Dodaj do ulubionych

Kredyt hipoteczny

09.01.19, 12:14
Przymierzamy się z mężem do pierwszego mieszkania i oczywiście kredytu hipotecznego 🙂 Szczerze mówiąc nigdy nie korzystałam z żadnych kredytów i pożyczek żadnego z banku. Jedyne co wiem to, że nie chcę w PKO BP (mam złe doświadczenie z kontem osobistym). Historia kredytowa ok, zdolność raczej też (2 razy po 5000 zł brutto). Robiłam małą analizę i wstępnie jestem zainteresowana kredytem w Pekao. Będę wdzięczna za wasze doświadczenia na temat - przede wszystkim kwestia wcześniejszej spłaty, obsługi klienta i produktów powiązanych. Z góry dziękuję 🙂
Obserwuj wątek
    • ziut19 Re: Kredyt hipoteczny 11.01.19, 17:06
      Nie napisałaś ani słowa o samym kredycie.
      Skoro masz już jakieś preferencje, wybierz się do banku. Następnie sprawdź te informacje w firmie pośrednictwa, może dostaniesz jakąś konkurencyjna ofertę?
      Im więcej źródeł informacji, tym lepiej.

--
      Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
      Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych.
      ziut19@gazeta.pl
    • krystian2302 Re: Kredyt hipoteczny 26.01.19, 13:51
      Zachęcam do skontaktowania się z nimi mi wszystko wyjaśnili i znaleźli najlepsze oferty. Najlepsze jest to ze nic im nie płacisz.
      krystian0201.oferty-kredytowe.pl/o/salechannel.php?idSaleChannel=854&idDistributor=270190
    • konraddo Re: Kredyt hipoteczny 08.01.20, 06:48
      Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem finansowym zaciąganym niejednokrotnie na kilkadziesiąt lat. Z tego powodu powinno się bardzo dokładnie przemyśleć, który bank wybrać. Kredyty hipoteczne oferowane są obecnie w bodaj 12 bankach detalicznych - poszczególne oferty różnią się wysokością marży, prowizji, maksymalnego okresu kredytowania itp. W pierwszej kolejności powinno się rozważać oferty kredytowe charakteryzujące się najniższym kosztem. Dotyczy to zarówno prowizji jak i odsetek. Im niższa marża tym mniejszy sumaryczny koszt. Na całkowity koszt kredytu wpływa również długość okresu spłaty - im jest on krótszy, tym całkowity koszt kredytu będzie niższy. Kalkulator kredytowy na stronie www.kred.pl/Kalkulatory/kalkulator-kredytu-hipotecznego.html pomoże Ci porównać koszty kredytu hipotecznego spłacanego w różnych wariantach czasowych. Również rodzaj rat (równe lub malejące) będzie decydował o kosztach obsługi takiego zobowiązania kredytowego. Generalnie spłata kredytu w ratach malejących będzie tańsza, ale z drugiej strony będzie wymagać od Ciebie wyższej zdolności kredytowej. Dlatego często ludzie wybierają raty równe. Warto też sprawdzić wysokość prowizji od wcześniejszej spłaty kredytu. Jeśli z jakiegoś powodu pojawi się u Ciebie przypływ gotówki, możesz chcieć dokonać nadpłaty kredytu i wtedy bank może za to pobierać od ciebie prowizję.
    • 101lulilaj90 Re: Kredyt hipoteczny 17.01.20, 09:23
      No to musicie uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości, ponieważ proces analityczny dla kredytu hipotecznego jest czasochłonny i poniekąd wyczerpujący. Bardzo dokładnie porównujcie oferty, abyście mogli wybrać tą najkorzystniejszą. Sprawdźcie, gdzie oferowane są najkorzystniejsze kredyty na kredytexpress.pl/gdzie-najlepiej-wziac-kredyt-jak-wybrac-bank-w-ktorym-wziac-kredyt/ dzięki czemu, będziecie mieli jakiś punkt zaczepienia i łatwiej będzie wam ruszyć z całym tym zamieszaniem.
    • konraddo Re: Kredyt hipoteczny 21.01.20, 05:41
      Kredyt hipoteczny oferowany w Pekao należy w tej chwili do najtańszych na rynku. Porównywarka kredytów hipotecznych na kredytowykalkulator.com pokazuje, że przy typowych warunkach kredytowania (np. pożyczając 240 000 złotych pod zastaw domu wartego 420 000 PLN) marża kredytowa w Pekao wyniesie 1,64%. Mniejszą marżę można w tej chwili dostać tylko w BNP Paribas. Oprocentowanie rzeczywiste, czyli RRSO wyniesie tutaj 3,83%. Z wcześniejszą spłatą kredytu jest różnie - zależy ona od tego, kiedy był brany kredyt. Na przykład w 2010 roku warunki kredytowania pozwalały na dokonanie wcześniejszej spłaty w wysokości 25% kredytu rocznie bez prowizji. Z tego co się orientuję, obecny standard to prowizja na poziomie maksymalnie 3% przez pierwsze 3 lata..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka