....Masz jakies pomysly ??? moj niestety butelki wogole nie toleruje - ewentualnie na spiaco ale ilosci tylko 'do popicia' - 50/70ml, caly czas sie boje ze skonczy sie na sondzie..
                Nie robiismy badan na alergie/reflux bo jak mial 4msc bylismy na oddziale gastroenterologii i tam znalezli zapalenie pluc - tylko na podstawie rtg, maly dostal antybiotyk 10dni, po czym pediatrzy orzekli ze niepotrzebnie bo zdjecie jest nieczytelne/nieostre a maly nie mial zadnych innych objawow.....nie ma juz zaufania do tych lekarzy z kliniki....nie chce go narazac na kolejne stresy
                • gabrysia1304 Re: mleko INFATRINI- 2 miesięczne niemowle 11.01.13, 15:16
                  Rzeczywiscie mam wrazenie, ze z tym karmieniem u nas to "im dalej w las tym wiecej drzew" :( Jedyny patent, zeby Pola siedziala w krzeselku i cos zjadla to jezdzenie krzeselkiem z kuchni do pokoju, lazienki itd :) Dzialalo przez 2 tygodnie. Pomagalo tez otwieranie wiszacych szafek i wyciaganie calej zawartosci. Ostatnio nie dziala nic. Wchodzi 5-6 lyzeczek obiadu i pozniej nie ma mocnych - krecenie glowa,uciekanie... Bylismy w tym tygodniu u swietnej gastroenterolog i powiedziala nam fajna rzecz - "wszystkie malo inwazyjne badania zrobiliscie, poki co dziecko rozwija sie prawidlowo, cos tam przybiera, mleka troche pije, wiec zamiast sie zamartwiac to poczekajcie - moze zacznie lepiej jesc a jak nie to zdecydujecie sie na dalsza diagnostyke". Wedlug mnie jak dziecko cokolwiek je i choc troche przybiera to sonda jest srednim rozwiazaniem. Nie martwmy sie na zapas :)
    • efka8211 Re: mleko INFATRINI- 2 miesięczne niemowle 13.01.13, 23:01
      Cześć mamy! Mam podobny problem ze swoją 3,5 miesięczną córką. Mała na początku jadła tak 30-60 ml co 3h. W tej chwili wydłużyła jej się przerwa między posiłkami do 4h a mleczka pije około 70ml. Przybiera słabo na wadze bo 100g/tydzień.Zastanawiam się nad tymi preparatami zwiększającymi kaloryczność posiłku. Mała jest na nutramigenie bo lekarz chciał wylkuczyć alergię. Nie chce jej zmuszać do jedzenie ale bez tego bardzo mało je. Waga urodzeniowa to 2880 (najniższa 2640) w tej chwili 5200. Nie wiem czy wy tak macie ale jak mam karmić córkę to serce staje mi w gardle tak się boję że nie wypije kolejnej porcji mleka. Lekarze nie są przychylni do tych preparatów. Dlaczego? Czy to dużo chemii? Jak wasze maleństwa po tym się zachowują, mają lepszy apatyt lub idę z wagą w górę?
      • anulek_75 Re: mleko INFATRINI- 2 miesięczne niemowle 17.04.14, 08:04
        Witam,
        sprzedam Infatrini, posiadam 6 kartonów po 24szt 100ml w każdym, ze względu że są to butelki szklane nie sprzedaję oddzielnie żeby się nie potłukły. Termin ważności 21.09.2014r.
        Dziecko woli pić inne mleczko i dlatego sprzedaję.
        Okazyjna cena 108zł za karton czyli wychodzi 4,50zł za sztukę. Możliwy odbiór osobisty po wcześniejszym ustaleniu. Więcej info na : aniaols@vp.pl

INFATRINI jest dietetycznym środkiem spożywczym dla specjalnego przeznaczenia medycznego - sprzyja wyrównaniu niedoborów wzrastania.
        Dieta kompletna pod względem odżywczym, wysokoenergetyczna przeznaczona dla niemowląt. Nie zawiera glutenu.
        Można stosować u niemowląt od urodzenia do 18 miesiąca życia ( lub osiągnięcia 8kg masy ciała), w przypadku niedożywienia związanego z chorobą, zaburzeń wzrastania, zwiększonego zapotrzebowania na energię. Produkt odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować u pacjentów z galaktozemią.
        Można podawać doustnie po podgrzaniu w kąpieli wodnej. Nie podgrzewać w mikrofalówce.
    • spbananek1 Re: mleko INFATRINI- 2 miesięczne niemowle 28.04.15, 19:02
      moja coreczka tez piła to mleczko aż do roku i gdyby nie to mleko to chyba wcale by na wadze nie przybierała... przeszlismy juz na inne mleczko i zostało mi pare kartonow infatrini jak by ktos był chetny to zapraszam!!! bo w aptekach sa sporo drozsze! allegro.pl/mleko-infatrini-24x125ml-i5307400591.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka