Dodaj do ulubionych

jak to jest?

07.12.07, 21:49
Cześć,
jestem początkującą pasjonatką astrologii.. dotychczas korzystałam z
kosmogramów stworzonych w programie Urania - przed chwilą wrzuciłam
swoje dane na stronie astro.com, bo chciałam podesłać linka do
analizysmile, ale osie horoskopu pojawiły się w innych miejscach!sad
ponieważ to dosć istotna wg mnie kwestia, to mam pytanie jak mam to
interpretować i który program "działa lepiej"smile?

Będę wdzięczna za pomoc,
pozdrawiam
fernando74
Obserwuj wątek
    • dagmara888 Re: jak to jest? 07.12.07, 22:27
      Sprawdz:
      1. wszystkie dane (czyli dzien, miesiac i rok urodzenia)
      2. sprawdz strefe czasowa - czasami lubi sie cos przestawic
      3. obydwa programy powinny pokazywac to samo.
      • fernando74 Re: jak to jest? 07.12.07, 22:39
        ok, w uranii miałam niedokładnie wpisane dane miasta urodzenia...
        to oznacza, że od 2 miesięcy patrzyłam na swój niepoprawny
        kosmogram..sad najlepsze jest to, że ten "prawdziwy" wydaje mi się
        bliższy prawdy...wink
        oto on: www.astro.com/cgi/chart.cgi?
        rs=0;lang=e;zod=;ast=;orbp=;gm=a1;sday=7;btyp=2;syr=2007;mth=gw;cid=m
        mzfile5cn8zF-u1197060738;hsy=-1;smon=12;go.x=17;go.y=0;nhor=1;nho2=1

proszę o pomoc i wskazówki w interpretacji
        z góry dziekuję i pozdrawiamsmile
        • dagmara888 Re: jak to jest? 07.12.07, 22:43
          Mi ten link nie dziala...
          • fernando74 Re: jak to jest? 07.12.07, 22:46
            a teraz?smile
            www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3&btyp=w2gw&&cid=mmzfile5cn8zF-u1197060738
            • dagmara888 Re: jak to jest? 07.12.07, 23:03
              Dzialasmile)
              No niezly tranzyt: Uran lazi sobie obecnie po Twojej urodzeniowej
              Wenus - pytanie z jakim skutkiem? Przechodzil juz raz w czerwcu tego
              roku - jakies niespodzianki ?
              • fernando74 Re: jak to jest? 07.12.07, 23:09
                super, ze działa link...
                gorzej, ze nie wiem o co dokładnie pytasz...wink jak mówiłam, jestem
                początkujacą "astrolożką"wink
                jak mógłby sie objawić ten tranzyt? czy chodzi o błysk geniuszu
                powiazany z miłosnymi doznaniami?wink
                przepraszam, to żarty z bezsilności...
                mozesz wyjaśnić co miało/mogło się wydarzyć w czerwcu?smile
                • dagmara888 Re: jak to jest? 08.12.07, 14:48
                  Mogl byc blysk geniuszu powiazany z doznaniami milosnymi, rownie
                  dobrze nie musialo byc nic... Uran dziala nagle, zaskakujaco lubi
                  cos zmieniac, a Wenus to nie tylko sprawy milosne ona jest powiazana
                  przezu wladctwo Ciebie z domem 4 oraz 9 - bo w nim sie urodzeniowo
                  znajduje. Poczytaj cos na temat tych domow. Nie lubie zgadywac co
                  bedzie gdy pojawiaja sie takie a nie inne tranzyty, poniewaz to czy
                  wykorzystujemy tranzyty i jakie decyzje podejmujemy na nich to wybor
                  kazdego z nas. Tranzyt sie nie zakonczyl - w styczniu i w lutym
                  bedzie nastepne przejscie...
                  • fernando74 Re: jak to jest? 08.12.07, 17:48
                    hmmm... jeśli zmiana, to faktycznie coś jest na rzeczy.. właśnie
                    jestem przed decyzją dot. spędzenia świat inaczej niż zwykle, bez
                    rodziny.. a jak świeta, to rodzina, a IV dom daje sie odnośi sie
                    właśnie do tego obszaru, prawda? no to uran najprawdopodobnie działa
                    teraz dość silnie..
                    • dagmara888 Re: jak to jest? 09.12.07, 19:46
                      Dziala Uran - jest juz bardzo blisko przejscia przez Twoja Wenus.
                      Ale Uran lubi dzialac zaskakujaco wiec i na niespodzianki mozna sie
                      tez przygotowac. Ja wiem, ze wiekszosc ludzi oczekuje, ze astrologia
                      powie im dokladnie co bedzie - moze to i jest mozliwe ale niewielu
                      chyba ludzi to potrafi. Zazwyczaj widac, ze jakies wydarzenia beda -
                      mozna okreslic plaszczyzny zycia, pewne stany emocjonalne ale chyba
                      nie mozna okreslic dokladnie sytuacji jaka bedzie. Przynajmniej ja
                      nie potrafie...
                      • fernando74 Re: jak to jest? 11.12.07, 21:20
                        szczerze mówiac w astrologii bardziej pociąga mnie mozliwość
                        analizowania człowieka, jego potencjałów i skłonności. To co
                        będzie,przyszłość, tranzyty to dla mnie wyższa szkoła jazdy i jakoś
                        się nie do końca to ogarniam...smile mam też problem ze zrozumieniem i
                        interpretacją domów, działania planet znajdujących się w konkretnym
                        domu (domie?smile) horoskopu oraz jak to sie ma do "oryginalnych
                        domów"... ale pewnie z czasem się tego nauczę...smile
                        a czy cos generalnie o moim "układzie" możesz napisać? ja np teraz
                        wiem skąd u mnie czasem porywczość i niecierpliwość...wink
                        • dagmara888 Re: jak to jest? 11.12.07, 23:09
                          I dobrze, ze tak patrzysz na astrologie. Zaczyna sie od horoskopu
                          urodzeniowego potem patrzac na tranzyty. Ja sobie czesto pozwalam na
                          prywate jak mnie jakis aspekt konkretny interesuje - obecnie tez
                          odbieram tranzyt Urana do urodzeniowej Wenus i dlatego tak pytam.
                          Tak teraz dokladniej sie przyjrzalam Twojemu horoskopowi i ten
                          tranzyt Urana przez urodzeniowa Wenus w 9 domu pieknie moze mowic o
                          glepszym zainteresowaniu sie astrologia, bo przeciez dom 9 to dom
                          wyzszej nauki, Uran to planeta symbolizujaa astrologie - takze to
                          moze byc wlasnie realizacja tego tranzytu. Ja zawsze patrze co sie u
                          danego czlowieka teraz dzieje na podstawie tranzytow bo to czesto
                          wyraza nastawienie tej osoby i stan psychiczny i tak z
                          ciekawosci,jak na rasowego solarnego blizniaka przystalosmile))
                          Masz 2 bardzo interesujace koniukcje w swoim horoskopie: Ksiezyca ze
                          Sloncem czyli jestes urodzona na nowiu, rowniez koniunkcje Marsa z
                          Saturnem. Ten now w znaku jest bardzo wazny w Twoim horoskopie
                          poniewaz masz ascendent w znaku Lwa czyli wladca jest Slonce wlasnie
                          w koniunkcji z Ksiezycem. Na forum Anahelli bylo sporo o osobach
                          urodzonych na nowiu bo przeciez i Jan Pawel II i Lech Waslesa
                          urodzili sie na nowiu. Warto poczytac archiwalne watki z tego forum
                          na pewno sie duzo dowiesz i mozesz sie na tym forum ustosunkowac do
                          tego co juz inni napisali. Znajdziesz rowniez tam watki dotyczace
                          koniunkcji Saturna z Marsem i kwadratury Pluton - Mars bo one sa
                          bardzo istotne w Twoim horoskopie. (jak nie wiesz jak znalezc
                          archiwalne watki to sluze pomoca).
                          Nie za bardzo rozumiem pojecia "orginalnych domow". ale np. w Twoim
                          horoskopie wladca IC (w Wadze) czyli 4 domu jest Wenus ktora
                          znajduje sie w domu 9 w znaku Ryb. czyli masz powiazanie domu 4 z
                          domem 9. W astrologii klasycznej mowi sie, ze wladca domu 4 polozony
                          w domu 9 moze swiadczyc o domie rodzinnym (dom 4) zagranica (dom 9).
                          Oczywiscie to tylko przyklad i skrotowe przedstawienie tego
                          polozenia.
                          • joola17 Re: jak to jest? 12.12.07, 00:07
                            > obecnie tez
                            > odbieram tranzyt Urana do urodzeniowej Wenus

Ja tez.
                            Wenus przy osi, zetkniecie Urana z osia w czerwcu, w sierpniu rzucilam palenie.
                            pu~~~~~~~~~~~~~h.
                            Wenus - przyjemnosci, upodobania i nalogi, Uran - nagle zerwania.
                            • dagmara888 Re: jak to jest? 12.12.07, 15:43
                              Joola to bardzo pozytywna realizacja tego tranzytu.
                              Ja wyslalam swoje CV na dokladnym tranzycie Urana do Wenus - prace
                              dostalam a poniewaz moja Wenus w koniunkcji ze Sloncem to wyjazd
                              zagranice byl na dokladnym tranzycie Urana do Slonca. Ale u mnie
                              Uran wladca 9 d. wiec zawsze mnie wypedza jak robi jakies aspekty do
                              planet osobisktych. Powtorka tego tranzytu w nastepnym roku i
                              zobaczymy jak bedziesmile))
                          • fernando74 Re: jak to jest? 12.12.07, 09:55
                            bardzo chętnie poczytałabym te archiwalne wątki - jak je znaleźć?
                            • dagmara888 Re: jak to jest? 12.12.07, 15:34
                              Juz tlumacze:
                              1. Wchodzisz na forum "jak na gorze tak na dole", czyli tutaj:
                              forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=11132
                              2. Pod opisem tego forum jest link o nazwie "Rozpocznij nowy watek"
                              a obok niego "Szukaj" wpisujesz w szukac jakies hasla ktore Ciebie
                              interesuja :powiedzmy 'Pluton kwadratura Mars" lub " Pluton
                              Mars", "tranzyty Urana", "Saturn w domach" i naciskasz ok.
                              3. Po nacisnieciu Ok ukazuja sie wszystkie watki w ktorych
                              znaleziono odpowiadajace slowa ALE tylko z biezacego roku wiec warto
                              sobie pozmieniac rok i poczytac starsze watki od 2003 roku bo one sa
                              bardzo interesujace.
                          • fernando74 Re: jak to jest? 12.12.07, 16:11
                            dagmaro: patrze i patrzę na ten mój horoskop i albo coś źle liczę
                            albo jednak moje IC jest w 3 domu, a nie w 4 ja napisałaś.. ???smile
                            • dagmara888 Re: jak to jest? 12.12.07, 20:13
                              Ascendent to poczatek 1 domu u Ciebie we Lwie (wladca Lwa - Slonce
                              polozone w domu 10),
                              potem
                              wierzcholek domu 2 rowniez we Lwie,
                              potem wierzcholek 3 domu w Pannie (wladca - Merkury polozony w domu
                              10),
                              nastepnie wierzcholek 4 domu zwany Immum Coeli (w skrocie IC) w
                              Wadze (wladca Wenus polozona w domu 9),
                              wierzcholek 5 domu w Skorpionie,
                              wiercholek 6 domu w Koziorozcu,
                              wiercholek 7 domu zwany descendentem w Wodniku,
                              wiercholek 8 domu w Wodniku,
                              wierzcholek 9 domu w Rybach,
                              wierzcholek 10 zwany Medium Coeli w Baranie,
                              wiercholek 11 domu w Byku,
                              wierzcholek 12 domu w Raku.
                              Troche rozjasnilam sytuacje?
                              • fernando74 Re: jak to jest? 12.12.07, 21:24
                                aaaa! tak! zdecydowanie smile dzieki
                                Dagmaro, czy na początku nauki astrologii też przytłaczał Cię ogrom
                                tej wiedzy, tak jak mnie?wink chciałabym wszystko juz, umieć,
                                wiedzieć, a tego jest tyle, że na całe życie pewnie wystarczy!smile

• dagmara888 Re: jak to jest? 13.12.07, 23:54
                                  Ogrom tej wiedzy przytlacza mnie caly czas i czasu mi brakuje aby
                                  wiedziec wiecej i wiecej, nie jestem zadnym ekspertem w astrologii,
                                  probowalam wiele ezoterycznych "praktyk" ale astrologia ujela mnie i
                                  wiele lat obserwacji pozwala mi powiedziec, ze ona dziala i to
                                  bardzo dobrze dziala, czasami az za dobrzesmile))
                                  Znajac siebie - gdybym poznala juz cala astrologie to bym sie szybko
                                  znudzila, ale piekne jest w niej to ze mozna ja poznawac i poznawac
                                  i nigdy nie ma sie wrazenia, ze juz sie wszystko wie... Planeta
                                  astrologow jest Uran a Uran zawsze przynosi niespodzinki,
                                  niespodziewane zwroty, gienialne mysli - nigdy nie daje spokoju...
                                  Kiedys nie znano Neptuna, Plutona teraz my poznajemy Eris...wiec
                                  wszystko przed namismile))
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka